Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2023


Athene

Recommended Posts

Καλησπέρα... με το καλο θα ειμαι κι εγω στο γκρουπ των μαμαδων Νοεμβριου ομως...

Θελω την γνωμη σας, μιας κ περασατε προσφατα απο αυτο το σταδιο. Εκανα 1η β χοριακη χθες, ουσα με βαση την ΤΕΡ 4 εβδ+ 3 μερες. Η χοριακη μου βγηκε 243 μοναδες με τα ορια του μικροβιολογικου να δινουν εύρος 45- 4000. 

Οι μονάδες μου φανηκαν πολυ λιγες κ εχω στεναχωρηθει πολυ. Αυριο θα παω για επαναληπτική να δω αν θα εχει διπλασιαστει. 

Να σας πω οτι ειψα 2 παλλινδρομες,  με πολυ καλυτερες χοριακες κι εχω αγχωθει....

Ξεκινησε καμια σας με χαμηλη χοριακη κ να πηγε καλά?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 862
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 38 λεπτά , Evdokia Pan είπε:

Καλησπέρα... με το καλο θα ειμαι κι εγω στο γκρουπ των μαμαδων Νοεμβριου ομως...

Θελω την γνωμη σας, μιας κ περασατε προσφατα απο αυτο το σταδιο. Εκανα 1η β χοριακη χθες, ουσα με βαση την ΤΕΡ 4 εβδ+ 3 μερες. Η χοριακη μου βγηκε 243 μοναδες με τα ορια του μικροβιολογικου να δινουν εύρος 45- 4000. 

Οι μονάδες μου φανηκαν πολυ λιγες κ εχω στεναχωρηθει πολυ. Αυριο θα παω για επαναληπτική να δω αν θα εχει διπλασιαστει. 

Να σας πω οτι ειψα 2 παλλινδρομες,  με πολυ καλυτερες χοριακες κι εχω αγχωθει....

Ξεκινησε καμια σας με χαμηλη χοριακη κ να πηγε καλά?

Καλησπέρα σου, υπάρχει μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών για την χοριακή. Η πρώτη σου τιμή είναι αρκετά καλή θα έλεγα, από την στιγμή που βγαίνει θετική σημασία έχει να διπλασιάζεται ανά 2 24ωρα, εγώ ξεκίνησα με πρώτη τιμή στις 134 μονάδες και διπλασιαζόταν κανονικά. Θετική σκέψη να έχεις και όλα θα πάνε καλά. Να σκέφτεσαι ότι είσαι ήδη έγκυος :) έχω βιώσει και εγώ τόσο βιοχημικές όσο και παλίνδρομη κύηση.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , EvgeniaCher είπε:

Καλησπέρα σου, υπάρχει μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών για την χοριακή. Η πρώτη σου τιμή είναι αρκετά καλή θα έλεγα, από την στιγμή που βγαίνει θετική σημασία έχει να διπλασιάζεται ανά 2 24ωρα, εγώ ξεκίνησα με πρώτη τιμή στις 134 μονάδες και διπλασιαζόταν κανονικά. Θετική σκέψη να έχεις και όλα θα πάνε καλά. Να σκέφτεσαι ότι είσαι ήδη έγκυος :) έχω βιώσει και εγώ τόσο βιοχημικές όσο και παλίνδρομη κύηση.

Σε ευχαριστώ πολύ που μου απαντησες... 

Μακαρι αυτη τη φορα να πανε ολα καλα....

Εχω διαβασει τοσα πολλα απο το ορωι, που δεν ξερω αν πρέπει να ελπιζω η οχι...

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Evdokia Pan είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ που μου απαντησες... 

Μακαρι αυτη τη φορα να πανε ολα καλα....

Εχω διαβασει τοσα πολλα απο το ορωι, που δεν ξερω αν πρέπει να ελπιζω η οχι...

Υπάρχει τόση μεγάλη πληροφόρηση και δεν είναι φιλτραρισμένη. Να εμπιστεύεσαι τον εαυτό σου και τον ιατρό σου και άσε τις αναζητήσεις μας  κάνουν κακό. Ο κάθε οργανισμός αντιδράει τόσο διαφορετικά. 🙂 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια είμαι οχτώ εβδομάδων έχω μηδέν θετικό και έκανα την έμμεση coombs προχθές και βγήκε θετική εστειλα και περιμένω τη γιατρό να απαντήσει αγχώθηκα το είχε καμία;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε; Εγώ 8+3 σήμερα, χθες είδαμε το κερασάκι μας για δεύτερη φορά! Οι αναγούλες συνεχίζονται και ο γιατρός μου είπε ότι δυστυχώς για ένα μήνα έτσι θα πάει, μετά θα καλυτερεύσουν όλα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες εύχομαι να έχετε ωραίες εγκυμοσύνες και με το καλό!!

Εγώ είμαι 6w 5d είχα πάει την προηγούμενη εβδομάδα και είδα σάκο(είδε και αρχή αιματωματος και με προειδοποίησε ότι μπορεί να δω αίμα) και το επόμενο ραντεβού το έχω την 9η εβδομάδα... Έχω ήδη ένα αγοράκι 2 χρόνων με μια πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη με αιμορραγίες στην αρχή και κακό τράχηλο μετά τη β επιπεδου...ακόμα παλιότερα είχα 3 παλλινδρομες.

Σήμερα έχω κάτι καφέ εκκρίσεις και φυσικά έχω πανικοβληθεί, με έχει καταβάλει το άγχος πάλι..την είχα ξεχάσει όλη αυτή τη τρέλα!!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2023 at 7:44 ΜΜ, Evdokia Pan είπε:

Καλησπέρα... με το καλο θα ειμαι κι εγω στο γκρουπ των μαμαδων Νοεμβριου ομως...

Θελω την γνωμη σας, μιας κ περασατε προσφατα απο αυτο το σταδιο. Εκανα 1η β χοριακη χθες, ουσα με βαση την ΤΕΡ 4 εβδ+ 3 μερες. Η χοριακη μου βγηκε 243 μοναδες με τα ορια του μικροβιολογικου να δινουν εύρος 45- 4000. 

Οι μονάδες μου φανηκαν πολυ λιγες κ εχω στεναχωρηθει πολυ. Αυριο θα παω για επαναληπτική να δω αν θα εχει διπλασιαστει. 

Να σας πω οτι ειψα 2 παλλινδρομες,  με πολυ καλυτερες χοριακες κι εχω αγχωθει....

Ξεκινησε καμια σας με χαμηλη χοριακη κ να πηγε καλά?

Καλησπέρα εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!!Εγω στν γιο μου ξεκίνησα από 52

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2023 at 7:44 ΜΜ, Evdokia Pan είπε:

Καλησπέρα... με το καλο θα ειμαι κι εγω στο γκρουπ των μαμαδων Νοεμβριου ομως...

Θελω την γνωμη σας, μιας κ περασατε προσφατα απο αυτο το σταδιο. Εκανα 1η β χοριακη χθες, ουσα με βαση την ΤΕΡ 4 εβδ+ 3 μερες. Η χοριακη μου βγηκε 243 μοναδες με τα ορια του μικροβιολογικου να δινουν εύρος 45- 4000. 

Οι μονάδες μου φανηκαν πολυ λιγες κ εχω στεναχωρηθει πολυ. Αυριο θα παω για επαναληπτική να δω αν θα εχει διπλασιαστει. 

Να σας πω οτι ειψα 2 παλλινδρομες,  με πολυ καλυτερες χοριακες κι εχω αγχωθει....

Ξεκινησε καμια σας με χαμηλη χοριακη κ να πηγε καλά?

Δεν έχει σημασία πόσο είναι η χοριακη αλλά πώς διπλασιάζεται! Πολλές ξεκινάνε και με 40 και πάνε όλα τέλεια! 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα! 
 

7 εβδομάδων και 3 ημερών εδώ! Πριν μια εβδομάδα πήγαμε στον γιατρό και ακούσαμε καρδιά! Εδώ και 2 εβδομάδες σχεδόν είμαι χάλια με ναυτία και αναγούλες και κάποιους εμετούς. Δε μπορώ να φάω τίποτα. Ο γιατρός μου έδωσε ένα σπρέι.. κάπως βοηθάει. Ελπίζω να περάσει σύντομα αυτό γιατί πηγαίνω για δουλειά και υποφέρω!

Τέλος, μου έχει δώσει ΠΗΤ 26/10 αλλά υποθέτω επειδή είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου και στην πρώτη γέννησα 2 εβδομάδες νωρίτερα, ότι δε θα φτάσω μέχρι εκεί! 
 

Μακάρι να πάνε όλα σε όλες μας καλά γιατί έχω περάσει κι εγώ διάφορα στο παρελθόν και φοβάμαι! 

  • Μου αρέσει 4

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ειχε καμια απο εσας αιμα στην αρχη? Εγω ειμαι 5 κ 2 σήμερα.  Δεν εχουμε επιβεβαιωσει υπερηχογραφικα. Ξεκινησα το απόγευμα με ροζ στο σκούπισμα.  Παίρνω ουτως η αλλως utrogestan κ η γιατρός μου ειπε Δευτερα κ Τριτη απο μια ενεση lentogest, Τεταρη χοριακη κ να παω να με δει. Εχω στεναχωρηθεί παρα πολυ. Εχω ηδη δυο παλλινδρομες....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα, περιμένω το 4ο παιδάκι μου με ΠΗΤ 2/11/2023 αλλά σίγουρα θα γεννήσω νωρίτερα. Θα χαρώ πολύ να τα λέμε. Με το καλό σε όλες μας.

  • Μου αρέσει 2

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.  Εγω βρίσκομαι πλέον στην 8η εβδομαδα. Ζαλίζομαι πολυ..δεν μπορω να σηκωθώ από το κρεβάτι. Τρωω αρκετα καλα κ πινω κ νερακι. Δεν μπορω να καταλαβω γιατί εχω τασεις λιποθυμίας οταν σηκώνομαι.

Link to comment
Share on other sites

On 12/3/2023 at 9:33 ΜΜ, Evdokia Pan είπε:

Ειχε καμια απο εσας αιμα στην αρχη? Εγω ειμαι 5 κ 2 σήμερα.  Δεν εχουμε επιβεβαιωσει υπερηχογραφικα. Ξεκινησα το απόγευμα με ροζ στο σκούπισμα.  Παίρνω ουτως η αλλως utrogestan κ η γιατρός μου ειπε Δευτερα κ Τριτη απο μια ενεση lentogest, Τεταρη χοριακη κ να παω να με δει. Εχω στεναχωρηθεί παρα πολυ. Εχω ηδη δυο παλλινδρομες....

Evdokia καλησπέρα ! Πώς είσαι ; Συνεχίζει το ροζ ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anna.k είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.  Εγω βρίσκομαι πλέον στην 8η εβδομαδα. Ζαλίζομαι πολυ..δεν μπορω να σηκωθώ από το κρεβάτι. Τρωω αρκετα καλα κ πινω κ νερακι. Δεν μπορω να καταλαβω γιατί εχω τασεις λιποθυμίας οταν σηκώνομαι.

Kαι εγώ έχω πάρα πολλές ζαλάδες και ανακατωσουρες. Έκανα τον προγεννητικό και φερριτινη αιμοσφαιρίνη σίδηρο και αιματοκρίτης είναι όλα τέρμα κάτω. Ξεκίνησα σίδηρο από χτες για να δούμε. Εγώ δεν μπορώ να φάω καλά σχεδόν όλα με αναγουλιαζουν. Την Δευτέρα έχω γιατρό και μακάρι να ακούσουμε καρδούλα. Είχα τελευταία περίοδο στις 26/1 στις 28/2 έκανα χοριακη και βγήκε 6382. Στις 6/3 πήγαμε στον γιατρο είδαμε σάκο μόνο. 

 

Για τις ζαλάδες σου έχεις κάνει εξετάσεις αίματος; Επίσης την πιεση σου την έχεις δει; 


έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...