Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

Δεν επιστρέφω ποτέ τα πράγματα στο amazon χρησιμοποιώντας το κουτί τους, γιατί όχι μόνο δεν το δέχονται στο ταχυδρομείο της περιοχής μου (δεν θέλουν να υπάρχει κανένα απολύτως διακριτικό, παλαιοί bar codes κλπ.), αλλά και το κόστος ανεβαίνει πολύ.

Για τέτοια δέματα (μέχρι 2 κιλά) αγοράζω ειδικούς πορτοκαλί φακέλους με εσωτερική επένδυση από ένα χαρτοπωλείο της γειτονιάς μου, που είναι φθηνοί (0,70 ? ο μεγαλύτερος) και πανάλαφροι και τα στέλνω καλύπτοντας τυχόν bar code από τις ετικέτες.

Επιπλέον, επειδή η διαφορά απλού από συστημένο είναι 2,50 ? ανεξαρτήτως βάρους, προτιμώ να τα στέλνω συστημένα,

Μήπως το τζην που αγόρασες ήταν NYDJ? Εγώ με αυτήν τη μάρκα την πάτησα!

Οχι, wrangler ήταν το δικό μου και μάλιστα ίδιο νούμερο με ένα που εχω εδώ αλλά καμία σχέση! Μάλλον είναι κάθε μοντέλο κ διαφορετικό!


eNortjKzUjI0Nza2tFSyBlwwFawC3Q,,57.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οχι, wrangler ήταν το δικό μου και μάλιστα ίδιο νούμερο με ένα που εχω εδώ αλλά καμία σχέση! Μάλλον είναι κάθε μοντέλο κ διαφορετικό!

Έχω πολύ μεγάλο πρόβλημα με τα νούμερα στα τζην και, μάλιστα, όχι μόνο με τα δικά μου, αλλά και με της κόρης μου (εφηβικά-νεανικά).

Ειδικά το size chart του amazon είναι απαράδεκτο. Για το λόγο αυτό έστειλα mail στο customer service και διαμαρτυρήθηκα για την αναντιστοιχία μεγεθών και την όλη προχειρότητα (αφορούσε παλαιότερη παραγγελία μου - τζην LEVI'S).

Το μόνο όμως που κατάφερα, ήταν να μου επιστρέψουν το σύνολο των μεταφορικών (αποστολής-επιστροφής).


Μεγαλώνεις γλυκιά πολυαγαπημένη μου μπαλαρίνα!

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια? Ποιο φαρμακειο ειναι αυτο? Γιατι δεν εχω βρει κατι να συμφερει. Σκεψου το πιο φθηνο που βρηκα ειχε τουλαχιστον 4 ευρω διαφορα! :-(

Καλημερα

http://www.pharmacy2go.gr/gr/el/catalog/weleda:2

http://www.naturepharm.gr/index.php

http://www.e-farmacy.gr/weleda-m-202.html?osCsid=n0obg9e59t4c00n3n22rtd8241

δοκιμασμενα με παρα πολλες παραγγελιες απο εμενα και γνωστους μου. το πρωτο εχει παραδοση σε 1 μερα

τωρα δεν ξερω αν ψαχνεις συγκεκριμενο προιον. Εγω κοιταξα το αφρολουτρο και την κρεμα ενυδατωσης που παιρνω παντα

Link to comment
Share on other sites

KIDSΤο pharmacy2go συγκεκριμενα ειναι στην πολη μου.Μεχρι τωρα απο εκει επαιρνα. Το αφρολουτρο το εχει 10 κ κατι ευρω. Ενω το ecco verde 6 ευρω το αφρολουτρο και 10 το γαλακτωμα που δεν το εχω βρει πουθενα πιο φθηνο. Αλλα εχει και αλλα προιοντα κ αλλες εταιριες πολύ πιο φθηνα. Εγω πιστευω οτι συμφερει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη εδω ειναι ιδια με την tangled teezer που εχετε αγορασει ?

http://www.naturepharm.gr/Vrefiki-Paidiki-frontida/Peripoiisi-malliwn/Dessata-Epanastatiki-Voyrtsa-Malliwn-Kokkino-Mayro.html

αν και 11,50 ευρουλακια παλι ακριβη μου φαινεται........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σίγουρα μοιάζουν σαν δίδυμες :)

Από lookfantastic παρέλαβε καμιά τη χτένα της? Ήρθε σαν συστημένο? Παρήγγειλα χτένες από amazon και από lookfantastic κι ενώ από το πρώτο παρέλαβα πριν μια εβδομάδα, από το δεύτερο ακόμα περιμένω. Μήπως χτενίζονται στο ταχυδρομείο με τις χτένες μου τώρα?


Τα μωράκια μας να'ναι καλά και όλα τα άλλα ξεπερνιούνται... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα μοιάζουν σαν δίδυμες :)

Από lookfantastic παρέλαβε καμιά τη χτένα της? Ήρθε σαν συστημένο? Παρήγγειλα χτένες από amazon και από lookfantastic κι ενώ από το πρώτο παρέλαβα πριν μια εβδομάδα, από το δεύτερο ακόμα περιμένω. Μήπως χτενίζονται στο ταχυδρομείο με τις χτένες μου τώρα?

χαχαχχχχχχχ!!!! βρε λές? και εγω απο lookfantastic την παρήγγειλα τοτε που το είχατε ξανασυζητήσει το θέμα εδω μέσα, και ακόμα να έρθει..... πήρα και την προσφορα με τις 2 χτενες........ για να μην τις τσακώνονται στα ελτα!!!:tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ παρήγγειλα από lookfantastic την ίδια εποχή με σας και δεν έχω παραλάβει τίποτε ακόμη, ενώ ήρθαν άλλες, πολύ μεταγενέστερες παραγγελίες μου!

Επομένως, δεν νομίζω να είναι θέμα ΕΛΤΑ (τουλάχιστον στην περιοχή μου είναι άψογοι). Αν δεν παραλάβω ούτε και σήμερα, θα στείλω mail.


Μεγαλώνεις γλυκιά πολυαγαπημένη μου μπαλαρίνα!

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα από lookfantastic την χτένα μας σε φούξια! Οι μικρές ξετρελάθηκαν και επιτέλουν χτενιζόμαστε χωρίς έντονες διαμαρτυρίες! Βέβαια θέλει υπομονή καθώς έχουμε μακριά μαλλιά! Την είχα παραγγείλει όταν το συζητούσατε εδώ.. Στο ταχυδρομείο έχω θυριδα αλλά δε νομιζω να ηταν συστημένο...

Link to comment
Share on other sites

Τζάμπα πήγα να γκρινιάξω, σήμερα τις παρέλαβα ;). Όχι συστημένο, απλώς άφησαν κάτω στην είσοδο το δεματάκι. Και όντως κάνουν καλή δουλειά. Μας ξέμπλεξαν και τα δικά μας μαλλάκια χωρίς πολλές διαμαρτυρίες.


Τα μωράκια μας να'ναι καλά και όλα τα άλλα ξεπερνιούνται... :cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα

http://www.pharmacy2go.gr/gr/el/catalog/weleda:2

http://www.naturepharm.gr/index.php

http://www.e-farmacy.gr/weleda-m-202.html?osCsid=n0obg9e59t4c00n3n22rtd8241

δοκιμασμενα με παρα πολλες παραγγελιες απο εμενα και γνωστους μου. το πρωτο εχει παραδοση σε 1 μερα

τωρα δεν ξερω αν ψαχνεις συγκεκριμενο προιον. Εγω κοιταξα το αφρολουτρο και την κρεμα ενυδατωσης που παιρνω παντα

Από τότε που γεννήθηκε η κόρη μου έπαιρνα weleda από iherb. Πλέον όμως φοβάμαι με τα τελωνεία και στόκαρα πάλι από εδώ που νομίζω πως είναι το φθηνότερο http://www.ecobaby.gr/product_info.php?products_id=27 και κρέμα αλλαγής για το μωρό που έρχεται http://www.ecobaby.gr/product_info.php?products_id=26

Γενικά έμεινα ευχαριστημένη!


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς επιστροφή στο sportsdirect;

Πόσο λέτε να κοστίζει με Ελτα ένα ζευγάρι παπουτσια; Ζυγισα την κουτα και είναι 660 γρμ.

Σας πλήρωσαν τα μεταφορικά λόγω δικού τους λάθους;

Μου έστειλαν τα παπουτσια και το καθένα είναι διαφορετικό νουμερο!:mad:


kGUSp3.png aMgOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς επιστροφή στο sportsdirect;

Πόσο λέτε να κοστίζει με Ελτα ένα ζευγάρι παπουτσια; Ζυγισα την κουτα και είναι 660 γρμ.

Σας πλήρωσαν τα μεταφορικά λόγω δικού τους λάθους;

Μου έστειλαν τα παπουτσια και το καθένα είναι διαφορετικό νουμερο!:mad:

έχεις επικοινωνήσει μαζί τους;

αν όχι στειλε τους email με το πρόβλημα σου. Αφού είναι δικό τους λάθος, θα σου επιστρέψουν τα μτφ και θα σου κάνουν refund το ποσό των παπουτσιών αφού στο σύστημα τους δεν υπάρχει η αλλαγή.


eNortjKzUjI0Nza2tFSyBlwwFawC3Q,,57.png
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις επιστροφές στο Amazon..

Πιο παλιά που είχα επιστρέψει κάτι παπούτσια, μου είχαν πει να τους στείλω την απόδειξη με το ποσό των μτφ για να μου επιστραφούν.

Τώρα που γράφει ότι επιστρέφουν μέχρι 8 και κάτι λίρες, να τους στείλω την απόδειξη; δεν είδα να μου το ζητάει από κάπου. έχετε ανάλογη και πρόσφατη εμπειρία;


eNortjKzUjI0Nza2tFSyBlwwFawC3Q,,57.png
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις επιστροφές στο Amazon..

Πιο παλιά που είχα επιστρέψει κάτι παπούτσια, μου είχαν πει να τους στείλω την απόδειξη με το ποσό των μτφ για να μου επιστραφούν.

Τώρα που γράφει ότι επιστρέφουν μέχρι 8 και κάτι λίρες, να τους στείλω την απόδειξη; δεν είδα να μου το ζητάει από κάπου. έχετε ανάλογη και πρόσφατη εμπειρία;

Εγώ επέστρεψα πρόσφατα ένα τζην και την Παρασκευή μου έστειλαν mail με το ποσό επιστροφής. Χθες το πρωϊ (Σάββατο) έλεγξα τα ποσά και είδα πως μου είχαν επιστρέψει μόνο 3 ευρώ για μεταφορικά.

Επικοινώνησα, λοιπόν, μέσω της ειδικής φόρμας contact us και απλώς τους πληροφόρησα ότι τα μεταφορικά μου ήταν 11 ευρώ (είχα στείλει το φάκελο συστημένο, γιατί το τζην ήταν ακριβό) και τους ζήτησα να μου στείλουν mail με ειδικό link, προκειμένου να επισυνάψω την απόδειξη που είχα σκανάρει.

Μου απάντησαν μετά από 20 λεπτά περίπου (!!!) ότι θα μου κάνουν άμεσα refund το αντίστοιχο ποσό σε λίρες και πριν από λίγο που επέστρεψα, βρήκα και το σχετικό refund mail (χωρίς να μου έχουν ζητήσει την απόδειξη).

Πιστεύω, λοιπόν, ότι το ίδιο θα συμβεί και στη δική σου περίπτωση. Απλώς τσέκαρε το ποσό των μεταφορικών που θα σου επιστρέψουν και απλώς επικοινώνησε μαζί τους αν είναι μικρότερο (πάντα σε λίρες-εγώ εκεί "την πατάω").


Μεγαλώνεις γλυκιά πολυαγαπημένη μου μπαλαρίνα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...