Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες IVF 2023


Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , Ririii88 είπε:

μεχρι κ το χέρι έβαλε μπροστά κ έλεγε ο γιατρός μου βρε σκασμένο κάτσε να δουν το πουλί σου οι γονείς σου .. 🤣🤣🤣 γιατί κουνιόταν αρκετά δεν ήθελε .. 

Η δικιά μας είναι τσαπερδονα χαχααχχαχααχαχχαχα

Άσε που χθες στον υπέρηχο είχε μια τρελή στάση. Τα πόδια στο κεφάλι και κάποια στιγμή μας κοιτάει και χασμουρηθηκε. Το πιστεύεις; Χαχαχχαχα χαζομαμα από τώρα! 

Πόσο είσαι τώρα; 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 6 λεπτά , Xristina96 είπε:

Η δικιά μας είναι τσαπερδονα χαχααχχαχααχαχχαχα

Άσε που χθες στον υπέρηχο είχε μια τρελή στάση. Τα πόδια στο κεφάλι και κάποια στιγμή μας κοιτάει και χασμουρηθηκε. Το πιστεύεις; Χαχαχχαχα χαζομαμα από τώρα! 

Πόσο είσαι τώρα; 

Καλααααα κ εμάς χασμουριόνταν .. μας έδειχνε ο γιατρος διαφορά όργανα κ λέει εδώ είναι το στόμα ανοιχτό θα το κλείσει τώρα μάλλον χασμουριέται .. 🥰🥰🥰 κουκουβάγια είμαι εγώ…σκέψου κουνιόταν ποσό που όλες οι φωτό από τον υπέρηχο είναι κουνημένες.. σήμερα μπήκα στην 16η .. εσυ ;

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα τι ωραία!! Και εγώ ρε. Κουκουβάγια φουλ! 

Εγώ αύριο κλείνω 26 εβδομάδων!! Μπαίνω στην 27η. Είμαι τόσο ευτυχισμένη!! Δεν το πιστεύω. Έχω κάνει και κοιλίτσα εγκυμοσύνης! 

Είναι 900γρ και κάτι! 

  • Μου αρέσει 3
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Xristina96 είπε:

Χαχαχαχα τι ωραία!! Και εγώ ρε. Κουκουβάγια φουλ! 

Εγώ αύριο κλείνω 26 εβδομάδων!! Μπαίνω στην 27η. Είμαι τόσο ευτυχισμένη!! Δεν το πιστεύω. Έχω κάνει και κοιλίτσα εγκυμοσύνης! 

Είναι 900γρ και κάτι! 

Εδώ έχω κάνει εγώ .. εγώ δεν ξέρω αν το έχω συνειδητοποιήσει .. χαϊδεύω την κοιλιά μου μιλάω .. αλλά δεν νομίζω πως το έχω συνειδητοποιήσει… 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα κάποια έντονη διαίσθηση. Ήθελα σίγουρα να είναι ένα από τα δύο κοριτσάκι και το άλλο μετά ας ήταν είτε αγόρι είτε κορίτσι. Θεωρούσα ιδανικό το σενάριο του ένα και ένα αλλά μέσα μου ήξερα ότι προτιμώ 1% παραπάνω να είναι και τα 2 κοριτσάκια 🥰 Πάντως πριν μάθω ότι έχω δίδυμα είδα στον ύπνο μου ότι γέννησα ένα αγόρι και αναρωτιόμουν μήπως γίνεται να κάνω 1 ακόμα. Και αφού έμαθα ότι έχω δίδυμα ξανά είδα στον ύπνο μου ότι γέννησα πάλι ένα αγόρι και αναρωτιόμουν που είναι το 2ο. Οπότε βγήκε ακριβώς το αντίθετο. Αντί για 1 αγόρι, 2 κορίτσια χαχα

Ρε κορίτσια, χαζή απορία... Πως γίνεται να χασμουρηθεί το μωρό μέσα στο αμνιακό υγρό;;; Προχτές ρωτούσα τον άντρα μου, αν ανοίγουν το στόμα τους πως γίνεται να μην πνίγονται;;; 🤣

  • Χαχα 3

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 57 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Εγώ δεν είχα κάποια έντονη διαίσθηση. Ήθελα σίγουρα να είναι ένα από τα δύο κοριτσάκι και το άλλο μετά ας ήταν είτε αγόρι είτε κορίτσι. Θεωρούσα ιδανικό το σενάριο του ένα και ένα αλλά μέσα μου ήξερα ότι προτιμώ 1% παραπάνω να είναι και τα 2 κοριτσάκια 🥰 Πάντως πριν μάθω ότι έχω δίδυμα είδα στον ύπνο μου ότι γέννησα ένα αγόρι και αναρωτιόμουν μήπως γίνεται να κάνω 1 ακόμα. Και αφού έμαθα ότι έχω δίδυμα ξανά είδα στον ύπνο μου ότι γέννησα πάλι ένα αγόρι και αναρωτιόμουν που είναι το 2ο. Οπότε βγήκε ακριβώς το αντίθετο. Αντί για 1 αγόρι, 2 κορίτσια χαχα

Ρε κορίτσια, χαζή απορία... Πως γίνεται να χασμουρηθεί το μωρό μέσα στο αμνιακό υγρό;;; Προχτές ρωτούσα τον άντρα μου, αν ανοίγουν το στόμα τους πως γίνεται να μην πνίγονται;;; 🤣

Χαχαχχαχαχα το σκέφτομαι συνέχεια. Δεν πνίγονται για το οξυγόνο το παίρνουν από τον πλακούντα. Δηλαδή μέσα κάνουν ζωαρα. Βέβαια πίνουν αμνιακό και μας κατουράνε κανονικοτατα χαχαχχα και όμως χασμουριονται και έχουν λόξυγκα και πιπιλανε δάχτυλα.

 

1 ώρα πρίν, Ririii88 είπε:

Εδώ έχω κάνει εγώ .. εγώ δεν ξέρω αν το έχω συνειδητοποιήσει .. χαϊδεύω την κοιλιά μου μιλάω .. αλλά δεν νομίζω πως το έχω συνειδητοποιήσει… 

Εγώ κοιτάω την κοιλιά μου και λέω όντως συμβαίνει αυτό σε εμένα; Άσε που πήρα λίκνο και το έστησα και πάλι έπαθα σοκ. Μέχρι να την πάρω αγκαλιά δεν ξέρω. Μόνιμα σε σοκ είμαι 🥰

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ririii88 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου … τι είναι το ένστικτο της μάνας .. από την ώρα που βγήκε θετικό το τεστ ήξερα ότι θα είναι αγόρι .. ολοι γύρω μου έλεγαν ότι έχω κορίτσι , εντάξει ήθελα κιόλας κορίτσι .. και τελικά είναι αγοραρος!!!! 🥰

Και εγώ την ίδια αίσθηση είχα από την αρχή :0 

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Εγώ δεν είχα κάποια έντονη διαίσθηση. Ήθελα σίγουρα να είναι ένα από τα δύο κοριτσάκι και το άλλο μετά ας ήταν είτε αγόρι είτε κορίτσι. Θεωρούσα ιδανικό το σενάριο του ένα και ένα αλλά μέσα μου ήξερα ότι προτιμώ 1% παραπάνω να είναι και τα 2 κοριτσάκια 🥰 Πάντως πριν μάθω ότι έχω δίδυμα είδα στον ύπνο μου ότι γέννησα ένα αγόρι και αναρωτιόμουν μήπως γίνεται να κάνω 1 ακόμα. Και αφού έμαθα ότι έχω δίδυμα ξανά είδα στον ύπνο μου ότι γέννησα πάλι ένα αγόρι και αναρωτιόμουν που είναι το 2ο. Οπότε βγήκε ακριβώς το αντίθετο. Αντί για 1 αγόρι, 2 κορίτσια χαχα

Ρε κορίτσια, χαζή απορία... Πως γίνεται να χασμουρηθεί το μωρό μέσα στο αμνιακό υγρό;;; Προχτές ρωτούσα τον άντρα μου, αν ανοίγουν το στόμα τους πως γίνεται να μην πνίγονται;;; 🤣

Μπορεί να κάνουν μπουρμπουλήθρες, σωστοί κολυμβητές 😂 

  • Λουλούδια 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Εγώ δεν είχα κάποια έντονη διαίσθηση. Ήθελα σίγουρα να είναι ένα από τα δύο κοριτσάκι και το άλλο μετά ας ήταν είτε αγόρι είτε κορίτσι. Θεωρούσα ιδανικό το σενάριο του ένα και ένα αλλά μέσα μου ήξερα ότι προτιμώ 1% παραπάνω να είναι και τα 2 κοριτσάκια 🥰 Πάντως πριν μάθω ότι έχω δίδυμα είδα στον ύπνο μου ότι γέννησα ένα αγόρι και αναρωτιόμουν μήπως γίνεται να κάνω 1 ακόμα. Και αφού έμαθα ότι έχω δίδυμα ξανά είδα στον ύπνο μου ότι γέννησα πάλι ένα αγόρι και αναρωτιόμουν που είναι το 2ο. Οπότε βγήκε ακριβώς το αντίθετο. Αντί για 1 αγόρι, 2 κορίτσια χαχα

Ρε κορίτσια, χαζή απορία... Πως γίνεται να χασμουρηθεί το μωρό μέσα στο αμνιακό υγρό;;; Προχτές ρωτούσα τον άντρα μου, αν ανοίγουν το στόμα τους πως γίνεται να μην πνίγονται;;; 🤣

Καλημέρα κορίτσι !!!! Έλα μου ντε .. νομίζω όλο αυτό είναι ένα θαύμα της φύσης … εγώ όταν έκανα την αυχενική είδα όνειρο ότι έχω κορίτσι κ εκεί σιγουρεύτηκα ακόμα πιο πολύ πως θα είναι αγόρι .. 🤣🤣🤣🤣

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ririii88 είπε:

Καλημέρα κορίτσι !!!! Έλα μου ντε .. νομίζω όλο αυτό είναι ένα θαύμα της φύσης … εγώ όταν έκανα την αυχενική είδα όνειρο ότι έχω κορίτσι κ εκεί σιγουρεύτηκα ακόμα πιο πολύ πως θα είναι αγόρι .. 🤣🤣🤣🤣

Αρα φιλη εγώ που βλέπω στον ύπνο μου ότι είναι αγόρι έχω ελπίδες για κορίτσι λες;;;;;;🤣🤣🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , vasoula88 είπε:

Αρα φιλη εγώ που βλέπω στον ύπνο μου ότι είναι αγόρι έχω ελπίδες για κορίτσι λες;;;;;;🤣🤣🤣🤣🤣

Ναι ναι αφήνω τις ελπίδες μου πάνω σου .. 🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ πάλι ιδιαίτερο ένστικτο δεν έχω ακόμα ούτε κανένα όνειρο έχω δει . Ο άντρας μου λέει ότι είναι κορίτσι και αν βγει θα μου πει και από πού το κατάλαβε λέει 😂 Επίσης ο γυναικολόγος μου από το πρώτο υπέρηχο μου λέει έλα να σου δώσω και φωτογραφία της κόρης σου χαχα !! 

Κορίτσια όλα καλά με το ραντεβού , 9+1 είμαι σήμερα . Ήταν όλα πολύ καλά έχουμε 180 παλμούς και είμαστε 2.5 εκ. Σε 2 εβδομάδες θα ξαναπαω τώρα όπου εκεί θα κανονίσουμε και την αυχενική. 

Μου είπε ότι με βάζει κοντά ακόμα ραντεβού για να μην αγχώνομαι ,με πήρε χαμπάρι 😂😂😂

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Ria_ said:

Εγώ πάλι ιδιαίτερο ένστικτο δεν έχω ακόμα ούτε κανένα όνειρο έχω δει . Ο άντρας μου λέει ότι είναι κορίτσι και αν βγει θα μου πει και από πού το κατάλαβε λέει 😂 Επίσης ο γυναικολόγος μου από το πρώτο υπέρηχο μου λέει έλα να σου δώσω και φωτογραφία της κόρης σου χαχα !! 

Κορίτσια όλα καλά με το ραντεβού , 9+1 είμαι σήμερα . Ήταν όλα πολύ καλά έχουμε 180 παλμούς και είμαστε 2.5 εκ. Σε 2 εβδομάδες θα ξαναπαω τώρα όπου εκεί θα κανονίσουμε και την αυχενική. 

Μου είπε ότι με βάζει κοντά ακόμα ραντεβού για να μην αγχώνομαι ,με πήρε χαμπάρι 😂😂😂

Μπράβο κορίτσι μου!!! 🥰 Αν ισχύει αυτό που λένε για τους παλμούς πάντως.... μάλλον για κοριτσάκι πας 😊

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!! 🥰 Αν ισχύει αυτό που λένε για τους παλμούς πάντως.... μάλλον για κοριτσάκι πας 😊

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 😍 Ααα ναι το έχω διαβάσει και αυτό για τους παλμούς ... Γερό να είναι πάνω απ' όλα!!!

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!! 🥰 Αν ισχύει αυτό που λένε για τους παλμούς πάντως.... μάλλον για κοριτσάκι πας 😊

Τι λένε βρε κοριτσια για τους παλμούς;;; Καλημέρα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...