Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Maroxmarox said:

      Coq πόσο έπαιρνες; Τα άλλα τα παίρνω 

      Το coq10 πόσο καιρό τα έπαιρνες ;είδες διάφορα ότι σου έκαναν δουλειά πχ στις γονιμοποιήσεις; Παίρνω fertilfix ναι είναι ακριβές αλλά λόγο χασιμοτο δε κάνει να παίρνω ιώδιο μου είπε η ενδοκρινολογος...αλλά διαβάζω ότι το coq10 βοηθάει στα ωάρια και θέλω σα συμπληρωματικό για τα ωάρια .gluco παίρνω έχω αντίσταση στην ινσουλιινη

      Το coq10 πόσο καιρό τα έπαιρνες ;είδες διάφορα ότι σου έκαναν δουλειά πχ στις γονιμοποιήσεις; Παίρνω fertilfix ναι είναι ακριβές αλλά λόγο χασιμοτο δε κάνει να παίρνω ιώδιο μου είπε η ενδοκρινολογος...αλλά διαβάζω ότι το coq10 βοηθάει στα ωάρια και θέλω σα συμπληρωματικό για τα ωάρια .gluco παίρνω έχω αντίσταση στην ινσουλιινη

      Εγώ έπαιρνα τρία χάπια coq10 των 200 άρα 600 ημερησίως … μου τα εοχε συστήσει η εξωσωματικός .. τα έπαιρνα πολύ καιρό ακόμα κ την περίοδο των ενέσεων μέχρι την ωοληψια .. μετά την ωοληψια τα σταμάτησα .

      8 hours ago, Nima21 said:

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

      Εμένα έβλεπε 8 καταφέραμε να φτάσουμε στα 13 και πήραμε τελικά 14 αλλά τα 10 προχώρησαν τώρα ποσά θα μείνουν δεν ξέρω θα μάθω  σύντομα ..σου εύχομαι πολύ καλή  επιτυχία ! 

      18 minutes ago, Nima21 said:

      Πήρα και τον γιατρό και του ειπα πως νιωθω και μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικά όλα, φουσκωμα,βαρος κλπ και να τρωω πολυ πρωτεΐνη.. μου απέκλεισε κ εκεινος την υπερδιεγερση. Ευτυχώς αύριο θα μάθω τη μέρα της ωοληψίας!

      Εύχομαι και σε σένα να επανέλθει ο οργανισμός σου στα φυσιολογικά του πολυ πολυ συντομα και με το καλο να κανεις την εμβρυομεταφορα σου!! Στελνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς για την καταπολέμηση του άγχους!!! Αχχ🙆😝

      Μην σκέφτεσαι την υπερδιέγερση … εγώ να δεις πως ήμουν … μια κοιλιά τριών μηνών … άστο … στο κέντρο στην αναμονή της ωοληψιας όλες ήταν οκ εγώ σαν μπόγος … μετά συνήλθα λίγο αλλά κ πάλι έχω πρήξιμο …. Όλα καλα Θα πάνε . Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός αλλά παρτο χαλαρά …0

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

13 hours ago, Evdokia Pan said:

Ευχαριστώ για τα λόγια υποστήριξης αλλά... Αλλά!

Ήμουν σχεδόν σίγουρη πως τα είχαμε καταφέρει.... 

Γενικά είμαι χάλια, με ανακατωσούρα, πρησμένο στήθος, ζαλάδα κ υπόταση κ περίοδο με καθόλου ροη αλλά μαύρα κομμάτια αίμα...

Έχω απογοητευτεί..  4 χρόνια προσπάθειες, 2 παλλινδρομες κ 0 παιδια... κι είμαι 39!

Καταλαβαίνω ότι έχετε κάνει όλες τις εξετάσεις, και σίγουρα το πιο εύκολο είναι να υποθέσουμε ότι φταίει το άγχος... Όμως... Δεν γίνεται να είναι μόνο το άγχος! Μήπως να δοκίμαζες και σε αυτό το εξειδικευμένο κέντρο που λένε τα κορίτσια πιο κάτω; Νιώθω ότι ενα εξειδικευμένο μάτι στιςαποβολες θα μπορούσε να ερμηνεύσει διαφορετικά τα στοιχεία. Ίσως μεμονωμένα να μην βγάζουν πολύ νόημα στον εκάστοτε γιατρό που σε στέλνει για εξετάσεις, όμως μια σφαιρική εικόνα από κάποιον ειδικό να δώσει μια καλύτερη ερμηνεία ... Εύχομαι να βρεις τον δρόμο σουκαι σύντομα να εχεις στην αγκαλιά σου ένα μωράκι!

Κοπέλες μου εγώ τελικά, μετά από 4 μέρες καθυστέρηση,μου ήρθε η περίοδος κανονικά... Οπότε πάμε πάλι για τον επόμενο μήνα... Ανυπομονώ να ακούσω κάτι ευχάριστο απο εσάς ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

16 ώρες πρίν, rodok είπε:

είναι δύσκολο πράγμα να φύγει το άγχος είναι η αλήθεια... είχα τρομερό άγχος σε μια φάση της ζωής μου και με είχε γυρίσει σε τρελά ψυχοσωματικά! μεχρι θυροειδή είχα ανεβάσει για ένα διάστημα! απλά βρίσκεις ένα χόμπυ που σε χαλαρώνει! εγώ πχ. όσο έχω δουλειά και δεν το σκέφτομαι, δεν αγχώνομαι σε αυτό το θέμα γιατί είμαι με μαθητές και είναι τα "παιδιά" μου! 😜 ίσως χαλαρό περπάτημα στη φύση να βοηθούσε σε πρώτη φάση! αρκεί μην ξεφύγεις και πάρεις τα βουνά 😜😂

εσύ τίποτα, εγώ τα άβολα τεντώματα και κατεβαίνουν υγρά και κάθε φορά τρέχω σαν την παλαβή μήπως ήρθε περίοδος και τελικά δεν έρχεται και χαίρομαι... για πόσο ακόμη, θα δείξει! 

Καλημέρα!!! 

Ακόμα τίποτα ούτε πονακια ούτε πριξιμο🤣 

Εσύ σε τι κατάσταση είσαι ;;;

Ο γιατρός μου πάντως χθες μου είπε το φυσιολογικό, πως όλα είναι και δεν είναι συμπτώματα!! Άρα να περιμένω καθυστέρηση για να τσεκαρω😁

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Καλημέρα!!! 

Ακόμα τίποτα ούτε πονακια ούτε πριξιμο🤣 

Εσύ σε τι κατάσταση είσαι ;;;

Ο γιατρός μου πάντως χθες μου είπε το φυσιολογικό, πως όλα είναι και δεν είναι συμπτώματα!! Άρα να περιμένω καθυστέρηση για να τσεκαρω😁

Ναι βρε όλα είναι φυσιολογικά! 

Εγώ κανένα αίμα κάτω από την Παρασκευή που είχα δει την σταγόνα.. αλλά γενικά έχω πολλη υγρασία και φοράω σερβιετακι! Γενικά κάποιες φορές που τρώω νιώθω ότι δεν το χωνεύω εύκολα κ μου κάθεται κάπως στο στομάχι.. 

Το στήθος μου πρησμένο αρκετά, δεν πονάει βέβαια όσο πονούσε, πάλι καλά! 

Αναμένω κι εγώ ξανά από την αρχή για το τι συμβαίνει 😂 λέω να περάσει και η Τετάρτη και να ξανακάνω ένα τεστ με καθυστέρηση δλδ! 

Γενικά πολύ περίεργη ψυχολογία 😂 

 

7 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Καλημέρα!!! 

Ακόμα τίποτα ούτε πονακια ούτε πριξιμο🤣 

Εσύ σε τι κατάσταση είσαι ;;;

Ο γιατρός μου πάντως χθες μου είπε το φυσιολογικό, πως όλα είναι και δεν είναι συμπτώματα!! Άρα να περιμένω καθυστέρηση για να τσεκαρω😁

Α και γενικά είμαι του αλμυρου, ειδικά σε πατατάκια και από την Τετάρτη πεθαίνω για ο,τι έχει Μερέντα και σοκολάτα γενικά 😂

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rodok είπε:

Ναι βρε όλα είναι φυσιολογικά! 

Εγώ κανένα αίμα κάτω από την Παρασκευή που είχα δει την σταγόνα.. αλλά γενικά έχω πολλη υγρασία και φοράω σερβιετακι! Γενικά κάποιες φορές που τρώω νιώθω ότι δεν το χωνεύω εύκολα κ μου κάθεται κάπως στο στομάχι.. 

Το στήθος μου πρησμένο αρκετά, δεν πονάει βέβαια όσο πονούσε, πάλι καλά! 

Αναμένω κι εγώ ξανά από την αρχή για το τι συμβαίνει 😂 λέω να περάσει και η Τετάρτη και να ξανακάνω ένα τεστ με καθυστέρηση δλδ! 

Γενικά πολύ περίεργη ψυχολογία 😂 

 

Α και γενικά είμαι του αλμυρου, ειδικά σε πατατάκια και από την Τετάρτη πεθαίνω για ο,τι έχει Μερέντα και σοκολάτα γενικά 😂

Είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα γενικα🤣

Εγώ το φαγητό το έχω πολύ και πριν την περίοδο, ότι υπάρχει και ότι τρώγεται, δεν έχω προτιμήσεις!

Πόνους δεν έχω καθόλου, το στήθος μου το νιώθω βαρύ όχι να πονάει.

Υγρά έχω και εγώ φουλ! 

Θα περιμένω και εγώ μέχρι την Τετάρτη! Ελπίζω να μην έρθει σε καμία μας και να έχουμε ευχάριστα!♥️♥️ 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα γενικα🤣

Εγώ το φαγητό το έχω πολύ και πριν την περίοδο, ότι υπάρχει και ότι τρώγεται, δεν έχω προτιμήσεις!

Πόνους δεν έχω καθόλου, το στήθος μου το νιώθω βαρύ όχι να πονάει.

Υγρά έχω και εγώ φουλ! 

Θα περιμένω και εγώ μέχρι την Τετάρτη! Ελπίζω να μην έρθει σε καμία μας και να έχουμε ευχάριστα!♥️♥️ 

 

ναι αυτό με τα υγρά μου τυχαίνει πρώτη φορά και μένα! δεν καταλαβαίνω πότε πέφτουν κιόλας, απλά κάθε τέσσερις ώρες θέλει αλλαγή, ενώ όταν περιμένω περίοδο, τα καταλαβαίνω! Ελπίζω την Τετάρτη να έχουμε ευχάριστα! ❤️❤️
 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, rodok είπε:

ναι αυτό με τα υγρά μου τυχαίνει πρώτη φορά και μένα! δεν καταλαβαίνω πότε πέφτουν κιόλας, απλά κάθε τέσσερις ώρες θέλει αλλαγή, ενώ όταν περιμένω περίοδο, τα καταλαβαίνω! Ελπίζω την Τετάρτη να έχουμε ευχάριστα! ❤️❤️
 

Μαζί θα το περάσουμε αυτό!!😁🤣♥️

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Μαζί θα το περάσουμε αυτό!!😁🤣♥️

Καλημέρα κορίτσι! Πώς είσαι σήμερα; 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα και στα υπόλοιπα κορίτσια! Πώς είστε οι υπόλοιπες;; ❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, rodok είπε:

Καλημέρα κορίτσι! Πώς είσαι σήμερα; 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα και στα υπόλοιπα κορίτσια! Πώς είστε οι υπόλοιπες;; ❤️❤️

Καλημέρα!!!! Τα ίδια κανένα σημάδι για περίοδο, αναμένω!🙄

Εντωμεταξυ να κάνω μια ερώτηση βρε κορίτσι ή οποία γνωρίζει...

Εμείς ερχόμαστε σε επαφή σχεδόν όλο το μήνα, μέχρι να αδιαθετησω, γιατί είναι άστατος ο κύκλος μου και έτσι προσπαθούμε να πιάσουμε την ωορρηξία σίγουρα.. Υπάρχει πρόβλημα με αυτό; Ξέρω στο περίπου πότε θα μου έρθει, πρέπει να σταματάμε τις επαφές; Επιρεαζει αυτό σε μια ενδεχόμενη εγκυμοσύνη;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marianne είπε:

Καλημέρα!!!! Τα ίδια κανένα σημάδι για περίοδο, αναμένω!🙄

Εντωμεταξυ να κάνω μια ερώτηση βρε κορίτσι ή οποία γνωρίζει...

Εμείς ερχόμαστε σε επαφή σχεδόν όλο το μήνα, μέχρι να αδιαθετησω, γιατί είναι άστατος ο κύκλος μου και έτσι προσπαθούμε να πιάσουμε την ωορρηξία σίγουρα.. Υπάρχει πρόβλημα με αυτό; Ξέρω στο περίπου πότε θα μου έρθει, πρέπει να σταματάμε τις επαφές; Επιρεαζει αυτό σε μια ενδεχόμενη εγκυμοσύνη;

Τέλεια κι εγώ τα ίδια και νευριάζω που είμαι στην άγνοια! 😂 
μία εφαρμογή μου λέει ότι θα έρθει αύριο, η άλλη ότι έχω δύο μέρες καθυστέρηση 😂 πάλι καλά σημάδι δεν έχω, γλυκάθηκα με την ιδέα ότι μπορεί να είμαι αλλά φοβάμαι και την περίπτωση της απογοήτευσης!
 

Τώρα σε αυτό που ρωτάς, εμείς κάνουμε κανονικά. Είναι μια πράξη με συναίσθημα που απλά σου βγαίνει, δεν γίνεται να κοπεί μαχαίρι. Εμένα που πηγαινοέρχεται λόγω δουλειάς πχ. το εκμεταλλευόμαστε όσο μπορούμε! εξάλλου μειώνει το άγχος και τα νεύρα 😂

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, rodok είπε:

Τέλεια κι εγώ τα ίδια και νευριάζω που είμαι στην άγνοια! 😂 
μία εφαρμογή μου λέει ότι θα έρθει αύριο, η άλλη ότι έχω δύο μέρες καθυστέρηση 😂 πάλι καλά σημάδι δεν έχω, γλυκάθηκα με την ιδέα ότι μπορεί να είμαι αλλά φοβάμαι και την περίπτωση της απογοήτευσης!
 

Τώρα σε αυτό που ρωτάς, εμείς κάνουμε κανονικά. Είναι μια πράξη με συναίσθημα που απλά σου βγαίνει, δεν γίνεται να κοπεί μαχαίρι. Εμένα που πηγαινοέρχεται λόγω δουλειάς πχ. το εκμεταλλευόμαστε όσο μπορούμε! εξάλλου μειώνει το άγχος και τα νεύρα 😂

Δεν είχα ρωτήσει ποτέ τον γιατρό μου και μου δημιουργήθηκε απορία χαχαχα!

Απλά βλέπω πως μερικές γυναικες σταματάνε τις επαφές μετά τις γόνιμες. 

Αν τον έχεις και σε απόσταση δεν το συζητάω, καταλαβαίνω απόλυτα και ο δικός μου το αναζητάει καθημερινα🤣 ότι φεύγει το άγχος, φεύγει, να τα λέμε και αυτά!!😁

Προς το παρόν πονάει το στήθος μου, οι ρώγες περισσότερο🤣 

Ζούμε μια πάρανοια! Μακάρι βρε κορίτσι μου να είναι όλα καλά!!

Από πού είσαι;;♥️😁

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Marianne είπε:

Δεν είχα ρωτήσει ποτέ τον γιατρό μου και μου δημιουργήθηκε απορία χαχαχα!

Απλά βλέπω πως μερικές γυναικες σταματάνε τις επαφές μετά τις γόνιμες. 

Αν τον έχεις και σε απόσταση δεν το συζητάω, καταλαβαίνω απόλυτα και ο δικός μου το αναζητάει καθημερινα🤣 ότι φεύγει το άγχος, φεύγει, να τα λέμε και αυτά!!😁

Προς το παρόν πονάει το στήθος μου, οι ρώγες περισσότερο🤣 

Ζούμε μια πάρανοια! Μακάρι βρε κορίτσι μου να είναι όλα καλά!!

Από πού είσαι;;♥️😁

Αυτά είναι τα ωραία σε μια σχέση 😁😁

Κι εμένα ο πόνος είναι στοχευμένες στη θηλή! Κάτω τίποτα κρατιέμαι να μην πάω για τεστ 😂

Από Σέρρες είμαι εσύ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , rodok είπε:

Αυτά είναι τα ωραία σε μια σχέση 😁😁

Κι εμένα ο πόνος είναι στοχευμένες στη θηλή! Κάτω τίποτα κρατιέμαι να μην πάω για τεστ 😂

Από Σέρρες είμαι εσύ; 

Κέρκυρα!😁

Έμενα μου είχα μείνει δύο στο ντουλάπι 🙄

Πήγα σαν την χαζή να κάνω σήμερα αλλά άκρη δεν έβγαλα! Φυλάω το άλλο για την Τετάρτη. Δεν μπορώ να πω αν ήταν αρνητικό ή θετικό. Εγώ παρατήρησα μια ιδέα αχνης γραμμής... Μπορεί να είναι κ ιδέα μου, που το πιθανότερο σενάριο είναι αυτό. Η υπομονή είναι μια αρετή που δεν κατέχω δυστυχώς 😅

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια!! 

Κι εγω στην ίδια κατασταση ειμαι..σε αναμονή..ειχα ενα θετικο τεστ ωορρηξίας τη 10η μέρα οποτε υπολογίζω στις 24 να έρθει,δηλ σε δυο ημερες. Απο συμπτώματα τα κλασικα που ισχυουν κ στις δυο περιπτώσεις!!! Αναμονη λοιπον! Ο,τι χειροτερο ψυχολογικα!!!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Guest25 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια!! 

Κι εγω στην ίδια κατασταση ειμαι..σε αναμονή..ειχα ενα θετικο τεστ ωορρηξίας τη 10η μέρα οποτε υπολογίζω στις 24 να έρθει,δηλ σε δυο ημερες. Απο συμπτώματα τα κλασικα που ισχυουν κ στις δυο περιπτώσεις!!! Αναμονη λοιπον! Ο,τι χειροτερο ψυχολογικα!!!!!!! 

Ελπίζουμε σε θετικά απολεσματα!!😁 

Είναι η φάση της παράνοιας όπως λέμε..😅

Έχεις σκοπό να κάνεις κάποιο τεστ;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Κέρκυρα!😁

Έμενα μου είχα μείνει δύο στο ντουλάπι 🙄

Πήγα σαν την χαζή να κάνω σήμερα αλλά άκρη δεν έβγαλα! Φυλάω το άλλο για την Τετάρτη. Δεν μπορώ να πω αν ήταν αρνητικό ή θετικό. Εγώ παρατήρησα μια ιδέα αχνης γραμμής... Μπορεί να είναι κ ιδέα μου, που το πιθανότερο σενάριο είναι αυτό. Η υπομονή είναι μια αρετή που δεν κατέχω δυστυχώς 😅

Αχ ωραία η Κέρκυρα! 😍 
Ποια εταιρείας έκανες;; 
Εγω κρατήθηκα αν και έβλεπα το φαρμακείο ανοιχτό! 😂

Τώρα πάντως πριν λίγο μου έρχεται μια τάση για εμετό και κρατήθηκα πολύ! Και τώρα έχω ένα περίεργο τέντωμα- γαργαλητό και πηγαίνω τουαλέτα συνέχεια.. να δω πώς θα κοιμηθώ γιατί τώρα τελευταία έχω κάτι αυπνίες από την αναμονή και μετα το πρωί σέρνομαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...