Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , Guest25 είπε:

Καλημερα κοριτσια ! 

Αδιαθετησα κι εγώ πριν λίγο!! Και ναι ειμαι στη φαση που είμαι παντα την πρώτη ημερα..Που λεω δεν αντέχω αλλο..και μετα απο 3-4 μέρες το ξεχναω κ ξανα προσπαθω..χαχαχα

@Marianneαντεε καλα αποτελέσματα να έχεις!!!!

Ετσι καλέ δυναμικά δεν θα μας κάνει αυτή ότι θέλει!!! 🤣

Ευχαριστώ κορίτσι μου♥️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια αρνητική η χοριακη. Να πω ότι είδα μόνο εγώ τη γραμμή;; Και ο σύζυγός την είδε και εσείς! Τι να πω μάλλον λάθος του τεστ. Δεν θα τα ξανά προτιμήσω🙄 

Άρα είμαι στην ίδια κατάσταση με εσάς και αναμένω να έρθει να ξεκινήσουμε πάλι!!! ♥️ Όλα για κάποιο λόγο γίνονται.

 Μίλησα και με τον γιατρό μου μόλις και μου είπε επειδή είναι άστατος ο κύκλος γενικά να περιμένω μέχρι Δευτέρα, τι να περιμένω δεν έχω καταλάβει. Αφού είναι φουλ αρνητική δεν νομίζω ότι μπορεί να αλλάξει αυτό. 

Ακόμα και αν γινόταν να αλλάξει, γίνεται να το εντοπίσει το τεστ και η χοριακη να βγήκε αρνητική;; Αφού υποτίθεται πρώτα φαίνεται στο αίμα και μετά στα ούρα.Με μπέρδεψε φουλ.

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν πτοουμαστε κοπέλες μου.. απογοητευομαστε λίγο αλλά προχωράμε για την επόμενη προσπάθεια. Εξάλλου η ψυχολογία ειναι σημαντικός παράγοντας για αυτό το ταξίδι ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marianne είπε:

Κορίτσια αρνητική η χοριακη. Να πω ότι είδα μόνο εγώ τη γραμμή;; Και ο σύζυγός την είδε και εσείς! Τι να πω μάλλον λάθος του τεστ. Δεν θα τα ξανά προτιμήσω🙄 

Άρα είμαι στην ίδια κατάσταση με εσάς και αναμένω να έρθει να ξεκινήσουμε πάλι!!! ♥️ Όλα για κάποιο λόγο γίνονται.

 Μίλησα και με τον γιατρό μου μόλις και μου είπε επειδή είναι άστατος ο κύκλος γενικά να περιμένω μέχρι Δευτέρα, τι να περιμένω δεν έχω καταλάβει. Αφού είναι φουλ αρνητική δεν νομίζω ότι μπορεί να αλλάξει αυτό. 

Ακόμα και αν γινόταν να αλλάξει, γίνεται να το εντοπίσει το τεστ και η χοριακη να βγήκε αρνητική;; Αφού υποτίθεται πρώτα φαίνεται στο αίμα και μετά στα ούρα.Με μπέρδεψε φουλ.

Aχ και ήμουν σχεδόν σίγουρη για σένα! 😒 Μπορεί να πήγε να γίνει κάτι και να μην ευδοκίμησε, μπορεί και ελαττωματικό τεστ! 
Άκουσε τον γιατρό σου, κάτι παραπάνω θα ξέρει! τουλάχιστον αν δεν είσαι, ας έρθει για να ξεκινήσεις ξανά τις προσπάθειες! ❤️❤️
πάντως το μάθημα του μήνα είναι, χοριακή και μόνο χοριακή! 😂 πλέον όλα τα τεστ του εμπορίου κάτι κουλό θα βγάζουν!  

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marianne είπε:

Κορίτσια αρνητική η χοριακη. Να πω ότι είδα μόνο εγώ τη γραμμή;; Και ο σύζυγός την είδε και εσείς! Τι να πω μάλλον λάθος του τεστ. Δεν θα τα ξανά προτιμήσω🙄 

Άρα είμαι στην ίδια κατάσταση με εσάς και αναμένω να έρθει να ξεκινήσουμε πάλι!!! ♥️ Όλα για κάποιο λόγο γίνονται.

 Μίλησα και με τον γιατρό μου μόλις και μου είπε επειδή είναι άστατος ο κύκλος γενικά να περιμένω μέχρι Δευτέρα, τι να περιμένω δεν έχω καταλάβει. Αφού είναι φουλ αρνητική δεν νομίζω ότι μπορεί να αλλάξει αυτό. 

Ακόμα και αν γινόταν να αλλάξει, γίνεται να το εντοπίσει το τεστ και η χοριακη να βγήκε αρνητική;; Αφού υποτίθεται πρώτα φαίνεται στο αίμα και μετά στα ούρα.Με μπέρδεψε φουλ.

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια  ,είμαι καινούργια στην παρέα 

Προσωπικά το είχα πάθει  τον Ιούνιο . Αχνό θετικό τεστ και μετά από 2 μέρες αδιαθέτησα … τι να πω δεν ξέρω … ίσως ήταν βιοχημική . Τον Αύγουστο πάλι το ίδιο με χοριακη 2 μοναδες ενώ πάντα είχα 0,10 και την ίδια μέρα πάλι αδιαθέτησα  . Πόσο ήταν η τιμή της χοριακής σου ;

Αφου έχεις άστατο κύκλο περίμενε λίγο ακόμα και ακουλουθησε τις οδηγίες του γιατρού σου ❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Alice20 είπε:

Δεν πτοουμαστε κοπέλες μου.. απογοητευομαστε λίγο αλλά προχωράμε για την επόμενη προσπάθεια. Εξάλλου η ψυχολογία ειναι σημαντικός παράγοντας για αυτό το ταξίδι ❤️

Δεν πέφτουμε, εννοείται αυτό!♥️

πρίν από 13 λεπτά , rodok είπε:

Aχ και ήμουν σχεδόν σίγουρη για σένα! 😒 Μπορεί να πήγε να γίνει κάτι και να μην ευδοκίμησε, μπορεί και ελαττωματικό τεστ! 
Άκουσε τον γιατρό σου, κάτι παραπάνω θα ξέρει! τουλάχιστον αν δεν είσαι, ας έρθει για να ξεκινήσεις ξανά τις προσπάθειες! ❤️❤️
πάντως το μάθημα του μήνα είναι, χοριακή και μόνο χοριακή! 😂 πλέον όλα τα τεστ του εμπορίου κάτι κουλό θα βγάζουν!  

Δεν τα ξανά ακουμπάω!! Χοριακη και μόνο, μακάρι να έρθει σύντομα 😁

πρίν από 8 λεπτά , elen98 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια  ,είμαι καινούργια στην παρέα 

Προσωπικά το είχα πάθει  τον Ιούνιο . Αχνό θετικό τεστ και μετά από 2 μέρες αδιαθέτησα … τι να πω δεν ξέρω … ίσως ήταν βιοχημική . Τον Αύγουστο πάλι το ίδιο με χοριακη 2 μοναδες ενώ πάντα είχα 0,10 και την ίδια μέρα πάλι αδιαθέτησα  . Πόσο ήταν η τιμή της χοριακής σου ;

Αφου έχεις άστατο κύκλο περίμενε λίγο ακόμα και ακουλουθησε τις οδηγίες του γιατρού σου ❤️

Καλημέρα!! 0.10 ήταν, φουλ αρνητική, λάθος του τεστ ήταν και φουλ άχνη η γραμμή οπότε κάτι δεν πήγε καλά, δεν πιστεύω ότι θα αλλάξει κάτι, περιμένω να έρθει η κυρία να ξεκινήσουμε πάλι ♥️

Μας παίζουν πολλά παιχνίδια τα τεστ τελικά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marianne είπε:

Κορίτσια αρνητική η χοριακη. Να πω ότι είδα μόνο εγώ τη γραμμή;; Και ο σύζυγός την είδε και εσείς! Τι να πω μάλλον λάθος του τεστ. Δεν θα τα ξανά προτιμήσω🙄 

Άρα είμαι στην ίδια κατάσταση με εσάς και αναμένω να έρθει να ξεκινήσουμε πάλι!!! ♥️ Όλα για κάποιο λόγο γίνονται.

 Μίλησα και με τον γιατρό μου μόλις και μου είπε επειδή είναι άστατος ο κύκλος γενικά να περιμένω μέχρι Δευτέρα, τι να περιμένω δεν έχω καταλάβει. Αφού είναι φουλ αρνητική δεν νομίζω ότι μπορεί να αλλάξει αυτό. 

Ακόμα και αν γινόταν να αλλάξει, γίνεται να το εντοπίσει το τεστ και η χοριακη να βγήκε αρνητική;; Αφού υποτίθεται πρώτα φαίνεται στο αίμα και μετά στα ούρα.Με μπέρδεψε φουλ.

Καλησπέρα! Αν είναι πολύ άστατος ο κύκλος σου και δεν μπορείς να υπολογίσεις την ημερομηνία της αναμενομένης περιόδου +-2/3 μέρες τότε ίσως βρίσκεσαι ακόμα λίγες μέρες μετά την ωορηξία και να μην έχει προλάβει να ανέβει η τιμή της χοριακής. Τώρα στην ερώτηση σου αν μπορεί να βγει θετικό ένα τεστ ούρων και αρνητική μία χοριακή μάλλον η απάντηση είναι όχι γιατί η χοριακή είναι μία ακριβής μέτρηση σε αντίθεση με τα τεστάκια ούρων που ανιχεύουν ή όχι την ορμόνη πάνω από μία συγκέντρωση στα ούρα. Σχετικά με την ακρίβεια του τεστ που χρησιμοποίησης δεν έχω κάποια άποψη, απλά ήθελα να σε ρωτήσω αν είδες την γραμμή μέσα στον χρόνο αντίδρασης που αναφέρουν οι οδηγίες (π.χ. μέσα σε 5') γιατί κάποια τεστ εμφανίζουν μια δεύτερη αχνή γραμμή εξάτμισης μετά από κάποιον χρόνο που δεν σχετίζονται με την ορμόνη στα ούρα. Σε κάθε περίπτωση, μην απογοητεύσαι! Δεν ξέρω ποσο καιρό προσπαθείτε, αλλά για ηλικίες κάτω των 35 ετών ακόμα και ένας χρόνος προσπαθείων είναι εύλογο διάστημα μέχρι να επιτευχθεί εγκυμοσύνη. Σου εύχομαι τα καλύτερα και σύντομα να έχετε αυτό που επιθυμείτε!

  • Μου αρέσει 1

age.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Marianne είπε:

Δεν πέφτουμε, εννοείται αυτό!♥️

Δεν τα ξανά ακουμπάω!! Χοριακη και μόνο, μακάρι να έρθει σύντομα 😁

Καλημέρα!! 0.10 ήταν, φουλ αρνητική, λάθος του τεστ ήταν και φουλ άχνη η γραμμή οπότε κάτι δεν πήγε καλά, δεν πιστεύω ότι θα αλλάξει κάτι, περιμένω να έρθει η κυρία να ξεκινήσουμε πάλι ♥️

Μας παίζουν πολλά παιχνίδια τα τεστ τελικά!!

Ναι έχεις δίκιο είναι αρνητική,  δεν στεναχωριόμαστε όμως 😊 

ξεκινάμε πάλι τις προσπάθειες ! 

Η γνώμη μου είναι να περιμένεις μέχρι τον μεγαλύτερο σου κύκλο και αν δεν έχεις αδιαθετήσει να πας κατευθείαν για χοριακή! ❤️

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marianne είπε:

Δεν πέφτουμε, εννοείται αυτό!♥️

Δεν τα ξανά ακουμπάω!! Χοριακη και μόνο, μακάρι να έρθει σύντομα 😁

Καλημέρα!! 0.10 ήταν, φουλ αρνητική, λάθος του τεστ ήταν και φουλ άχνη η γραμμή οπότε κάτι δεν πήγε καλά, δεν πιστεύω ότι θα αλλάξει κάτι, περιμένω να έρθει η κυρία να ξεκινήσουμε πάλι ♥️

Μας παίζουν πολλά παιχνίδια τα τεστ τελικά!!

Κορίτσι μου γλυκό επειδή εγώ έχω κάνει άπειρα τεστ η αλήθεια είναι ότι εχθές που το είδα στο προφίλ σου είπα ότι είναι αρνητικό όντως φαίνεται μια γραμμή αλλά δεν είναι η σωστή γραμμή κανονικά θα έπρεπε να ήταν πιο μέσα ..ίσως ήταν όπως ρουφήξε το στικ έκανε εκεί που τελειώνει το πλαστικό του έκανε ένα σημάδι...η τουλάχιστον αυτό κατάλαβα εγώ από την φωτογραφία...αλλά από την στιγμή που έκανες χοριακη δεν έστειλα γιατί λέω αυτή δείχνει σίγουρα ..να ξέρεις πάντως ότι όντως μπορεί αυτά να δείξουν λάθος δηλαδή θετικά κανονικά κ τελικά να είναι αρνητική χοριακη...μου έχει τύχει μια φορά είναι πάρα πολύ άσχημο συναίσθημα ...υπομονή τώρα να σου έρθει κ με το καλό να κάνεις νέες προσπάθειες!!!Τον άλλον μήνα με ένα τεράστιο θετικό από καρδιάς!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Pagor είπε:

Κορίτσι μου γλυκό επειδή εγώ έχω κάνει άπειρα τεστ η αλήθεια είναι ότι εχθές που το είδα στο προφίλ σου είπα ότι είναι αρνητικό όντως φαίνεται μια γραμμή αλλά δεν είναι η σωστή γραμμή κανονικά θα έπρεπε να ήταν πιο μέσα ..ίσως ήταν όπως ρουφήξε το στικ έκανε εκεί που τελειώνει το πλαστικό του έκανε ένα σημάδι...η τουλάχιστον αυτό κατάλαβα εγώ από την φωτογραφία...αλλά από την στιγμή που έκανες χοριακη δεν έστειλα γιατί λέω αυτή δείχνει σίγουρα ..να ξέρεις πάντως ότι όντως μπορεί αυτά να δείξουν λάθος δηλαδή θετικά κανονικά κ τελικά να είναι αρνητική χοριακη...μου έχει τύχει μια φορά είναι πάρα πολύ άσχημο συναίσθημα ...υπομονή τώρα να σου έρθει κ με το καλό να κάνεις νέες προσπάθειες!!!Τον άλλον μήνα με ένα τεράστιο θετικό από καρδιάς!!!

Και τα λέγαμε πριν κάνα δίμηνο αυτά για τα τεστ !από ότι διάβασα στα νέα του φόρουμ έκανες έμβρυο μεταφορά με το καλό εύχομαι να πάνε όλα καλά !!!εγώ δυστυχώς ειχα τρίτη βιοχημική επιβεβαιωμένη...τώρα είμαι σε δίλημμα αν μετά από ένα παιδί πρέπει να κάνω όλες αυτές τις εξετάσεις που κάνουν σε τέτοιες περιπτώσεις!


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , Pepi88 είπε:

Και τα λέγαμε πριν κάνα δίμηνο αυτά για τα τεστ !από ότι διάβασα στα νέα του φόρουμ έκανες έμβρυο μεταφορά με το καλό εύχομαι να πάνε όλα καλά !!!εγώ δυστυχώς ειχα τρίτη βιοχημική επιβεβαιωμένη...τώρα είμαι σε δίλημμα αν μετά από ένα παιδί πρέπει να κάνω όλες αυτές τις εξετάσεις που κάνουν σε τέτοιες περιπτώσεις!

Άστα την έχω πατήσει φουλ με δαυτα...ουτε να τα δω δεν θελω...χαχαχαχα

3 βιοχημική ??? Λυπαμαι πολύ κορίτσι μου...μπορείς να πας στον τμήμα που  έχει το Έλενας ..είναι κ δωρεάν κ έχω διαβάσει τα καλύτερα για το τμήμα αποβολών..να βρεθεί η αιτία τουλάχιστον έτσι ώστε εάν υπάρξει άλλη εγκυμοσύνη να μην περάσετε ξανά τα ίδια...δυστηχως έχω περάσει κ εγώ βιοχημική κ ξέρω ότι πονάει πολύ ...πόσο σε εσάς που είχατε κ 3...τι να σου πω ότι θες εσύ φυσικά θα κάνεις..αλλά νομίζω ότι εγώ θα πήγαινα να το δω...

Ναιιιι εγώ την έκανα κ τώρα είμαι σε αναμονή κ σε αναμμένα κάρβουνα μην σου πω χαχαχαχα...θα δείξει...εύχομαι κ προσεύχομαι μετά από τέτοιον αγώνα ..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Άστα την έχω πατήσει φουλ με δαυτα...ουτε να τα δω δεν θελω...χαχαχαχα

3 βιοχημική ??? Λυπαμαι πολύ κορίτσι μου...μπορείς να πας στον τμήμα που  έχει το Έλενας ..είναι κ δωρεάν κ έχω διαβάσει τα καλύτερα για το τμήμα αποβολών..να βρεθεί η αιτία τουλάχιστον έτσι ώστε εάν υπάρξει άλλη εγκυμοσύνη να μην περάσετε ξανά τα ίδια...δυστηχως έχω περάσει κ εγώ βιοχημική κ ξέρω ότι πονάει πολύ ...πόσο σε εσάς που είχατε κ 3...τι να σου πω ότι θες εσύ φυσικά θα κάνεις..αλλά νομίζω ότι εγώ θα πήγαινα να το δω...

Ναιιιι εγώ την έκανα κ τώρα είμαι σε αναμονή κ σε αναμμένα κάρβουνα μην σου πω χαχαχαχα...θα δείξει...εύχομαι κ προσεύχομαι μετά από τέτοιον αγώνα ..

Άντε κουκλα μου μακάρι μακάρι πέρασες πολλά και εσύ και με τον άντρα σου !!χαλαρά δεν θα σου πω γιατί ΔΕΝ γίνεται!!θα σου πω όμως μακάρι όλο το άγχος και η αγωνία να φέρουν ένα όμορφο και υγιές μπεμπακι!!!είσαι εν δύναμη έγκυος ήδη απόλαυσε το !!!!

2 ώρες πρίν, Evdokia Pan είπε:

Ας ελπίσουμε ότι ο Φλεβάρης θα είναι πιο τυχερός για όλες!!!!!

Μακάρι μακάρι για όλες τις κοπέλες !!!αν και έχω ένα παιδάκι το συναίσθημα κάθε φορά είναι το ίδιο και της αναμονής και της αποτυχίας και της επιτυχίας!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Κορίτσι μου γλυκό επειδή εγώ έχω κάνει άπειρα τεστ η αλήθεια είναι ότι εχθές που το είδα στο προφίλ σου είπα ότι είναι αρνητικό όντως φαίνεται μια γραμμή αλλά δεν είναι η σωστή γραμμή κανονικά θα έπρεπε να ήταν πιο μέσα ..ίσως ήταν όπως ρουφήξε το στικ έκανε εκεί που τελειώνει το πλαστικό του έκανε ένα σημάδι...η τουλάχιστον αυτό κατάλαβα εγώ από την φωτογραφία...αλλά από την στιγμή που έκανες χοριακη δεν έστειλα γιατί λέω αυτή δείχνει σίγουρα ..να ξέρεις πάντως ότι όντως μπορεί αυτά να δείξουν λάθος δηλαδή θετικά κανονικά κ τελικά να είναι αρνητική χοριακη...μου έχει τύχει μια φορά είναι πάρα πολύ άσχημο συναίσθημα ...υπομονή τώρα να σου έρθει κ με το καλό να κάνεις νέες προσπάθειες!!!Τον άλλον μήνα με ένα τεράστιο θετικό από καρδιάς!!!

Να εισαι καλά κορίτσι μου, μακάρι για όλες τις κοπέλες που προσπαθούν ένα τεράστιο θετικό!!♥️

Δεν πειράζει εδώ είμαστε να προσπαθούμε, δεν πέφτουμε, το λέω συνεχώς και θα συνεχίσω να το λέω!! Έχουμε έναν στόχο, αυτό πρέπει να σκεφτόμαστε!!😁♥️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Υποθέτω οτι λογικα ειμαστε ολες στην ιδια περιπου φαση. Περιμένουμε να τελειώσει η περίοδος για να αρχίσουμε παλι τις προσπάθειες μας.

πως ειστε ψυχολογικα; Δεν ξερω νιώθω πολυ περιεργα.Ειναι κ η ημερα τετοια.θα προτιμουσα  να είχα ενα θετικο τεστ απο ολα τα αλλα δωρακια που θα παρουμε σημερα! Πλεον η σκέψη αυτη ειναι συνεχως στο μυαλό μου! Να ολοκληρωθεί η ευτυχια μας με ενα παιδι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...