Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

Τα παιδικά ρούχα Next μιας και το αναφέρετε, πως είναι από ποιότητα σε σχέση με τα mothercare? Είμαι πολύ fun των mothercare αλλά για μια τριάδα σορτσάκια μακώ για το καλοκαίρι θέλω περίπου 30 ευρώ και έλεγα αν είναι εξίσου καλά τα Next, να πάρω από κει.

Για μένα είναι κορυφαία. Δε μου έχουν πάθει τίποτα πλυμένα στους 40 maximum. Τα εντάσσω στην ίδια κατηγορία. Άσε που από σχέδια υπερτερουν μακράν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα!

Τώρα που λέτε για Next εγώ τους έστειλα ένα μηνυματάκι με παράπονα με το γάντι. Πρώτον γιατί δε βάζουν έστω και συμβολικά μία έκπτωση και δεύτερον γιατί προσωπικά δεν έχω λάβει κανέναν κωδικό έκπτωσης και έχω ψωνίσει πολλές φορές. Μέχρι τώρα βέβαια ουδείς μπήκε στον κόπο να μου απαντήσει :confused:

Επίσης έκανα μία πρώτη παραγγελία από www.newlook.com. Μου στέλνουν συχνά κωδικούς έκπτωσης και είπα να δοκιμάσω. Έχει ψωνίσει καμία?Με τι να περιμένω courier ή ΕΛΤΑ?

Από newlook ψώνιζα συχνά όσο έμενα Αγγλία. Η ποιότητά τους μέτρια, ήταν όμως τότε πολύ πιο φθηνά σε σχέση με τα next, τα wallis, τα pilot και κάποια άλλα. Πολύ προσιτές τιμές και απευθύνονταν κυρίως σε νεανικό κοινό (δεν είχε ρούχα για μεγάλες κυρίες).


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Για μένα είναι κορυφαία. Δε μου έχουν πάθει τίποτα πλυμένα στους 40 maximum. Τα εντάσσω στην ίδια κατηγορία. Άσε που από σχέδια υπερτερουν μακράν!

ναι από σχέδια, έχουν φοβερά! μόνο που τα νούμερα τους στο site τελειώνουν πολύ γρήγορα! Αν περιμένω κανένα μήνα για να δω τι άλλο θα βάλουν σε καλοκαιρινά, το πιο πιθανό είναι να μη βρω αυτά που βλέπω τώρα!

Τα mothercare τα αγοράζω συνήθως στις εκπτώσεις για την επόμενη χρονιά αλλά πέρσι το καλοκαίρι, δε πρόλαβα νούμερα..


eNortjKzUjI0Nza2tFSyBlwwFawC3Q,,57.png
Link to comment
Share on other sites

ναι από σχέδια, έχουν φοβερά! μόνο που τα νούμερα τους στο site τελειώνουν πολύ γρήγορα! Αν περιμένω κανένα μήνα για να δω τι άλλο θα βάλουν σε καλοκαιρινά, το πιο πιθανό είναι να μη βρω αυτά που βλέπω τώρα!

Τα mothercare τα αγοράζω συνήθως στις εκπτώσεις για την επόμενη χρονιά αλλά πέρσι το καλοκαίρι, δε πρόλαβα νούμερα..

Για μένα είναι κορυφαία. Δε μου έχουν πάθει τίποτα πλυμένα στους 40 maximum. Τα εντάσσω στην ίδια κατηγορία. Άσε που από σχέδια υπερτερουν μακράν!

ειναι σχεδον τα μισα τα ρουχα του γιου μου, εχουν μακραν καλυτερη ποιοτητα απο τα mothercare και δεν παθαινουν τιποτα απολυτως, στους 60 τα πλενω και αντεχουν μια χαρα (και δεν εχω και το πιο αγιο παιδι του κοσμου, ολη την μερα λερωμενο ειναι!!!)


373234kxspip9z8o.gif693480a4hl3y389h.gif

You don't scare me. I have boys.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν έχω πολλά ρούχα από next γιατί δεν υπάρχει εδώ κατάστημα. Από Αγγλία έχω πάρει κάτι φανελάκια και είναι ολίγον έως πολύ απαράδεχτα. Κοντά και φαρδιά (ο γιος μου είναι ψηλός αλλά και γεροδεμένος) και είναι τα μόνα που έχουν ξηλώσει από κάτω. Τα άλλα που έχω είναι από πρενατάλ, μόδερκεαρ και μαρκς & σπένσερ και δεν τα συγκρίνω με εκείνα του next που τα έχω αποσύρει κιόλας. Πιτζάμες του πήρα από εκεί φέτος και μου φαίνεται καλύτερη η ποιότητά τους.


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επειδή ψωνίζω σχεδόν αποκλειστικά από διαδικτυακά καταστήματα (κάποια από τα οποία έμαθα από εδώ):

Τα ρούχα Next (γυναικεία και παιδικά) είναι άριστης ποιότητας, αντέχουν στην ταλαιπωρία και το πλύσιμο και έχουν πολύ ωραία και μοντέρνα σχέδια, με νούμερα λίγο άνετα κατά τη γνώμη μου.

Δυστυχώς δεν κάνουν εκπτώσεις, όμως αυτό αντισταθμίζεται από τα δωρεάν μεταφορικά (από 20 ευρώ) και μάλιστα μέσω courier (DHL). Από τη μέχρι στιγμής εμπειρία μου, όταν ένα κατάστημα προσφέρει free shipping είναι πάντοτε standard και κατά κανόνα η παραλαβή καθυστερεί πολύ (τα δε M&S είχαν 15 λίρες μεταφορικά)!

Κατάστημα Next υπάρχει στην Αθήνα (εμπορικό κέντρο River West), όμως τα σχέδια είναι πολύ περιορισμένα σε σχέση με το site και τα παιδικά καλύπτουν μόνο τις ηλικίες μέχρι 12 ετών. Κάνουν πολύ μεγάλες εκπτώσεις, όμως επιλεκτικά και σε πολύ "σπασμένα" νούμερα.


Μεγαλώνεις γλυκιά πολυαγαπημένη μου μπαλαρίνα!

Link to comment
Share on other sites

Το Newlook είναι αξιόπιστο και οι παραγγελίες έρχονται μέσω ΕΛΤΑ (standard) σε περίπου 10 ημέρες.

Έχει πολύ ωραία εφηβικά ρούχα (η κόρη μου είναι 12.5 ετών και τα λατρεύει), καθώς και μεγάλα νούμερα. Παραδόξως, εγώ αγόρασα και ρούχα για πιο μεγάλες ηλικίες και έμεινα ευχαριστημένη από τη σχέση ποιότητας-τιμής.

Τα πιο πολλά σχέδια μπορούμε να τα βρούμε και στο ASOS, με δωρεάν μεταφορικά. Έχει τύχει, όμως, να περιμένω μέχρι και 3 εβδομάδες για να παραλάβω.....


Μεγαλώνεις γλυκιά πολυαγαπημένη μου μπαλαρίνα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν έχω πολλά ρούχα από next γιατί δεν υπάρχει εδώ κατάστημα. Από Αγγλία έχω πάρει κάτι φανελάκια και είναι ολίγον έως πολύ απαράδεχτα. Κοντά και φαρδιά (ο γιος μου είναι ψηλός αλλά και γεροδεμένος) και είναι τα μόνα που έχουν ξηλώσει από κάτω. Τα άλλα που έχω είναι από πρενατάλ, μόδερκεαρ και μαρκς & σπένσερ και δεν τα συγκρίνω με εκείνα του next που τα έχω αποσύρει κιόλας. Πιτζάμες του πήρα από εκεί φέτος και μου φαίνεται καλύτερη η ποιότητά τους.
Επειδή ψωνίζω σχεδόν αποκλειστικά από διαδικτυακά καταστήματα (κάποια από τα οποία έμαθα από εδώ):

Τα ρούχα Next (γυναικεία και παιδικά) είναι άριστης ποιότητας, αντέχουν στην ταλαιπωρία και το πλύσιμο και έχουν πολύ ωραία και μοντέρνα σχέδια, με νούμερα λίγο άνετα κατά τη γνώμη μου.

Δυστυχώς δεν κάνουν εκπτώσεις, όμως αυτό αντισταθμίζεται από τα δωρεάν μεταφορικά (από 20 ευρώ) και μάλιστα μέσω courier (DHL). Από τη μέχρι στιγμής εμπειρία μου, όταν ένα κατάστημα προσφέρει free shipping είναι πάντοτε standard και κατά κανόνα η παραλαβή καθυστερεί πολύ (τα δε M&S είχαν 15 λίρες μεταφορικά)!

Κατάστημα Next υπάρχει στην Αθήνα (εμπορικό κέντρο River West), όμως τα σχέδια είναι πολύ περιορισμένα σε σχέση με το site και τα παιδικά καλύπτουν μόνο τις ηλικίες μέχρι 12 ετών. Κάνουν πολύ μεγάλες εκπτώσεις, όμως επιλεκτικά και σε πολύ "σπασμένα" νούμερα.

και γω απο το ιντερνετ τα παιρνω, γιατι εκτος των αλλων τα εχει και μιση τιμη απο την τιμη που τα εχει στο καταστημα (κλασσικη ελλαδα..)


373234kxspip9z8o.gif693480a4hl3y389h.gif

You don't scare me. I have boys.
Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος που έχω στραφεί στις διαδικτυακές αγορές τα τελευταία χρόνια είναι η μεγάλη ακρίβεια της ελληνικής αγοράς, που δεν λέει να περιοριστεί, ακόμη και υπό συνθήκες μεγάλης κρίσης.

Όταν η κόρη μου ήταν μικρότερη πληρώναμε πάρα πολλά χρήματα για τα ρούχα και τα παπούτσια της, παρά το γεγονός ότι ψωνίζαμε μόνο στις εκπτώσεις και στα καταστήματα stock ("ξύπνησαν", όμως, κι αυτά κάποια στιγμή και ανέβασαν τις τιμές).

Μακάρι να μπορούσα να ενισχύω τα ελληνικά καταστήματα (δεν έχω λ.χ. αγοράσει ποτέ από πλανόδιους), όμως, η διαφορά τιμών με αυτά του εξωτερικού είναι απαγορευτική.


Μεγαλώνεις γλυκιά πολυαγαπημένη μου μπαλαρίνα!

Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος που έχω στραφεί στις διαδικτυακές αγορές τα τελευταία χρόνια είναι η μεγάλη ακρίβεια της ελληνικής αγοράς, που δεν λέει να περιοριστεί, ακόμη και υπό συνθήκες μεγάλης κρίσης.

Όταν η κόρη μου ήταν μικρότερη πληρώναμε πάρα πολλά χρήματα για τα ρούχα και τα παπούτσια της, παρά το γεγονός ότι ψωνίζαμε μόνο στις εκπτώσεις και στα καταστήματα stock ("ξύπνησαν", όμως, κι αυτά κάποια στιγμή και ανέβασαν τις τιμές).

Μακάρι να μπορούσα να ενισχύω τα ελληνικά καταστήματα (δεν έχω λ.χ. αγοράσει ποτέ από πλανόδιους), όμως, η διαφορά τιμών με αυτά του εξωτερικού είναι απαγορευτική.

λυπαμαι πολυ που θα το πω αλλα προσωπικα αγοραζω τα παντα σε ρουχα παπουτσια απο το ιντερνετ πλην ελαχιστων εξαιρεσεων και αυτο γιατι αν οι ιδιοκτητες των ελληνικων καταστηματων ειχαν μυαλο θα ειχαν τις τιμες σε λογικα επιπεδα, οχι στον θεο!!!!!!!!


373234kxspip9z8o.gif693480a4hl3y389h.gif

You don't scare me. I have boys.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εγώ ψωνίζω από ίντερνετ και parents!;)

Όμως κορίτσια οι τιμές είναι τόσο υψηλές γιατί οι ελεύθεροι επαγγελματίες έχουν απίστευτα έξοδα και γιαυτό γίνεται αυτό. Υψηλά ενοίκια, ΤΕΒΕ, ΙΚΑ, μισθούς υπαλλήλων (αν και τώρα οι μισθοί έπεσαν πολύ)....Τώρα που καταργήθηκε και το αφορολόγητο να δείτε που θα πάνε οι τιμές σε όποια μαγαζιά μείνουν ανοιχτά....τον ερχόμενο Δεκέμβρη θα γίνει σφαγή και θα κλείσουν χιλιάδες καταστήματα....άλλωστε αυτός είναι και ο στόχος των πολιτικών μας...να μείνουν λίγοι και μετά να μας γδέρνουν....αφού δεν θα υπάρχει στην ουσία ανταγωνισμός....:mad:

Οπότε κι εμείς εύλογα στρεφόμαστε στο εξωτερικό....πώς να επιβιώσουμε όταν μας κόβουν τους μισθούς και τα αγαθά είναι πανάκριβα; Γιαυτό μην αγχώνεστε που ψωνίζεται από "έξω", το ξέρουν πολύ καλά και επίτηδες γίνεται...


Ny7xp3.pngqDFsp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

NepRp3.png Είμαι το ίδιο άτομο με την marilyn!

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμείς έχουμε next στην πόλη αλλά ψωνίζω κατά κόρον από το site και είμαι πολύ ευχαριστημένη από την ταχύτητα της παραλαβής, την ποιότητα των ρούχων και κυρίως από τα σχέδια τους. Νομίζω πως ξεχωρίζουν και μου το έχουν επιβεβαιώσει και φίλες εδώ που δεν ψωνίζουν από ιντερνετ.


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Από newlook ψώνιζα συχνά όσο έμενα Αγγλία. Η ποιότητά τους μέτρια, ήταν όμως τότε πολύ πιο φθηνά σε σχέση με τα next, τα wallis, τα pilot και κάποια άλλα. Πολύ προσιτές τιμές και απευθύνονταν κυρίως σε νεανικό κοινό (δεν είχε ρούχα για μεγάλες κυρίες).
Το Newlook είναι αξιόπιστο και οι παραγγελίες έρχονται μέσω ΕΛΤΑ (standard) σε περίπου 10 ημέρες.

Έχει πολύ ωραία εφηβικά ρούχα (η κόρη μου είναι 12.5 ετών και τα λατρεύει), καθώς και μεγάλα νούμερα. Παραδόξως, εγώ αγόρασα και ρούχα για πιο μεγάλες ηλικίες και έμεινα ευχαριστημένη από τη σχέση ποιότητας-τιμής.

Τα πιο πολλά σχέδια μπορούμε να τα βρούμε και στο ASOS, με δωρεάν μεταφορικά. Έχει τύχει, όμως, να περιμένω μέχρι και 3 εβδομάδες για να παραλάβω.....

Σας ευχαριστώ πολύ!

Αν και κατά κύριο λόγο ψωνίζω από Mango, είπα να δοκιμάσω μιας και οι τιμές είναι πολύ χαμηλές. Ειδικά για ρούχα που θα φορεθούν ελάχιστες φορές, έχω πάψει πλέον να επενδύω.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ!

Αν και κατά κύριο λόγο ψωνίζω από Mango, είπα να δοκιμάσω μιας και οι τιμές είναι πολύ χαμηλές. Ειδικά για ρούχα που θα φορεθούν ελάχιστες φορές, έχω πάψει πλέον να επενδύω.

Μου αρέσουν πολύ τα ρούχα του αλλά φοβάμαι λίγο τα νούμερα...


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...