Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2023


Athene

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες! 

δείτε και αυτό το θέμα 

μιας και θέλουμε την άποψή σας! 

 💗🙏💗 ευχαριστούμε θερμά💗🙏💗


Ακολουθήστε μας και στο Instagram!

follow_cafe.jpgfollow_insta.png

 💗LIFE, needs to be full of FUN. Η ζωή πρέπει να είναι γεμάτη από χαρά.💗

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 862
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια πώς τα πάτε;; 

Εγώ πλέον είμαι 9η εβδομάδα, έκλεισα και αυχενική για 29 του μήνα! Απο συμπτώματα έχω συχνούς εμετούς καθημερινά, στομαχόπονο και τεράστια καταβολή, σωματική και ψυχολογική...μετράω αντίστροφα τις μέρες για να περάσουν όλα και να αρχισω να ευχαριστιεμαι την εγκυμοσύνη μου!

Εσείς;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Athene είπε:

Κορίτσια πώς τα πάτε;; 

Εγώ πλέον είμαι 9η εβδομάδα, έκλεισα και αυχενική για 29 του μήνα! Απο συμπτώματα έχω συχνούς εμετούς καθημερινά, στομαχόπονο και τεράστια καταβολή, σωματική και ψυχολογική...μετράω αντίστροφα τις μέρες για να περάσουν όλα και να αρχισω να ευχαριστιεμαι την εγκυμοσύνη μου!

Εσείς;

Καλημέρα και με το καλό!!Εγω έχω ζαλάδες πολλές και ανακατωσούρες πολλές σαν να έχω μπει σε καράβι και έχει μποφόρ νιώθω…επίσης επειδή παίρνω πολλά ουτερκεσταν είμαι νυσταγμένοι,σαν να έχω βαρεμάρα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, εγώ έχω ανακατοσουρες πολλές, δυσκολεύομαι να φάω τον περισσότερο καιρό και από διάθεση ανάλογα πως θα ξυπνήσω, σήμερα ευτυχώς μέχρι στιγμής καλά, ελπίζω κάποια στιγμή να σταματήσουν   και να το χαρώ και εγώ!! 🙂

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα !!

Τώρα διανύω την 9η εβδομάδα , αύριο έχουμε ραντεβού με τον γιατρό πιστεύω θα μας πει και για την αυχενική πρώτα ο Θεός. Ευτυχώς τα καφέ/ροζ υγρά σταμάτησαν .. Απο συμπτώματα κάποιες ανακατωσουρες, κόπωση ,υπνηλία και πολλές καούρες ! Η ψυχολογία δε μια πάνω μια κάτω!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Αύριο μπαίνω και γω στην 8η βδομάδα και εδώ και μέρες έχω αναγούλες με στομαχόπονο και υπνηλία! Ελπίζω σε λίγες βδομαδες να είμαστε όλες καλύτερα για να χαρούμε την εγκυμοσύνη μας! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Athene είπε:

Κορίτσια πώς τα πάτε;; 

Εγώ πλέον είμαι 9η εβδομάδα, έκλεισα και αυχενική για 29 του μήνα! Απο συμπτώματα έχω συχνούς εμετούς καθημερινά, στομαχόπονο και τεράστια καταβολή, σωματική και ψυχολογική...μετράω αντίστροφα τις μέρες για να περάσουν όλα και να αρχισω να ευχαριστιεμαι την εγκυμοσύνη μου!

Εσείς;

Ωχ! Σε νιώθω απόλυτα!!Εγω χθες νοσηλεύτηκα σε γνωστό μαιευτήριο..Μου βάλανε όρους για ενυδάτωση και primperan ενδοφλέβια και κάτι άλλο για το στομάχι γιατί το στομάχι μου πονούσε και καιγόταν!Γυρισα σπιτι σήμερα…Είμαι λίγο καλύτερα αλλά χωρίς τα ενδοφλέβια έχω αυτές τις ανακατωσούρες!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα, σας καταλαβαίνω και εγω απο ανακατοσουρες και εμετό υποφέρω, από ότι μου λένε όλοι το πρώτο τρίμηνο είναι αυτά μετά θα νιώσουμε καλύτερα ( το ελπίζω) !! Georgiakou  υπομονή κορίτσι μου, ελπίζω να σταματήσουν σύντομα αυτά  τα συμπτώματα και να νιώσεις καλύτερα!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΚατεριναΓ είπε:

Κορίτσια καλημέρα, σας καταλαβαίνω και εγω απο ανακατοσουρες και εμετό υποφέρω, από ότι μου λένε όλοι το πρώτο τρίμηνο είναι αυτά μετά θα νιώσουμε καλύτερα ( το ελπίζω) !! Georgiakou  υπομονή κορίτσι μου, ελπίζω να σταματήσουν σύντομα αυτά  τα συμπτώματα και να νιώσεις καλύτερα!!

Μακάρι κορίτσι μου γιατί αλήθεια δεν την παλεύω άλλο!!Και ακόμα είναι πολύ νωρίς 

 

2 ώρες πρίν, ΚατεριναΓ είπε:
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Georgiakou είπε:

Ωχ! Σε νιώθω απόλυτα!!Εγω χθες νοσηλεύτηκα σε γνωστό μαιευτήριο..Μου βάλανε όρους για ενυδάτωση και primperan ενδοφλέβια και κάτι άλλο για το στομάχι γιατί το στομάχι μου πονούσε και καιγόταν!Γυρισα σπιτι σήμερα…Είμαι λίγο καλύτερα αλλά χωρίς τα ενδοφλέβια έχω αυτές τις ανακατωσούρες!

πόσο σε καταλαβαίνω, έχω ΠΗΤ τέλος ΣΕπτέμβρη, 5,5 εβδ νοσηλευτηκα κ γω εντελώς αφυδατωμένη απο τους ασταμάτητους εμετούς και ημικρανία, αφου με συνέφεραν, κάποιες μέρες έπερνα πριμεραν σιρόπι, δοκίμασε ξυνό νερο Φλώρινας είναι απο φυσική πηγή και γκαβισκον επιτρέπετε αλλά όχι κάθε μέρα, προσπάθησε να κάνεις μικρά κ στεγνά γεύματα, έχω μπει στη 11η εβδ κ ακομα με το στομάχι μου δεν είμαι καλά ειδικά τα απογεύματα,ανακατωσουρα φουλ,  φιδές, φρυγανίτσες με τυράκι, κριμ κρακερ, οτι δεις κ αντεχει το στομάχι σου να τρως, οταν πηγαμε στα επειγοντα η προισταμενη μου είπε οτι με τον εμετο σφιγγεται πολυ η κοιλιά και δεν το θέλουμε, υπομονη για καλό ειναι! απο την αλλη οι γιατροί χαίρονται μ αυτά γιατι λενε οτι παει καλά η εγκυμοσύνη 🙄

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα!!Και γω θα γίνω μανούλα πρώτα ο Θεός αν πάνε όλα καλά τέλος Οκτωβρίου..σήμερα πήγα γυναικολόγο είμαι ήδη 2 μηνών είχα μια μικρή αποκόλληση μου έδωσε κάποια φαρμακευτική αγωγή να κάνω και μου είπε να ξεκουράζομαι ούτε βάρη ούτε δουλειές για 2 εβδομάδες...είναι κάποια κοντά στην ημερομηνία μ;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, varvarapher είπε:

Καλησπέρα!!Και γω θα γίνω μανούλα πρώτα ο Θεός αν πάνε όλα καλά τέλος Οκτωβρίου..σήμερα πήγα γυναικολόγο είμαι ήδη 2 μηνών είχα μια μικρή αποκόλληση μου έδωσε κάποια φαρμακευτική αγωγή να κάνω και μου είπε να ξεκουράζομαι ούτε βάρη ούτε δουλειές για 2 εβδομάδες...είναι κάποια κοντά στην ημερομηνία μ;;

Καλησπέρα! Κι εγω τελος Οκτωβρίου εχω ΠΗΤ , συγκεκριμένα 30.10 . Σημερα ειδαμε το φασολακι μας. Ειδαμε και την καρδιά να χτυπαει!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

πόσο σε καταλαβαίνω, έχω ΠΗΤ τέλος ΣΕπτέμβρη, 5,5 εβδ νοσηλευτηκα κ γω εντελώς αφυδατωμένη απο τους ασταμάτητους εμετούς και ημικρανία, αφου με συνέφεραν, κάποιες μέρες έπερνα πριμεραν σιρόπι, δοκίμασε ξυνό νερο Φλώρινας είναι απο φυσική πηγή και γκαβισκον επιτρέπετε αλλά όχι κάθε μέρα, προσπάθησε να κάνεις μικρά κ στεγνά γεύματα, έχω μπει στη 11η εβδ κ ακομα με το στομάχι μου δεν είμαι καλά ειδικά τα απογεύματα,ανακατωσουρα φουλ,  φιδές, φρυγανίτσες με τυράκι, κριμ κρακερ, οτι δεις κ αντεχει το στομάχι σου να τρως, οταν πηγαμε στα επειγοντα η προισταμενη μου είπε οτι με τον εμετο σφιγγεται πολυ η κοιλιά και δεν το θέλουμε, υπομονη για καλό ειναι! απο την αλλη οι γιατροί χαίρονται μ αυτά γιατι λενε οτι παει καλά η εγκυμοσύνη 🙄

Τι είναι αυτό ματάκια μου!!!Εμετος με κλάματα μαζί!Οτι και να φάω το βγάζω!Και δεν είμαι άνθρωπος που κάνει και εύκολα εμετό και καταλαβαίνεις ζόρι!! 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα...Μετα απο μισ αποβολη που είχα πριν τα Χριστούγεννα...ευτυχώς τωρα είμαι  στην 10η εβδομάδα κύησης...Ανυπομονώ για την αυχενικη τέλος του μήνα...δεν περνάνε οι μέρες!!!ευτυχώς εγώ δεν έχω εμετούς και ζαλάδες... Φοβερή υπνηλία και συχνοουρια!!!!καλή εγκυμοσυνη σε όλες μας!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, εχθές ακούσαμε και εμείς την καρδούλα του και θα κλείσω τώρα ραντεβού για το papp a αρχές του άλλου μήνα , αυτό που με αγχώνει είναι ότι θα χρειαστώ να κάνω τροφοβλαστη και φοβόμαστε ότι ο σύντροφος μου έχει κρυφό στίγμα και επειδή έχω και εγώ θα πρέπει να το ψάξουμε!!! Προσπαθώ να παραμείνω ήρεμη και αισιόδοξη ότι όλα θα πάνε καλά!!! 😊

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...