Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Μανούλες Οκτωβρίου 2023


Athene

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 862
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

14 ώρες πρίν, Maria mariaa είπε:

 

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι 8w και 6d. Στην 6η εβδομάδα είχα δει αίμα. Κάναμε ένεση προγεστερόνης (επιπλέον από τα utrogestan που ήδη λαμβανα) και ξεκούραση ..Στον υπέρηχο μια εβδομάδα μετά , ακούσαμε καρδούλα και όλα πήγαιναν καλά. Πριν δύο ημέρες ξανά είχα ελαφρια ροζ απόχρωση και ξανά έκανα ένεση και είμαι πάλι ξάπλα ! Εύχομαι να πάνε όλα καλά ! Θα σκάσω μέχρι την Δευτέρα που θα ξανά πάμε για υπέρηχο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , azumi είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Χτες ακούσαμε κ εμείς καρδιά!

Είχα κ εγώ λίγο ροζ αλλά σταμάτησε. Nantiaki μπορεί να χρειάζεται ξεκουράσου 

Με το καλό ! Εύχομαι μια τελειομηνη κύηση! 

Η αλήθεια είναι ότι λόγω προηγούμενης εγκυμοσύνης που τελικά ήταν εξωμήτριο , με αγχωνει ! Προς το παρόν φουλ ξεκούραση ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 41 λεπτά , ΚατεριναΓ είπε:

Καλημέρα και εγω κορίτσια την Δευτέρα έχω ραντεβού ! Προσπαθώ να είμαι χαλαρή και ήρεμη αλλά έχω άγχος, εσείς με καταλαβαίνετε!!!

Όλα θα πάνε τέλεια !

Είναι ο πρώτος υπέρηχος,;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Θα είναι ο δεύτερος, αλλά μας είπε ότι τώρα θα ακούσουμε την καρδιά, στον 1ο ήταν πολύ νωρίς και απλα ήταν η επιβεβαίωση της εγκυμοσύνης!! Γιαυτό και η αγωνία!!! 😊😊😊

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Nadiaki είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι 8w και 6d. Στην 6η εβδομάδα είχα δει αίμα. Κάναμε ένεση προγεστερόνης (επιπλέον από τα utrogestan που ήδη λαμβανα) και ξεκούραση ..Στον υπέρηχο μια εβδομάδα μετά , ακούσαμε καρδούλα και όλα πήγαιναν καλά. Πριν δύο ημέρες ξανά είχα ελαφρια ροζ απόχρωση και ξανά έκανα ένεση και είμαι πάλι ξάπλα ! Εύχομαι να πάνε όλα καλά ! Θα σκάσω μέχρι την Δευτέρα που θα ξανά πάμε για υπέρηχο!

Εγώ έχω πολύ δύσκολες εγκυμοσύνες και με θεωρούν εγκυμοσύνη κινδύνου..Θετική σκέψη μόνο αυτό θα σου πω και τίποτα αλλο,εάν πιστεύεις κάπου κάνετε και ένα τάμα .Έχω χάσει μωρό στν 4 μήνα από παλινδρόμηση,είχα εξωμήτριο,ήμουν έγκυος πηγαίνα για αυχενική και είχα τροχαίο δεν σταμάτησε ένα μηχανάκι,τ  δεύτερο έχανε παλμούς λογο θρομβοφιλια που είχα παρά τσ δοκιμασίες που πέρασα δεν έχασα τν πίστη μου και έχω δύο παιδάκια (ο μεγάλος μου γιος 7 μηνών 2 μήνες στν μονάδα ,ο δεύτερος γεννήθηκε στα 36,4 ημέρες έσπασαν τα νερά ..Εγώ στα παιδιά είχα κάνει τάμα στον Τήνο και τα έχουμε  βαφτίσει εκεί και τα δύο..Να κάνεις τν σταυρό σου  και θα πάνε όλα καλά!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


16 ώρες πρίν, Maria mariaa είπε:

Εγώ έχω πολύ δύσκολες εγκυμοσύνες και με θεωρούν εγκυμοσύνη κινδύνου..Θετική σκέψη μόνο αυτό θα σου πω και τίποτα αλλο,εάν πιστεύεις κάπου κάνετε και ένα τάμα .Έχω χάσει μωρό στν 4 μήνα από παλινδρόμηση,είχα εξωμήτριο,ήμουν έγκυος πηγαίνα για αυχενική και είχα τροχαίο δεν σταμάτησε ένα μηχανάκι,τ  δεύτερο έχανε παλμούς λογο θρομβοφιλια που είχα παρά τσ δοκιμασίες που πέρασα δεν έχασα τν πίστη μου και έχω δύο παιδάκια (ο μεγάλος μου γιος 7 μηνών 2 μήνες στν μονάδα ,ο δεύτερος γεννήθηκε στα 36,4 ημέρες έσπασαν τα νερά ..Εγώ στα παιδιά είχα κάνει τάμα στον Τήνο και τα έχουμε  βαφτίσει εκεί και τα δύο..Να κάνεις τν σταυρό σου  και θα πάνε όλα καλά!! 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! Και εμείς πιστεύουμε πολύ, εγώ αντλώ μεγάλη δύναμη. Όλα να πάνε καλά 🙏

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nadiaki είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! Και εμείς πιστεύουμε πολύ, εγώ αντλώ μεγάλη δύναμη. Όλα να πάνε καλά 🙏

Σε όλους να πάνε καλά και σε όλες τς μαμάδες!!!Όσο μπορείς να αποβάλεις το άγχος(να μου πεις δεν γίνεται…περιμένεις να πας ακούσεις τν καρδούλα να ΔΕΙΣ να αναβοσβήνει εκει η λευκή κουκκίδα ) εγώ είχα τόσο άγχος που έβαζα τν άνδρα να ακούει τν κοιλιά μου να δω ακούγεται η καρδούλα μιλάμε για τέτοια βλακεία,έτρωγα σοκολάτα για να κλωτσάει πιστεύω τα ίδια θα κάνω!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, 13.098 η χθεσινή μου χορικη! Δευτερα εχω τον πρώτο υπερηχο!!!Πολλα συναισθήματα!!! Αγχος, ανυπομονησία, χαρα!! Μετα απο 3 χρόνια ταλαιπωρίας με εξωσωματικές δεν το πιστεύω οτι ηρθε αυτη η στιγμη!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, anna.k είπε:

Κορίτσια μου, 13.098 η χθεσινή μου χορικη! Δευτερα εχω τον πρώτο υπερηχο!!!Πολλα συναισθήματα!!! Αγχος, ανυπομονησία, χαρα!! Μετα απο 3 χρόνια ταλαιπωρίας με εξωσωματικές δεν το πιστεύω οτι ηρθε αυτη η στιγμη!

Με το καλό όλα,θα δεις το/τα μωράκι/ια σου και θα ηρεμήσεις..Να έχεις ένα όμορφο ταξίδι 9 μηνών σου εύχομαι και μια υπέροχη τελειομηνη εγκυμοσύνη 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Maria mariaa είπε:

Με το καλό όλα,θα δεις το/τα μωράκι/ια σου και θα ηρεμήσεις..Να έχεις ένα όμορφο ταξίδι 9 μηνών σου εύχομαι και μια υπέροχη τελειομηνη εγκυμοσύνη 

Σε ευχαριστώ παρα πολυ!!! Και σε σενα ευχόμαι τα καλύτερα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...