Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2023


Athene

Recommended Posts

12 ώρες πρίν, Evdokia Pan είπε:

Εγω ρε κοριτσια στην 6η βδομάδα δεν εχω τα συμπτώματα που λετε εσεις? Να αρχίσωνα ανησυχω?

Εγω έχω πολλα πονακια κ κραμπες στην κοιλια. Καποιες φορες με ποναει το στηθος αλλα πιο πολυ πονο εχω στην πλατη κ τους προσαγωγους... Τι στο καλο, σε ολα αναποδη ειμαι?

Εγώ κοριτσι μου στην έκτη εβδομάδα είχα λίγη αναγούλα το απόγευμα κ αρκετά τσιμπήματα σε κοιλιά κ προσαγωγούς! Μόλις συμπλήρωσα την έβδομη εβδομάδα ξεκίνησε η έντονη υπνηλία και οι αναγούλες όλο το 24ωρο! Εκμεταλλεύσου ότι είσαι καλά! 😊😊

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 862
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σας τι κάνετε;;Πηγα τν Τρίτη με είδε ο ένας σάκος μου μαζεύτηκε-εξαφανίστηκε μου είπαν να ότι θα δω και ροζ -καφέ αίμα…ο άλλος ο σάκος σούπερ το μωρό τέλεια έχει ανάπτυξη παρα πολύ καλή είναι οπίσθιος ο σάκος..3 Απρίλιου έχω αυχενική διαφάνεια..Από συμπτώματα παθαίνω το εξής μου πέφτει το ζάχαρο ενώ έχω φάει πέφτει 89 μετά ιδρώνω μου έρχεται να κάνω εμετό  μετά έντονος βήχας  χάλια 

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα. Το βράδυ έχω γιατρό να δούμε το φασολάκι και επιτέλους να ακούσουμε την καρδούλα του. ❤️ Μακάρι θεέ μου να είναι όλα καλά.χτες το βράδυ πονούσα πολύ χαμηλά δεξιά,ο γιατρός την προηγούμενη φορά είπε ότι ελιναι το έντερο γιατί το είδε διογκωμένο στον υπέρηχο.

@Maria mariaaτι σου είπε για το ζάχαρο?

  • Μου αρέσει 1

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Maria mariaa είπε:

Καλησπέρα σας τι κάνετε;;Πηγα τν Τρίτη με είδε ο ένας σάκος μου μαζεύτηκε-εξαφανίστηκε μου είπαν να ότι θα δω και ροζ -καφέ αίμα…ο άλλος ο σάκος σούπερ το μωρό τέλεια έχει ανάπτυξη παρα πολύ καλή είναι οπίσθιος ο σάκος..3 Απρίλιου έχω αυχενική διαφάνεια..Από συμπτώματα παθαίνω το εξής μου πέφτει το ζάχαρο ενώ έχω φάει πέφτει 89 μετά ιδρώνω μου έρχεται να κάνω εμετό  μετά έντονος βήχας  χάλια 

Καλημέρα! Το παρακολουθεις με μηχανακι το σακχαρο?

 

πρίν από 16 λεπτά , pitsi21 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα. Το βράδυ έχω γιατρό να δούμε το φασολάκι και επιτέλους να ακούσουμε την καρδούλα του. ❤️ Μακάρι θεέ μου να είναι όλα καλά.χτες το βράδυ πονούσα πολύ χαμηλά δεξιά,ο γιατρός την προηγούμενη φορά είπε ότι ελιναι το έντερο γιατί το είδε διογκωμένο στον υπέρηχο.

@Maria mariaaτι σου είπε για το ζάχαρο?

Με το καλο!! Σε ποια εβδομάδα εισαι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια Μου καλημέρα. Χτες πήγα στον γιατρό. Το φασολάκι μας είναι 12 χιλιοστά και η καρδούλα του χτυπάει δυνατά με 173 παλμούς. Όλα καλά. Επιτέλους μια μεγάλη ανάσα. 

Μου είπε απλά να ξανά δω την Tsh γιατί είναι λίγο τσιμπημενη. Επίσης έχω χάσει και 2 κιλά μέσα σε 2 εβδομάδες 🙄επόμενο ραντεβού τώρα στις 19/4 που θα κάνουμε την αυχενική. 

  • Μου αρέσει 2

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.καλέ που είστε όλες;

Σήμερα ξύπνησα από τις 6.30 να πάω να επαναλάβω τις εξετάσεις του θυροειδή και Κουτουλάω από την νύστα. Χτες το απόγευμα και σχεδόν όλο το βράδυ πονούσε και ανακατευόταν το στομάχι μου. Εσείς πώς τα πάτε με τα συμπτώματα;

  • Μου αρέσει 2

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες !!

Εγώ έχω ατονία πολύ από προχθές .. χθες έφυγα από τη δουλειά με τάσης λιποθυμίας..Η πίεση χθες δεν ανέβηκε παραπάνω από 10.2 με 5.7 ! 

Σήμερα τρώω πατατάκια να συνέρθω !

@pitsi21  Κάνε υπομονή θα περάσει με τον καιρό !

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μολις ήρθα απο την γιατρο.

Ακουσα καρδιά!!!!!

Το θεμα τώρα ειναι το εξης: οι μετρησεις το δειχνουν 3 μέρες μικροτερο απο οτι υπολογιζουμε. Εγω ειμσι 6+5 & ο υπέρηχος με βγάζει 5+2 😥

Παλμους ειχε 130.

Θα παω παλι την αλλη Τετάρτη κ θέλεινα δει αναπτυξη κ αυξηση στους παλμους.

Εχω μια μικρη αποκόλληση. 

Συνεχιζω τα παντα οπως πριν. Να πάρω τον αιματολογο να ξεκινησω κ ενέσεις κ να ειμαι συγκρατημένα αισιοδοξη...

Μακαρι κ την αλλη Τετάρτη να ειναι εκει κ η καρδούλα του να χτυπαει δυνατα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλημέρα.

Χθες πηγα στο γιατρό και ειδα το φασολακι μου για 2η φορα. Ηταν ολα τελεια. Ειμαι στην 8εδ κ 2ημ.

Το απογευμα αρχισα να εχω τρομερο πονοκεφαλο και να νιώθω πως στα ξαφνικα ζεσταίνομαι πολυ, ετρεχα για εμετό. Αυτο συνέβη 8 φορες μεσα σε 2 ωρες. Μετα κοιμηθηκα. Εχω ανησυχήσει πολυ. Σηνερα ξύπνησα και εχω τον ιδιο πονοκεφαλο. Τι να ειναι αυτο;

Δεν ηταν τα συνήθη συμπτώματα που εχω τοσο καιρο. 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Evdokia Pan είπε:

Μολις ήρθα απο την γιατρο.

Ακουσα καρδιά!!!!!

Το θεμα τώρα ειναι το εξης: οι μετρησεις το δειχνουν 3 μέρες μικροτερο απο οτι υπολογιζουμε. Εγω ειμσι 6+5 & ο υπέρηχος με βγάζει 5+2 😥

Παλμους ειχε 130.

Θα παω παλι την αλλη Τετάρτη κ θέλεινα δει αναπτυξη κ αυξηση στους παλμους.

Εχω μια μικρη αποκόλληση. 

Συνεχιζω τα παντα οπως πριν. Να πάρω τον αιματολογο να ξεκινησω κ ενέσεις κ να ειμαι συγκρατημένα αισιοδοξη...

Μακαρι κ την αλλη Τετάρτη να ειναι εκει κ η καρδούλα του να χτυπαει δυνατα.

Μπράβο κοριτσι μου! Μην αγχώνεσαι για αυτό! Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη το μωρό ήταν πίσω έξι μέρες… σταδιακά έφτασε στις βδομαδες κ μέρες που ημουν βάση πητ.. σημασία έχει ότι άκουσες καρδούλα! Θα πάνε όλα καλά! Στην τωρινή μου εγκυμοσύνη το κερασάκι είχε μόλις 122 παλμούς στις 6+1 βδομαδες και χθες που πήγα να το δω είχε 178! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anna.k είπε:

Κορίτσια καλημέρα.

Χθες πηγα στο γιατρό και ειδα το φασολακι μου για 2η φορα. Ηταν ολα τελεια. Ειμαι στην 8εδ κ 2ημ.

Το απογευμα αρχισα να εχω τρομερο πονοκεφαλο και να νιώθω πως στα ξαφνικα ζεσταίνομαι πολυ, ετρεχα για εμετό. Αυτο συνέβη 8 φορες μεσα σε 2 ωρες. Μετα κοιμηθηκα. Εχω ανησυχήσει πολυ. Σηνερα ξύπνησα και εχω τον ιδιο πονοκεφαλο. Τι να ειναι αυτο;

Δεν ηταν τα συνήθη συμπτώματα που εχω τοσο καιρο. 

κορίτσι μου είναι από τις ορμόνες, εγώ με ιστορικό ημικρανίας μου χειροτέρεψε πάρα πολύ στην εγκυμοσύνη, πήγα 2 φορές στα επείγοντα, τη μια πονοκέφαλος και αφυδατώθηκα απο τους εμετούς τη δεύτερη απο πολύ έντονη ημικρανία έβλεπα χρώματα, δεν θέλει και πολύ ξάπλα πάει το αίμα στο κεφάλι, βάλε πχ 2 μαξιλάρια, εμένα μου επιτρέπει μέχρι 2 ντεπον μαξ τη μέρα, όπως και νά χει ενημέρωσε το γιατρό σου και υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , silvy22 είπε:

κορίτσι μου είναι από τις ορμόνες, εγώ με ιστορικό ημικρανίας μου χειροτέρεψε πάρα πολύ στην εγκυμοσύνη, πήγα 2 φορές στα επείγοντα, τη μια πονοκέφαλος και αφυδατώθηκα απο τους εμετούς τη δεύτερη απο πολύ έντονη ημικρανία έβλεπα χρώματα, δεν θέλει και πολύ ξάπλα πάει το αίμα στο κεφάλι, βάλε πχ 2 μαξιλάρια, εμένα μου επιτρέπει μέχρι 2 ντεπον μαξ τη μέρα, όπως και νά χει ενημέρωσε το γιατρό σου και υπομονή...

Ευχαριστώ κορίτσι μου! Αυτο που με φόβισε ηταν το αίσθημα οτι μου ανεβαίνει η θερμοκρασία αποτομα και τοτε έπρεπε να κανω εμετό για να ηρεμήσω. Και μετα απο 10 λεπτα παλι. Ισως ηταν όντως απο τον πονοκέφαλο. Περιμένω να με παρει ο γιατρός. Ευχομαι να το κανει. 

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2023 at 7:44 ΜΜ, Evdokia Pan είπε:

Καλησπέρα... με το καλο θα ειμαι κι εγω στο γκρουπ των μαμαδων Νοεμβριου ομως...

Θελω την γνωμη σας, μιας κ περασατε προσφατα απο αυτο το σταδιο. Εκανα 1η β χοριακη χθες, ουσα με βαση την ΤΕΡ 4 εβδ+ 3 μερες. Η χοριακη μου βγηκε 243 μοναδες με τα ορια του μικροβιολογικου να δινουν εύρος 45- 4000. 

Οι μονάδες μου φανηκαν πολυ λιγες κ εχω στεναχωρηθει πολυ. Αυριο θα παω για επαναληπτική να δω αν θα εχει διπλασιαστει. 

Να σας πω οτι ειψα 2 παλλινδρομες,  με πολυ καλυτερες χοριακες κι εχω αγχωθει....

Ξεκινησε καμια σας με χαμηλη χοριακη κ να πηγε καλά?

Καλησπέρα ,η πρώτη χοριακη μου  ήταν 198 ενώ ήμουν στην 4 εβδομάδα ,η δεύτερη 395 κ η τρίτη κ τελευταία χοριακη 2989 η γυναικολόγος μου μου είχε πει κατά προσέγγιση θέλουμε διπλασιασμό οπότε μην αγχώνεσαι! 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...