Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Και εγώ τα clearblue πρώιμης ανίχνευσης έκανα,την τρίτη και την Τετάρτη έβγαιναν αχνά θετικά και χθες που έκανα χοριακη,ήταν 58. Ο γιατρός είπε οτι είναι λίγο χαμηλή και να σου πω την αλήθεια είμαι αρκετά στεναχωρημένη,φοβάμαι πως θα πάω αύριο και θα πάρω μεγάλη απογοήτευση..Σχετικά με τις αξιολογήσεις στο Σκρουτζ,δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να βγει θετικό και να πάρεις μηδενική χοριακη,μου φαίνεται αδιανόητο.Το να βγει ομως αρνητικό και να είσαι έγκυος,τότε ναι,έχει λογική.Κανε και αύριο ένα τεστ και δες αν η γραμμουλα είναι πιο σκούρη

      Στην αρχή είπα να κάνω αύριο...μετά που είδα όλες αυτές τις αξιολογήσεις το σκέφτομαι...Ειλικρινά θεωρώ μια χαρα τη χοριακή σου και είμαι σίγουρη ότι Δευτέρα θα διπλασιαστεί! Στο εύχομαι μέσα από την καρδια μου! Άρα Δευτέρα σημαντική μέρα και για τις 2 μας!!! Εμένα είναι η 8η εμβρυομεταφορα μου...5 αρνητικές 3 με πολύ πολύ χαμηλές τιμές που δε θεωρήθηκαν καν θετικές ούτε αρνητικές...έκανα επαναληπτικες και έπεφταν και τέλος...Δε ξέρω....

Μανούλες IVF 2023


Recommended Posts

26 minutes ago, Nels said:

Καλά θα κάνεις, δεν είμαστε για ρίσκο μετά από τόση προσπάθεια. Κι εγώ αν είχα οποιοδήποτε άλλο γυναικολογο παλιά στον εξωσωματικο μου θα εμένα. Αλλά επειδή τυχαίνει ο γυναικολόγος μου να είναι στους top2 στον προγεννητικό (μπορει να στον συστήνουν και εσένα, συνεργάζεται με το κέντρο σου για α'επιπεδου κλπ, Μαλλιγ. λεγεται) και του χω μεγάλη άνεση λόγω οικογενειακης φιλιας είμαι λίγο προβληματισμενη.

Σίγουρα θα ακούσετε καρδούλες! Εδώ μου είπε εμένα ότι Παρασκευή πιθανόν να ακούσουμε καρδούλα που είμαι μια βδομάδα πίσω από σένα.

Παρεπιπτοντως, χοριακη 17η μέρα μετά από εμβρυομεταφορα 5870 (από 318 πριν 6 μερες) !! Είναι φοβερή η ομοιοτητα στις χοριακες μας! Μου είπε να σταματήσω τις χοριακες και κατευθείαν υπέρηχο, θα παω την επόμενη Τρίτη που θα έχω κλείσει την 6η βδομάδα.

Από συμπτώματα πως είσαι? Εγώ έχω πονακια κατά τακτά χρονικά διαστήματα, όχι υπερβολικά, και γενικότερη υπνηλία, κυρίως μετά την προγεστερονη ή μετά το φαγητό. Το στήθος τούμπανο εννοείται, θα πάω να κοιτάξω για νέο σουτιέν και λίγο ναυτια το πρωί αλλά χωρίς εμετούς, έχω γερό στομάχι γενικά οπότε ελπίζω να τη γλιτώσω γιατι η αδερφή μου δεινοπαθησε τα Α τρίμηνο.

Σκέφτομαι να πάρω κάτι για ενυδάτωση του δέρματος, τύπου αμυγαλελαιο για να μη γεμίσω ραγάδες, θα ρωτήσω και το γιατρο μου αν και τι επιτρέπεται.

 

 

Πράγματι πολυ κοντα οι χοριακές μας. Εγώ απο συμπτώματα εχω πολυ ευαίσθητο στήθος, υπνηλία και πόνους στην μέση και στο ισχίο. Ειδικά σημερα που πήγα και μεχρι το mall για κατι ψώνια, περπατούσα σαν την κότα και πάλι με κούρασε η μέση μου παρα πολυ. 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, GBAL είπε:

Καλημέραεγω εξωσωματική γυναικολόγο έχω τον ίδιο. πότε πας για χοριακη....έχεις δηλαδή ήδη ένα παιδάκι και πας για δεύτερο;;;

 

 

Πάω την Πέμπτη 16/3. Ναι πάω για 2ο και πολύ το άργησα μη σου πω...

5 ώρες πρίν, Nels είπε:

Γιατί καλέ να πάρεις κουλουρα? Μην είσαι απαισιόδοξη, σε ποια μέρα μετά την εμβρυομεταφορα είσαι? 

Ο εξωσωματικος μου είναι ο Τσι ή αλλιώς μάγος, γενικά είμαι πολύ ευχαριστημενη. Εσύ σε ποιον είσαι?

Έκανα δύο clear blue early ( το ένα μάλιστα το έκανα χθες) και βγήκανε αρνητικά... Έβγαλα και σπυρί στο πρόσωπο που είναι το μέγιστο σημάδι ότι έπεται η περίοδος... Εγώ είμαι στον Σφ

Τι να πω κορίτσια έχω αγωνία και δεν μπορώ και να εκτονωθω. Ούτε γυμναστική, ούτε πολλές δουλειές στο σπίτι, ούτε να πάω για ένα ποτάκι... Καταλαβαίνετε...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Titti είπε:

Πάω την Πέμπτη 16/3. Ναι πάω για 2ο και πολύ το άργησα μη σου πω...

Έκανα δύο clear blue early ( το ένα μάλιστα το έκανα χθες) και βγήκανε αρνητικά... Έβγαλα και σπυρί στο πρόσωπο που είναι το μέγιστο σημάδι ότι έπεται η περίοδος... Εγώ είμαι στον Σφ

Τι να πω κορίτσια έχω αγωνία και δεν μπορώ και να εκτονωθω. Ούτε γυμναστική, ούτε πολλές δουλειές στο σπίτι, ούτε να πάω για ένα ποτάκι... Καταλαβαίνετε...

Το σπυράκι δε λέει κάτι, και εγώ είχα, λογικό με τόσες ορμόνες που παίρνουμε. Απ ότι κατάλαβα σήμερα είσαι 9η μέρα μετά από εμβρυομεταφορα, πολλές φορές τέτοια μέρα το τεστ φαρμακείου έβγαινε αρνητικό ένω οι κοπέλες ήταν έγκυες και με μεγάλες χοριακες. Να πας αύριο να κάνεις χοριακη να ηρεμήσεις,  είναι ψυχοβγαλτες στο Γεν., αυτό με το 14 μέρες δε θα το καταλάβω ποτε. Ελπίζω να σου πέρασε η ιγμοριτιδα και να είσαι καλύτερα. Σε κάθε περίπτωση δεν έπρεπε να σε αφήσουν άρρωστη για εμβρυομεταφορα.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, kateriiina25 said:

@GBAL εσύ αλήθεια τι συμπτώματα είχες/έχεις και πότε σου ξεκίνησαν; 

Εγώ άρχισα να έχω από την όγδοη εβδομάδα μια μόνιμη αηδία μια τάση για εμετό, λίγα πονάκια πρησμένο στήθος περίπου μέχρι την αυχενική...είχα και μια μικρή αιμορραγία την 13η εβδομάδα και νοσηλεύτηκα για μια μέρα γιατί ο γιατρός όπως και εγώ φοβήθηκα με ότι πάμε για αποβολή. είχα και λίγα υγρά που έπρεπε να δει ότι δεν είναι αμνιακο. Οπότε έμεινα μέσα και ως δια μαγείας όλα εξαφανίστηκαν σε μια δύο ώρες από την ώρα που πήγα....και μέχρι τώρα όλα καλά...αύριο πάω για υπέρηχο...φυσικά σταμάτησα δουλειά και είμαι σχεδόν συνέχεια ξάπλα για να προστατεύσουμε τον τράχηλο που είναι λίγο κάτω από όσο έπρεπε...

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 36 λεπτά , GBAL είπε:

Εγώ άρχισα να έχω από την όγδοη εβδομάδα μια μόνιμη αηδία μια τάση για εμετό, λίγα πονάκια πρησμένο στήθος περίπου μέχρι την αυχενική...είχα και μια μικρή αιμορραγία την 13η εβδομάδα και νοσηλεύτηκα για μια μέρα γιατί ο γιατρός όπως και εγώ φοβήθηκα με ότι πάμε για αποβολή. είχα και λίγα υγρά που έπρεπε να δει ότι δεν είναι αμνιακο. Οπότε έμεινα μέσα και ως δια μαγείας όλα εξαφανίστηκαν σε μια δύο ώρες από την ώρα που πήγα....και μέχρι τώρα όλα καλά...αύριο πάω για υπέρηχο...φυσικά σταμάτησα δουλειά και είμαι σχεδόν συνέχεια ξάπλα για να προστατεύσουμε τον τράχηλο που είναι λίγο κάτω από όσο έπρεπε...

Καλησπέρα,

Τώρα σε ποια εβδομάδα είσαι; Έγινε έτσι ξαφνικά; Είχες αποκόλληση; Βρήκαν από πού ήταν το αίμα; 

Είμαι καμμένη από τις αιμορραγίες και τρέμω μην μου συμβεί πάλι. 

Επίσης είχες και πόνους; Το αιμα ήταν κανονικό; 

100 ερωτήσεις, συγνώμη. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, GBAL said:

Εγώ άρχισα να έχω από την όγδοη εβδομάδα μια μόνιμη αηδία μια τάση για εμετό, λίγα πονάκια πρησμένο στήθος περίπου μέχρι την αυχενική...είχα και μια μικρή αιμορραγία την 13η εβδομάδα και νοσηλεύτηκα για μια μέρα γιατί ο γιατρός όπως και εγώ φοβήθηκα με ότι πάμε για αποβολή. είχα και λίγα υγρά που έπρεπε να δει ότι δεν είναι αμνιακο. Οπότε έμεινα μέσα και ως δια μαγείας όλα εξαφανίστηκαν σε μια δύο ώρες από την ώρα που πήγα....και μέχρι τώρα όλα καλά...αύριο πάω για υπέρηχο...φυσικά σταμάτησα δουλειά και είμαι σχεδόν συνέχεια ξάπλα για να προστατεύσουμε τον τράχηλο που είναι λίγο κάτω από όσο έπρεπε...

Καλή επιτυχία για αύριο! Εύχομαι να σου πουν ότι όλα πάνε τέλεια 😊

Δεν θέλω να φανώ αχάριστη γιατί άλλες γυναίκες ταλαιπωρούνται αλλά έχω σκάσει που δεν με έχει αηδιάσει τίποτα ούτε μία φορά ή έστω να είχα κάνει έναν εμετούλη ρε αδερφέ 😄 Μόνο κάτι καούρες που έτσι κι αλλιώς είχα κατα καιρούς. Όλα μου τα προβλήματα αυτά να είναι χαχα  

  • Χαχα 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Καλή επιτυχία για αύριο! Εύχομαι να σου πουν ότι όλα πάνε τέλεια 😊

Δεν θέλω να φανώ αχάριστη γιατί άλλες γυναίκες ταλαιπωρούνται αλλά έχω σκάσει που δεν με έχει αηδιάσει τίποτα ούτε μία φορά ή έστω να είχα κάνει έναν εμετούλη ρε αδερφέ 😄 Μόνο κάτι καούρες που έτσι κι αλλιώς είχα κατα καιρούς. Όλα μου τα προβλήματα αυτά να είναι χαχα  

Περίμενε μαρή!! Είναι νωρίς ακόμα. Ετοιμάσου σου λέω! Εγώ 7η εβδομάδα, η φίλη από εδώ 8η. Κάτσε θα σου έρθουν τα δύσκολα συμπτώματα εκεί που δεν το περιμένεις!

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Καλή επιτυχία για αύριο! Εύχομαι να σου πουν ότι όλα πάνε τέλεια 😊

Δεν θέλω να φανώ αχάριστη γιατί άλλες γυναίκες ταλαιπωρούνται αλλά έχω σκάσει που δεν με έχει αηδιάσει τίποτα ούτε μία φορά ή έστω να είχα κάνει έναν εμετούλη ρε αδερφέ 😄 Μόνο κάτι καούρες που έτσι κι αλλιώς είχα κατα καιρούς. Όλα μου τα προβλήματα αυτά να είναι χαχα  

Εγώ πάντως πήρε τη θετική χοριακη κ μετά απ 2-3 μέρες ξεκινησαν οι εμετοί δίχως αύριο !!! Η αλήθεια είναι πως θα ήμουν καλά κ χωρίς αυτούς ! Χαχα!

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Xristina96 said:

Περίμενε μαρή!! Είναι νωρίς ακόμα. Ετοιμάσου σου λέω! Εγώ 7η εβδομάδα, η φίλη από εδώ 8η. Κάτσε θα σου έρθουν τα δύσκολα συμπτώματα εκεί που δεν το περιμένεις!

 

Ας μου μυρίσει κάτι άσχημα 1-2 φορές και μετά ας φύγουν όλα. Μία αναγουλίτσα μόνο 😛 

  • Χαχα 4

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 27 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Ας μου μυρίσει κάτι άσχημα 1-2 φορές και μετά ας φύγουν όλα. Μία αναγουλίτσα μόνο 😛 

Θα στο χαλάσω. Εγώ κάνω εμετό έτσι γιατί μου ήρθε. Πότε επειδή κάτι μου μύρισε. Πριν την εγκυμοσύνη έκανα εμετό εάν κάτι μου μύριζε άσχημα. Βασικά ότι ήξερες θα το ξεχάσεις. Σε λίγο θα νιώσεις ζαλαδα, αυτό νομίζω είναι και το πιο στάνταρ. Ζαλάδα και αδυναμία. Από υπνηλία πως πας; 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Xristina96 said:

Θα στο χαλάσω. Εγώ κάνω εμετό έτσι γιατί μου ήρθε. Πότε επειδή κάτι μου μύρισε. Πριν την εγκυμοσύνη έκανα εμετό εάν κάτι μου μύριζε άσχημα. Βασικά ότι ήξερες θα το ξεχάσεις. Σε λίγο θα νιώσεις ζαλαδα, αυτό νομίζω είναι και το πιο στάνταρ. Ζαλάδα και αδυναμία. Από υπνηλία πως πας; 

Κοιμόμουν πάντα εύκολα και πολύ αλλά τώρα το έχω μαξάρει. Ειδικά τις μέρες που κάνω την lentogest ειμαι ζομπι. Ζαλαδες, αναγουλες, μυρωδιες, εμετους, αλλαγη γευσης, τιποτα ακομα. Το μονο που μου θυμιζει οτι ειμαι εγκυος ειναι τα πονάκια. 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κοιμόμουν πάντα εύκολα και πολύ αλλά τώρα το έχω μαξάρει. Ειδικά τις μέρες που κάνω την lentogest ειμαι ζομπι. Ζαλαδες, αναγουλες, μυρωδιες, εμετους, αλλαγη γευσης, τιποτα ακομα. Το μονο που μου θυμιζει οτι ειμαι εγκυος ειναι τα πονάκια. 

Κατερίνα κι εγώ μέχρι στιγμής μόνο με αρκετή κούραση και υπνηλία την έχω βγάλει....άντε και πείνα μερικές φορές.. δεν έχουν όλες οι γυναίκες ναυτιες και εμετούς...τόσα περάσαμε...ας χαρούμε μια ήρεμη εγκυμοσυνη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Αγάπ said:

Κατερίνα κι εγώ μέχρι στιγμής μόνο με αρκετή κούραση και υπνηλία την έχω βγάλει....άντε και πείνα μερικές φορές.. δεν έχουν όλες οι γυναίκες ναυτιες και εμετούς...τόσα περάσαμε...ας χαρούμε μια ήρεμη εγκυμοσυνη!

Έχεις δίκιο 😏 

Εντωμεταξύ πήγαινα να σας γράψω πριν ότι ευτυχώς δεν έχω αίμα εδώ και κάποιες μέρες και λέω άσε μην το γράψεις και το γρουσουζέψεις και μετά από 5' είδα αίμα 😥 Όμως μου ειπαν θα ξανα συμβεί, προσπαθώ να ειμαι cool 

  • Λυπημένη/-ος 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Έχεις δίκιο 😏 

Εντωμεταξύ πήγαινα να σας γράψω πριν ότι ευτυχώς δεν έχω αίμα εδώ και κάποιες μέρες και λέω άσε μην το γράψεις και το γρουσουζέψεις και μετά από 5' είδα αίμα 😥 Όμως μου ειπαν θα ξανα συμβεί, προσπαθώ να ειμαι cool 

Όλα θα πάνε καλά! Ξεκούραση πολυυυυυυυ και θετική διάθεση!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...