Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , Miss_Pineapple είπε:

Κορίτσια καλησπέρα πώς είστε; Έχω ερώτηση. Ξέρετε που καταθέτουμε τα χαρτιά για να λάβουμε το επίδομα αποζημίωσης εξωσωματικής από τον ΕΟΠΠΥ? Γίνεται ηλεκτρονικά, στον ΕΟΠΠΥ που ανήκουμε, σε οποιονδήποτε ΕΟΠΠΥ, ή στον ΕΟΠΠΥ της περιοχής που περάσαμε επιτροπή. Έψαξα σε διαδίκτυο και δε βρήκα κάτι να με διαφωτίσει.

Στον εοππυ για παροχές που ανήκει η περιοχή σου, αν παίρνεις γυαλιά οράσεως είναι ο ίδιος. Αν δεν ξέρεις πάρε τηλ σε οποιοδηποτε Εοππυ και θα στο βρούνε.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

11 minutes ago, Nels said:

Στον εοππυ για παροχές που ανήκει η περιοχή σου, αν παίρνεις γυαλιά οράσεως είναι ο ίδιος. Αν δεν ξέρεις πάρε τηλ σε οποιοδηποτε Εοππυ και θα στο βρούνε.

Τέλεια! Σε ευχαριστώ! 😊 Είχα μια ελπίδα ότι μπορεί να έγιναν και ηλεκτρονικά αλλά μπαααα 🤪

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κι εγώ είχα μπεζ υγρά όπως λες κι εσύ από την 4η μέρα (με βλαστοκύστες) και είχα την πρώτη μου θετική χοριακή. Είναι πολύ καλό σημάδι, εύχομαι να σας πάει καλά αυτή την φορά 🤞

@Lotos ποια μέρα του κύκλου είναι το ενδομήτριο 6,5? 

Μακάρι Παναγία μου μακάρι..... Απλά ήταν ελάχιστα για μια μέρα την 6η μέρα μόνο.... Δεν συνεχίζουν 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Miss_Pineapple είπε:

Τέλεια! Σε ευχαριστώ! 😊 Είχα μια ελπίδα ότι μπορεί να έγιναν και ηλεκτρονικά αλλά μπαααα 🤪

Μεγάλες προσδοκίες, χαχαχα! Πάντως δεν είχε καθόλου κόσμο και μου τα βάλανε σε 1 μήνα σχεδόν. Τη βεβαίωση του γιατρού, την απόδειξη και μια φώτο του Iban πρέπει να έχεις μαζί σου και συμπληρώνεις και μια αίτηση που σου δίνουν εκεί.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miss_Pineapple είπε:

Κορίτσια καλησπέρα πώς είστε; Έχω ερώτηση. Ξέρετε που καταθέτουμε τα χαρτιά για να λάβουμε το επίδομα αποζημίωσης εξωσωματικής από τον ΕΟΠΠΥ? Γίνεται ηλεκτρονικά, στον ΕΟΠΠΥ που ανήκουμε, σε οποιονδήποτε ΕΟΠΠΥ, ή στον ΕΟΠΠΥ της περιοχής που περάσαμε επιτροπή. Έψαξα σε διαδίκτυο και δε βρήκα κάτι να με διαφωτίσει.

Καλησπέρα, θα πρέπει να κλείσεις ραντεβού και να πας από εκεί, στο τμήμα των παροχών του ΕΟΠΠΥ στο οποίο ανήκεις με βάση την περιοχή της κατοικίας σου. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, Lotos said:

Δεν έγινε ακόμη η ωοληψια ..το Σάββατο θα γίνει  .βλέπει πάνω από 30 +με 100μοναδες ξεκίνησα και 7ημερα μπήκ ανταγωνιστής ..τις μονάδες τις μείωσα μετά την 7η μέρα στις 75 κ 50 ..ίσως ναι ..η αλήθεια είναι πως βλέπει τη μητρική κοιλότητα τέλεια άρα δε βλέπει κάποιο τραυματισμό..τώρα δεν ξέρω θα δείξει η υστεροσκοπηση κιόλας..

Και έκανες πολύ λίγες μονάδες και πάλι υπερδιέγερση; Αλλά η υπερδιέγερση ξέρω ότι γίνεται μετά την ωοληψία, μαζεύεις υγρό στις ωοθήκες και πονάς πολύ, πιέζεσαι κτλ. Εσύ πως είσαι; πονάς; 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Και έκανες πολύ λίγες μονάδες και πάλι υπερδιέγερση; Αλλά η υπερδιέγερση ξέρω ότι γίνεται μετά την ωοληψία, μαζεύεις υγρό στις ωοθήκες και πονάς πολύ, πιέζεσαι κτλ. Εσύ πως είσαι; πονάς; 

Δεν πονάω τώρα ακόμη..σπλα έχω ναυτίες κ δεν μπορώ να φάω(ίσως αυτό απ' άγχος,).λίγο στις κινήσεις μόνο όταν σηκώνομαι είναι σαν να έχω κάτι..κατά τα άλλα είμαι οκ...φαντάσου δεν μπορούσαμε να τα μετρήσουμε όλα ..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lotos said:

Δεν πονάω τώρα ακόμη..σπλα έχω ναυτίες κ δεν μπορώ να φάω(ίσως αυτό απ' άγχος,).λίγο στις κινήσεις μόνο όταν σηκώνομαι είναι σαν να έχω κάτι..κατά τα άλλα είμαι οκ...φαντάσου δεν μπορούσαμε να τα μετρήσουμε όλα ..

Ναι και 'μείς το ίδιο. Από ένα σημείο και μετά χάσαμε το μέτρημα. Κι εγώ είχα κάτι ενοχλήσεις σαν να είναι βαριές οι ωοθήκες μου αλλά όλα πήγαν καλά μετά την ωοληψία, δεν έπαθα υπερδιέγερση. Εννοείται είχα πονάκια κτλ αλλά όχι τίποτα σοβαρό. Είχα κόψει όμως το αλάτι και την ζάχαρη και πιστεύω ότι με βοήθησε πολύ αυτό. Ζυγιζόμουν επίσης κάθε μέρα για να δω μην πάρω απότομα βάρος και έπινα νεράκι, πρωτεΐνη ρόφημα, ηλεκτρολύτες και είχα μειώσει και τους υδατάνθρακες. Αν τα κάνεις όλα αυτά πιστεύω θα την γλιτώσεις. Καλή επιτυχία σου εύχομαι. Πόσο ήταν η τελευταία σου Ε2; 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Ναι και 'μείς το ίδιο. Από ένα σημείο και μετά χάσαμε το μέτρημα. Κι εγώ είχα κάτι ενοχλήσεις σαν να είναι βαριές οι ωοθήκες μου αλλά όλα πήγαν καλά μετά την ωοληψία, δεν έπαθα υπερδιέγερση. Εννοείται είχα πονάκια κτλ αλλά όχι τίποτα σοβαρό. Είχα κόψει όμως το αλάτι και την ζάχαρη και πιστεύω ότι με βοήθησε πολύ αυτό. Ζυγιζόμουν επίσης κάθε μέρα για να δω μην πάρω απότομα βάρος και έπινα νεράκι, πρωτεΐνη ρόφημα, ηλεκτρολύτες και είχα μειώσει και τους υδατάνθρακες. Αν τα κάνεις όλα αυτά πιστεύω θα την γλιτώσεις. Καλή επιτυχία σου εύχομαι. Πόσο ήταν η τελευταία σου Ε2; 

Καλημέρα, καθώς με ενδιαφέρει και εμένα το θέμα για την υπερδιεγερση, μπορείς να μου πεις ποίους ηλεκτρολύτες και ρόφημα πρωτεΐνης πήρες;

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Alex@ said:

Καλημέρα, καθώς με ενδιαφέρει και εμένα το θέμα για την υπερδιεγερση, μπορείς να μου πεις ποίους ηλεκτρολύτες και ρόφημα πρωτεΐνης πήρες;

Δεν το είχα ψάξει και πολύ να σου πω την αλήθεια μου. Από ηλεκτρολύτες έπαιρνα της power health σε αναβράζοντα δισκία αλλα σίγουρα θα υπάρχουν και καλύτεροι. Για πρωτείνη πάλι δεν είχα ψαξει κατι, είχα απλώς στο σπίτι whey protein από το myprotein και έπινα ένα scoop καθε απόγευμα. Μία βιολογική πρωτείνη θα πρότεινα καλύτερα για αυτό τον σκοπό, ίσως και φυτική. Εγώ απλώς δεν χρειάστηκε να αγοράσω


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 55 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Δεν το είχα ψάξει και πολύ να σου πω την αλήθεια μου. Από ηλεκτρολύτες έπαιρνα της power health σε αναβράζοντα δισκία αλλα σίγουρα θα υπάρχουν και καλύτεροι. Για πρωτείνη πάλι δεν είχα ψαξει κατι, είχα απλώς στο σπίτι whey protein από το myprotein και έπινα ένα scoop καθε απόγευμα. Μία βιολογική πρωτείνη θα πρότεινα καλύτερα για αυτό τον σκοπό, ίσως και φυτική. Εγώ απλώς δεν χρειάστηκε να αγοράσω

Την πρωτεΐνη αυτή την ξέρω, έχω πάρει κ εγω λόγω άσκησης, αλλά μου δημιουργούσε φούσκωμα, εσένα όχι; ναι έχει φυτικές από αρακά νομίζω χαχαχα, βέβαια από γιατρό ξέρω πως 2 ασπράδια αυγά την ημέρα σίγουρα..με βλέπω σε καθημερινή βάση σαλατουλα με κοτοπουλάκι.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Ετ έκανες αμέσως μετά την διέγερση και ωοληψια ή σε άφησαν έναν κύκλο;;

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Alex@ said:

Την πρωτεΐνη αυτή την ξέρω, έχω πάρει κ εγω λόγω άσκησης, αλλά μου δημιουργούσε φούσκωμα, εσένα όχι; ναι έχει φυτικές από αρακά νομίζω χαχαχα, βέβαια από γιατρό ξέρω πως 2 ασπράδια αυγά την ημέρα σίγουρα..με βλέπω σε καθημερινή βάση σαλατουλα με κοτοπουλάκι.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Ετ έκανες αμέσως μετά την διέγερση και ωοληψια ή σε άφησαν έναν κύκλο;;

Όχι δεν με φούσκωνε ιδιαίτερα αλλά και κάποια άλλη αν έχεις που την ξέρεις ότι δεν σε φουσκώνει μπορείς να την χρησιμοποιήσεις.

Επειδή όλες οι τιμές μου ήταν όπως έπρεπε και δεν είχα δείγματα για υπερδιέγερση προχωρήσαμε με φρέσκα, όμως αν το ξανά έκανα τώρα δεν θα επέλεγα να κάνω τον ίδιο μήνα γιατί νομίζω πως μειώνει τα ποσοστά επιτυχίας. Όχι ότι στην επόμενη προσπάθεια που ήταν όλα πιο ιδανικά είχα πετύχει αλλά τέλος πάντων 

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητά μέλη! θέλουμε ακόμα  3 αναφορές δημοσίευσης 

για να γίνει αυτόματη διαγραφή του μέλους που έχει κάνει spam

Θέλουμε να δοκιμάσουμε την εφαρμογή αυτού του αυτοματισμού. 

Έτσι θα ξέρετε αν άλλη φορά δείτε τέτοιο spam ότι εάν 5 μέλη πατήσουν αναφορά με τίτλο SPAMMER !  (μόνο με αυτήν γίνεται!)

τότε αυτόματα θα απενεργοποιηθεί ο λογαριασμός χρήστη και θα μπουν σε απόκρυψη όλες οι δημοσιεύσεις! 

Ποιά θα μας βοηθήσει!? ❤️🙏

Όταν βλέπετε τέτοιες δημοσιεύσεις είναι απαραίτητο απλά 5 διαφορετικά μέλη, να κάνουν την ίδια δημοσίευση αναφορά! 

Δεν είναι απαραίτητο να κάνετε αναφορά σε όλες τις δημοσιεύσεις ενός μέλους!  Μόνο σε μία, απλά 5 μέλη. 

Αυτή τη στιγμή ήδη έχουμε 2 αναφορές σε αυτή την δημοσίευση θέλουμε άλλες 3.  Αν δεν σας εμφανιστεί το λινκ, σημαίνει ότι πραγματοποιήθηκε ήδη αυτόματα η απόκρυψη όλων των spam posts αυτού του λογαριασμού!

image.png.873402e0e41e5e390672914745381a02.png

  • Μου αρέσει 1

Ακολουθήστε μας και στο Instagram!

follow_cafe.jpgfollow_insta.png

 💗LIFE, needs to be full of FUN. Η ζωή πρέπει να είναι γεμάτη από χαρά.💗

Link to comment
Share on other sites

On 4/5/2023 at 11:02 ΠΜ, Αγγελική2021 είπε:

Σου εύχομαι να είναι αυτό που επιθυμείς !!!! Με το καλό η χοριακη !!!

Χριστίνα ακολουθείς τις οδηγίες του βιβλίου ;; Έχω πάρει τα συμπληρώματα για το advanced plan έχω ιστορικό καθ έξιν αποβολων και αναρωτιέμαι έχεις βρει καθαριστικά ή είδη προσωπικής υγιεινής χωρίς αρώματα, αλουμίνιο κλπ. Εγώ κορίτσια μετά από μια αποβολή στον 6ο μήνα κάνω μια αποτοξίνωση με ενεργό άνθρακα και καθαρισμό λέμφου και γενικά αισθάνομαι πολύ καλύτερα.

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες,

Αγγελική δυστυχώς δεν έχω ψάξει τόσο πολύ αν και θα το ήθελα. Μόνο σε ό,τι αφορά είδη προσωπικής υγιεινής παίρνω τη σειρά Zero της Sanex (αποσμητικό & αφροντούς) που δεν έχει (λέει) αλουμίνιο. Έχω σταματήσει τα "έξτρα", όπως τα γαλακτώματα σώματος, ό,τι έχει πολλά αρώματα μέσα (πάει και το άρωμα, πάνε και τα αρωματικά κεριά - αν και τα τελευταία από μόνη μου τα έκοψα, μην τρομοκρατήσω και κανέναν, επειδή γράφει το βιβλίο ότι γενικά ό,τι έχει άρωμα πιθανώς να έχει και κάποιες βλαβερές ουσίες μέσα, τώρα αν πρόκειται για αιθέρια έλαια φαντάζομαι δεν πειράζουν αυτά), σταμάτησα επίσης και την κρέμα ημέρας και βάζω μόνο αντιηλιακή το πρωί (αυτό με παρότρυνση και της αισθητικού μου), πήρα γυάλινα τάπερ και δεν χρησιμοποιώ τα πλαστικά, σταμάτησα και τις κονσέρβες, πλέον καλαμπόκια, μανιτάρια κτλ τα παίρνω βιολογικά και σε γυάλινο βάζο. Επίσης σταμάτησα την κλασική λαϊκή που πήγαινα (και είναι και δίπλα μας η ρημάδα) και πηγαίνω στη βιολογική αγορά για οπωρολαχανικά. Πλένω πολύ καλά ό,τι τρώμε.. Και στη διατροφή γενικά προσέχουμε και οι δύο, ελάχιστα έως καθόλου από έξω. Από απορρυπαντικό άρχισα να χρησιμοποιώ βρεφικά με τη (δική μου) λογική ότι, θεωρητικά, θα έχουν λιγότερες βλαβερές ουσίες. Αυτά μόνο. Α και όταν πλένω πιάτα ή καθαρίζω το σπίτι φοράω γάντια που πριν δεν φορούσα (κακώς) και έχω ανοιχτές όλες τις πόρτες για καλό αερισμό.. Και φυσικά τα συμπληρώματα που λέει παίρνω.. Τί αντίκτυπο έχουν όλα αυτά, αν έχουν, δεν ξέρω, αλλά κακό δεν θα κάνουν, ελπίζω!🤞 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , xristinakarr είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες,

Αγγελική δυστυχώς δεν έχω ψάξει τόσο πολύ αν και θα το ήθελα. Μόνο σε ό,τι αφορά είδη προσωπικής υγιεινής παίρνω τη σειρά Zero της Sanex (αποσμητικό & αφροντούς) που δεν έχει (λέει) αλουμίνιο. Έχω σταματήσει τα "έξτρα", όπως τα γαλακτώματα σώματος, ό,τι έχει πολλά αρώματα μέσα (πάει και το άρωμα, πάνε και τα αρωματικά κεριά - αν και τα τελευταία από μόνη μου τα έκοψα, μην τρομοκρατήσω και κανέναν, επειδή γράφει το βιβλίο ότι γενικά ό,τι έχει άρωμα πιθανώς να έχει και κάποιες βλαβερές ουσίες μέσα, τώρα αν πρόκειται για αιθέρια έλαια φαντάζομαι δεν πειράζουν αυτά), σταμάτησα επίσης και την κρέμα ημέρας και βάζω μόνο αντιηλιακή το πρωί (αυτό με παρότρυνση και της αισθητικού μου), πήρα γυάλινα τάπερ και δεν χρησιμοποιώ τα πλαστικά, σταμάτησα και τις κονσέρβες, πλέον καλαμπόκια, μανιτάρια κτλ τα παίρνω βιολογικά και σε γυάλινο βάζο. Επίσης σταμάτησα την κλασική λαϊκή που πήγαινα (και είναι και δίπλα μας η ρημάδα) και πηγαίνω στη βιολογική αγορά για οπωρολαχανικά. Πλένω πολύ καλά ό,τι τρώμε.. Και στη διατροφή γενικά προσέχουμε και οι δύο, ελάχιστα έως καθόλου από έξω. Από απορρυπαντικό άρχισα να χρησιμοποιώ βρεφικά με τη (δική μου) λογική ότι, θεωρητικά, θα έχουν λιγότερες βλαβερές ουσίες. Αυτά μόνο. Α και όταν πλένω πιάτα ή καθαρίζω το σπίτι φοράω γάντια που πριν δεν φορούσα (κακώς) και έχω ανοιχτές όλες τις πόρτες για καλό αερισμό.. Και φυσικά τα συμπληρώματα που λέει παίρνω.. Τί αντίκτυπο έχουν όλα αυτά, αν έχουν, δεν ξέρω, αλλά κακό δεν θα κάνουν, ελπίζω!🤞 

Σε ευχαριστώ Χριστίνα για την πληροφόρηση !!!  Κι εγώ έχω αλλάξει μόνο τα βασικά προϊόντα  προσωπικής υγιεινής δλδ οδοντόκρεμα (πήρα μια χωρίς φθόριο Levara ) και αποσμητικό (σε μορφή κρυστάλλου φυσικό χωρίς αρώματα και αλουμίνιο). Όπως κι εσυ έχω περιορίσει τα πολλά πασαληματα με κρέμες και φυσικά τις βαφες ( μόνο χεννα δεν μπορώ να αποχωριστώ και το ginger μαλλί μου ) τα νυχάκια τα αφήνω όμως στην ησυχία τους.   Αυτό που λες για βρεφικά απορρυπαντικά ακούγεται πολύ καλή ιδέα !!!! Κι εγώ φοράω γάντια όταν πλένω πιάτα αλλά δυσκολεύομαι λίγο και έλεγα μήπως βρω κανένα πιο συμβατό απορρυπαντικό για τα πιάτα τουλάχιστον, όχι τα Planet όμως. Επιτρεπονται τα αιθερια έλαια σε απορρυπαντικά αλλά όχι τα αρώματα - δεν έχω αγοράσει όμως κανένα. Υπάρχουν απορρυπαντικά σε σάιτ με οργανικά προϊόντα κι αναρωτιέμαι αν αξίζει τον κόπο. Θα αρχίσω σταδιακά ότι μου τελειώνει να το αλλάζω και βλεποντας και κανοντας ….Έκοψα το μαλακτικό και βάζω λευκό ξύδι - τα κάνει μαλακα τα ρούχα δεν ξέρω αν βοηθάει ομως με τα μικρόβια. Ποια συμπληρώματα παίρνεις αν θέλεις να μου πεις…  εγώ παίρνω Βιτ C, D,E B12, MethylFolate Σίδηρο (έχω ετεροζυγωτια στο MTHFR), Q10 Ubiquinol, Μυοινοσιτολη (έχω πολυκυστικες), NAC και ALA. Είναι το advanced plan γιατί έχω ιστορικό αποβολών. Έχει ομάδα στο Facebook που γράφουν γυναίκες από όλο τον κόσμο και η συγγραφέας απαντάει αν σε ενδιαφέρει λέγεται It starts with the egg Reader Group with Rebecca Fett και αναρτούν πολύ πολύ ενθαρρυντικές ιστορίες εγκυμοσύνης …. Μπαίνω και διαβαζω για να αντλώ  κουράγια !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...