Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Καλημέρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι τα χάπια μετά την εμβρυομεταφορα τα λαμβάνετε την ίδια ώρα η και να υπάρξει 1 ώρα διάφορα δεν υπάρχει θέμα. ( Καταλάβατε έμεινα χωρίς προγεστερόνη και περίμενα να ανοίξουν σήμερα τα φαρμακεία τελευταία προγεστερόνη 11 το βράδυ και τώρα 8:20 το πρωί)

      Εγώ έχω απόκλιση μισή με μια ώρα. Πως πηγε η επαναληπτική σας?

καμμιά μανούλα από γιάννενα


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ναι και εγώ στον Τζιόρα θα πάω έχω κλείσει ραντεβού. Ξέρεις πόσο κοστίζει? Ο Ακριβης πολύ κάλος μου φάνηκε και εκεί θα μείνω απλά δεν ήξερα πως γίνετε στο νοσοκομείο. Ήταν η πρώτη φορά. Τώρα έχω πάλι 1 Ιουλίου ραντεβού μαζί του. Το τηλ (κινητό) το δίνει? αν χρειαστώ κάτι που τον βρίσκω η πρέπει να πάω στο νοσοκομείο και τον ειδοποιούν από εκεί?

ωραία λοιπόν!δε ξέρω πόσο κοστίζει η β' επιπέδου!στην αυχενική μαζι με την pappa είχαμε δώσει,αν θυμάμαι καλά,150 ευρώ

το κινητο του μου το είχε δώσει χωρίς να του το ζητήσω!εσύ μπορείς να του το ζητησεις μόνη σου γιατί σαφώς πρέπει να έχετε επικοινωνία!εγώ μία και μοναδική φορά τον είχα πάρει όταν είχα μπει στον 9ο και ετοιμαζόμουν να βγω για περπάτημα και είχα κάτι συσπασούλες και είχα δει και βλέννη!μου είπε να πάω για περπάτημα κι αν αισθανθώ κάτι να πάω στο νοσοκομείο όπου ήτανε όλη μέρα!μετά από μια βδομάδα γέννησα!:P


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστώ πολύ, ηρέμησα λίγο τώρα. Έχω αγχωθεί πολύ. Για τον τοκετό έχω ακούσει ότι δύσκολα θα σε πάει με καισαρική, ισχύει? Σε κόβει γρήγορα η σε αφήνει να κάνεις διαστολή από μόνη σου και μονο αν χρειαστεί το κάνει? Γιατί έχω ακούσει από πολλές γυναίκες ότι τις έκοψαν αμέσως για να βγει πιο γρήγορα το μωράκι και ίσως να μην χρειαζόταν, αλλά κάνεις πιο πολύ ώρα. (όχι στον Ακριβη, στο πανεπιστημιακό). Ο Ακριβης σου δίνει τον χρόνο η το έχει και αυτός σαν εύκολη λύση? Η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι πολύ τον τοκετό και τα ράμματα μετά. Έχω πολύ άσχημες εμπειρίες από την αδελφή μου…

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, ηρέμησα λίγο τώρα. Έχω αγχωθεί πολύ. Για τον τοκετό έχω ακούσει ότι δύσκολα θα σε πάει με καισαρική, ισχύει? Σε κόβει γρήγορα η σε αφήνει να κάνεις διαστολή από μόνη σου και μονο αν χρειαστεί το κάνει? Γιατί έχω ακούσει από πολλές γυναίκες ότι τις έκοψαν αμέσως για να βγει πιο γρήγορα το μωράκι και ίσως να μην χρειαζόταν, αλλά κάνεις πιο πολύ ώρα. (όχι στον Ακριβη, στο πανεπιστημιακό). Ο Ακριβης σου δίνει τον χρόνο η το έχει και αυτός σαν εύκολη λύση? Η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι πολύ τον τοκετό και τα ράμματα μετά. Έχω πολύ άσχημες εμπειρίες από την αδελφή μου…

μπορώ να σου πω τη δική μου εμπερία όπου περίμενε και περίμενε και περίμενε!:P:p:p

έσπασαν τα νερά κατα τις 4 το πρωι!πήγαμε νοσοκομείο!μου έκαναν εισαγωγή και με ρώτησαν ποιον γιατρό έχω!τον ειδοποίησαν!εγώ δεν είχα πόνους!και ξέρεις,δίχως πόνους δε γεννάς!;)

ήρθε στις 9!μου έβαλε ένα υπόθετο,'εφυγε,ήρθε μεσημέρι 2ο υπόθετο έφυγε

ήρθε το βράδι εβαλε τεχνητούς τίποτα

εγώ άρχισα να πονάω πολύ αλλά δεν είχα διαστολή!

μου κόβει τους τεχνητούς γιατι μου ειπε ότι δεν έχει νόημα αφού πονάω αλλά δεν έχω διαστολή και φεύγει

στις 12 τα μεσάυχτα έτρεχε να με ξεγεννήσει!:P

μη φοβάσαι τίποτα!όλα θα πάνε καλά!ούτε στα ράμματα κατάλβα τίποτα παρόλο που είχα όλες μου τις αισθήσεις αφού δεν έκανα ούτε επισκληρίδιο ούτε τίποτα

και αυτά έφυγαν σε λιγότερο από 40 μέρες!σαν να μην έχω γεννήσει!ούτε ο άντρας μου βλέπεει διαφορά!;)

η αδερφή σου τιέπαθε;που γέννησε;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

μπορώ να σου πω τη δική μου εμπερία όπου περίμενε και περίμενε και περίμενε!:P:p:p

έσπασαν τα νερά κατα τις 4 το πρωι!πήγαμε νοσοκομείο!μου έκαναν εισαγωγή και με ρώτησαν ποιον γιατρό έχω!τον ειδοποίησαν!εγώ δεν είχα πόνους!και ξέρεις,δίχως πόνους δε γεννάς!;)

ήρθε στις 9!μου έβαλε ένα υπόθετο,'εφυγε,ήρθε μεσημέρι 2ο υπόθετο έφυγε

ήρθε το βράδι εβαλε τεχνητούς τίποτα

εγώ άρχισα να πονάω πολύ αλλά δεν είχα διαστολή!

μου κόβει τους τεχνητούς γιατι μου ειπε ότι δεν έχει νόημα αφού πονάω αλλά δεν έχω διαστολή και φεύγει

στις 12 τα μεσάυχτα έτρεχε να με ξεγεννήσει!:P

μη φοβάσαι τίποτα!όλα θα πάνε καλά!ούτε στα ράμματα κατάλβα τίποτα παρόλο που είχα όλες μου τις αισθήσεις αφού δεν έκανα ούτε επισκληρίδιο ούτε τίποτα

και αυτά έφυγαν σε λιγότερο από 40 μέρες!σαν να μην έχω γεννήσει!ούτε ο άντρας μου βλέπεει διαφορά!;)

η αδερφή σου τιέπαθε;που γέννησε;

Η αλήθεια είναι ότι με έχεις καθησυχάσει παρά πολύ. Είναι πολύ καλό να ξέρεις πως έζησαν και άλλες αυτή την εμπειρία με τον ίδιο γιατρό. Η αδελφή μου γέννησε στα Τρίκαλα. Στο πρώτο της παιδάκι έκανε κάτι σαν φλεγμονή και έπρεπε να την ξανά ανοίξουν γιατί μολύνθηκαν τα ράμματα. Έκανε πάνω από 2 μήνες για να κάτσει κανονικά! Ούτε να το σκέπτομαι δεν θέλω….. στο δεύτερο παιδάκι πήγε με καισαρική όπου δεν την επώασε καλά η επισκληριδιο και ένιωσε σχεδόν τα πάντα με πολύ πόνο…. Έκλαιγε όλη την ώρα στο χειρουργείο και ο γιατρός της έλεγε κάνε υπομονή, τώρα δεν μπορώ να κάνω τίποτα, σε λίγο τελειώνουμε…. Εσύ πότε γέννησες? Τόση ώρα μονο για τις ανησυχίες μου γράφω και δεν σε ρώτησα. Κοριτσάκι η αγοράκι?

Link to comment
Share on other sites

ειρηνακι μην φοβασαι τιποτα κουκλα μου(δυσκολο θα μου πεις εσεις καλα γεννησατε).

λοιπον κι εγω τον Ακριβη ειχα.μια χαρα ο ανθρωπος, λιγομιλητος αλλα καλος.

εγω πηγα με 2 διαστολη στις 5 το πρωι 21 Απριλιου παρακαλω,ναι ναι Παπαδοπουλικο βγηκε το μικρο.

λοιπον εκει με εξεταζει ο γιατρος που εφημερευε, μου κανουν εισαγωγη, εφαγα και το κλυσματακι μου σαν κυρια και πηγα στο δωματιο.πονοι ελαχιστοι εως μηδαμινοι.φερνω βολτες πανω κατω πανω κατω ωσπου με τσακωνει ο μαμος και μου λεει "ελα για τεχνητους".

με βαζουν 10 το πρωι τους τεχνητους, στις 11.30 σπανε τα νερα και στις 1.15 γεννησα τη μικρη Αφροδιτη.τσακ μπαμ μου ειπε ο Ακριβης. το επομενο θα μας το φερεις απο το σπιτι.3 ωρες για πρωτη φορα πολυ καλα.

τα ραμματα ουτε εγω τα καταλαβα,αν κι εχω την εντυπωση οτι σου κανουν παυσιπονη για να μην καταλαβεις.

παλι πολυλογησα.τσ τσ τσ!!!!!


GLAEp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

που είσαι βρε κορίτσι;;;;;;;;;;;;;;;;;:shock::shock::shock::shock::shock::shock:

πώς είστε;;;

τί κάνατε τελικά με το θηλασμό;

εμείς αισίως τώρα 15 μηνών αποθηλάσαμε!

φαντάσου να μην ήμασταν και στην ίδια πόλη!!!:tongue:

εσύ για ποιο λόγο θέλεις να την πας στον παιδικό;κι από πότε;

έχω ακούσει πολύ καλά για τους παιδικούς του οκπαπα

το αρνητικό είναι ότι,έτσι μας έχουν πει υπάλληλοι των σταθμών,ότι κάτω των 2 1/2 -3 ετών τα πάνε γονείς οι οποίοι πραγματικά δεν έχουν κανέναν να τα κρατήσει με αποτέλεσμα ακόμη κι όταν είναι άρρωστα να τα πηγαίνουν αποτέλεσμα να κολλάνε όλα και φυσικά η αντιβίωση πάει γόνα που λέμε κι εμείς εδώ!χααχχχαχα

δεν έχω κάποια άλλη πληροφόρηση!

εμείς λέμε όσο αντέχει η γιαγιά να την κρατήσει!ένα χρόνο ακόμη μας φτάνει!;)

θηλασαμε αισιως 8 μηνες και μετα γιοκ γαλα.;)

που εισαι καλε?εφυγες?μετακομισες?

μωρε εμενα δουλευουν ολοι και μαμα και πεθερα.οταν ειναι απογευμα η μαμα καπως συμμαζευεται το πραμα αλλα κατα αλλα την εχω παραμασχαλα στους πελατες.

ετσι οπως πανε τα πραματα δεν προκειται να παει σχολειο το παιδι.δεν το κοβω να ξεχρεωνω το τεβε :evil::evil::evil::evil::evil::evil:.


GLAEp3.png
Link to comment
Share on other sites

θηλασαμε αισιως 8 μηνες και μετα γιοκ γαλα.;)

που εισαι καλε?εφυγες?μετακομισες?

μωρε εμενα δουλευουν ολοι και μαμα και πεθερα.οταν ειναι απογευμα η μαμα καπως συμμαζευεται το πραμα αλλα κατα αλλα την εχω παραμασχαλα στους πελατες.

ετσι οπως πανε τα πραματα δεν προκειται να παει σχολειο το παιδι.δεν το κοβω να ξεχρεωνω το τεβε :evil::evil::evil::evil::evil::evil:.

που να μετακομίσω παιδί μου;:shock: εδώ σταθερά!:P

τότε οπωσδήποτε παιδικό!ή αν δεν μπορείς βρες μια κοπέλα με καλές συστάσεις!

όσο για τον τοκετό σου πραγματικά ηταν γρήγορος και είσαι ένα καλό παράδειγμα πρωτοτόκου που γεννά γρήγορα!Μπράβο σου!:P:p:p:p:p:p:p

οπότε εσύ Ειρηνάκι μη φοβάσαι!:P


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

που να μετακομίσω παιδί μου;:shock: εδώ σταθερά!:P

τότε οπωσδήποτε παιδικό!ή αν δεν μπορείς βρες μια κοπέλα με καλές συστάσεις!

όσο για τον τοκετό σου πραγματικά ηταν γρήγορος και είσαι ένα καλό παράδειγμα πρωτοτόκου που γεννά γρήγορα!Μπράβο σου!:P:p:p:p:p:p:p

οπότε εσύ Ειρηνάκι μη φοβάσαι!:P

ναι όταν ακούς τέτοια παραδείγματα παίρνεις λίγο τα πάνω σου. Πολύ γρήγορη γέννα μπράβο. Να σας ζήσουν τα μικρούλια σας. Και εμείς πήγαμε χθες για Β-επιπέδου και όλα καλά με τον μικρούλι είμαστε 520 γρ τώρα. Είναι βέβαια πάρα πολύ δραστήριος και ο γιατρός δυσκολεύτηκε λίγο να τα δει όλα αλλά μετά από 40 λεπτά τα καταφέραμε. Του έβγαλα και ονοματάκι: χταποδακι!!! Δεν σταματά καθόλου να κουνιέται όλη μέρα και όταν πάω να ξαπλώσω κάνει πάρτι!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι όταν ακούς τέτοια παραδείγματα παίρνεις λίγο τα πάνω σου. Πολύ γρήγορη γέννα μπράβο. Να σας ζήσουν τα μικρούλια σας. Και εμείς πήγαμε χθες για Β-επιπέδου και όλα καλά με τον μικρούλι είμαστε 520 γρ τώρα. Είναι βέβαια πάρα πολύ δραστήριος και ο γιατρός δυσκολεύτηκε λίγο να τα δει όλα αλλά μετά από 40 λεπτά τα καταφέραμε. Του έβγαλα και ονοματάκι: χταποδακι!!! Δεν σταματά καθόλου να κουνιέται όλη μέρα και όταν πάω να ξαπλώσω κάνει πάρτι!!!!!

έτσι να παίρνουμε τα πάνω μας!!!!;)

40' μόνο;;ακόμη και σε αυτό με έτρεχε εμένα η δικιά μου!κάναμε βόλτες επί μισή ώρα και μετά πάλι επί μία ώρα!!!

δε γυρνούσε να τη δει!!!!μουλάρα!χαααχααχα

μπράβο σας!!!:P


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

ποτε τελειωνετε για καλοκαιρι Ntemaki?

θελει λιγο ψαξιμο ο παιδικος γαμωτο τελικα. ο δημοσιος εχει γραφειοκρατια, ο ιδιωτικος ειναι απλησιαστος.

αστα βραστα!!!

μπραβο ειρηνακι, ο μικρουλης δραστηριος.

ας ειναι. απο το να μην κουνιεται καλυτερα να παιζει στην κοιλιτσα.:P:p:p


GLAEp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ποτε τελειωνετε για καλοκαιρι Ntemaki?

θελει λιγο ψαξιμο ο παιδικος γαμωτο τελικα. ο δημοσιος εχει γραφειοκρατια, ο ιδιωτικος ειναι απλησιαστος.

αστα βραστα!!!

μπραβο ειρηνακι, ο μικρουλης δραστηριος.

ας ειναι. απο το να μην κουνιεται καλυτερα να παιζει στην κοιλιτσα.:P:p:p

14/6 τελειωνουν οι εξετάσεις και 30/6 απολύομαι και τρελλαίνομαι!!!:tongue:

πάω πατρίδα για κανά μήνα!να ησυχάσω!:P:p:p:p

είναι καλά όμως!πόσα θέλει ένας ιδιωτικός;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αν εργάζονται και οι δυο γονείς και πληρώνονται κανονικά, είναι τέλεια. Αν εργάζεται ένας, εκ πείρας ΔΕΝ βγαίνει. Αλλά μπροστά στα δίδακτρα Αθήνας και λοιπών πόλεων είναι όαση


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Αν εργάζονται και οι δυο γονείς και πληρώνονται κανονικά, είναι τέλεια. Αν εργάζεται ένας, εκ πείρας ΔΕΝ βγαίνει. Αλλά μπροστά στα δίδακτρα Αθήνας και λοιπών πόλεων είναι όαση

καλή μου,εκεί που έχουνε πάει οι μισθοί δε ξέρω αν και με δύο μισθούς βγαίνει!;) γιατί 200 ευρώ είναι το σούπερ του μήνα!έχω ακούσει όμως πολύ καλά για τους κρατικούς!οπότε γιατί να επιλέξεις έναν ιδιωτικό;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...