Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Την Κυριακή ξανά και μου είπε ο γιατρός ότι είναι λίγο χαμηλό το νούμερο,όμως αυτό που μας ενδιαφέρει είναι να ανέβει αρκετά 

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες IVF 2023


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , kateriiina25 είπε:

Εγώ έχω 38,3 αλλά ειδα οτι στις εγκυμονούσες το όριο ειναι 34 και οχι 36 που ειναι κανονικά. Και στις πολυδυμες ειναι 30. Άρα καλά δεν ειναι ρε κορίτσια;

Ναι μια χαρά είναι. Μου είπαν ότι μεταβάλλεται εύκολα. Μπορεί να πέσει και να ξανά ανέβει. Εάν θυμάσαι με τις αιμορραγίες και δεν είδε πέσει και ξαφνικά μέσα σε δύο εβδομάδες έπεσε στο 34. Μην αγχώνεσαι πάντως. Σίδηρο παίρνεις; 

Κορίτσια μια ερώτηση,

Όσπρια τρώτε;; 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Xristina96 είπε:

Ναι μια χαρά είναι. Μου είπαν ότι μεταβάλλεται εύκολα. Μπορεί να πέσει και να ξανά ανέβει. Εάν θυμάσαι με τις αιμορραγίες και δεν είδε πέσει και ξαφνικά μέσα σε δύο εβδομάδες έπεσε στο 34. Μην αγχώνεσαι πάντως. Σίδηρο παίρνεις; 

Κορίτσια μια ερώτηση,

Όσπρια τρώτε;; 

 

Όσπρια ναι !

εμενα αλλαντικά δεν μ αφήνει τίποτα ούτε γαλοπουλα 🫣

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , silvy22 είπε:

Όσπρια ναι !

εμενα αλλαντικά δεν μ αφήνει τίποτα ούτε γαλοπουλα 🫣

Εγώ δεν μπορώ να τα φάω, πρήζεται το έντερο πάρα πολύ.

Γιατί όχι αλλαντικά; Εγώ τρώω σαλάμι αέρος και μπέικον.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Xristina96 είπε:

Εγώ δεν μπορώ να τα φάω, πρήζεται το έντερο πάρα πολύ.

Γιατί όχι αλλαντικά; Εγώ τρώω σαλάμι αέρος και μπέικον.

Αν τρως μικρή ποσότητα με λεμονακι ; Πχ μαυρομάτικα σε σαλατα 

για τη λιστερια είναι επικίνδυνα τα αλλαντικά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , silvy22 είπε:

Αν τρως μικρή ποσότητα με λεμονακι ; Πχ μαυρομάτικα σε σαλατα 

για τη λιστερια είναι επικίνδυνα τα αλλαντικά 

Φοβάμαι, δύο φορές έφαγα και πονούσα μέρες. Σαν κολικούς. Μου αρέσουν πολύ τα όσπρια αλλά τα φοβάμαι. 

Και ας είναι επώνυμα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Xristina96 είπε:

Φοβάμαι, δύο φορές έφαγα και πονούσα μέρες. Σαν κολικούς. Μου αρέσουν πολύ τα όσπρια αλλά τα φοβάμαι. 

Και ας είναι επώνυμα; 

Ναι μην τρως τότε , ας είναι ναι , Εμενα μ είπε να μην παίρνω πχ σπιτι να τρώω, αν τύχει έξω κ φάω οκ , αλλά τα αποφεύγω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , silvy22 είπε:

Ναι μην τρως τότε , ας είναι ναι , Εμενα μ είπε να μην παίρνω πχ σπιτι να τρώω, αν τύχει έξω κ φάω οκ , αλλά τα αποφεύγω 

Δεν μου είχε πει κάτι ο γιατρός. 

Θα προσέχω περισσότερο. Από φρούτα τα τρως όλα; Όπως πχ φράουλες; 

Link to comment
Share on other sites

On 17/3/2023 at 5:03 ΜΜ, silvy22 είπε:

Ποτέ με το καλό ; Εγω έχω την Τρίτη ! θα πάω πρωί, μου είπαν νορμαλ πρωινό όχι μαρμελάδα δηλ κάτι γλυκό γιατί μάλλον θα αρχίσει να χοροπηδάει κ δεν θα στέκετε για μετρήσεις , κόστος δεν μου είπαν πιστεύω είναι εκεί 120-150

Εγώ προγραμμάτισα να την κάνω στις 27/03, έχω μέρες ακόμα. Θα πάρω από Δευτέρα τηλέφωνο να ρωτήσω για περισσότερες λεπτομέρειες. Με το καλό, να βγουν πολύ πολύ καλά αποτελέσματα, να ξεπεραστεί και αυτό το βήμα 🙂

On 17/3/2023 at 5:38 ΜΜ, Xristina96 είπε:

Καμία προετοιμασία, εγώ έφαγα και καραμέλες με ζάχαρη που έχει ο γιατρός στο ιατρείο του 😂.

Μαζί με κυστική ίνωση πλήρωσα 200€.

Σ' εμένα έχει κάτι ζελεδάκια, τα έχω βάλει στο μάτι 😂

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Xristina96 είπε:

Δεν μου είχε πει κάτι ο γιατρός. 

Θα προσέχω περισσότερο. Από φρούτα τα τρως όλα; Όπως πχ φράουλες; 

Ναι ξυδάκι κ νερό , έχω αντισώματα σε τοξόπλασμα αλλά τα πλένω καλά , και με σόδα τα κάνω καμία φορά 

πρίν από 4 λεπτά , EvgeniaCher είπε:

Εγώ προγραμμάτισα να την κάνω στις 27/03, έχω μέρες ακόμα. Θα πάρω από Δευτέρα τηλέφωνο να ρωτήσω για περισσότερες λεπτομέρειες. Με το καλό, να βγουν πολύ πολύ καλά αποτελέσματα, να ξεπεραστεί και αυτό το βήμα 🙂

Σ' εμένα έχει κάτι ζελεδάκια, τα έχω βάλει στο μάτι 😂

Χαχα Εμενα μου απαγορεύει τη ζάχαρη αποκλείεται να μου δώσει οτιδήποτε !!! Επίσης καλά αποτελέσματα , είμαι  12+1 , εσυ ;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Xristina96 είπε:

Ναι μια χαρά είναι. Μου είπαν ότι μεταβάλλεται εύκολα. Μπορεί να πέσει και να ξανά ανέβει. Εάν θυμάσαι με τις αιμορραγίες και δεν είδε πέσει και ξαφνικά μέσα σε δύο εβδομάδες έπεσε στο 34. Μην αγχώνεσαι πάντως. Σίδηρο παίρνεις; 

Κορίτσια μια ερώτηση,

Όσπρια τρώτε;; 

 

Ναι όσπρια κανονικότατα, τουλάχιστον 2 μερίδες την εβδομάδα.

πρίν από 22 λεπτά , Xristina96 είπε:

Δεν μου είχε πει κάτι ο γιατρός. 

Θα προσέχω περισσότερο. Από φρούτα τα τρως όλα; Όπως πχ φράουλες; 

Ειδικά για τις φράουλες αυτό που συνήθως συστήνουν είναι να τις αποφεύγουμε καθώς τις αλλάζουν τα φώτα με φυτοφάρμακα, είναι αρκετά ευαίσθητο φρούτο.

πρίν από 10 λεπτά , silvy22 είπε:

Ναι ξυδάκι κ νερό , έχω αντισώματα σε τοξόπλασμα αλλά τα πλένω καλά , και με σόδα τα κάνω καμία φορά 

Χαχα Εμενα μου απαγορεύει τη ζάχαρη αποκλείεται να μου δώσει οτιδήποτε !!! Επίσης καλά αποτελέσματα , είμαι  12+1 , εσυ ;

Και εγώ τα αποφεύγω αλλά όταν τα βλέπεις μπροστά σου είσαι σε πειρασμό, κρατώ χαρακτήρα ακόμα. Ευτυχώς όλες οι αιματολογικές εξετάσεις που έκαναν ήταν καλές και η γλυκοζιωμένη. Εγώ είμαι 11+1 😁 ακριβώς μια εβδομάδα πίσω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 24 λεπτά , EvgeniaCher είπε:

Ναι όσπρια κανονικότατα, τουλάχιστον 2 μερίδες την εβδομάδα.

Ειδικά για τις φράουλες αυτό που συνήθως συστήνουν είναι να τις αποφεύγουμε καθώς τις αλλάζουν τα φώτα με φυτοφάρμακα, είναι αρκετά ευαίσθητο φρούτο.

Και εγώ τα αποφεύγω αλλά όταν τα βλέπεις μπροστά σου είσαι σε πειρασμό, κρατώ χαρακτήρα ακόμα. Ευτυχώς όλες οι αιματολογικές εξετάσεις που έκαναν ήταν καλές και η γλυκοζιωμένη. Εγώ είμαι 11+1 😁 ακριβώς μια εβδομάδα πίσω 

Τα αφήνω 1 ώρα στο νερό με χοντρό αλάτι. Τα πλένω καλά μετά και τα τρώω ενώ έχω ένα μαχαίρι και καθαρίζω καλά τα κομμάτια που δεν τα βλέπω άριστα. 

Θα το προσπαθήσω σε κανένα μήνα πάλι, όταν μου περάσουν τα "κακά" συμπτώματα.

Κορίτσια εγώ είμαι 17+1 και κάτι με έχει πιάσει που δεν την έχω νιώσει ακόμα. Ο γιατρός μου είπε μέχρι και 22η εβδομάδα μπορεί να αργήσω. Αλλά βλέπω άλλες που τα έχουν νιώσει νωρίς. Δευτέρα έχω γιατρό.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Xristina96 είπε:

Φοβάμαι, δύο φορές έφαγα και πονούσα μέρες. Σαν κολικούς. Μου αρέσουν πολύ τα όσπρια αλλά τα φοβάμαι. 

Και ας είναι επώνυμα; 

Δεν είναι μόνη η λιστερια, όλα τα αλλαντικα έχουν νιτρώδη που είναι πολύ επιβλαβή για τον οργανισμο μας, κατηγορουνται για καρκίνο και λοιπές παθησεις. Είτε σε εγκυμοσυνη είτε όχι καλό είναι να τα αποφεύγουμε, δεν προσφέρουν τίποτα καλό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Xristina96 said:

Ναι μια χαρά είναι. Μου είπαν ότι μεταβάλλεται εύκολα. Μπορεί να πέσει και να ξανά ανέβει. Εάν θυμάσαι με τις αιμορραγίες και δεν είδε πέσει και ξαφνικά μέσα σε δύο εβδομάδες έπεσε στο 34. Μην αγχώνεσαι πάντως. Σίδηρο παίρνεις; 

Κορίτσια μια ερώτηση,

Όσπρια τρώτε;; 

 

Παίρνω σίδηρο, ναι. Ειχα 170 (τέρμα δηλαδή) αλλά έχω χαμηλή φεριτίνη 18 οπότε δεν το σταματάω. Όσπρια τρώω εννοείται και δν μου ανεβάζουν και το ζάχαρο οποτε τα απολαμβάνω. Ευτυχώς ακομα με την τουαλέτα δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα. 
Για τις φράουλες εχω διαβάσει που λένε οχι κάποιοι επειδή ειναι στο χωμα αλλα φαντάζομαι πως με πολυ καλο πλύσιμο δεν θα έχουν πρόβλημα.
Όλα τα φρούτα που τρώω αυτόν τον καιρο τα καθαρίζω απ έξω οποτε κάνω ένα απλό πλύσιμο. Εσεις βάζετε ξύδι και στα μήλα και στα πορτοκάλια δηλαδή;;


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Nels είπε:

Δεν είναι μόνη η λιστερια, όλα τα αλλαντικα έχουν νιτρώδη που είναι πολύ επιβλαβή για τον οργανισμο μας, κατηγορουνται για καρκίνο και λοιπές παθησεις. Είτε σε εγκυμοσυνη είτε όχι καλό είναι να τα αποφεύγουμε, δεν προσφέρουν τίποτα καλό. 

Καλά ναι, ούτε τα γλυκά προσφέρουν. Τα τρώω από λιγούρα, πχ στο κλαμπ σάντουιτς. Έχω φάει αρκετές φορές. Γαλοπούλα, έφαγα 3 φορές σαλάμι αέρος και 2-3 φορές μπέικον. Δεν θα το ξανά κάνω. Θα ζητήσω επανεξέταση για λιστερια την Δευτέρα.

πρίν από 15 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Παίρνω σίδηρο, ναι. Ειχα 170 (τέρμα δηλαδή) αλλά έχω χαμηλή φεριτίνη 18 οπότε δεν το σταματάω. Όσπρια τρώω εννοείται και δν μου ανεβάζουν και το ζάχαρο οποτε τα απολαμβάνω. Ευτυχώς ακομα με την τουαλέτα δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα. 
Για τις φράουλες εχω διαβάσει που λένε οχι κάποιοι επειδή ειναι στο χωμα αλλα φαντάζομαι πως με πολυ καλο πλύσιμο δεν θα έχουν πρόβλημα.
Όλα τα φρούτα που τρώω αυτόν τον καιρο τα καθαρίζω απ έξω οποτε κάνω ένα απλό πλύσιμο. Εσεις βάζετε ξύδι και στα μήλα και στα πορτοκάλια δηλαδή;;

Το κάνω σχεδόν σε όλα. Εκτός το πορτοκάλι, αυτό το πλένω καλά για να τα στειψω μην έχουν χώμα. Τους λοτους τους έβαλα στο νερό με χοντρό αλάτι. Δηλαδή ότι έχουν χοντροί φλούδα όχι. Στα νεκταρίνια με το καλό που τα τρώω με την φλούδα ναι θα τα πλένω έτσι.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, EvgeniaCher είπε:

Ναι όσπρια κανονικότατα, τουλάχιστον 2 μερίδες την εβδομάδα.

Ειδικά για τις φράουλες αυτό που συνήθως συστήνουν είναι να τις αποφεύγουμε καθώς τις αλλάζουν τα φώτα με φυτοφάρμακα, είναι αρκετά ευαίσθητο φρούτο.

Και εγώ τα αποφεύγω αλλά όταν τα βλέπεις μπροστά σου είσαι σε πειρασμό, κρατώ χαρακτήρα ακόμα. Ευτυχώς όλες οι αιματολογικές εξετάσεις που έκαναν ήταν καλές και η γλυκοζιωμένη. Εγώ είμαι 11+1 😁 ακριβώς μια εβδομάδα πίσω 

Και μένα καλές είναι το λέει για την φλεγμονές έχω ιστορικό ενδομητριωσης και ενδομητρίτιδας! Ελα ναι ακριβώς μια εβδομάδα !

3 ώρες πρίν, Xristina96 είπε:

Καλά ναι, ούτε τα γλυκά προσφέρουν. Τα τρώω από λιγούρα, πχ στο κλαμπ σάντουιτς. Έχω φάει αρκετές φορές. Γαλοπούλα, έφαγα 3 φορές σαλάμι αέρος και 2-3 φορές μπέικον. Δεν θα το ξανά κάνω. Θα ζητήσω επανεξέταση για λιστερια την Δευτέρα.

Το κάνω σχεδόν σε όλα. Εκτός το πορτοκάλι, αυτό το πλένω καλά για να τα στειψω μην έχουν χώμα. Τους λοτους τους έβαλα στο νερό με χοντρό αλάτι. Δηλαδή ότι έχουν χοντροί φλούδα όχι. Στα νεκταρίνια με το καλό που τα τρώω με την φλούδα ναι θα τα πλένω έτσι.

Υπάρχει εξέταση για τη λιστερια ; Δεν το ήξερα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...