Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Fay_ είπε:

      Εσυ @Angot έχεις κάνει τον πλήρη έλεγχο και έχει δείξει θρομβοφιλια; Μόνο σε μένα ρε κορίτσια δεν τον έκαναν.. εν τω μεταξύ και η οικονομ στο Έλενα μου έλεγε βάσει κάποιων τιμών που έβλεπε πως δεν χρειάζομαι.. 

      η οικονομ σου είχε πει πως έχει λίγο αυξημένες τιμές απλώς δεν χρειάζεσαι αντιπηκτικές ή σου είχε πει πως η εξετάσεις σου είναι καθαρές ; 

Μανούλες IVF 2023


Recommended Posts

πρίν από 15 λεπτά , EvgeniaCher είπε:

Εγώ κορίτσια δεν έχω ακόμα κανένα σύμπτωμα, είμαι ήδη στην 10η εβδομάδα, και απ΄ότι καταλαβαίνω δεν νομίζω να εμφανιστεί κάτι τώρα, άντε ελάχιστα στο στήθος, το βράδυ θέλω να κοιμηθώ νωρίτερα και δεν έχω τρελή όρεξη για φαγητό ειδικά το βράδυ χωρίς να έχω καούρες, ξινίλες κτλ

Υπάρχουν και οι δικές σας εγκυμοσύνες!! Σου εύχομαι να είναι έτσι γλυκιά μέχρι το τέλος ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 22 λεπτά , Xristina96 είπε:

Υπάρχουν και οι δικές σας εγκυμοσύνες!! Σου εύχομαι να είναι έτσι γλυκιά μέχρι το τέλος ❤️

Σ' ευχαριστώ πολύ Χριστίνα, πραγματικά το εύχομαι να πάnε όλα καλά μέχρι τέλους. Το ίδιο εύχομαι και για εσάς, όλη αυτή η τρέλα που ζούμε να καταλήξει με το /τα μωράκια μας στην αγκαλίτσα μας. Αύριο έχω να πάω στον ιατρό να δούμε το σποράκι μας πως τα πάει :) 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , EvgeniaCher είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ Χριστίνα, πραγματικά το εύχομαι να πάnε όλα καλά μέχρι τέλους. Το ίδιο εύχομαι και για εσάς, όλη αυτή η τρέλα που ζούμε να καταλήξει με το /τα μωράκια μας στην αγκαλίτσα μας. Αύριο έχω να πάω στον ιατρό να δούμε το σποράκι μας πως τα πάει :) 

Σε ευχαριστώ πολύ! Το μανουλες ivf να φέρει μόνο τελειομηνες και υγιείς εγκυμοσύνες ❤️

Άντε, το πιο ωραίο συναίσθημα όταν το βλέπεις στον υπέρηχο.

 

Κορίτσια, με πόνο στην μέση πως τα πάτε; Πως πονάτε; Σήμερα με χτύπησε λίγο και στο πόδι σαν νεύρο. Είναι φυσιολογικό; 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Xristina96 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Το μανουλες ivf να φέρει μόνο τελειομηνες και υγιείς εγκυμοσύνες ❤️

Άντε, το πιο ωραίο συναίσθημα όταν το βλέπεις στον υπέρηχο.

 

Κορίτσια, με πόνο στην μέση πως τα πάτε; Πως πονάτε; Σήμερα με χτύπησε λίγο και στο πόδι σαν νεύρο. Είναι φυσιολογικό; 

Ο πόνος στην μέση είναι κάτι φυσιολογικό ειδικά καθώς προχωράει η εγκυμοσύνη. Καλό είναι με προσοχή να γίνονται ήπιες ασκήσεις για λεκάνη και ισχία με μια μεγάλη μπάλα ώστε να μην επιβαρυνθεί αρκετά. Χρειάζεται ευλυγισία και ενδυνάμωση

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Xristina96 said:

Σε ευχαριστώ πολύ! Το μανουλες ivf να φέρει μόνο τελειομηνες και υγιείς εγκυμοσύνες ❤️

Άντε, το πιο ωραίο συναίσθημα όταν το βλέπεις στον υπέρηχο.

 

Κορίτσια, με πόνο στην μέση πως τα πάτε; Πως πονάτε; Σήμερα με χτύπησε λίγο και στο πόδι σαν νεύρο. Είναι φυσιολογικό; 

Η μέση είναι το μόνιμο μου σύμπτωμα και όταν κουράζομαι γίνεται και έντονο, επίσης πονάει κάποιες φορές το ισχίο και λίγο τα γόνατα 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, EvgeniaCher είπε:

Ο πόνος στην μέση είναι κάτι φυσιολογικό ειδικά καθώς προχωράει η εγκυμοσύνη. Καλό είναι με προσοχή να γίνονται ήπιες ασκήσεις για λεκάνη και ισχία με μια μεγάλη μπάλα ώστε να μην επιβαρυνθεί αρκετά. Χρειάζεται ευλυγισία και ενδυνάμωση

 

πρίν από 31 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Η μέση είναι το μόνιμο μου σύμπτωμα και όταν κουράζομαι γίνεται και έντονο, επίσης πονάει κάποιες φορές το ισχίο και λίγο τα γόνατα 

Έχετε δίκιο κορίτσια, δεν κάνω και πολλά. Η καρέκλα στην δουλειά με πέθανε, απλά τώρα που περπατούσα με χτύπαγε στο πόδι σαν να έχω κοίλη. Άρα αυτό θα χειροτερεύει. 

Δεν πειράζει...θα το αντέξουμε και αυτό. Με το που ζεστάνει ο καιρός θα ξεκινήσω τα μπάνια ❤️

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Xristina96 είπε:

 

Έχετε δίκιο κορίτσια, δεν κάνω και πολλά. Η καρέκλα στην δουλειά με πέθανε, απλά τώρα που περπατούσα με χτύπαγε στο πόδι σαν να έχω κοίλη. Άρα αυτό θα χειροτερεύει. 

Δεν πειράζει...θα το αντέξουμε και αυτό. Με το που ζεστάνει ο καιρός θα ξεκινήσω τα μπάνια ❤️

Υπάρχουν κάποιες ασκήσεις 'mckenzie' λέγονται που βοηθάνε στην απελευθέρωση του ισχιακού νεύρου, στο ιντερνετ υπάρχουν αρκετά βιντεάκια που δείχνουν την σωστή εκτέλεση. Καλή λύση είναι και το κολυμβητήριο μέχρι να ζεσταθεί ο καιρός. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , EvgeniaCher είπε:

Υπάρχουν κάποιες ασκήσεις 'mckenzie' λέγονται που βοηθάνε στην απελευθέρωση του ισχιακού νεύρου, στο ιντερνετ υπάρχουν αρκετά βιντεάκια που δείχνουν την σωστή εκτέλεση. Καλή λύση είναι και το κολυμβητήριο μέχρι να ζεσταθεί ο καιρός. 

Βρε κορίτσια κι εμένα μου είχε πει ο γιατρός ότι εάν θέλω να κάνω κολύμβηση μπορώ....αλλα αυτη την έρημη την ενέργεια για κολύμβηση που την βρίσκουμε???? Εκτός εάν εννοούν να πάμε για απλωτες....δεν ξέρω..χαχαχ

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, EvgeniaCher είπε:

Υπάρχουν κάποιες ασκήσεις 'mckenzie' λέγονται που βοηθάνε στην απελευθέρωση του ισχιακού νεύρου, στο ιντερνετ υπάρχουν αρκετά βιντεάκια που δείχνουν την σωστή εκτέλεση. Καλή λύση είναι και το κολυμβητήριο μέχρι να ζεσταθεί ο καιρός. 

Θα ρίξω μια ματιά, σε ευχαριστώ πολύ. Πισίνα μου το έχει απαγορεύσει εάν και θα το ήθελα πολύ. Θα ξεκινήσω θάλασσα από τον Μάιο με το καλό. Γεννάω και αργά με το καλό οπότε μια χαρά. Βοηθάει και για την γέννα η κολύμβηση 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Αγάπ είπε:

Βρε κορίτσια κι εμένα μου είχε πει ο γιατρός ότι εάν θέλω να κάνω κολύμβηση μπορώ....αλλα αυτη την έρημη την ενέργεια για κολύμβηση που την βρίσκουμε???? Εκτός εάν εννοούν να πάμε για απλωτες....δεν ξέρω..χαχαχ

Ακόμα και οι απλωτές κάνουν καλό, γενικότερα ο ήπιος κυματισμός του νερού χαλαρώνει το μυοσκελετικό σύστημα. Η ενέργεια είναι λίγο θέμα, αλλά πιστεύω ότι αν γίνει η αρχή μετά θα βρεθεί η ενέργεια και η διάθεση, εγώ πάντως το σκέφτομαι αρκετά 🙂😉

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 31 λεπτά , EvgeniaCher είπε:

Ακόμα και οι απλωτές κάνουν καλό, γενικότερα ο ήπιος κυματισμός του νερού χαλαρώνει το μυοσκελετικό σύστημα. Η ενέργεια είναι λίγο θέμα, αλλά πιστεύω ότι αν γίνει η αρχή μετά θα βρεθεί η ενέργεια και η διάθεση, εγώ πάντως το σκέφτομαι αρκετά 🙂😉

Μια ερώτηση μόνο, βλέπω συνέχεια στον ύπνο μου την θάλασσα, ήρεμη και να κάνω μπάνιο στην ακτή, μήπως με καλεί η θάλασσα έμμεσα; Να πάω νωρίτερα; Αχ να ήμουν σε νησί 

 

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Xristina96 είπε:

Μια ερώτηση μόνο, βλέπω συνέχεια στον ύπνο μου την θάλασσα, ήρεμη και να κάνω μπάνιο στην ακτή, μήπως με καλεί η θάλασσα έμμεσα; Να πάω νωρίτερα; Αχ να ήμουν σε νησί 

 

Μάλλον σε καλή άμεσα!!! Δεν γνωρίζω εάν η χαμηλή θερμοκρασία του νερού κάνει καλό στην περίπτωση μας. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις μια στολή σαν τους βατραχάνθρωπους...😅🙂😁

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , EvgeniaCher είπε:

Μάλλον σε καλή άμεσα!!! Δεν γνωρίζω εάν η χαμηλή θερμοκρασία του νερού κάνει καλό στην περίπτωση μας. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις μια στολή σαν τους βατραχάνθρωπους...😅🙂😁

Χαχαχαχχαχα τέλειο!! Θα με κοροϊδεύει ο άντρας μου για κανέναν αιώνα περίπου 😂😂 και οι πισίνες είναι λίγο κρύες, στους 22 βαθμούς είναι αλλά την νιώθεις την διαφορά. Εσάς σας επέτρεψε πισίνα; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Xristina96 είπε:

Χαχαχαχχαχα τέλειο!! Θα με κοροϊδεύει ο άντρας μου για κανέναν αιώνα περίπου 😂😂 και οι πισίνες είναι λίγο κρύες, στους 22 βαθμούς είναι αλλά την νιώθεις την διαφορά. Εσάς σας επέτρεψε πισίνα; 

Μπρος στο κάλεσμα, τι είναι ο πόνος 😂😂 Η θερμοκρασία του νερού στις πισίνες βάση του κανονισμού πρέπει να είναι 24 +/- 1 βαθμό, οι περισσότερες Δημοτικές το κρατούν και κάποιες το έχουν και λίγο παραπάνω καθώς υπάρχει γκρίνια από τους Δημότες. Σήμερα θα τον ρωτήσω 😁

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγώ κορίτσια σχετικά με τους πόνους έχω αυτή την εβδομάδα που και που πονάκια περιόδου που περνάνε γρήγορα βέβαια και ο γιατρός είπε αν περνάνε να μην ανησυχώ.....εγώ τρέμω όμως κάθε φορά....μπήκα στην 19  εβδομάδα αύριο δηλαδή....

 

  • Ευχή 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...