Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      20/05....άλλες 10 μέρες αναμονή....ουφ! 10 μέρες η εμβρυομεταφορα αναμονή...7 μέρες τα μικροβιολογικα που ήταν κλειστά...τώρα άλλες 10 μέρες...αλλά οκ θα περάσουν...μου είπαν να μην κάνω άλλη χοριακη. Μήπως να κάνω τη Δευτέρα μόνη μου να δω που βρίσκομαι?

      να μην κάνει τπτ! είναι μια χαρά! υπομονή 

      πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εκεί θα κάτσει,στη ζεστασιά της μανουλας του❤️Είναι φυσιολογικό πάντως να ζοριζεσαι και εσύ και το μωρό όσο περνάει ο καιρός.Δεν έχει αρκετό χώρο για να κινηθεί,γι αυτό και οι κλωτσιές 

      τώρα 2 μέρες δεν αναπνέω κ καλα το βραχύ! δλδ μέχρι να κοιμηθώ μ φταίνε όλα , βουλώνει η μύτη , πονάω δεξιά , πονάω αριστερά ! χαχαχ χθες κάποια στιγμή βόγκηξα στον υπνο μ! χέστηκε πάνω τ ο άντρας μ νόμιζε γεννάω ! άστα…έχει πάει ήδη τσάντες στο αμαξι , τα χει όλα έτοιμα , ξεβρακωτη θα με σηκώσει να φύγουμε ! έχει και προτίμηση στην ώρα, λέει να είναι βράδυ να μην έχει κίνηση γιατί μέρα θα κάνουμε 1,5 ώρα να πάμε από πειραια στο μαιευτηριο !🤣

      • Μου αρέσει 1
      • Χαχα 1

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!

Μήπως έχετε κάνει αγορές από αυτό το site?

www.fishpond.com

Έχει μεγάλη ποικιλία προϊόντων (από βιβλία μέχρι φυσικά καλλυντικά και είδη παιδικού πάρτυ), δωρεάν μεταφορικά και πολύ καλές τιμές, τουλάχιστον στα είδη που με ενδιαφέρουν, τo scamadviser το βγάζει ΟΚ, όμως θα ήθελα και μια γνώμη από κοπέλες που έχουν ψωνίσει.

Ζητώ συγγνώμη αν επαναφέρω θέμα που έχει τυχόν συζητηθεί, όμως έψαξα χωρίς να καταφέρω να βρω κάτι (είμαι σχετικώς καινούρια και ψιλοάσχετη, βεβαίως).

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!


Μεγαλώνεις γλυκιά πολυαγαπημένη μου μπαλαρίνα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!

Προσπαθούσα χθες να μπω εδώ από το απόγευμα ως το βράδυ για να σας ενημερώσω για ένα -10% που είχε το amazon στα baby products και δεν εμπαινε με τίποτα! Έληξε χθες το κουπόνι... Δυστυχώς..

Κι εγώ χθες το ανακάλυψα τυχαία σε μια αναζήτηση στο google και παράγγειλα ένα κάθισμα recaro για το γιο μου. βγήκε 147 ευρώ! Βέβαια, αν είχα ανακαλύψει το κωδικό τη περασμένη Δευτέρα που έβαλα ξανά παραγγελία στο amazon, θα μου έβγαινε πολύ πιο κάτω!

Οπότε, νομίζω πως πριν βάλουμε παραγγελία πρέπει να το ψάχνουμε καλά!


eNortjKzUjI0Nza2tFSyBlwwFawC3Q,,57.png
Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτήσω.. εχετε αγοράσει ποτέ ποδήλατο για αγόρι από το sportsdirect?

οι τιμές τους είναι super αλλά πρώτον, δε ξέρω πως θα είναι η κατασκευή τους και δεύτερον με "χαλάνε" λίγο τα σχέδια τους.. μου φαίνονται κάπως παλιομοδίτικα..

http://www.sportsdirect.com/cycling/kids-bikes/boys-bikes


eNortjKzUjI0Nza2tFSyBlwwFawC3Q,,57.png
Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτήσω.. εχετε αγοράσει ποτέ ποδήλατο για αγόρι από το sportsdirect?

οι τιμές τους είναι super αλλά πρώτον, δε ξέρω πως θα είναι η κατασκευή τους και δεύτερον με "χαλάνε" λίγο τα σχέδια τους.. μου φαίνονται κάπως παλιομοδίτικα..

http://www.sportsdirect.com/cycling/kids-bikes/boys-bikes

Ειχαμε παρει ενα περυσι, για αγορι 6 ετων 20inch και μειναμε εξαιρετικα ικανοποιημενοι οσον αφορα την ποιοτητα κατασκευης!!!!

Η τιμη ηταν πολυ χαμηλοτερη με αντιστοιχα μοντελα εδω.....


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτήσω.. εχετε αγοράσει ποτέ ποδήλατο για αγόρι από το sportsdirect?

οι τιμές τους είναι super αλλά πρώτον, δε ξέρω πως θα είναι η κατασκευή τους και δεύτερον με "χαλάνε" λίγο τα σχέδια τους.. μου φαίνονται κάπως παλιομοδίτικα..

http://www.sportsdirect.com/cycling/kids-bikes/boys-bikes

Είχαμε πάρει για τον άντρα μου πριν 2 χρόνια και η ποιότητα ήταν άψογη! Κι εγώ ψάχνομαι για την κόρη μου. Πρέπει άραγε να πάρω 12 ιντσών; Ξέρει καμιά κοπέλα; Εκτός του sportsdirect έχουμε άλλο;


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειχαμε παρει ενα περυσι, για αγορι 6 ετων 20inch και μειναμε εξαιρετικα ικανοποιημενοι οσον αφορα την ποιοτητα κατασκευης!!!!

Η τιμη ηταν πολυ χαμηλοτερη με αντιστοιχα μοντελα εδω.....

των 20" κι εμένα μου άρεσουν.. έχουν ωραία χρώματα! εμείς όμως θέλουμε 16" και έχει μόνο αυτά τα κόκκινα που φαίνονται κάπως παλιά! Άσε που δεν έχουν και βοηθητικές ρόδες στις 16" και πρέπει να τις αγοράσω ξεχωριστά!

Είχαμε πάρει για τον άντρα μου πριν 2 χρόνια και η ποιότητα ήταν άψογη! Κι εγώ ψάχνομαι για την κόρη μου. Πρέπει άραγε να πάρω 12 ιντσών; Ξέρει καμιά κοπέλα; Εκτός του sportsdirect έχουμε άλλο;

πόσο χρονών είναι η κόρη σου; των 12" είναι για τριών ετών περίπου.

Κι εγώ θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει άλλο site με ποδήλατα γιατί στη τοπική αγορά θέλω 120 ευρώ περίπου για ένα 16"


eNortjKzUjI0Nza2tFSyBlwwFawC3Q,,57.png
Link to comment
Share on other sites

των 20" κι εμένα μου άρεσουν.. έχουν ωραία χρώματα! εμείς όμως θέλουμε 16" και έχει μόνο αυτά τα κόκκινα που φαίνονται κάπως παλιά! Άσε που δεν έχουν και βοηθητικές ρόδες στις 16" και πρέπει να τις αγοράσω ξεχωριστά!

πόσο χρονών είναι η κόρη σου; των 12" είναι για τριών ετών περίπου.

Κι εγώ θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει άλλο site με ποδήλατα γιατί στη τοπική αγορά θέλω 120 ευρώ περίπου για ένα 16"

κι εγω τα ακριβοπληρωνω καθε φορα τα ποδηλατα αλλα αυτο γινεται συνειδητα και γιατι μου αρεσουν τα ideal

ομως περσι που το εψαχνα βρηκα 2-3 μαγαζια και μαλιστα συνοικιακα με τιμες στα 75-80 ? για ενα ποδηλατο 18"

μην δοκιμαζετε τις μεγαλες αντιπροσωπειες μονο

γιατι υπαρχουν μεγαλες διαφορες στο ιδιο μεγεθος ποδηλατου απο μαρκα σε μαρκα.....

επισης ριξτε μια ματια στο scroutz

https://www.skroutz.gr/c/1542/Paidika-Podilata.html?from=most-popular&keyphrase=%CF%80%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%BB%CE%B1%CF%84%CE%BF+%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%BF+16

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!

Μήπως έχετε κάνει αγορές από αυτό το site?

www.fishpond.com

Έχει μεγάλη ποικιλία προϊόντων (από βιβλία μέχρι φυσικά καλλυντικά και είδη παιδικού πάρτυ), δωρεάν μεταφορικά και πολύ καλές τιμές, τουλάχιστον στα είδη που με ενδιαφέρουν, τo scamadviser το βγάζει ΟΚ, όμως θα ήθελα και μια γνώμη από κοπέλες που έχουν ψωνίσει.

Ζητώ συγγνώμη αν επαναφέρω θέμα που έχει τυχόν συζητηθεί, όμως έψαξα χωρίς να καταφέρω να βρω κάτι (είμαι σχετικώς καινούρια και ψιλοάσχετη, βεβαίως).

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

Δεν έχω ψωνίσει και δε νομίζω πως θα το τολμήσω γιατί είναι από Αμερική και εγώ βγάζω αλλεργία στην ιδέα του τελωνείου αλλά διαθέτει paypal (με μια οικονομική επιβάρυνση όμως) οπότε μου φαίνεται ασφαλές.

Είχαμε πάρει για τον άντρα μου πριν 2 χρόνια και η ποιότητα ήταν άψογη! Κι εγώ ψάχνομαι για την κόρη μου. Πρέπει άραγε να πάρω 12 ιντσών; Ξέρει καμιά κοπέλα; Εκτός του sportsdirect έχουμε άλλο;

Άποψή μου όσες θέλετε να αγοράσετε ποδήλατο να πάτε πρώτα σε φυσικό κατάστημα να ανέβει το παιδί και να δοκιμάσει τα μεγέθη για να βεβαιωθείτε. Κι εγώ ας πούμε νόμιζα πως ήθελε 12αρι πρόπερυσι που της αγόρασα αλλά μπορούσε και στο 14αρι οπότε και της πήραμε αυτό ώστε να το κρατήσει παραπάνω διάστημα.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ψωνίσει και δε νομίζω πως θα το τολμήσω γιατί είναι από Αμερική και εγώ βγάζω αλλεργία στην ιδέα του τελωνείου αλλά διαθέτει paypal (με μια οικονομική επιβάρυνση όμως) οπότε μου φαίνεται ασφαλές.

Η αλήθεια είναι πως κι εγώ έχω αλλεργία με το τελωνείο, γι' αυτό και ο προβληματισμός.

Σ' ευχαριστώ που μου το θύμισες, γιατί "ψηνόμουν" επικίνδυνα!


Μεγαλώνεις γλυκιά πολυαγαπημένη μου μπαλαρίνα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


είναι που δεν έχεις δει ακόμα να πουλάνε κινέζικο κολάν/καλσόν για παιδιά τιμή αγοράς από το ebay 1,5 λίρα και τιμή Έλληνα έξυπνου............ 15 ευρώ το ένα , 25 τα δύο καταπληκτική προσφορά και μάλιστα δεν είχε στοκ εδώ έπρεπε να περιμένεις να έρθει ;););)

με το κλικ πληρώνεσαι ??

σωστηηηηηηηηηηη και πανω που μπηκα να γραψω το ιδιο!!!!!!!!!!!


373234kxspip9z8o.gif693480a4hl3y389h.gif

You don't scare me. I have boys.
Link to comment
Share on other sites

Όλες όσες γράφουμε εδώ και ανταλλάσσουμε τις απόψεις μας έχουμε κάνει ΠΟΛΥΥΥΥ μεγάλη έρευνα στη διαδικτυακή αγορά και, για να αποφεύγουμε τα ελληνικά καταστήματα, δυστυχώς κάτι ξέρουμε.

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν και πολύ ακριβά ξένα sites, όμως εκεί ισχύουν οι κανόνες του ανταγωνισμού, της επαγγελματικής δεοντολογίας και, κυρίως, της εξυπηρέτησης του πελάτη.

Εξάλλου, μπορείς να κάνεις άνετα έρευνα αγοράς στα ιντερνετικά καταστήματα του εξωτερικού, χωρίς να αντιμετωπίζεις την τακτική των εναρμονισμένων τιμών που είναι κανόνας στην Ελλάδα.

Το Σάββατο κάναμε μια μικρή βόλτα στα μαγαζιά του κέντρου (Αθήνας) και φτάσαμε ακόμη και μέχρι το - ανεκδιήγητο από άποψη τιμών - Mc Arthur Glenn.

Ρούχα στην πλειοψηφία τους ακριβά, χωρίς ποικιλία και, προπάντων, χωρίς δυνατότητες επιλογής (ή σαβούρες ή "μάρκες") - οι όποιες προωθητικές ενέργειες, δε, με νευρίασαν ακόμη περισσότερο.

Για να αγοράσεις κάπως "καλά" παιδικά ρούχα ή παπούτσια (ήθελα κάποια δωράκια για μυστήριους συγγενείς) χρειάζεσαι μισό βασικό μισθό. Το χειρότερο είναι, μάλιστα, ότι και στα ελληνικά ιντερνετικά καταστήματα (που δεν έχουν το "τεράστιο" κόστος των part time εργαζομένων με τα 300 ευρώ το μήνα) βρήκα ανάλογες τιμές, με τις συγκλονιστικές "προσφορές" του 10-15%.

Πάντως, προσπαθώ όσο μπορώ να υποστηρίζω την ελληνική αγορά και τα καταστήματα που κάνουν πραγματικές προσφορές. Έτσι, αγόρασα ποιοτικά παπούτσια stonefly για το σύζυγο με έκπτωση 60% από το

www.giannakazakou.gr/bazaar‎

και έμεινε πολύ ευχαριστημένος (δεν είχα προλάβει τον τρουμπούκη με το 50% και χάσαμε οικογενειακώς τα νούμερά μας).

Επίσης, έκανα οικονομικές αγορές και είμαι ικανοποιημένη από το

www.pharmacydiscount.gr


Μεγαλώνεις γλυκιά πολυαγαπημένη μου μπαλαρίνα!

Link to comment
Share on other sites

είναι που δεν έχεις δει ακόμα να πουλάνε κινέζικο κολάν/καλσόν για παιδιά τιμή αγοράς από το ebay 1,5 λίρα και τιμή Έλληνα έξυπνου............ 15 ευρώ το ένα , 25 τα δύο καταπληκτική προσφορά και μάλιστα δεν είχε στοκ εδώ έπρεπε να περιμένεις να έρθει ;););)

με το κλικ πληρώνεσαι ??

με το κλικ πληρώνεσαι ?? Πες τα χρυσόστομη!!!!!!!!!!!!!:P


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αφηστε την κοπελα να βγαλει μεροκαματο !!!!

στα δικα μας τωρα

εψαξα λιγο τα στοκατζιδικα (της Ελλαδας !!!) αφου στο εξωτερικο δεν υπαρχει τιποτα για το πιτσιρικι μου με νο 36 για allstar

και βρηκα στα EMPOLI OUTLET και στα FACTORY OUTLET σπασμενα νουμερα αλλα παρα μα παρα πολλα σε τιμες απο 27  τα παιδικα και γυρω στα 35-40 στο νουμερο του πιτσιρικιου μου

στα δικα μας παιζουν τιμες 40-50

το αναφερω για οποιον το ψαχνει ακομα

βεβαια ακομα στο ψαξιμο ειμαστε γιατι ψαχνει συγκεκριμενα χρωματα και το ενα του ξινιζει και το αλλο του βρωμαει, αλλα.......... υπομονη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...