Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Στείλτε την θετική σας ενέργεια


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες!! Είμαι στην 25η μέρα του κύκλου. Τον Αύγουστο είχα κάνει απόξεση λόγω παλινδρομης..Ο κύκλος πριν την απόξεση ήταν 25 μέρες. Τώρα δεν έχει στρώσει ακόμη η αλήθεια είναι.. Έκανα σήμερα ένα τεστ και βγήκε πολύ αχνή γραμμή ή δεν βγήκε και την βλέπω εγώ επειδή θέλω να την δω δεν ξέρω.. Εχθές και προχθές είχα πόνους περιόδου λέω έρχεται απογοήτευση μεγάλη.Τιποτα ακόμη, σήμερα έχω πόνους ηπιότερους.. Στείλτε την θετική σας ενέργεια μήπως γίνει το θαύμα κάντε και μια προσευχουλα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπράβο κορίτσι μου! Αφού ήταν αχνό, είσαι έγκυος. Όλα να πάνε καλά εύχομαι! Κι εγώ πριν την τελευταία μου εγκυμοσύνη είχα παλινδρομη πριν.θέλεις να βάλεις το τεστ φωτογραφία να το δούμε; Οι πόνοι περιόδου δεν λένε τίποτα. Τους νιώθεις κ πριν την περίοδο κ στην εγκυμοσύνη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Flolipop είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! Αφού ήταν αχνό, είσαι έγκυος. Όλα να πάνε καλά εύχομαι! Κι εγώ πριν την τελευταία μου εγκυμοσύνη είχα παλινδρομη πριν.θέλεις να βάλεις το τεστ φωτογραφία να το δούμε; Οι πόνοι περιόδου δεν λένε τίποτα. Τους νιώθεις κ πριν την περίοδο κ στην εγκυμοσύνη. 

Μακάρι να μην την βλέπω μόνο εγώ..Το έβαλα φωτογραφία προφίλ..Σ ευχαριστώ πολύ πάντως!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Jamie είπε:

Εγω παντως μια χαρα την βλεπω την γραμμουλα ολη η θετικη ενεργεια για σενα κοριτσι μου!!!

Σ ευχαριστώ τόσο πολύ!!! Πόσο χαίρομαι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Μαίρη Μπ. είπε:

Μακάρι να μην την βλέπω μόνο εγώ..Το έβαλα φωτογραφία προφίλ..Σ ευχαριστώ πολύ πάντως!!

Κι εγώ την βλέπω την γραμμή! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Μαίρη Μπ. είπε:

Μακάρι κορίτσι μου μακάρι σ ευχαριστώ πολύ!!!

Εχοντας στο ιστορικο μου 1 παλλινδρομη,1 αποβολη και 2 γερα αγορακια σου λεω οτι ειχα πονους περιοδου κανονικους(χωρις αιμα ) για μερες ενω ημουν εγκυος.Και ναι τη βλεπω τη γραμμη.Με το καλο κοριτσι μου!

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Comet είπε:

Εχοντας στο ιστορικο μου 1 παλλινδρομη,1 αποβολη και 2 γερα αγορακια σου λεω οτι ειχα πονους περιοδου κανονικους(χωρις αιμα ) για μερες ενω ημουν εγκυος.Και ναι τη βλεπω τη γραμμη.Με το καλο κοριτσι μου!

Ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσι μου μακάρι να είμαι και να πάνε όλα καλά αυτήν την φορά..Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, WomensPower είπε:

Και εγώ βλέπω άχνη δεύτερη γραμμή... εύχομαι μια σούπερ χοριακη!!! Περιμένουμε τα ευχάριστα :-)

 

Καλημέρα ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Μόλις έκανα άλλο ένα τεστ και βγήκε λίγο πιο έντονο!!!Σε λίγο θα πάω για χοριακη γιατί δεν μπορώ να το πιστέψω, τρέμω ολόκληρη..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Μαίρη Μπ. είπε:

Καλημέρα ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Μόλις έκανα άλλο ένα τεστ και βγήκε λίγο πιο έντονο!!!Σε λίγο θα πάω για χοριακη γιατί δεν μπορώ να το πιστέψω, τρέμω ολόκληρη..

Αυτά είναι τέλεια νέα!!!! Άρα είσαι έγκυος.. λογικό κάθε μέρα να γίνεται πιο έντονη!!! 

(Να σε ρωτήσω κάτι λίγο πίσω στο δυσάρεστο βρήκατε την αιτία της παλινδρομης? Με το καλό να έχεις την θετική σου χοριακη κ πάνε σε μια αιματολογο να σου κάνει τις βασικές εξετάσεις για θρομβοφιλια κλπ... Δεν θέλω να σε αγχωσω απλά επειδή κ γω είχα μια πολύ σύντομη αποβολή (ευτυχώς) ούτε αποξεση χρειάστηκε κ πήγα αμέσως σε αιματολογο...οπότε όταν βγήκαν τ αποτελέσματα ότι έχω γονιδιακή θρομβοφιλια κ ότι θα πρέπει να παίρνω για αρχή Salospir...την επόμενη μέρα έμαθα ότι είμαι πάλι έγκυος και ξεκίνησα το χάπι. Το πιθανότερο είναι να ήταν τυχαίο γεγονός... Απλά ίσως θα είσαι κ πιο ήρεμη αν το ξέρεις! 

Περιμένουμε το σούπερ νούμερο!!!! Όλα θα πάνε τέλεια !!!! Καλή τύχη :-)

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, WomensPower είπε:

Αυτά είναι τέλεια νέα!!!! Άρα είσαι έγκυος.. λογικό κάθε μέρα να γίνεται πιο έντονη!!! 

(Να σε ρωτήσω κάτι λίγο πίσω στο δυσάρεστο βρήκατε την αιτία της παλινδρομης? Με το καλό να έχεις την θετική σου χοριακη κ πάνε σε μια αιματολογο να σου κάνει τις βασικές εξετάσεις για θρομβοφιλια κλπ... Δεν θέλω να σε αγχωσω απλά επειδή κ γω είχα μια πολύ σύντομη αποβολή (ευτυχώς) ούτε αποξεση χρειάστηκε κ πήγα αμέσως σε αιματολογο...οπότε όταν βγήκαν τ αποτελέσματα ότι έχω γονιδιακή θρομβοφιλια κ ότι θα πρέπει να παίρνω για αρχή Salospir...την επόμενη μέρα έμαθα ότι είμαι πάλι έγκυος και ξεκίνησα το χάπι. Το πιθανότερο είναι να ήταν τυχαίο γεγονός... Απλά ίσως θα είσαι κ πιο ήρεμη αν το ξέρεις! 

Περιμένουμε το σούπερ νούμερο!!!! Όλα θα πάνε τέλεια !!!! Καλή τύχη :-)

 

Μόλις πήρα μία αρνητικοτατη χοριακη.. θα τρελαθώ όμως..Για την παλινδρομη στείλαμε το εμβρυακι για καρυότυπο και ήταν ένα υγιέστατο κοριτσάκι.. Εγώ έπαιρνα προληπτικά salospir και utrogestan δηλαδή ήμουν καλυμμένη για όλα..

Έβαλα φωτογραφία προφίλ το σημερινό τεστ..

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Μαίρη Μπ. είπε:

Μόλις πήρα μία αρνητικοτατη χοριακη.. θα τρελαθώ όμως..Για την παλινδρομη στείλαμε το εμβρυακι για καρυότυπο και ήταν ένα υγιέστατο κοριτσάκι.. Εγώ έπαιρνα προληπτικά salospir και utrogestan δηλαδή ήμουν καλυμμένη για όλα..

Έβαλα φωτογραφία προφίλ το σημερινό τεστ..

Πως γινεται αυτο;;;;αφου φαινεται ξεκαθαρα..μηπως να δοκιμασεις αλλη μαρκα;;μηπως παιρνεις κανενα φαρμακο που να περιεχει την ουσια της ορμονης της εγκυμοσυνης;;τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Jamie είπε:

Πως γινεται αυτο;;;;αφου φαινεται ξεκαθαρα..μηπως να δοκιμασεις αλλη μαρκα;;μηπως παιρνεις κανενα φαρμακο που να περιεχει την ουσια της ορμονης της εγκυμοσυνης;;τι να πω..

Δεν παίρνω κανένα φάρμακο και αυτά τα τεστ παίρνω πάντα.. Πρόσφατα μία κοπέλα από εδώ είπε οτι τα τελευταία συγκεκριμένα τεστ που αγόρασε έχουν ήδη μία αχνή γραμμή με το που το ανοίγεις αλλά το τσεκαρα πάρα πολύ καλά όταν τα άνοιξα..το θέμα είναι οτι το σημερινό είναι πιο έντονο από το χθεσινό... Ειλικρινά δεν ξέρω τι να πω.. στεναχωρέθηκα τόσο πολύ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...