Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μπράβο υπέροχα !!! Όλα καλα είναι μην ανησυχείς !!! Εγώ καλα αναμένω να περάσουν οι μέρες ! 

      Καλημέρα κοπέλα μου ! Εδώ στην αναμονή … περιμένω να περάσουν οι μέρες ! Εαυ όλα καλα Ε ;;; 

      Όλα καλά να πάνε εύχομαι! Με μια ζουμπουρλουδικη χοριακη!! 💕

Είμαι έγκυος! Το πρώτο πράγμα που θα κάνω τώρα που βεβαιώθηκα είναι...


Recommended Posts

Ποιό είναι το πρώτο πράγμα που θα κάνετε όταν βεβαιωθείτε για την εγκυμοσύνη σας; 

Για την κάθε μιά αυτό μπορεί να είναι μια άλλη στιγμή, είτε στο πρώτο τέστ είτε στον πρώτο υπέρηχο είτε στον πρώτο χτύπο καρδιάς. 

Ας αφήσουμε παραπέρα το ότι θα ενημερώσετε φυσικά όποιο άτομο θεωρείτε ότι πρέπει να ξέρει για αυτή την εξέλιξη,

τι άλλο είναι αυτό που θα κάνετε εσείς , πως θα είναι η μέρα σας, πως θα επιλέξετε να την περάσετε;   

Αν θέλετε μπορείτε και να σημειώσετε τι θα αλλάξει για εσάς εκείνη την ημέρα, ή και τι θα αλλάξετε από εκείνη την ημέρα, στην ζωή σας.

Ο λόγος που κάνουμε το ερώτημα είναι γιατί θα βοηθήσει να αιθανθείτε διαφορετικά για αυτή την στιγμή, είτε ξεκινήσατε πρόσφατα τις προσπάθειες ή τις έχετε ξεκινήσει εδώ και αρκετό καιρό.

Λίγα λόγια για την οπτικοποίηση 

Η οπτικοποίηση των αποτελεσμάτων που επιθυμείτε, μπορεί να αυξήσει την αυτοπεποίθησή σας. Το να "βλέπετε" την επιτυχία σας σας βοηθά να πιστέψετε ότι μπορεί – και θα – συμβεί. Η οπτικοποίηση σας βοηθά να "εξασκηθείτε" στην επιτυχία. Όταν φαντάζεστε κάθε βήμα μιας εκδήλωσης ή δραστηριότητας που πηγαίνει καλά, ετοιμάζετε το μυαλό και το σώμα σας να πάρουν αυτά τα βήματα στην πραγματική ζωή. 

  • Μου αρέσει 2

Ακολουθήστε μας και στο Instagram!

follow_cafe.jpgfollow_insta.png

 💗LIFE, needs to be full of FUN. Η ζωή πρέπει να είναι γεμάτη από χαρά.💗

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Visualizing outcomes. 

Για να οπτικοποιήσετε τα αποτελέσματα, ακολουθήστε αυτά τα βήματα:

  1. Ξεκινήστε με το να ορίσετε ένα σαφές στόχο ή αποτέλεσμα που θέλετε να επιτύχετε.
  2.  Βρείτε ένα ήσυχο και άνετο μέρος όπου δεν θα διαταράσσεστε.
  3. Κλείστε τα μάτια σας και πάρτε μερικές βαθιές αναπνοές για να χαλαρώσετε το μυαλό και το σώμα σας.
  4. Οπτικοποιήστε τον εαυτό σας να επιτυγχάνει το επιθυμητό αποτέλεσμα. Δείτε την κατάσταση με όσο το δυνατόν περισσότερες λεπτομέρειες, συμπεριλαμβανομένου του περιβάλλοντος, των ανθρώπων και οποιωνδήποτε άλλων σημαντικών λεπτομερειών.
  5. Φανταστείτε πώς νιώθετε όταν επιτυγχάνετε το επιθυμητό αποτέλεσμα. Οπτικοποιήστε τα συναισθήματα που συνοδεύουν την επιτυχία, όπως η χαρά, η ενθουσιώδης αντίδραση και η ικανοποίηση.
  6. Επαναλάβετε αυτήν την ασκήση οπτικοποίησης τακτικά, ιδανικά καθημερινά, για να ενισχύσετε την αυτοπεποίθησή σας στην ικανότητα οπτικοποίησης.

Αν δυσκολεύεστε στην οπτικοποίηση, μην ανησυχείτε. Δεν είναι για όλους τους ανθρώπους εύκολη.  Η εξάσκηση όμως βοηθάει σημαντικά στην ανάπτυξη αυτής της βοηθητικής δεξιότητας.

Εάν δεν μπορείτε καθόλου να οπτικοποιήσετε, υπολογίστε δεν είστε μόν:ες.  Οι άνθρωποι με αφαντασία μπορεί να μπορούν ακόμα να φανταστούν πράγματα με άλλους τρόπους, όπως τη χρήση της γλώσσας, των έννοιων ή των αισθητικών λεπτομερειών, αλλά δεν βιώνουν οπτικά εικόνες. Η αφαντασία είναι μια σχετικά σπάνια κατάσταση και οι περισσότεροι άνθρωποι είναι σε θέση να απεικονίσουν εικόνες κατά κάποιο τρόπο. Ένα μικρό όμως ποσοστό του πληθυσμού (1%-3%), δεν έχει αυτή την ικανότητα. 

Οι περισσότεροι άνθρωποι όμως είναι σε θέση να οπτικοποιήσουν, αν και η δύναμη και η σαφήνεια των οπτικοποιήσεών τους μπορεί να διαφέρει. Η οπτικοποίηση είναι μια φυσική ικανότητα που πολλοί άνθρωποι χρησιμοποιούν καθημερινά χωρίς να το συνειδητοποιούν. Για παράδειγμα, όταν φαντάζεστε τον εαυτό σας να κάνετε κάτι πριν το κάνετε πραγματικά, όπως να προετοιμάζετε πνευματικά μια ομιλία ή μια συνομιλία, χρησιμοποιείτε την οπτικοποίηση. Κάποιοι άνθρωποι μπορούν να απεικονίσουν πιο εύκολα από άλλους, αλλά με εξάσκηση, ο καθένας μπορεί να βελτιώσει την ικανότητά του να απεικονίζει και να τη χρησιμοποιήσει για να επιτύχει τους στόχους του.

  • Μου αρέσει 3

Ακολουθήστε μας και στο Instagram!

follow_cafe.jpgfollow_insta.png

 💗LIFE, needs to be full of FUN. Η ζωή πρέπει να είναι γεμάτη από χαρά.💗

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
On 4/3/2023 at 5:40 ΜΜ, CoffeeMaker είπε:

Visualizing outcomes. 

Για να οπτικοποιήσετε τα αποτελέσματα, ακολουθήστε αυτά τα βήματα:

  1. Ξεκινήστε με το να ορίσετε ένα σαφές στόχο ή αποτέλεσμα που θέλετε να επιτύχετε.
  2.  Βρείτε ένα ήσυχο και άνετο μέρος όπου δεν θα διαταράσσεστε.
  3. Κλείστε τα μάτια σας και πάρτε μερικές βαθιές αναπνοές για να χαλαρώσετε το μυαλό και το σώμα σας.
  4. Οπτικοποιήστε τον εαυτό σας να επιτυγχάνει το επιθυμητό αποτέλεσμα. Δείτε την κατάσταση με όσο το δυνατόν περισσότερες λεπτομέρειες, συμπεριλαμβανομένου του περιβάλλοντος, των ανθρώπων και οποιωνδήποτε άλλων σημαντικών λεπτομερειών.
  5. Φανταστείτε πώς νιώθετε όταν επιτυγχάνετε το επιθυμητό αποτέλεσμα. Οπτικοποιήστε τα συναισθήματα που συνοδεύουν την επιτυχία, όπως η χαρά, η ενθουσιώδης αντίδραση και η ικανοποίηση.
  6. Επαναλάβετε αυτήν την ασκήση οπτικοποίησης τακτικά, ιδανικά καθημερινά, για να ενισχύσετε την αυτοπεποίθησή σας στην ικανότητα οπτικοποίησης.

Αν δυσκολεύεστε στην οπτικοποίηση, μην ανησυχείτε. Δεν είναι για όλους τους ανθρώπους εύκολη.  Η εξάσκηση όμως βοηθάει σημαντικά στην ανάπτυξη αυτής της βοηθητικής δεξιότητας.

Εάν δεν μπορείτε καθόλου να οπτικοποιήσετε, υπολογίστε δεν είστε μόν:ες.  Οι άνθρωποι με αφαντασία μπορεί να μπορούν ακόμα να φανταστούν πράγματα με άλλους τρόπους, όπως τη χρήση της γλώσσας, των έννοιων ή των αισθητικών λεπτομερειών, αλλά δεν βιώνουν οπτικά εικόνες. Η αφαντασία είναι μια σχετικά σπάνια κατάσταση και οι περισσότεροι άνθρωποι είναι σε θέση να απεικονίσουν εικόνες κατά κάποιο τρόπο. Ένα μικρό όμως ποσοστό του πληθυσμού (1%-3%), δεν έχει αυτή την ικανότητα. 

Οι περισσότεροι άνθρωποι όμως είναι σε θέση να οπτικοποιήσουν, αν και η δύναμη και η σαφήνεια των οπτικοποιήσεών τους μπορεί να διαφέρει. Η οπτικοποίηση είναι μια φυσική ικανότητα που πολλοί άνθρωποι χρησιμοποιούν καθημερινά χωρίς να το συνειδητοποιούν. Για παράδειγμα, όταν φαντάζεστε τον εαυτό σας να κάνετε κάτι πριν το κάνετε πραγματικά, όπως να προετοιμάζετε πνευματικά μια ομιλία ή μια συνομιλία, χρησιμοποιείτε την οπτικοποίηση. Κάποιοι άνθρωποι μπορούν να απεικονίσουν πιο εύκολα από άλλους, αλλά με εξάσκηση, ο καθένας μπορεί να βελτιώσει την ικανότητά του να απεικονίζει και να τη χρησιμοποιήσει για να επιτύχει τους στόχους του.

Πολύ όμορφη ανάρτηση!!! Θα συμφωνήσω με όλα όσα λέει!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Perdikoula είπε:

Πολύ όμορφη ανάρτηση!!! Θα συμφωνήσω με όλα όσα λέει!!!

ευχαριστούμε! 

Εσείς, έχετε μήπως σκεφτεί  την απάντηση σε αυτό το ερώτημα; Θα ήταν τέλεια να ξεκινήσουμε αυτό το thread!

 

Ποιό είναι το πρώτο πράγμα που θα κάνετε όταν βεβαιωθείτε για την εγκυμοσύνη σας; 

Για την κάθε μιά αυτό μπορεί να είναι μια άλλη στιγμή, είτε στο πρώτο τέστ είτε στον πρώτο υπέρηχο είτε στον πρώτο χτύπο καρδιάς. 

Ας αφήσουμε παραπέρα το ότι θα ενημερώσετε φυσικά όποιο άτομο θεωρείτε ότι πρέπει να ξέρει για αυτή την εξέλιξη,

τι άλλο είναι αυτό που θα κάνετε εσείς , πως θα είναι η μέρα σας, πως θα επιλέξετε να την περάσετε;   

Αν θέλετε μπορείτε και να σημειώσετε τι θα αλλάξει για εσάς εκείνη την ημέρα, ή και τι θα αλλάξετε από εκείνη την ημέρα, στην ζωή σας.

Ο λόγος που κάνουμε το ερώτημα είναι γιατί θα βοηθήσει να αιθανθείτε διαφορετικά για αυτή την στιγμή, είτε ξεκινήσατε πρόσφατα τις προσπάθειες ή τις έχετε ξεκινήσει εδώ και αρκετό καιρό.


Ακολουθήστε μας και στο Instagram!

follow_cafe.jpgfollow_insta.png

 💗LIFE, needs to be full of FUN. Η ζωή πρέπει να είναι γεμάτη από χαρά.💗

Link to comment
Share on other sites

On 31/3/2023 at 1:01 ΜΜ, CoffeeMaker είπε:

ευχαριστούμε! 

Εσείς, έχετε μήπως σκεφτεί  την απάντηση σε αυτό το ερώτημα; Θα ήταν τέλεια να ξεκινήσουμε αυτό το thread!

 

Ποιό είναι το πρώτο πράγμα που θα κάνετε όταν βεβαιωθείτε για την εγκυμοσύνη σας; 

Για την κάθε μιά αυτό μπορεί να είναι μια άλλη στιγμή, είτε στο πρώτο τέστ είτε στον πρώτο υπέρηχο είτε στον πρώτο χτύπο καρδιάς. 

Ας αφήσουμε παραπέρα το ότι θα ενημερώσετε φυσικά όποιο άτομο θεωρείτε ότι πρέπει να ξέρει για αυτή την εξέλιξη,

τι άλλο είναι αυτό που θα κάνετε εσείς , πως θα είναι η μέρα σας, πως θα επιλέξετε να την περάσετε;   

Αν θέλετε μπορείτε και να σημειώσετε τι θα αλλάξει για εσάς εκείνη την ημέρα, ή και τι θα αλλάξετε από εκείνη την ημέρα, στην ζωή σας.

Ο λόγος που κάνουμε το ερώτημα είναι γιατί θα βοηθήσει να αιθανθείτε διαφορετικά για αυτή την στιγμή, είτε ξεκινήσατε πρόσφατα τις προσπάθειες ή τις έχετε ξεκινήσει εδώ και αρκετό καιρό.

Την πρώτη στιγμή που βγήκε η θετική χοριακη μου έκλαιγα από τη χαρά μου και με έπιασε και ένα τρέμουλο! Δεν μπορούσα να το πιστέψω ότι όλα πήγαν καλά και τα καταφέραμε μετά από τόσα χρόνια και τόσο κόπο και αναμονή! 
χτυπαγε η καρδιά μου και περίμενα τον άντρα μου να έρθει από τη δουλειά! Ήρθε με μια υπέροχη ανθοδέσμη και μια όμορφη κάρτα! Ένιωσα πολύ ευτυχισμένη! 
το επόμενο που έκανα ήταν να ψάξω να βρω πληροφορίες για την εγκυμοσύνη για να καταλάβω τι ακριβώς συμβαίνει ευχαρίστησα τις ανώτερες δυνάμεις για το δώρο που μου έκαναν, και άρχισα να ονειρεύομαι ποσο θα αλλάξει η ζωή μας τώρα! Χαλάρωσα προσπάθησα να συνδεθώ νοητικά με τα εμβρυακια μου και έστειλα θετική ενέργεια στη μήτρα μου για να πάνε όλα καλά και να έχω μια καλή εγκυμοσύνη! 
επισης άρχισα να προσέχω ακόμα περισσότερο την διατροφή μου και την ηρεμία μου για να βοηθήσω τον εαυτό μου να τα καταφέρει όσο καλύτερα γίνεται! 
σταματησα τη δουλειά (πήρα άδεια) για να προσέχω πολύ όπως μου είπε ο γιατρός και τώρα ανυπομονώ για τον πρώτο υπέρηχο για να δούμε τα φασόλια μας! 
μενω ξεκούραστη χαλαρή και οπτικοποιώ καθημερινά όλα όσα θέλω να ζήσω! 
και απλά πιστεύω ότι έτσι ακριβώς θα συμβούν! 

  • Μου αρέσει 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...