Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet είπε:

      Άσε τα χω παίξει σ λέω! Εν τω μεταξύ πρώτη φορά κάνω τεστ πριν τη χοριακη!Είχα κάνει δύο τεστ αφού είχα μείνει έγκυος,γιατί φοβόμουν ότι έχω αποβάλλει 🤷Ειδικά στο δεύτερο ήμουν και τριών μηνών.Θα κάνω τη Δευτέρα τεστ και αν πάλι βγει αρνητικό,εκεί θα αρχίσω να χάνω όντως τις ελπίδες μου..

      μέχρι τρίτη-τετάρτη  δώσε περιθώριο ! μετά για να μην σου λέω χαζομάρες και γω θα λέγαμε ότι δεν ! βέβαια ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, έχουμε δει χοριακη να βγουν την τελευταία μέρα θετικη!!  απλώς εγώ δεν ειμαι αυτής της γραμμής γιατί ειμαι ανυπόμονη και προτιμώ να φαω το άκυρο  μ παρά να ελπιζω για τη μια στις τόσες πιθανότητες! το πολύ πολύ να πάρεις μια τεράστια χαρά στη χοριακη σ που δεν την περίμενες 

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

On 14/2/2023 at 11:20 ΠΜ, Guest25 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Υποθέτω οτι λογικα ειμαστε ολες στην ιδια περιπου φαση. Περιμένουμε να τελειώσει η περίοδος για να αρχίσουμε παλι τις προσπάθειες μας.

πως ειστε ψυχολογικα; Δεν ξερω νιώθω πολυ περιεργα.Ειναι κ η ημερα τετοια.θα προτιμουσα  να είχα ενα θετικο τεστ απο ολα τα αλλα δωρακια που θα παρουμε σημερα! Πλεον η σκέψη αυτη ειναι συνεχως στο μυαλό μου! Να ολοκληρωθεί η ευτυχια μας με ενα παιδι.

Καλησπέρα!!!! Εσείς τελειώνετε και εμένα δεν μου έχει έρθει ακόμα!!

Νομίζω ότι παίζει με τα νεύρα μου. Ψιλοποναω και λέω "α θα έρθει" και μετά κόβονται τα πονακια σαν να μη συμβαίνει τίποτα. Θα περιμένω μέχρι την Παρασκευή και θα επισκεφθώ τον γιατρό μου αν δεν εμφανιστεί.

Νιώθω ότι χάνω μέρες χωρίς λόγο 😏

Θα έρθει το θετικό τεστακι κορίτσι μου, να σκέφτεσαι θετικά, έχεις μπροστά σου νέες προσπάθειες!!♥️😁

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Καλησπέρα!!!! Εσείς τελειώνετε και εμένα δεν μου έχει έρθει ακόμα!!

Νομίζω ότι παίζει με τα νεύρα μου. Ψιλοποναω και λέω "α θα έρθει" και μετά κόβονται τα πονακια σαν να μη συμβαίνει τίποτα. Θα περιμένω μέχρι την Παρασκευή και θα επισκεφθώ τον γιατρό μου αν δεν εμφανιστεί.

Νιώθω ότι χάνω μέρες χωρίς λόγο 😏

Θα έρθει το θετικό τεστακι κορίτσι μου, να σκέφτεσαι θετικά, έχεις μπροστά σου νέες προσπάθειες!!♥️😁

Μηπως να εκανες μια χοριακη ακομη; Λιγο περίεργο δεν ειναι που δεν ηρθε; 

Ολοι το ιδιο λενε,αλλα μου ειναι τοσο δυσκολο ειδικα οταν γυρω μου ξεφυτρώνουν παντού εγκυουλες ! 

Link to comment
Share on other sites

On 14/2/2023 at 11:20 ΠΜ, Guest25 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Υποθέτω οτι λογικα ειμαστε ολες στην ιδια περιπου φαση. Περιμένουμε να τελειώσει η περίοδος για να αρχίσουμε παλι τις προσπάθειες μας.

πως ειστε ψυχολογικα; Δεν ξερω νιώθω πολυ περιεργα.Ειναι κ η ημερα τετοια.θα προτιμουσα  να είχα ενα θετικο τεστ απο ολα τα αλλα δωρακια που θα παρουμε σημερα! Πλεον η σκέψη αυτη ειναι συνεχως στο μυαλό μου! Να ολοκληρωθεί η ευτυχια μας με ενα παιδι.

Χτύπησες φλέβα... Εγώ είχα ονειρευτεί ότι θα έκανα ένα θετικό τεστ δώρο σήμερα στον αντρα μου.... 

Ας ελπίσουμε ότι "θα κάνει το θαύμα του" Ο Άγιος Βαλεντίνος!

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Guest25 είπε:

Μηπως να εκανες μια χοριακη ακομη; Λιγο περίεργο δεν ειναι που δεν ηρθε; 

Ολοι το ιδιο λενε,αλλα μου ειναι τοσο δυσκολο ειδικα οταν γυρω μου ξεφυτρώνουν παντού εγκυουλες ! 

Καλημέρα!! Να αλλάξει η αρνητική χοριακη να σου πω την αλήθεια δεν δίνω και πολλές πιθανότητες, έχω βγάλει τελείως αυτό το σενάριο από το μυαλό μου. 

Θα το αφήσω αυτές τις μέρες και Δευτέρα θα μιλήσω με τον γιατρο μου... Εγώ σκέφτομαι για καμιά κυστουλα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Τι κάνετε;; Σε τι φάση βρίσκεστε;;;🥰

Εγώ επιτέλους αδιαθετησω!!! Με έχει πεθάνει η άτιμη αλλά χαίρομαι που τελείωσε το βάσανο της αναμονής!!! 😅

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 hours ago, Marianne said:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Τι κάνετε;; Σε τι φάση βρίσκεστε;;;🥰

Εγώ επιτέλους αδιαθετησω!!! Με έχει πεθάνει η άτιμη αλλά χαίρομαι που τελείωσε το βάσανο της αναμονής!!! 😅

Επιτέλους! ... Είναι το χειρότερο η αναμονή! .. Ειδικά όταν ξέρεις ότι δεν είναι εγκυμοσύνη και απλώς περιμένεις είναι τέρμα εκνευριστικο!! .... Ετοιμάσου ψυχολογικά και πάμε απο την αρχή 🥰 ... Εγώ είχα πρόκληση ωορρηξίας με ένεση σε αυτό τον κύκλο και ελπίζω να δούλεψε.. εγώ προγραμματισμένη χοριακη για την άλλη Τρίτη! Μου φαίνεται πολύ μακριά 😆

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Τι κάνετε;; Σε τι φάση βρίσκεστε;;;🥰

Εγώ επιτέλους αδιαθετησω!!! Με έχει πεθάνει η άτιμη αλλά χαίρομαι που τελείωσε το βάσανο της αναμονής!!! 😅

Επιτέλους κορίτσι μου, να πας παρακάτω!

4 ώρες πρίν, Alice20 είπε:

Επιτέλους! ... Είναι το χειρότερο η αναμονή! .. Ειδικά όταν ξέρεις ότι δεν είναι εγκυμοσύνη και απλώς περιμένεις είναι τέρμα εκνευριστικο!! .... Ετοιμάσου ψυχολογικά και πάμε απο την αρχή 🥰 ... Εγώ είχα πρόκληση ωορρηξίας με ένεση σε αυτό τον κύκλο και ελπίζω να δούλεψε.. εγώ προγραμματισμένη χοριακη για την άλλη Τρίτη! Μου φαίνεται πολύ μακριά 😆

Σου εύχομαι να είναι φουλ θετική!!

Εγώ είχα θετικό τεστ οωρρηξιας χθες 17/2 Το μεσημέρι & είχαμε επαφές 15/2 & 17/2 το πρωί. Σήμερα το μεσημέρι έκανα ένα τεστ πάλι κ βγήκε αρνητικό. Επαφή δεν είχαμε χθες δεύτερη η σήμερα γιατί έχω ένα απίστευτο πρήξιμο στην κοιλιά..

Τώρα για να βγήκε αρνητικό το τεστ σήμερα πιστεύω η οωρρηξια έγινε χθες κ ελπίζω αυτή η επαφή που είχαμε να είναι κ τυχερή...

Δεν είμαι κ πολύ αισιόδοξη. Γενικά απογοητεύτηκα πολύ τον προηγούμενο μήνα.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Evdokia Pan said:

Επιτέλους κορίτσι μου, να πας παρακάτω!

Σου εύχομαι να είναι φουλ θετική!!

Εγώ είχα θετικό τεστ οωρρηξιας χθες 17/2 Το μεσημέρι & είχαμε επαφές 15/2 & 17/2 το πρωί. Σήμερα το μεσημέρι έκανα ένα τεστ πάλι κ βγήκε αρνητικό. Επαφή δεν είχαμε χθες δεύτερη η σήμερα γιατί έχω ένα απίστευτο πρήξιμο στην κοιλιά..

Τώρα για να βγήκε αρνητικό το τεστ σήμερα πιστεύω η οωρρηξια έγινε χθες κ ελπίζω αυτή η επαφή που είχαμε να είναι κ τυχερή...

Δεν είμαι κ πολύ αισιόδοξη. Γενικά απογοητεύτηκα πολύ τον προηγούμενο μήνα.  

Να μην απογοήτευσε!! Εφόσον ειχες επαφή τη μέρα της οωρρηξιας σου ειναι υπεραρκετό. Εξάλλου το σπέρμα διατηρείται μέχρι και 2 μέρες στο σώμα της γυναίκας. Δεν ειναι οι πολλές φορές που θα κάνουν τη διαφορά! Ελπίζω όμως να σου φύγει το πρήξιμο και να απολαύσεις τον άντρα σου ανεξαρτήτως γόνιμων ημερών ❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοπέλες μου πώς περνάτε; Είχαμε καμιά εξέλιξη;... Εγώ είμαι στην 9η μέρα μετά την πρόκληση της ωορρηξίας κι έχω κράμπες περιόδου... Τώρα περίοδος είναι, εγκυμοσύνη είναι, ένας θεός ξέρει! ... Πάντως προσπαθώ με νύχια και με δόντια να μην απογοητευτω γιατί μάλλον περίοδος θα είναι 😕

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Alice20 είπε:

Κοπέλες μου πώς περνάτε; Είχαμε καμιά εξέλιξη;... Εγώ είμαι στην 9η μέρα μετά την πρόκληση της ωορρηξίας κι έχω κράμπες περιόδου... Τώρα περίοδος είναι, εγκυμοσύνη είναι, ένας θεός ξέρει! ... Πάντως προσπαθώ με νύχια και με δόντια να μην απογοητευτω γιατί μάλλον περίοδος θα είναι 😕

Καλημέρα! Να μην απογοητεύεσαι εννοείται. Στις περισσότερες περιπτώσεις τα συμπτώματα περιόδου είναι ακριβώς ίδια με αυτά της αρχόμενης εγκυμοσύνης. Τα συμπτώματα που εχουμε οι περισσότερες στο μυαλό μας ως "κλασσικά" της εγκυμοσύνης (ναυτίες, ζαλάδες, κ.λπ.) στη συντριπτική πλειοψηφία τους εμφανίζονται μετά την καθυστέρηση ή και καθόλου σε κάποιες περιπτώσεις! Πριν το δικό μου  θετικό τεστ είχα τόσους έντονους πόνους "περιόδου" που κοιμόμουν με ένα παυσίπονο δίπλα στο κρεβάτι μου γιατί πίστευα ότι θα ξυπνήσω μέσα στο βράδυ και θα το χρειαστώ οπωσδήποτε. Για αυτό μόνο θετικές σκέψεις και προσπάθησε να απασχολήσεις το μυαλό και το σώμα σου με οτιδήποτε άλλο μπορεί να σε κάνει να ξεχαστείς! Εύχομαι σύντομα αυτό που επιθυμείς!

  • Μου αρέσει 2

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


19 minutes ago, Agni-baby said:

Καλημέρα! Να μην απογοητεύεσαι εννοείται. Στις περισσότερες περιπτώσεις τα συμπτώματα περιόδου είναι ακριβώς ίδια με αυτά της αρχόμενης εγκυμοσύνης. Τα συμπτώματα που εχουμε οι περισσότερες στο μυαλό μας ως "κλασσικά" της εγκυμοσύνης (ναυτίες, ζαλάδες, κ.λπ.) στη συντριπτική πλειοψηφία τους εμφανίζονται μετά την καθυστέρηση ή και καθόλου σε κάποιες περιπτώσεις! Πριν το δικό μου  θετικό τεστ είχα τόσους έντονους πόνους "περιόδου" που κοιμόμουν με ένα παυσίπονο δίπλα στο κρεβάτι μου γιατί πίστευα ότι θα ξυπνήσω μέσα στο βράδυ και θα το χρειαστώ οπωσδήποτε. Για αυτό μόνο θετικές σκέψεις και προσπάθησε να απασχολήσεις το μυαλό και το σώμα σου με οτιδήποτε άλλο μπορεί να σε κάνει να ξεχαστείς! Εύχομαι σύντομα αυτό που επιθυμείς!

Είναι ενθαρρυντικό να ξέρω πως κι άλλες κοπέλες είχαν παρόμοια συμπτώματα και τελικά ήταν εγκυμοσύνη.. όταν δεν πονώ το ξεχνώ, μόλις νιώσω κράμπα περιόδου έρχεται αμέσως στην σκέψη μου! Ευχαριστώ για την ανταπόκριση σου❤️❤️

Link to comment
Share on other sites

Κι οτι σκεφτόμουν οτι εχει πεσει μεγαλη σιγη ασυρμάτου....

@Alice20 εμενα κ στις δυο χαμενες μου εγκυμοσύνες τα πρωιμα συμπτωματα πριν την καθυστέρηση αλλα κ μετα ηταν οι κράμπες.  Δεν εμοιαζαν πολυ με πονους περιοδου, ηταν σαν εντονα τεντωματα κ τραβήγματα.  Κι εύχομαι πραγματικα η περίοδος σου να μην ερθει!

Εγω ειμαι 6 μερες μετα την οωρρηξια... Σήμερα συνειδητοποίησα οτι καπου εχω χασει 6 μηνες απο την ζωη μου κσθως πλεον δεν μετραω τον χρονο με στιγμές αλλα με περιοδους, γονιμες μερες, οωρρηξιες κ συμπτωματα... 

Τελικα η υπογονιμότητα οχι απλα σου στερεί κατι που επιθυμεις πολυ.. αλλα κ σου τρωει την ζωη...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Evdokia Pan said:

Κι οτι σκεφτόμουν οτι εχει πεσει μεγαλη σιγη ασυρμάτου....

@Alice20 εμενα κ στις δυο χαμενες μου εγκυμοσύνες τα πρωιμα συμπτωματα πριν την καθυστέρηση αλλα κ μετα ηταν οι κράμπες.  Δεν εμοιαζαν πολυ με πονους περιοδου, ηταν σαν εντονα τεντωματα κ τραβήγματα.  Κι εύχομαι πραγματικα η περίοδος σου να μην ερθει!

Εγω ειμαι 6 μερες μετα την οωρρηξια... Σήμερα συνειδητοποίησα οτι καπου εχω χασει 6 μηνες απο την ζωη μου κσθως πλεον δεν μετραω τον χρονο με στιγμές αλλα με περιοδους, γονιμες μερες, οωρρηξιες κ συμπτωματα... 

Τελικα η υπογονιμότητα οχι απλα σου στερεί κατι που επιθυμεις πολυ.. αλλα κ σου τρωει την ζωη...

Η αλήθεια είναι ότι σε κατατρώει η επιθυμία και η προσπάθεια.. όμως, νομίζω είναι λάθος αυτό που κάνουμε επειδή επιδεινωνουμε το ήδη υπάρχον "πρόβλημα" της υπογονιμότητας. Και το βάζω σε εισαγωγικά το πρόβλημα επειδή ως επί των πλείστων τα θέματα που προκύπτουν σε αυτό τον τομέα είναι διαχειρισιμα! ... Νομίζω προσπάθησε κι εσύ όσο γίνεται σε συνδυασμό με την προσπάθεια που ειναι επιθυμητή και απαραίτητη, να το απολαμβάνεις και να ζεις και την καθημερινότητα σου!  ..  κι εγώ αν και είμαι σχεδόν σίγουρη ότι αυτό που νιώθω είναι περίοδος (λόγω του ότι ο πόνος ειναι σαν βάρος κυρίως και θεωρώ πως είναι και κλιμακωτος μερα με τη μερα, καθώς επίσης έβγαλα σπυράκια) δεν θέλω να απογοητευτω και να αγχωθω γιατί κατάλαβα πως στο τέλος επηρεάζεται και η σχέση μου με τον άντρα μου. Γίνομαι πιεστική και ευερεθιστη! Η ζωή είναι μικρή για να είναι θλιβερή κοπέλες μου ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια... Σήμερα 13η μέρα μετά την ωορρηξία και έχοντας πονακια, λιγες ζαλάδες, πολύ κούραση λέω ας κάνω και ενα τεστ. . Τελικά ήταν αρνητικό ο ο ... Κανονικά αύριο θα πήγαινα για χοριακη αλλά λόγω Καθαράς Δευτέρας την προγραμματίσαμε Τρίτη. Αν μη τι άλλο να μου έρθει μέχρι την Τρίτη να γλιτώσω και το τρύπημα!! Αυτό το προεμμηνορροϊκό σύνδρομο μου εχει ταράξει τα νευρα.. ήταν ανάγκη να μοιάζει τόσο με εγκυμοσύνη; 😆😆

Link to comment
Share on other sites

On 26/2/2023 at 8:21 ΠΜ, Alice20 είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Σήμερα 13η μέρα μετά την ωορρηξία και έχοντας πονακια, λιγες ζαλάδες, πολύ κούραση λέω ας κάνω και ενα τεστ. . Τελικά ήταν αρνητικό ο ο ... Κανονικά αύριο θα πήγαινα για χοριακη αλλά λόγω Καθαράς Δευτέρας την προγραμματίσαμε Τρίτη. Αν μη τι άλλο να μου έρθει μέχρι την Τρίτη να γλιτώσω και το τρύπημα!! Αυτό το προεμμηνορροϊκό σύνδρομο μου εχει ταράξει τα νευρα.. ήταν ανάγκη να μοιάζει τόσο με εγκυμοσύνη; 😆😆

Καλημέρα Αλίκη πώς είσαι σήμερα;  δεν εγκαταλείπουμε τις ελπίδες μας! 

Εμείς αυτό τον μήνα είπαμε να κάνουμε ένα μικρό διάλειμμα προσπαθειών μιας και λείπει και για δουλεία. Η αλήθεια είναι πως και σε αυτήν την ωορρηξία τα σημάδια της και τα πονάκια ήταν ίδια με τους μήνες των προσπαθειών μου. Δηλαδή, αν προσπαθούσαμε θα είχα πάλι την εντύπωση πως κάτι έγινε! Τουλάχιστον με αυτό το διάλειμμα μπορώ να πω πως ηρέμησα αρκετά και πως μετά τη βιοχημική, όντως έχουν αλλάξει τα συμπτώματα του κύκλου μου και δεν είναι στη φαντασία μου, κάτι που είναι απολύτως φυσιολογικό! 
Εύχομαι πολλές από εδώ να δείτε το πολυπόθητο θετικό τεστ! ❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...