Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Κορίτσια μπράβο τα καλύτερα σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 9 μέρες με δύο βλαστοκυστες 28 11 μέρες έφτασε 68 να έχουμε ελπίδες;;; Νιώθω ότι απλά το τραβάμε είναι μικρός αριθμός για 11 ημέρες με βλαστοκυστες 

      Απτήν στιγμή που διπλασιάστηκε υπάρχουν ελπίδες.  

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα και Καλή Σαρακοστή!

Πληροφορίες για το aliexpress έχω βρει εδώ:

http://www.insomnia.gr/index.php?app=core&module=search&do=search&fromMainBar=1

Σε γενικές γραμμές:

Μαϊμούδες - όχι pay pal - τελωνείο......


Μεγαλώνεις γλυκιά πολυαγαπημένη μου μπαλαρίνα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Καλή Σαρακοστή!

Πληροφορίες για το aliexpress έχω βρει εδώ:

http://www.insomnia.gr/index.php?app=core&module=search&do=search&fromMainBar=1

Σε γενικές γραμμές:

Μαϊμούδες - όχι pay pal - τελωνείο......

το μαιμουδες ειναι σχετικο..

απλα δεν εχουν το αντιστοιχο κυρος γιατι δεν πωλουνται σε μαγαζι και τα περισσοτερα και καλα δεν εχουν το διακριτικο σηματακι του R (original) στο σημα

ολα στο ιδιο εργοστασιο κατασκευαζονται, ασχετα αν καποια πωλουνται στην μαυρη αγορα, αν δεις τι βιντεο μας δειχνανε στην σχολη (ασοεε) για το πως κατασκευαζονται τα Nike και ολα τα επωνυμα θα φρικαρεις

επισης ουτε το sportsdirect θεωρω οτι πουλαει "αυθεντικα"προιοντα.. μαλλον κανει μιξη για να μην φαει τις μυνησεις και οτι σου τυχει..

εχω παρει απο το στοκ της νικε και απο το sportsdirect ακριβως το ιδιο παπουτσι και δεν ειχαν καμμια σχεση!!!!!!!!

και ας μην ξεχναμε το σαλο που ειχε γινει με τα L.V. στην κηφησια οταν μπηκε το σδοε και διαπιστωσε οτι η ιδια η μπουτικ πουλουσε "μαιμουδες"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


373234kxspip9z8o.gif693480a4hl3y389h.gif

You don't scare me. I have boys.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον παρεξηγήθηκαν όσα έγραψα!

Εννοείται πως δεν πιστεύω πως οι απομιμήσεις προϊόντων είναι πάντα προβληματικές (είδος "απομιμήσεων" μπορούν να θεωρηθούν και τα γενόσημα φάρμακα).

Επίσης, γνωρίζω πολύ καλά πως η εμμονή στις υπερτιμημένες "original" μάρκες συμβάλλει στα υπερκέρδη πολυεθνικών κολοσσών, οι οποίοι έχουν καταπατήσει κάθε έννοια εργασιακού και ανθρώπινου δικαιώματος στις χώρες όπου είναι εγκατεστημένες οι μονάδες μαζικής παραγωγής τους (ιδίως τις ασιατικές).

Θεωρώ, όμως, πολύ σημαντικά τόσο τις προδιαγραφές, όσο και (κατά κύριο λόγο) τα υλικά κατασκευής των απομιμήσεων. Πολλές φορές η απομίμηση είναι ισάξια ή και καλύτερη από το ίδιο το προϊόν, πρέπει, όμως, κατά τη γνώμη μου, να δίνουμε μεγάλη προσοχή στα υλικά.

Εγώ, προσωπικά, ακόμη έχω τύψεις για μια μπλούζα puma (προφανέστατα "μαϊμού") που αγόρασα για την κορούλα μου σε πολύ χαμηλή τιμή, από ελληνικό κατάστημα μάλιστα (είπα να ενισχύσω την περιοχή μου), η οποία της προξένησε έκζεμα, παρά το γεγονός ότι την είχα πλύνει πριν της τη φορέσω.

Όσο για το συγκεκριμένο κατάστημα, έχω τις επιφυλάξεις μου λόγω αυτών που διάβασα στο site που έδωσα στο link. Μακάρι να κάνω λάθος και να βρεθεί κάποια κοπέλα που έχει παραγγείλει από εκεί για να διαφωτίσει κι εμένα....


Μεγαλώνεις γλυκιά πολυαγαπημένη μου μπαλαρίνα!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον παρεξηγήθηκαν όσα έγραψα!

Εννοείται πως δεν πιστεύω πως οι απομιμήσεις προϊόντων είναι πάντα προβληματικές (είδος "απομιμήσεων" μπορούν να θεωρηθούν και τα γενόσημα φάρμακα).

Επίσης, γνωρίζω πολύ καλά πως η εμμονή στις υπερτιμημένες "original" μάρκες συμβάλλει στα υπερκέρδη πολυεθνικών κολοσσών, οι οποίοι έχουν καταπατήσει κάθε έννοια εργασιακού και ανθρώπινου δικαιώματος στις χώρες όπου είναι εγκατεστημένες οι μονάδες μαζικής παραγωγής τους (ιδίως τις ασιατικές).

Θεωρώ, όμως, πολύ σημαντικά τόσο τις προδιαγραφές, όσο και (κατά κύριο λόγο) τα υλικά κατασκευής των απομιμήσεων. Πολλές φορές η απομίμηση είναι ισάξια ή και καλύτερη από το ίδιο το προϊόν, πρέπει, όμως, κατά τη γνώμη μου, να δίνουμε μεγάλη προσοχή στα υλικά.

Εγώ, προσωπικά, ακόμη έχω τύψεις για μια μπλούζα puma (προφανέστατα "μαϊμού") που αγόρασα για την κορούλα μου σε πολύ χαμηλή τιμή, από ελληνικό κατάστημα μάλιστα (είπα να ενισχύσω την περιοχή μου), η οποία της προξένησε έκζεμα, παρά το γεγονός ότι την είχα πλύνει πριν της τη φορέσω.

Όσο για το συγκεκριμένο κατάστημα, έχω τις επιφυλάξεις μου λόγω αυτών που διάβασα στο site που έδωσα στο link. Μακάρι να κάνω λάθος και να βρεθεί κάποια κοπέλα που έχει παραγγείλει από εκεί για να διαφωτίσει κι εμένα....

χαχα, οχι βρε και γω το alibaba ψιλομαπα το θεωρω και σχετικα "ανασφαλες" να παραγγειλεις γι αυτο ρωτησα αν εχει παραγγειλει καμια κοπελα και πως εχει πληρωσει, απλα ειπα να βγαλω κατι επερχομενες μαζεμενες υποχρεωσεις ψιλοτζαμπα :tongue:

πωπω κριμα για την κορη σου και περαστικα, το παθα και γω περυσι με τον γιο μου με ρουχο :-(


373234kxspip9z8o.gif693480a4hl3y389h.gif

You don't scare me. I have boys.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μάλλον παρεξηγήθηκαν όσα έγραψα!

Εννοείται πως δεν πιστεύω πως οι απομιμήσεις προϊόντων είναι πάντα προβληματικές (είδος "απομιμήσεων" μπορούν να θεωρηθούν και τα γενόσημα φάρμακα).

Επίσης, γνωρίζω πολύ καλά πως η εμμονή στις υπερτιμημένες "original" μάρκες συμβάλλει στα υπερκέρδη πολυεθνικών κολοσσών, οι οποίοι έχουν καταπατήσει κάθε έννοια εργασιακού και ανθρώπινου δικαιώματος στις χώρες όπου είναι εγκατεστημένες οι μονάδες μαζικής παραγωγής τους (ιδίως τις ασιατικές).

Θεωρώ, όμως, πολύ σημαντικά τόσο τις προδιαγραφές, όσο και (κατά κύριο λόγο) τα υλικά κατασκευής των απομιμήσεων. Πολλές φορές η απομίμηση είναι ισάξια ή και καλύτερη από το ίδιο το προϊόν, πρέπει, όμως, κατά τη γνώμη μου, να δίνουμε μεγάλη προσοχή στα υλικά.

Εγώ, προσωπικά, ακόμη έχω τύψεις για μια μπλούζα puma (προφανέστατα "μαϊμού") που αγόρασα για την κορούλα μου σε πολύ χαμηλή τιμή, από ελληνικό κατάστημα μάλιστα (είπα να ενισχύσω την περιοχή μου), η οποία της προξένησε έκζεμα, παρά το γεγονός ότι την είχα πλύνει πριν της τη φορέσω.

Όσο για το συγκεκριμένο κατάστημα, έχω τις επιφυλάξεις μου λόγω αυτών που διάβασα στο site που έδωσα στο link. Μακάρι να κάνω λάθος και να βρεθεί κάποια κοπέλα που έχει παραγγείλει από εκεί για να διαφωτίσει κι εμένα....

Αυτό που πιο πολύ με εκνευρίζει είναι να μην ξέρω πως παίρνω μαϊμού! Αν την πάρω εν γνώσει μου οκ. Αλλά ειδικά για το παιδί που προσέχω πάντα τι φοράει, αυτό θα με εξόργιζε!! Πάντως από sports direct πέρυσι μας πήρε η αδερφή μου κάτι μπλουζάκια και δεν μας δημιούργησαν πρόβλημα!


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

χαχα, οχι βρε και γω το alibaba ψιλομαπα το θεωρω και σχετικα "ανασφαλες" να παραγγειλεις γι αυτο ρωτησα αν εχει παραγγειλει καμια κοπελα και πως εχει πληρωσει, απλα ειπα να βγαλω κατι επερχομενες μαζεμενες υποχρεωσεις ψιλοτζαμπα :tongue:

πωπω κριμα για την κορη σου και περαστικα, το παθα και γω περυσι με τον γιο μου με ρουχο :-(

Σ' ευχαριστώ πολύ!

Φαντάσου ότι το μαγαζί αυτό έκλεισε, παρά το ότι είχε πολύ φτηνά ρούχα!

Πάντως, κι εγώ έχω αρχίσει από τώρα να ψάχνω sites με οικονομικά (αλλά σχετικώς ποιοτικά) πράγματα, γιατί έρχεται το Πάσχα και από υποχρεώσεις άλλο τίποτα...

Κατά καιρούς ψωνίζω από το "στοκατζίδικο" του γερμανικού amazon

http://de.buyvip.com.

Κάθε μέρα έχει καινούριες προσφορές και, αν κάνεις εγγραφή, σου στέλνει ενημερωτικό mail. Επίσης υπάρχει outlet, ενώ αν "χάσεις" κάτι, μπαίνεις σε λίστα αναμονής και σε ειδοποιούν μόλις είναι πάλι διαθέσιμο.

Όσο για την εξυπηρέτηση, άριστη ως συνήθως!


Μεγαλώνεις γλυκιά πολυαγαπημένη μου μπαλαρίνα!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πιο πολύ με εκνευρίζει είναι να μην ξέρω πως παίρνω μαϊμού! Αν την πάρω εν γνώσει μου οκ. Αλλά ειδικά για το παιδί που προσέχω πάντα τι φοράει, αυτό θα με εξόργιζε!! Πάντως από sports direct πέρυσι μας πήρε η αδερφή μου κάτι μπλουζάκια και δεν μας δημιούργησαν πρόβλημα!

Δυστυχώς, πολλά (ιδίως συνοικιακά, αλλά και μεγάλα κεντρικά) καταστήματα πουλάνε "μαϊμούδες" για γνήσια. Έχει τύχει να αγοράσω στις εκπτώσεις μπλούζα με ταμπέλα "ελληνικό προϊόν" και στην εσωτερική ετικέτα να γράφει made in China (εννοείται πως έγινε χαμός και με τον ανεκδιήγητο καταστηματάρχη όταν μου είπε κλασικά "και τι έγινε, πώς κάνεις έτσι κυρά μου;").

Κάτι τέτοια με έχουν κάνει να ψωνίζω μόνο από το internet.

Σκέφτηκα αρκετές φορές να παραγγείλω από το sports direct, όμως δεν το αποφασίζω γιατί διάβασα πως δεν έχει καθόλου καλό customers service και πολλές φορές κάποιοι/ες προτίμησαν να κρατήσουν τα πράγματα που παρήγγειλαν, ακόμη κι αν δεν ήταν αυτά που ήθελαν, παρά να τα επιστρέψουν.

Πληροφορίες βρήκα και από εδώ:

http://www.insomnia.gr/topic/466957-to-topic-%CF%84%CE%BF%CF%85-sportsdirectcom/

Ίσως κάποια στιγμή να το δοκιμάσω.


Μεγαλώνεις γλυκιά πολυαγαπημένη μου μπαλαρίνα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σας! Θα ήθελα τις γνώμες σας μιας και βλέπω πως είστε πιο εξικοοωμενοι απο εμένα. Θέλω να παραγγειλω ρουχα απο το yoox Com εχει παραγγείλει κανεις; Να το τολμησω; Ειναι και 12 ευρώ τα μεταφορικά... Και δεύτερη ερώτηση. Να παραγγειλω παμπερς απο το Ίντερνετ; Φαντάζομαι η ποιότητα ειναι η ιδια.. Το νούμερο πως το υπολόγιζω άραγε για να πάρω μεγάλες ποσότητες και για αργοτερα οταν βρίσκω προσφορές;


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Έχω παραγγείλει από το yoox (πιστεύω ότι εννοείς την ελληνική εκδοχή).

Είναι αξιόπιστο κατάστημα και, αν εγγραφείς στο newsletter, θα σου στέλνει mail με προσφορές και εκπτώσεις. Συνήθως κάνει κατά καιρούς 10-15% έκπτωση στα είδη του dreambox και, το σημαντικότερο, με δωρεάν μεταφορικά!

Στέλνει τις παραγγελίες με courier (κυρίως UPS) και, κατά κανόνα, η επιστροφή γίνεται δωρεάν με τον ίδιο τρόπο. Το yoox είτε επιστρέφει τα χρήματά σου είτε σου δίνει τη δυνατότητα να τα κρατήσεις σε ειδικό "λογαριασμό", για να τα χρησιμοποιήσεις σε άλλες αγορές.

Είναι ιταλικό κατάστημα και η παραλαβή γίνεται μέσα σε 2-3 ημέρες (για Αθήνα).

Τα νούμερα είναι πονεμένη ιστορία. Συνήθως δίνει το ιταλικό νούμερο, καθώς και το νούμερο που αναγράφεται στην ετικέτα του κατασκευαστή. Εγώ συνήθως ανατρέχω στο site του κατασκευαστή ή άλλο κατάστημα (ιντερνετικό ή φυσικό) που πουλάει τη συγκεκριμένη μάρκα, προκειμένου να δω τις μετρήσεις ή ακόμη και να το δοκιμάσω.

Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένη από τις αγορές μου (πολύ καλή ποιότητα στη μισή τιμή ή και ακόμη μικρότερη σε σχέση με Ελλάδα)!


Μεγαλώνεις γλυκιά πολυαγαπημένη μου μπαλαρίνα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Mia σε ευχαριστω για την απάντηση σου. Ιδιαίτερα για την διευκρίνιση για τα νούμερα!ναι για την ελληνικη εκδοση μιλαω! μαλλον θα το τολμησω γιατι βρήκα κατι σε εκπληκτική τιμή. Θα γράψω εντυπώσεις!


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites

Για το yoox Com δεν ξέρω, σορρυ!

Για τις πάνες τώρα, ως ειδικός προσφορολόγος σούπερ μάρκετ.

Παλιά που το έψαχνα είχα δει ότι δεν πολυσυνέφερε από το internet, αν το συγκρίνεις με τις προσφορές των ελληνικών σούπερ μάρκετ που πολύ συχνά έχουν 1+1 δώρο ή 40%-50% έκπτωση.

Εμείς παίρνουμε babylino για να στηρίξουμε την Ελληνική εταιρία ΜΕΓΑ όσο μπορούμε.

Με συνδυασμούς προσφορών - κουπονιών, δίνουμε από 4(!) έως 9 ευρώ για την οικονομική συσκευασία (40-56 πάνες, αναλόγως το νούμερό σας)

Βέβαια το στοκάρισμα θέλει και χώρο και προσοχή. Τα νούμερα 1, 2, 3 δεν κρατάνε πολύ καιρό γιατί το μωρό μεγαλώνει γρήγορα, το 4 όμως κατά κανόνα κρατάει αρκετά. Με μένα συγχωρούνται ως ένα βαθμό τα λάθη με το να έχω δυο μωρά με διαφορετικά νούμερα, οπότε ότι περισσεύει από το ένα το παίρνει αργότερα το άλλο. Είναι αλήθεια όμως ότι μια φορά έπεσα τόσο έξω που χρειάστηκε να πουλήσω 7 πακέτα μέσα από αυτό το φόρουμ!

Άσχετο, αλλά μια και το θυμήθηκα: έφτιαξα αυτό το θεματάκι στα χαλαρά καφέ, αλλά μόνο εγώ έχω γράψει προς το παρόν! Τι στο καλό, σε κανέναν δεν άρεσαν εκείνα τα πατατάκια?!


Τα μωράκια μας να'ναι καλά και όλα τα άλλα ξεπερνιούνται... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Τι σου έλεγα? Κατά φωνή! libero πάνες και μωρομάντηλα μέχρι το Σάββατο -50% στα ΑΒ. Κάτσε να το γράψω και στο δίπλα φόρουμ :)


Τα μωράκια μας να'ναι καλά και όλα τα άλλα ξεπερνιούνται... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως crocs αγοραζω την περιοδο των εκπτωσεων και αφου περιμενω την καταλληλη προσφορα του crocs.eu και για αυτο και εχω στοκαρει ομως τωρα μου ζητησε η κουνιαδα μου να της παρω για τα παιδια και η αληθεια ειναι οτι δεν βρισκω τιποτα οικονομικο .....καθε βοηθεια δεχτη!!!

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που γεννήθηκε η κόρη μου έπαιρνα weleda από iherb. Πλέον όμως φοβάμαι με τα τελωνεία και στόκαρα πάλι από εδώ που νομίζω πως είναι το φθηνότερο http://www.ecobaby.gr/product_info.php?products_id=27 και κρέμα αλλαγής για το μωρό που έρχεται http://www.ecobaby.gr/product_info.php?products_id=26

Γενικά έμεινα ευχαριστημένη!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ για το μωρακι που ερχεται.

Θα δοκιμασω το site ..βλεπω οτι εχει διαφορες

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...