Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανούλες IVF 2023


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, EvgeniaCher είπε:

Κορίτσια, όσες έχετε κάνει την αυχενική ή προγραμματίζετε να την κάνετε, σας έχουν πει εάν χρειάζεται κάποια προετοιμασία; Το κόστος της εξέτασης ποιο είναι;

Ποτέ με το καλό ; Εγω έχω την Τρίτη ! θα πάω πρωί, μου είπαν νορμαλ πρωινό όχι μαρμελάδα δηλ κάτι γλυκό γιατί μάλλον θα αρχίσει να χοροπηδάει κ δεν θα στέκετε για μετρήσεις , κόστος δεν μου είπαν πιστεύω είναι εκεί 120-150

Just now, silvy22 είπε:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, EvgeniaCher είπε:

Κορίτσια, όσες έχετε κάνει την αυχενική ή προγραμματίζετε να την κάνετε, σας έχουν πει εάν χρειάζεται κάποια προετοιμασία; Το κόστος της εξέτασης ποιο είναι;

Καμία προετοιμασία, εγώ έφαγα και καραμέλες με ζάχαρη που έχει ο γιατρός στο ιατρείο του 😂.

Μαζί με κυστική ίνωση πλήρωσα 200€.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Xristina96 είπε:

Καμία προετοιμασία, εγώ έφαγα και καραμέλες με ζάχαρη που έχει ο γιατρός στο ιατρείο του 😂.

Μαζί με κυστική ίνωση πλήρωσα 200€.

Πολύ καλή τιμή 

ποιος ασβέστιο παίρνετε ;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

Ποτέ με το καλό ; Εγω έχω την Τρίτη ! θα πάω πρωί, μου είπαν νορμαλ πρωινό όχι μαρμελάδα δηλ κάτι γλυκό γιατί μάλλον θα αρχίσει να χοροπηδάει κ δεν θα στέκετε για μετρήσεις , κόστος δεν μου είπαν πιστεύω είναι εκεί 120-150

150 μου είπε εμένα, οπότε κάπου εκεί κυμαίνονται 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , silvy22 είπε:

Πολύ καλή τιμή 

ποιος ασβέστιο παίρνετε ;

Παίρνω το calcioral D3 , εάν το γράφω σωστά. 1 κάθε βράδυ. Λιώνει στο στόμα και δεν είναι ενοχλητικό. Εσυ τι παίρνεις: 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , silvy22 είπε:

Δεν ξεκίνησα ακόμη 

Μου το πρότεινε στην 11η εβδομάδα, το σταμάτησα 5 μέρες πριν την αυχενική και μετά ξανά. Είχα κάνει μετρήσει και το ασβέστιο το είχα στο 9, αλλά ο γιατρός είπε ότι ασβέστιο παίρνουμε ούτως η άλλως και παίρνω μαγνήσιο trofocard max 1 μόνο. εσύ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Xristina96 είπε:

Μου το πρότεινε στην 11η εβδομάδα, το σταμάτησα 5 μέρες πριν την αυχενική και μετά ξανά. Είχα κάνει μετρήσει και το ασβέστιο το είχα στο 9, αλλά ο γιατρός είπε ότι ασβέστιο παίρνουμε ούτως η άλλως και παίρνω μαγνήσιο trofocard max 1 μόνο. εσύ; 

Δεν μου είπε τίποτα για ασβέστιο νομιζω δεν το έχω μετρήσεις … μαγνήσιο έπαιρνα κ γώ απο την αρχή το ζήτησα Εγω με βοηθούσε στα μυοσκελετικά μου ! Ίσως μου δώσει μετά την αυχιενικη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , silvy22 είπε:

Δεν μου είπε τίποτα για ασβέστιο νομιζω δεν το έχω μετρήσεις … μαγνήσιο έπαιρνα κ γώ απο την αρχή το ζήτησα Εγω με βοηθούσε στα μυοσκελετικά μου ! Ίσως μου δώσει μετά την αυχιενικη 

Συνήθως μετά την αυχενική δίνουν. Τώρα θα δω και εγώ εάν θα πάρω σίδηρο. Έπεσε απότομα ο αιματοκρίτης μου.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Xristina96 είπε:

Συνήθως μετά την αυχενική δίνουν. Τώρα θα δω και εγώ εάν θα πάρω σίδηρο. Έπεσε απότομα ο αιματοκρίτης μου.

 

Ναι Ε ; Εγω σίδηρο παίρνω πριν τη μεταφορά … ποσο αιματοκρίτη έχεις ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 hours ago, Xristina96 said:

Καρυότυπος δικός μου. Κάναμε πριν την εξωσωματική. 

Εάν βγει και η β επιπέδου δεν χρειάζεται να κάνεις αμνιο εκτός εάν φοβάσαι. Αλλά αυτό που σου συνέβη δεν είπαν ότι είναι τυχαίο γεγονός; Άρα γιατί να μπεις σε μια διαδικασία που μέχρι τώρα πάνε όλα καλά; Εσύ ξέρεις καλύτερα, αλλά ο γιατρός μας ξέρει ακόμα καλύτερα και σίγουρα δεν θέλει να διακινδυνεύσει την εγκυμοσύνη μας ❤️

Καρυότυπο δικό σου; Δεν ήξερα ότι υπάρχει αυτή η επιλογή...εμείς κάναμε ζεύγους.....θα περιμένω τη β επιπέδου και βλέπουμε .....

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

Ελα έπεσε πολύ κ γώ 41 είχα , θα κάνω αίματος την επόμενη εβδομάδα 

Έπεσε απότομα και όλας. Μου είπαν συμβαίνει στις εγκυμοσύνες. Μέχρι την 10η εβδομάδα ήταν 41, 13 34. 

 

3 ώρες πρίν, GBAL είπε:

Καρυότυπο δικό σου; Δεν ήξερα ότι υπάρχει αυτή η επιλογή...εμείς κάναμε ζεύγους.....θα περιμένω τη β επιπέδου και βλέπουμε .....

Μπορεί να κάνω και λάθος, κάναμε και οι δύο καρυότυπο. Του συζύγου βγήκε φυσιολογικός και ο δικός μου λείπει ένα κομμάτι; Δεν ξέρω να το εξηγήσω. 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, silvy22 said:

Ελα έπεσε πολύ κ γώ 41 είχα , θα κάνω αίματος την επόμενη εβδομάδα 

Εγώ έχω 38,3 αλλά ειδα οτι στις εγκυμονούσες το όριο ειναι 34 και οχι 36 που ειναι κανονικά. Και στις πολυδυμες ειναι 30. Άρα καλά δεν ειναι ρε κορίτσια;

  • Μου αρέσει 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...