Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Μανούλες Οκτωβρίου 2023


Athene

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια, εγώ 1η επίσκεψη ήμουν 5 εβδομάδων και η επόμενη θα είμαι 8, σε ιδιωτικό γιατρό και εγώ έχω αγωνία γιατί μας είπε ότι θα ακούσουμε καρδιά !! Για εμένα είναι η 1η μου εγκυμοσύνη!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 862
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Νομίζω στις 7 είναι καλά, είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα ακούσετε και καρδούλα κατευθείαν. Τώρα, αν εσύ αγχώνεσαι μπορείς να πας και νωρίτερα, αλλά εκεί γύρω είναι το σύνηθες για τον πρώτο υπέρηχο.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες κ καλό τριήμερο!! Πώς είστε? Εμείς ήρθαμε εκδρομή αλλά πολύ κούραση... 1η έχουμε ραντεβού δεύτερο με τον γιατρό για να ακούσουμε καρδιά κ να δούμε λόγο περίεργου κύκλου μου πότε θα είναι η Πητ σύμφωνα με την εφαρμογή 11 με 13 Οκτωβρίου. Έχω λίγο ανακατοσουρα λίγο υπνηλία κρυάδες ... Αλλά όχι πολύ όρεξη για φαγητό 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και καλό τριήμερο, εγω εχω τον δεύτερο υπέρηχο την άλλη Δευτέρα! Οι ανακατοσουρες είναι καθημερινές για εμένα, πολύ νεροοο θέλω να πίνω συνέχεια, με το καλό σε όλες μας να ακούσουμε τις καρδούλες τους !!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό τριήμερο ! Εμείς εχθές πήγαμε νωρίς το βράδυ για γλυκό  αργότερα είχα αναγούλες και φούσκωμα και  κοιμήθηκα ξημερώματα  Η δεύτερη χοριακη μου βγήκε 6798🥰 ,είναι υψηλή σύμφωνα με τις τιμες που δίνει το μικροβιολογικό μου στην εβδομάδα που ειμαι . Τώρα θα δούμε !

Καλη συνέχεια σε όλες , όλα να μας πάνε καλά ❤️

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολες! Καλη εγκυμοσύνη να έχουμε. 🥰

Εγω έρχομαι απο εξωσωματική.Πρωτη χοριακη 517,7 και δεύτερη 1292,60. Υπέρηχο εχω στις 6/3. Υπολογίζω πως ειμαι 4εβ. κ 4ημ.  Μια μερα ειμαι καλα και 2 χαλια. Αναγουλες ,εμετούς, πονοκεφαλο..τα παντα.Βεβαια σημερα ειμαι πολυ καλα! Μονο καποιες ζαλαδες εχω και υπνηλία.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια και από μένα και γω θα γίνω μανούλα 2 φορά. Τελευταια περίοδος16 Ιανουαρίου δεν πήγα ακόμα στο γιατρό για υπέρηχο θα το κανονίσω από βδομάδα.  Με το καλό σε όλες μας!

  • Μου αρέσει 4

xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια είμαι η Μάρια..Είχα 5 ημέρες καθυστέρηση πήγα έκανα χοριακη και ήταν 1402,7 ο κύκλος δεν είναι σταθερός τελευταία περιοδος 15/01 περίπου κάθε 36 ημέρες περίπου,την Τετάρτη έχω ραντεβού με τν γιατρό μου περιμένω το 3 παιδάκι μου..γενικά έχω πολύ άγχος γιατί  η προηγούμενη εγκυμοσύνη μου ήταν πολυ πρόωρη στν 7 μήνα από απώλεια υγρού 

On 21/2/2023 at 11:27 ΠΜ, Μαρία Φι. είπε:

Γεια σας, και εγώ είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι και ψάχνω για κάποιον καλό γυναικολόγο σε δημόσιο νοσοκομείο αλλά να μπορώ να τον επισκεφτώ σε εξωτερικό ιατρείο. Έχετε να μου προτείνετε κάποιον καλό;

Καλησπέρα εγώ και τα δυο τα γέννησα στο Έλενα Βενιζέλου ήταν όλα άψογα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας και χαρά σας κορίτσια και εγώ καινούργια και πρωταρα σε όλα. ΠΗΤ έχω 21/10 αλλά μπορεί κάποια να με βοηθήσει με το αν ξέρει κάποιο καλό γιατρό στο έλενα? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Πηνελόπη Τζ είπε:

Γειά σας και χαρά σας κορίτσια και εγώ καινούργια και πρωταρα σε όλα. ΠΗΤ έχω 21/10 αλλά μπορεί κάποια να με βοηθήσει με το αν ξέρει κάποιο καλό γιατρό στο έλενα? 

Καλησπέρα και με το καλό!!Εγώ και τα δύο παιδάκια μου στο Έλενα τα γέννησα.Θα σου στείλω μνμ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...