Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

5 ώρες πρίν, lilbern είπε:

Καλημέρααααα!!!!!!!

Τι κάνετε τρελοκόριτσα?? Οι εγκυούλες μας πως είναι? 

@rodok μου δεν ήρθε δεν ήρθε δεν ήρθεεεε!!!

Πολύ πιθανό να άργησε να γίνει η σύλληψη γι αυτό να μην φάνηκε κάτι στο τεστ! Επίσης αν θυμάμαι καλά είχες πει ότι και στη μητέρα σου δεν έβγαινε θετικό το τεστ εγκυμοσύνης ενώ ήταν. Αχ θα μας σκάσει η τρελή (για την περίοδο λέω). Το καλό που της θέλω να μην τολμήσει να εμφανιστεί 😂

 

Καλημέρα κορίτσι μου.

Δεν έχω κάνει σαλπιγγογραφία οπότε δεν ξέρω να σου απαντήσω, αλλά θεωρώ ότι για να το είπε ο γιατρός τότε έτσι πρέπει να γίνει. Πιο πολύ στο μυαλό σου είναι το άγχος. Δεν πιστεύω ότι θα πονάει όπως φαντάζεσαι.  

Σε ευχαριστώ πολύ! Μάλλον ψάχνω λόγο να αγχωθώ παραπάνω από όσο πρέπει!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 31 λεπτά , Marianne είπε:

Όπως και να έχει δεν απογοητευομαστε!! Δες το θετικό. Τουλάχιστον ήρθε στην ώρα της και δεν σε ταλαιπώρησε με καθυστέρηση και άγχος. Πάμε στον επόμενο κύκλο 🤞❤️

Έτσι προσπαθώ να το δω, ελπίζοντας ο επόμενος να είναι πιο τυχερός. Βέβαια θα προσπαθήσω να το βοηθήσουμε κι εμείς όσο μπορούμε! Εσύ σε τι φάση είσαι;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marianne είπε:

Έχεις καθόλου συμπτώματα;; Προσπάθειες έγιναν αυτό το μήνα;;;🤔 Δεν προεξοφλουμε τίποτα αν δεν δούμε την ασχημομουρα!!!😜

@rodok πολύ σε χαίρομαι παντως😂 το χιούμορ σου δεν το χάνεις με τίποτα!!!😂

@lilbern το θέμα είναι ότι μια προσπάθεια έγινε 🤞 παρακολουθείς με κάποιο τρόπο τις γόνιμες;;🤔 

ε τι να κάνω! δεν άντεξα! πήρα 2 τεστ ένα για σήμερα ένα για αύριο! τι σκατά! ένα από τα δύο θα δείξει! 😂

το ένα είναι το κακομοίρικο της iq test ( @Pepi88 εδώ θα γελάσουμε!)  και το άλλο της clear blue! 

η φαρμακοποιός μου είπε καλό είναι να τα κάνουμε το πρωί γιατί η ορμόνη ανεβαίνει στα ούρα! εγώ όμως είμαι κατουρλιάρα και τις νύχτες ανάθεμα με! 😂 

Θα κάνω τώρα το iq που δεν έχει iq μπας και βγει καμιά 2η γραμμή και ησυχάσω, και έχουμε αύριο το πρωί νέο αγώνα, να κρατηθώ! 😂

τελικά βρήκα και το κρυμμένο one step αλλά έτσι όπως το έκανα το τεστ πνίγηκε στα ούρα και βγαίνει άκυρο 😂
πάρτε ποπ κορν έρχομαι σε λίγο ! 😂😂

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , rodok είπε:

ε τι να κάνω! δεν άντεξα! πήρα 2 τεστ ένα για σήμερα ένα για αύριο! τι σκατά! ένα από τα δύο θα δείξει! 😂

το ένα είναι το κακομοίρικο της iq test ( @Pepi88 εδώ θα γελάσουμε!)  και το άλλο της clear blue! 

η φαρμακοποιός μου είπε καλό είναι να τα κάνουμε το πρωί γιατί η ορμόνη ανεβαίνει στα ούρα! εγώ όμως είμαι κατουρλιάρα και τις νύχτες ανάθεμα με! 😂 

Θα κάνω τώρα το iq που δεν έχει iq μπας και βγει καμιά 2η γραμμή και ησυχάσω, και έχουμε αύριο το πρωί νέο αγώνα, να κρατηθώ! 😂

τελικά βρήκα και το κρυμμένο one step αλλά έτσι όπως το έκανα το τεστ πνίγηκε στα ούρα και βγαίνει άκυρο 😂
πάρτε ποπ κορν έρχομαι σε λίγο ! 😂😂

Έλα τρέλανε μας!!!!!!!!!!! Έχω πάρει pop corn και περιμένω 😍


yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, lilbern είπε:

Έλα τρέλανε μας!!!!!!!!!!! Έχω πάρει pop corn και περιμένω 😍

Το iq αρνητικό... 😣😪 θα προσπαθήσω σήμερα να μειώσω τα υγρά μου για να κάνω αύριο το πρωί της clear blue... 
Αν είναι και αύριο της clear blue αρνητικό, θα χάσω τις ελπίδες μου και θα αγχωθώ ότι κάτι πάει στραβά... 😣
βέβαια έχει περάσει ο χρόνος που μπορώ να το κοιτάξω αλλά ακόμη να καθαρίσει, από πίσω έχει κάτι οριζόντιες γραμμές.. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@rodok αυτό το iq γιατί το πήρες δεν ξέρω😜 για να μας τρελάνεις περισσότερο μάλλον και σίγουρα για να τρελαθείς και εσύ!!! 

Βάλε το μας εξώφυλλο να το δούμε και εμείς. Τα συμπτώματα σου είναι τόσο έντονα. Έχω αφήσει όλες μου τις ελπίδες πάνω σου!!!🤞 Από συμπτώματα πως πας; 

@lilbern βλέπεις τι μας κάνει;;;🤔 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , rodok είπε:

Το iq αρνητικό... 😣😪 θα προσπαθήσω σήμερα να μειώσω τα υγρά μου για να κάνω αύριο το πρωί της clear blue... 
Αν είναι και αύριο της clear blue αρνητικό, θα χάσω τις ελπίδες μου και θα αγχωθώ ότι κάτι πάει στραβά... 😣
βέβαια έχει περάσει ο χρόνος που μπορώ να το κοιτάξω αλλά ακόμη να καθαρίσει, από πίσω έχει κάτι οριζόντιες γραμμές.. 

Αχ γαμώτο :( Με βάση την δεύτερη ωορρηξία έχεις πάλι καθυστέρηση??


yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Marianne είπε:

@rodok αυτό το iq γιατί το πήρες δεν ξέρω😜 για να μας τρελάνεις περισσότερο μάλλον και σίγουρα για να τρελαθείς και εσύ!!! 

Βάλε το μας εξώφυλλο να το δούμε και εμείς. Τα συμπτώματα σου είναι τόσο έντονα. Έχω αφήσει όλες μου τις ελπίδες πάνω σου!!!🤞 Από συμπτώματα πως πας; 

@lilbern βλέπεις τι μας κάνει;;;🤔 

επειδή είναι ροζ το πέρασα με το predictor! 

πρίν από 1 λεπτό , lilbern είπε:

Αχ γαμώτο :( Με βάση την δεύτερη ωορρηξία έχεις πάλι καθυστέρηση??

ναι έπρεπε να μου έρθει χθες! και εγώ δεν έχω κανένα τέτοιο δείγμα 😂😂 είχα να πάω τουαλέτα από τις 2.30 και το έκανα 5.20! είχα πιει ένα ποτήρι νερό στο διάστημα αυτό! 
είναι γνωστό βέβαια ότι το τεστ αυτό μόνο λάθος αποτελέσματα δίνει, αλλά και πάλι, άν είναι να πάρω τις δυο γραμμούλες μου, ας τις πάρω! αν είναι να έρθει περίοδος, ας έρθει, μην μου δίνει λάθος σήματα 😂😂

Link to comment
Share on other sites

@rodok να σου θυμίσω τι έγινε με το iq που έκανα ??βγήκε αχνό θετικό και η χοριακη ήταν 98..

Αν δεν πέταξες τα ούρα χωσε μέσα το clear blue...με μια μέρα καθυστέρηση θα δείξει και βράδυ να το κάνεις 

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

@rodok ανασουλες, θετικές σκέψεις και υπομονή έως αύριο!!! Ελπίζουμε στο καλύτερο δυνατό!!!❤️ Μακάρι να δεις τις δύο πολυπόθητες γραμμουλες!🤞

 

Βρε κορίτσια, έχω ένα προβληματισμό τώρα τελευταία. Με την κολλητή μου ξεκινήσαμε μαζί τις προσπάθειες και στο chat μας γινόταν ο χαμός που γίνεται και εδώ. Της συνεβει μια βιοχημική κύηση περισυ το καλοκαίρι και τις συμπαραστάθηκα φουλ. Μετά από 3 μήνες είχα εγώ την παλινδρομη και τότε αυτή έμεινε έγκυος. Προσπάθησα όσο μπορώ να μην την επιρεασω και πολλές φορές το έπαιζα τρελιτσα για να μη την αγχωνω!! Δόξα το Θεό η εγκυμοσύνη κυλάει ομαλά και σε λίγο καιρό θα έχει το μωράκι της. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι από τότε δεν δίνει σημασία. Ξέρει ότι προσπαθούμε, ξέρει πως είναι να αγωνίας για ένα θετικό τεστ και αυτή κάθε φορά μου λέει "έλα μωρέ πως κάνεις έτσι θα αδιαθετησεις"🤔. Με ενοχλεί και με νευριάζει αυτή η αντίδραση της, είναι σαν να αδιαφορεί πλέον. Οκ, περνάει την φάση της και αυτή σίγουρα. Αλλά εγώ έχω απογοητευτεί 🙄

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Marianne είπε:

@rodok ανασουλες, θετικές σκέψεις και υπομονή έως αύριο!!! Ελπίζουμε στο καλύτερο δυνατό!!!❤️ Μακάρι να δεις τις δύο πολυπόθητες γραμμουλες!🤞

 

Βρε κορίτσια, έχω ένα προβληματισμό τώρα τελευταία. Με την κολλητή μου ξεκινήσαμε μαζί τις προσπάθειες και στο chat μας γινόταν ο χαμός που γίνεται και εδώ. Της συνεβει μια βιοχημική κύηση περισυ το καλοκαίρι και τις συμπαραστάθηκα φουλ. Μετά από 3 μήνες είχα εγώ την παλινδρομη και τότε αυτή έμεινε έγκυος. Προσπάθησα όσο μπορώ να μην την επιρεασω και πολλές φορές το έπαιζα τρελιτσα για να μη την αγχωνω!! Δόξα το Θεό η εγκυμοσύνη κυλάει ομαλά και σε λίγο καιρό θα έχει το μωράκι της. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι από τότε δεν δίνει σημασία. Ξέρει ότι προσπαθούμε, ξέρει πως είναι να αγωνίας για ένα θετικό τεστ και αυτή κάθε φορά μου λέει "έλα μωρέ πως κάνεις έτσι θα αδιαθετησεις"🤔. Με ενοχλεί και με νευριάζει αυτή η αντίδραση της, είναι σαν να αδιαφορεί πλέον. Οκ, περνάει την φάση της και αυτή σίγουρα. Αλλά εγώ έχω απογοητευτεί 🙄

Αχ αγάπη μου γλυκιά δυστυχώς καμιά φορά από φίλους δεν έχουμε την αντιμετώπιση που περιμένουμε και την έχουμε από αγνώστους όπως καλή ώρα εδώ που ζούμε τις ίδιες αγωνίες ...είναι στην φάση της είσαι στην δική σου μην στεναχωριέσαι...

  • Λουλούδια 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Pepi88 είπε:

Αχ αγάπη μου γλυκιά δυστυχώς καμιά φορά από φίλους δεν έχουμε την αντιμετώπιση που περιμένουμε και την έχουμε από αγνώστους όπως καλή ώρα εδώ που ζούμε τις ίδιες αγωνίες ...είναι στην φάση της είσαι στην δική σου μην στεναχωριέσαι...

Όσο μπορώ την δικαιολογώ αλλά πραγματικά ώρες ώρες εκνευρίζομαι. Ξεκινήσαμε μαζί σε όλο αυτό. Όταν έμαθα ότι είναι εγκυουλα χάρηκα σαν να ήμουν εγώ και ακόμα χαίρομαι και ανυπομονώ. Απλά πλέον δεν βλέπω το ίδιο από αυτή για εμένα! 

Βρε @Pepi88 μου βλέπω και εσάς όμως που τα καταφέρνετε και συνεχίζεται να είστε εδώ και να συμπαραστέκεστε στις υπόλοιπες!!❤️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Marianne είπε:

Όσο μπορώ την δικαιολογώ αλλά πραγματικά ώρες ώρες εκνευρίζομαι. Ξεκινήσαμε μαζί σε όλο αυτό. Όταν έμαθα ότι είναι εγκυουλα χάρηκα σαν να ήμουν εγώ και ακόμα χαίρομαι και ανυπομονώ. Απλά πλέον δεν βλέπω το ίδιο από αυτή για εμένα! 

Βρε @Pepi88 μου βλέπω και εσάς όμως που τα καταφέρνετε και συνεχίζεται να είστε εδώ και να συμπαραστέκεστε στις υπόλοιπες!!❤️

Ναι γιατί ξέρω πως είναι να παλεύεις για αυτές τις δύο γραμμουλες και συν ότι σας κάνουμε να ξεχνιεστε και να γελάτε ❤️

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Pepi88 είπε:

Ναι γιατί ξέρω πως είναι να παλεύεις για αυτές τις δύο γραμμουλες και συν ότι σας κάνουμε να ξεχνιεστε και να γελάτε ❤️

Και σας ευχαριστούμε, αλίμονο μας άμα χάσουμε και το γέλιο μας!!❤️

@rodok κορίτσι μας τι έγινε;; Μη μας στεναχωριέσαι!!! Αν έχεις καθυστέρηση και με την δεύτερη ωορρηξία κάνε και το άλλο έχει δίκιο η @Pepi88🤞  Θυμάσαι τι πήγε να πάθει με το iq!!🤔

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Pepi88 είπε:

@rodok να σου θυμίσω τι έγινε με το iq που έκανα ??βγήκε αχνό θετικό και η χοριακη ήταν 98..

Αν δεν πέταξες τα ούρα χωσε μέσα το clear blue...με μια μέρα καθυστέρηση θα δείξει και βράδυ να το κάνεις 

τα κράτησα τα ούρα! κι αν απλά ξοδέψω 16 ευρώ σε μια μέρα για τσίσα; 😂😂 γιατί το σκέφτηκα να σου πω την αλήθεια! 

εκεί που λογικά είναι η γραμμή έχει αφήσει έναν κόκκινο λεκέ! και δεν ξέρω αν από πίσω κρύβεται κάτι ή όχι! 

επίσης τα ούρα ειναι σκούρα, δλδ φαίνεται ότι δεν ήπια πολύ νερό!

@Marianne μην δίνεις σημασία, η εγκυμοσύνη είναι μια δύσκολη περίοδος, αλλάζουν πολλά μέσα μας, αλλάζει ο τρόπος σκέψης, κλεινόμαστε στον εαυτό μας! Λογικά η φίλη σου θέλει να μείνει μόνη της και να χαρεί αυτή τη στιγμή μόνη της! αν είναι σωστή φίλη κάποια στιγμή θα σου απολογηθεί για τη στάση της και θα τα ξαναβρείτε! εσύ προσπάθησε να είσαι όσο καλή μπορείς! Να είσαι ο εαυτός σου κι αν δεν αξίζει, θα το καταλάβεις ❤️

λέτε να το βουτήξω σε αυτά που βούτηξα το iq??

Ανέβασα στο προφίλ μου το χαζοiq γιατί εκεί στη γραμμή ελέγχου έχει ακομη λεκέ, δεν ξέρω αν φαίνεται καλά στη φωτό, αλλά από κοντά είναι σπαστικό! 

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...