Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Marianne98 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!❤️ 

Εγώ χθες το μεσημέρι εντόπισα καφέ, λέω ωπ έρχεται αλλά η άτιμη δεν έχει κατέβει ακόμα 😂 ούτε την σερβιετα δεν λερώνω, τα νεύρα μου δεν είναι καλά, ελπίζω να κατέβει σύντομα 🥴

@lilbern αγαπημένη μου πες μας τα νέα σου, τι κάνεις;;; πώς είσαι;;; σε τι φάση βρίσκεστε;;; ❤️

@KATIA97 κοριτσάκι μας γλυκό εσύ σε τι κατάσταση βρίσκεσαι;;;;❤️ 

@Lila ki είμαστε πολύ δυνατές!!!! Θα τα καταφέρουμε θα δεις🌈❤️ ότι θες είμαστε εδώ!!!

@rodok που έχεις χαθείς εσύ καλέ;;; μας ξέχασες!!!

@Fofi! Όλες θα έχουμε γεμάτες αγκαλιές το 2024 θα δείτε🤗 εσύ σε τι φάση είσαι κορίτσι μου;;❤️

Και όποια άλλη ξεχνάω, συγγνώμη, πείτε τα νέα σας βρε κορίτσια!! Πάμε δυνατά για νέο κύκλο με πολλά πολλά θετικά εύχομαι!!!❤️❤️🌈

Κορίτσι μου καλημέρα!❤️ εγώ θα σου πω ότι και η κοπέλα σε άλλο θέμα. Συνήθως μετά τον χρόνο ψάχνουμε την αιτία.. εσύ τις γόνιμες τις εντοπίζεις κάπως;; ήσουν σίγουρη ότι ήταν τότε; εμείς την πρώτη φορά που πιάσαμε ήταν ενώ προσπαθούσαμε 9 μήνες. Μην απογοητεύεσαι και προσπάθησε όσο μπορείς να μη αγχώνεσαι.. να έχετε επαφουλες συχνά και θα πιάσεις την ωορρηξία και θα έρθει και το θετικό. Τεστακι. Σε κάθε περίπτωση όμως, ο γιατρός σου είναι ο καλύτερος σύμβουλος. Τι ηλικία έχετε;;

Καλησπέρα κορίτσι μου, εγώ αυτές τις μέρες ήμουν σε ένα συνεχές τρέξιμο με δουλειές, με κάποιες εξετάσεις που έπρεπε να κάνω κλπ. και ψιλοχάθηκα. Κατα τα άλλα τώρα είμαι μέσα στις γόνιμες, οπότε πρέπει να γίνει δουλίτσα😊. Ευτυχώς είναι Σ/Κ, οπότε υπάρχει περισσότερος χρόνος και επομένως περισσότερες πιθανότητες να τον καταφέρω τον σύζυγο😃. Εσύ σε ποιά μέρα είσαι τώρα; Είσαι σίγουρη ότι θα έρθει και ότι δεν συμβαίνει κάτι άλλο; (ευχάριστο εννοώ)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Καλησπερα @Marianne μου...εγω περιμενω τωρα να μου τελειωσει η περιοδος και να ξεκινησω τα τεστακια και τις επαφες...εχω και την μικρη μου που μου ζηταει καθε μερα πλεον μωρο στο σπιτι λες και νιωθει ή καταλαβαινει κατι..δεν ξερω...απο τελος της αλλης εβδομαδας ξανα μπαινω και εγω δυναμικα...μου ειπε και ο γιατρος να ξεκινησω το felicin παλι...

Τα παιδιά τα καταλαβαίνουν όλα!! Εγώ το ξεκίνησα από το Δεκέμβριο και δεν το έχω κόψει καθόλου το felicin❤️  καλή επιτυχία στις νέες προσπάθειες 🤗

8 ώρες πρίν, Baby 26 είπε:

Καλησπέρα ευχατιστω πολυυυ αλήθεια ήδη νιώθω μεγάλη ανακούφιση είχα πάρει κάποια τεστ ωορρηξίας σε δυο τρεις κύκλους μόνο εγώ είμαι 26 και ο σύντροφος μου 31 θα ακολουθήσω τις συμβουλές για πιο συχνές επαφές διότι δουλεύουμε και οι δυο παρά πολλές ώρες και μετά από την κούραση πέφτουμε ξεροί 😂 θα πάω να κάνω και την σαλπιγγογραφια όμως και το σπερμοδιαγραμμα για να μου φύγει αυτό το αγχος το ότι έχω κάτι…σας ευχαριστώ παρά πολυυυυ μου δίνεται δύναμη γιατί της τελευταία μέρες με είχε πάρει πολυ από κατωω❤️

Καλέ ίδιες ηλικίες είμαστε. Μην αγχώνεσαι από τώρα χαχαχα, ζουζουνισε με το αμόρε σου και θα δεις που θα έρθει!! Να κάνεις τις εξετάσεις, θα σε ηρεμήσουν σίγουρα!! Καλή επιτυχία και να μας λες τα νέα σου❤️

7 ώρες πρίν, KATIA97 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, εγώ αυτές τις μέρες ήμουν σε ένα συνεχές τρέξιμο με δουλειές, με κάποιες εξετάσεις που έπρεπε να κάνω κλπ. και ψιλοχάθηκα. Κατα τα άλλα τώρα είμαι μέσα στις γόνιμες, οπότε πρέπει να γίνει δουλίτσα😊. Ευτυχώς είναι Σ/Κ, οπότε υπάρχει περισσότερος χρόνος και επομένως περισσότερες πιθανότητες να τον καταφέρω τον σύζυγο😃. Εσύ σε ποιά μέρα είσαι τώρα; Είσαι σίγουρη ότι θα έρθει και ότι δεν συμβαίνει κάτι άλλο; (ευχάριστο εννοώ)

Με 2 αρνητικά τεστ πολυ αμφιβάλλω!! Θα κατέβει, θα κατέβει την ξέρω εγώ τι κόλπα μου κάνει😂 ακόμα στο καφέ είμαστε και όχι καμία σοβαρή ποσότητα. Απλά για να με παιδεύει τα κάνει αυτά!

Ωστόσο χαίρομαι που σου έκατσαν έτσι οι γόνιμες, ελπίζω να είναι οι τυχερές σας🤗

Με τις εξετάσεις τι έγινε;; είχες αποτελέσματα;; ελπίζω να είναι όλα καλά!!❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Marianne98 είπε:

Τα παιδιά τα καταλαβαίνουν όλα!! Εγώ το ξεκίνησα από το Δεκέμβριο και δεν το έχω κόψει καθόλου το felicin❤️  καλή επιτυχία στις νέες προσπάθειες 🤗

Καλέ ίδιες ηλικίες είμαστε. Μην αγχώνεσαι από τώρα χαχαχα, ζουζουνισε με το αμόρε σου και θα δεις που θα έρθει!! Να κάνεις τις εξετάσεις, θα σε ηρεμήσουν σίγουρα!! Καλή επιτυχία και να μας λες τα νέα σου❤️

Με 2 αρνητικά τεστ πολυ αμφιβάλλω!! Θα κατέβει, θα κατέβει την ξέρω εγώ τι κόλπα μου κάνει😂 ακόμα στο καφέ είμαστε και όχι καμία σοβαρή ποσότητα. Απλά για να με παιδεύει τα κάνει αυτά!

Ωστόσο χαίρομαι που σου έκατσαν έτσι οι γόνιμες, ελπίζω να είναι οι τυχερές σας🤗

Με τις εξετάσεις τι έγινε;; είχες αποτελέσματα;; ελπίζω να είναι όλα καλά!!❤️

Ευχαριστώ και εύχομαι σύντομα όλες με φουσκωμένη κοιλιτσα κορίτσια μου ❤️

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Marianne98 είπε:

Τα παιδιά τα καταλαβαίνουν όλα!! Εγώ το ξεκίνησα από το Δεκέμβριο και δεν το έχω κόψει καθόλου το felicin❤️  καλή επιτυχία στις νέες προσπάθειες 🤗

Καλέ ίδιες ηλικίες είμαστε. Μην αγχώνεσαι από τώρα χαχαχα, ζουζουνισε με το αμόρε σου και θα δεις που θα έρθει!! Να κάνεις τις εξετάσεις, θα σε ηρεμήσουν σίγουρα!! Καλή επιτυχία και να μας λες τα νέα σου❤️

Με 2 αρνητικά τεστ πολυ αμφιβάλλω!! Θα κατέβει, θα κατέβει την ξέρω εγώ τι κόλπα μου κάνει😂 ακόμα στο καφέ είμαστε και όχι καμία σοβαρή ποσότητα. Απλά για να με παιδεύει τα κάνει αυτά!

Ωστόσο χαίρομαι που σου έκατσαν έτσι οι γόνιμες, ελπίζω να είναι οι τυχερές σας🤗

Με τις εξετάσεις τι έγινε;; είχες αποτελέσματα;; ελπίζω να είναι όλα καλά!!❤️

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Μέχρι στιγμής καλά είναι τα πράγματα. Περιμένω τώρα τα αποτελέσματα του Παπ αλλά οι εξετάσεις για το στήθος ήταν εντάξει, τίποτα το ανησυχητικό. Εσύ πώς είσαι σήμερα, είχαμε καμία εξέλιξη;

Link to comment
Share on other sites

On 24/9/2023 at 1:08 ΠΜ, Marianne98 είπε:

Τα παιδιά τα καταλαβαίνουν όλα!! Εγώ το ξεκίνησα από το Δεκέμβριο και δεν το έχω κόψει καθόλου το felicin❤️  καλή επιτυχία στις νέες προσπάθειες 🤗

Καλέ ίδιες ηλικίες είμαστε. Μην αγχώνεσαι από τώρα χαχαχα, ζουζουνισε με το αμόρε σου και θα δεις που θα έρθει!! Να κάνεις τις εξετάσεις, θα σε ηρεμήσουν σίγουρα!! Καλή επιτυχία και να μας λες τα νέα σου❤️

Με 2 αρνητικά τεστ πολυ αμφιβάλλω!! Θα κατέβει, θα κατέβει την ξέρω εγώ τι κόλπα μου κάνει😂 ακόμα στο καφέ είμαστε και όχι καμία σοβαρή ποσότητα. Απλά για να με παιδεύει τα κάνει αυτά!

Ωστόσο χαίρομαι που σου έκατσαν έτσι οι γόνιμες, ελπίζω να είναι οι τυχερές σας🤗

Με τις εξετάσεις τι έγινε;; είχες αποτελέσματα;; ελπίζω να είναι όλα καλά!!❤️

Καλημέρα μπορώ να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα εφόσον ήμαστε και ίδιες ηλικίες χαχαχα ❤️ εσείς έχετε κάνει σαλπιγγογραφια και σπερμοδιαγραμμα ; Ξέρετε αν πονάει η σαλπιγγογραφια ; Έχω διαβάσει τοοοσα και τόσα επίσης τι άλλες εξετάσεις θα μου προτείνατε ; Έχω κάνει αιματολογικές ορμονολογικές όλα ήταν τέλεια ❤️ευχαριστώ ❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια μου 🥰

@Marianne98 μου, ακόμα δεν έχει έρθει η περίοδος καλέ???? Θα μας τρελάνει??? Αν δεν έκανες τεστακια ωορρηξίας πες "άντε, μπορεί να έγινε αργότερα" τώρα τι δικαιολογία έχει? Λες απλά να μην φαίνεται στα τεστ??

Εμένα τελείωσαν οι γόνιμες. Δεν είχαμε καθόλου επαφές τις ημέρες που έπρεπε 😅 Είχαμε την προηγούμενη Κυριακή που ήταν η πρώτη μέρα των γόνιμων ημερα των γόνιμων ημερών και την Παρασκευή που ήταν η ημέρα μετά την ωορρηξία. Όλο λάθος ένα πράμα 😂 Εν τω μεταξύ και την Τετάρτη που ήταν σουπερ μέρα ήμασταν μαζί, αλλά ήμασταν έξω γαμώτο...αλλιώς θα είχαμε ελπίδες αυτό τον μήνα. Δεν πειράζει όμως. Τον επόμενο 🥰

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνετε???

 

  • Μου αρέσει 2

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, lilbern είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια μου 🥰

@Marianne98 μου, ακόμα δεν έχει έρθει η περίοδος καλέ???? Θα μας τρελάνει??? Αν δεν έκανες τεστακια ωορρηξίας πες "άντε, μπορεί να έγινε αργότερα" τώρα τι δικαιολογία έχει? Λες απλά να μην φαίνεται στα τεστ??

Εμένα τελείωσαν οι γόνιμες. Δεν είχαμε καθόλου επαφές τις ημέρες που έπρεπε 😅 Είχαμε την προηγούμενη Κυριακή που ήταν η πρώτη μέρα των γόνιμων ημερα των γόνιμων ημερών και την Παρασκευή που ήταν η ημέρα μετά την ωορρηξία. Όλο λάθος ένα πράμα 😂 Εν τω μεταξύ και την Τετάρτη που ήταν σουπερ μέρα ήμασταν μαζί, αλλά ήμασταν έξω γαμώτο...αλλιώς θα είχαμε ελπίδες αυτό τον μήνα. Δεν πειράζει όμως. Τον επόμενο 🥰

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνετε???

 

Καλησπέρα κορίτσι μου, καλή εβδομάδα! Η μέρα μετά την ωορρηξία δεν είναι εντελώς εκτός "παραθύρου" γόνιμων (αν είσαι σίγουρη ότι έγινε την προηγούμενη), οπότε δεν θα θεωρούσα δεδομένο ότι δεν έχει γίνει κάτι αλλά θα κρατούσα μια επιφύλαξη ως προς αυτό. Καμιά φορά τα ευχάριστα προκύπτουν την στιγμή που θεωρούμε λιγότερο πιθανό να γίνει κάτι τέτοιο.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια !! Καινούρια στην παρέα σας!! Με το καλό όλες μας να ερθουν τα σπορακια μας. 

Εγώ έχω έναν μπόμπιρα 3ετων και πέρυσι τέτοιο καιρό περίπου είχα μια αποβολή στον 3ο μήνα. Εδώ και κάποιους μήνες προσπαθούμε με τον άντρα μου για δεύτερο παιδάκι αλλά δεν μας κάθεται χααχα

Η αλήθεια είναι ότι ο κύκλος μου ήταν τελείως ακανόνιστος το τελευταίο 6μηνο μια 28 μια 47 μέρες και πριν 2 εβδομάδες πήγα στο γιατρό και μου είπε ότι έχω πολυκυστικες που μάλλον εμφανίστηκαν τώρα λόγω άγχους ή προλακτίνης. 

Έκανα λοιπόν τεστ ωορρηξίας ώστε να δω τι γίνεται και αυτό το μήνα έκανα ωορρηξία την 24-25η μέρα του κύκλου όπου είχαμε επαφές με τον σύζυγό. 

Τώρα είμαι στις 12 μέρες μετά την επαφή και σήμερα με αρνητικό τεστακι. Η αλήθεια είναι ότι μέσα μου νιώθω ότι είμαι έγκυος. Λες να πέφτει τόσο έξω το ένστικτο; λέτε να ήταν νωρίς για τεστ;;

Σορρυυυυ για το κατεβατο 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου !!❤️

@lilbern Παρασκευή μεσημέρι είδα καφέ στο σκούπισμα, μέχρι χθες το βράδυ είναι αχνό καφέ στο σκούπισμα... σήμερα απολύτως τίποτα. Πήρα το γυναικολόγο μου σήμερα τηλ μου είπε ή εγκυμοσύνη ή κυστουλα. Μου είπε να πάω αύριο για χοριακη και να κάνω και ε2 για να δούμε για κύστη (του είπα ότι έχω κάνει τεστ και είναι αρνητικό). Έχω απογοητευτεί πλήρως πραγματικά!!!😂 από το κακό στο χειρότερο πάμε. Εγώ ψηφίζω κύστη ξεκάθαρα πάντως, θεωρώ ότι η χοριακη γίνεται για το τυπικό της υπόθεσης🥴

@Baby 26 κορίτσι μου δεν έχουμε μπει σε διαδικασία για τέτοιες εξετάσεις ακόμα. Μην αγχώνεσαι θα πάνε όλα καλά θα δεις❤️

@Mar-micky καλώς ήρθες στην παρέα μας και ελπίζω να σου φέρουμε τύχη!!!❤️ Είχα και εγώ μια αποβολή περισυ τέτοιο καιρό. Μιλούσαμε αν θυμάμαι καλά εκείνο το διάστημα !! Σύντομα ελπίζω να κρατάμε αγκαλια όλες τα θαύματα μας..🤗 ελέγχεις κάπως την ωορρηξία σου μιας και έχει ακανόνιστο κύκλο;;; ελπίζω τι ένστικτο σου να βγει αληθινό!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Marianne98 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου !!❤️

@lilbern Παρασκευή μεσημέρι είδα καφέ στο σκούπισμα, μέχρι χθες το βράδυ είναι αχνό καφέ στο σκούπισμα... σήμερα απολύτως τίποτα. Πήρα το γυναικολόγο μου σήμερα τηλ μου είπε ή εγκυμοσύνη ή κυστουλα. Μου είπε να πάω αύριο για χοριακη και να κάνω και ε2 για να δούμε για κύστη (του είπα ότι έχω κάνει τεστ και είναι αρνητικό). Έχω απογοητευτεί πλήρως πραγματικά!!!😂 από το κακό στο χειρότερο πάμε. Εγώ ψηφίζω κύστη ξεκάθαρα πάντως, θεωρώ ότι η χοριακη γίνεται για το τυπικό της υπόθεσης🥴

@Baby 26 κορίτσι μου δεν έχουμε μπει σε διαδικασία για τέτοιες εξετάσεις ακόμα. Μην αγχώνεσαι θα πάνε όλα καλά θα δεις❤️

@Mar-micky καλώς ήρθες στην παρέα μας και ελπίζω να σου φέρουμε τύχη!!!❤️ Είχα και εγώ μια αποβολή περισυ τέτοιο καιρό. Μιλούσαμε αν θυμάμαι καλά εκείνο το διάστημα !! Σύντομα ελπίζω να κρατάμε αγκαλια όλες τα θαύματα μας..🤗 ελέγχεις κάπως την ωορρηξία σου μιας και έχει ακανόνιστο κύκλο;;; ελπίζω τι ένστικτο σου να βγει αληθινό!! 

Μην απογοητεύεσαι κορίτσι μου, ακόμη και αν δεν είναι εγκυμοσύνη (που προσωπικά δεν το αποκλείω, βάσει και της άποψης του γιατρού), είναι σημαντικό ότι θα διευκρινιστεί τι ακριβώς είναι ώστε αν υπάρχει κάποιο θεματάκι να αντιμετωπιστεί άμεσα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 16 λεπτά , KATIA97 είπε:

Μην απογοητεύεσαι κορίτσι μου, ακόμη και αν δεν είναι εγκυμοσύνη (που προσωπικά δεν το αποκλείω, βάσει και της άποψης του γιατρού), είναι σημαντικό ότι θα διευκρινιστεί τι ακριβώς είναι ώστε αν υπάρχει κάποιο θεματάκι να αντιμετωπιστεί άμεσα.

Εγω πάντως το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης τον έχω αποκλείσει..θα κάνω υπομονή μέχρι αύριο το μεσημέρι θα ξέρω. Τουλάχιστον αν είναι κύστη να πάρω την κατάλληλη αγωγή να έρθει περίοδος.

Εσυ πες μας πως είσαι;;❤️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Marianne98 είπε:

Εγω πάντως το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης τον έχω αποκλείσει..θα κάνω υπομονή μέχρι αύριο το μεσημέρι θα ξέρω. Τουλάχιστον αν είναι κύστη να πάρω την κατάλληλη αγωγή να έρθει περίοδος.

Εσυ πες μας πως είσαι;;❤️

Εγώ θέλω 10-11 μέρες ακόμα και από συμπτώματα τίποτα μέχρι στιγμής αλλά είναι και νωρίς ακόμη, οπότε αναμένω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια , έχω να μπω καιρό στο φόρουμ επειδή είχα χάσει τον κωδικό μου και δεν μπορούσα να μπω με το μειλ μου 😥

Ήμουν έγκυος τον Φεβρουάριο αλλά δυστυχώς δεν προχώρησε, υπήρχε μόνο ο σάκος. Είχα πολύ υψηλή χοριακη παρόλαυτα 

Στο τώρα .. Αύριο περιμένω περίοδο με σταθερό κύκλο 28-30 ημερών. Τελευταία περίοδος 30/8 . Από συμπτώματα έχω  τάση για εμετό και αναγουλες μαζί με  ζαλάδες ειδικά σήμερα πολύ έντονα.. Επίσης  ενώ πεινάω, δεν μπορώ να φάω τίποτα , μόνο κάποια συγκεκριμένα φαγητα που έχω όρεξη, τα υπόλοιπα δεν κατεβαίνει μπουκιά κάτω .. ενώ πάντα έτρωγα από όλα . Αύριο το πρωί θα πάω για χοριακη.

Εσείς έχετε τάση για εμετό και ζαλάδα πριν την περίοδο εκτός από τα υπόλοιπα συμπτώματα; 

Εύχομαι θετικες χοριακες και τελειομηνες εγκυμοσύνες σε όλα τα κορίτσια 🥰!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marianne98 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου !!❤️

@lilbern Παρασκευή μεσημέρι είδα καφέ στο σκούπισμα, μέχρι χθες το βράδυ είναι αχνό καφέ στο σκούπισμα... σήμερα απολύτως τίποτα. Πήρα το γυναικολόγο μου σήμερα τηλ μου είπε ή εγκυμοσύνη ή κυστουλα. Μου είπε να πάω αύριο για χοριακη και να κάνω και ε2 για να δούμε για κύστη (του είπα ότι έχω κάνει τεστ και είναι αρνητικό). Έχω απογοητευτεί πλήρως πραγματικά!!!😂 από το κακό στο χειρότερο πάμε. Εγώ ψηφίζω κύστη ξεκάθαρα πάντως, θεωρώ ότι η χοριακη γίνεται για το τυπικό της υπόθεσης🥴

@Baby 26 κορίτσι μου δεν έχουμε μπει σε διαδικασία για τέτοιες εξετάσεις ακόμα. Μην αγχώνεσαι θα πάνε όλα καλά θα δεις❤️

@Mar-micky καλώς ήρθες στην παρέα μας και ελπίζω να σου φέρουμε τύχη!!!❤️ Είχα και εγώ μια αποβολή περισυ τέτοιο καιρό. Μιλούσαμε αν θυμάμαι καλά εκείνο το διάστημα !! Σύντομα ελπίζω να κρατάμε αγκαλια όλες τα θαύματα μας..🤗 ελέγχεις κάπως την ωορρηξία σου μιας και έχει ακανόνιστο κύκλο;;; ελπίζω τι ένστικτο σου να βγει αληθινό!! 

Κορίτσι μου ναι και τότε μιλούσαμε...τελικά πάλι εδώ μαζί!!!!!

Είχα τελευταία περίοδο στις 22/8 και έκανα ωορρηξία την 24-25η μέρα του κύκλου με βάση τεστ ωορρηξίας που έκανα αυτόν τον καιρό!!!τώρα είμαι στην 36ημερα του κύκλου νιώθω κάποια πονάκια χαμηλά κ έχω λίγο πρησμένο στήθος αλλά αυτα. Περιμένω να ξανακάνω τεστακι την Πέμπτηπας κ δω δύο γραμμουλες. 

Πάντως όσο για εσένα ελπίζω σύντομα να έχεις θετικά νέα!!

 

 

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Mar-micky είπε:

Κορίτσι μου ναι και τότε μιλούσαμε...τελικά πάλι εδώ μαζί!!!!!

Είχα τελευταία περίοδο στις 22/8 και έκανα ωορρηξία την 24-25η μέρα του κύκλου με βάση τεστ ωορρηξίας που έκανα αυτόν τον καιρό!!!τώρα είμαι στην 36ημερα του κύκλου νιώθω κάποια πονάκια χαμηλά κ έχω λίγο πρησμένο στήθος αλλά αυτα. Περιμένω να ξανακάνω τεστακι την Πέμπτηπας κ δω δύο γραμμουλες. 

Πάντως όσο για εσένα ελπίζω σύντομα να έχεις θετικά νέα!!

 

 

Το περάσαμε μαζι, να δεις τώρα που θα μας κάνει την χάρη και θα φουσκώσουν οι κοιλιτσες μας!!! Ελπίζω το τεστ σου να βγει θετικό ❤️ να μας ενημερώνεις!! 

Εγώ θα κάνω χοριακη αύριο αν και πιστεύω είναι κύστη😂 θα έδειχναν τα τεστ, σε εμένα έπεσαν τα χαλασμένα;;; είναι να τρελαίνεσαι η κατάσταση!!🤭

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...