Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

Μανούλες Δεκεμβρίου 2023


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!! Καλή βδομάδα να έχουμε!! ♥️ Πώς είμαστε μανούλες και μωράκια;; @Σμαραγδένια μπράβο που πήγαν όλα φανταστικά!!! Έτσι να συνεχίσει το μπουμπουκάκι!!! Είναι απολύτως φυσιολογικό να σου βγήκε η ένταση και να αγχώθηκες ακόμη και αν οι πιθανότητες είναι πολύ μικρές… Σκέφτεσαι ότι θέλεις να κάνεις ότι μπορείς για να προστατεύσεις το μωρό σου και να εξαλείψεις κάθε πιθανότητα αβεβαιότητας που υπάρχει ότι δεν είναι καλά.. Είμαι σίγουρη ότι και το ζουζουνάκι κι εσύ είστε υγιέστατοι!!! @souz13 τέλεια πλησιάζει!!! 🤞🏻🤞🏻 Θα δεις τη μπουρμπουλήθρα!!! Κι εγώ έχω την Τετάρτη και ανυπομονώ!!! 
Σήμερα ήρθα για καμπύλη ζακχάρου κορίτσια!! Η γλυκόζη οκ δεν ήταν τόσο άσχημη.. Τα μωρά κάνουν πάρτι κλωτσάνε συγχρονισμένα!!! 🤣🤣

@roulas40πώς είσαι;; Τα νέα σου;; Ο μικρός;; 
 

  • Ευχή 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Miss_Pineapple σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια ❤️ Με το καλο να δεις κι εσυ τα μωρακια σου!!! Καμπύλη σακχάρου ε;; όλα καλά πήγαν δηλαδή χαίρομαι χαίρομαι 😊 Την επόμενη Δευτέρα εχω αγχώνομαι λιγάκι αλλά πιστεύω να είναι όλα καλά!! Αναρωτιέμαι αλήθεια εσυ πως εχεις δίδυμα ποσο σε κλωτσάνε τα μωρακια σου;;; είναι 2 και του δίνουν να καταλάβει , όλη μέρα παίζουν μέσα στην κοιλιτσα σου ❤️ ο δικός μου μια από τα ίδια τούμπες κ κωλοτούμπες όλη μέρα ❤️ 

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2023 at 8:34 ΠΜ, roulas40 είπε:

 

 

Με το καλό να έρθει κ το δικό σου το μικράκι!! Την ίδια αγωνία έχω κ εγώ, αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να τα κρατήσω από το σχολείο.. Είμαι μεγάλα.. Βέβαια έχω ξεκινήσει ήδη από τώρα να τα ζαλίζω πως πρέπει να προσέχουν.. Για να δούμε...

 

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ ❤️ 

τελικα το να τη κρατήσω σπιτι το πρώτο διάστημα φαίνεται μονόδρομος μιας και που δε προλάβαμε να αρχίσουμε και άρχισε το συνάχι και ο βήχας. 
τι να πω ρε κορίτσια είναι απίστευτο ποσο εύκολα κολλάνε. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια!!!! Καλημεραα!!! Που είστε χαμένες;; Εγω βγήκα σε άδεια και είμαι πλεον σπίτι ✌🏻

Ειμαι 6.5 μηνών και το μόνο που με δυσκολεύει είναι η μέση μου!! Δεν μπορώ πολυ την ορθοστασία, κουράζομαι!! Σήμερα έχω ραντεβου στο γιατρό να δουμε την μικρή μας!!

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alexandrath said:

Κορίτσια!!!! Καλημεραα!!! Που είστε χαμένες;; Εγω βγήκα σε άδεια και είμαι πλεον σπίτι ✌🏻

Ειμαι 6.5 μηνών και το μόνο που με δυσκολεύει είναι η μέση μου!! Δεν μπορώ πολυ την ορθοστασία, κουράζομαι!! Σήμερα έχω ραντεβου στο γιατρό να δουμε την μικρή μας!!

Καλημέρα σε ολες!!! Ελπιζω να ειστε καλα!! Εμεις πηγαμε τη προηγουμενη  τεταρτη στη γιατρό ! Είδαμε τη μικρη! Ειναι γυρω στα 850 μας ειπε γραμμαρια ! Ολα καλα δηλαδη! Θα παμε σε ενα μηνα και μετα θα κλεισουμε το ντόμπλερ!!ειμαι 26 και 2

@Alexandrath ειχες υπολοιιπες μερες και τις πηρες ; Εγω οοως τα υπολογισα βγαινω σε ενα μηνα περιπου ! Τι διαδικασια εκανες ; Με το καλο να δεις το μπεμπε σου !!!! :)

@roulas40 περιμενουμε νεα σ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, souz13 είπε:

Καλημέρα σε ολες!!! Ελπιζω να ειστε καλα!! Εμεις πηγαμε τη προηγουμενη  τεταρτη στη γιατρό ! Είδαμε τη μικρη! Ειναι γυρω στα 850 μας ειπε γραμμαρια ! Ολα καλα δηλαδη! Θα παμε σε ενα μηνα και μετα θα κλεισουμε το ντόμπλερ!!ειμαι 26 και 2

@Alexandrath ειχες υπολοιιπες μερες και τις πηρες ; Εγω οοως τα υπολογισα βγαινω σε ενα μηνα περιπου ! Τι διαδικασια εκανες ; Με το καλο να δεις το μπεμπε σου !!!! :)

@roulas40 περιμενουμε νεα σ

Είχα λίγες μερες  υπολοιπο για το 23 και ζητησα κ αναρρωτική απο τον γιατρό γιατι δεν την πάλευα πρωί στη δουλειά κ απογευμα με τον μικρό. Ήθελα να κανω κ κατι αλλαγες στο σπιτι οποτε ηταν ευκαιρια πριν να μην μπορω να κουμηθω καθολου 😁

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια και τα μωρακια τους!!  Χαίρομαι που είστε καλα ❤️ Εγώ είμαι λιγάκι στεναχωρημένη γιατί έκανα καμπύλη ζαχαρου και μάλλον έχω διαβήτη κύησης , έχω Παρακευή ραντεβού με ενδοκρινολόγο , έχει καμία σας παρόμοια εμπειρία;;; 

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Σμαραγδένια said:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια και τα μωρακια τους!!  Χαίρομαι που είστε καλα ❤️ Εγώ είμαι λιγάκι στεναχωρημένη γιατί έκανα καμπύλη ζαχαρου και μάλλον έχω διαβήτη κύησης , έχω Παρακευή ραντεβού με ενδοκρινολόγο , έχει καμία σας παρόμοια εμπειρία;;; 

Μην στενοχωριέσαι για τέτοια ! Θα το βρεις και θα περάσει ετσι κ αλλιως ! Εγω έχω διαβήτη τυπου 1 οπότε από την αρχή προσέχω και απο πριν δλδ ! Αλλα ξερω στο τελευταιο τρίμηνο που είμαστε τωρα χρειάζεται πολυ περισσότερη ινσουλίνη απο οτι πριν! Τουλαχιστον εγω βλεπω διαφορα γιατι ξερω πως ημουν και τι δόσεις εκανα πριν! Οποτε θελει προσοχή αλλά θα σε βοηθήσει και ο γιατρός σου τι σου ειπε;;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@souz13 Κανεις ενέσεις ινσουλίνης δηλαδή;;; εφόσον το έχεις ρυθμίσει όλα τέλεια! Μου ήρθε ουρανοκατέβατο γιατί το ζάχαρο νηστείας μου ήταν μόνο 78 δηλαδή τίποτα μετά από 60 λεπτά ανέβηκε στα 200 ομως , δεν είχα ποτε θέματα κ ξαφνικά βρέθηκα με διαβήτη κύησης , η γυναικολόγος μου είπε ότι θα το αντιμετωπίσουμε με διατροφή και να μην ανησυχώ γιατί διαβάζω κάτι τρέλα στο Ίντερνετ κ έχω φοβηθεί , έχω ενδοκρινολόγο Παρακευή όπως είπα λογικά θα μου δώσει διατροφή κ το ειδικό μηχάνημα για να το παρακολουθώ , ελπίζω να ρυθμιστεί!! 

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Την καμπύλη σε ποια εβδομάδα την κάνατε? Τη φοβάμαι κι εγώ σαν εξέταση γιατί έχω παραπάνω κιλά και ηλικία 41 και φοβάμαι πως θα έχω θέμα.. Με νηστείας δεν είχα επίσης ποτέ θέμα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Neverstop Καλημέρα κοπέλα μου , την κανεις ανάμεσα στην 25η με 28η βδομάδα  κυησης νομίζω ,  εγώ στην 25η! μην φοβάσαι δεν νομίζω να έχεις θεματάκι , να σκέφτεσαι θετικά 🤞 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Σμαραγδένια είπε:

@Neverstop Καλημέρα κοπέλα μου , την κανεις ανάμεσα στην 25η με 28η βδομάδα  κυησης νομίζω ,  εγώ στην 25η! μην φοβάσαι δεν νομίζω να έχεις θεματάκι , να σκέφτεσαι θετικά 🤞 

Σ ευχαριστώ πολύ! Τώρα μπήκα 23η οπότε Οκτώβρη με το καλό θα την κάνω. Προσπαθώ με τη διατροφή, τρώω ανέκαθεν μόνο ολικής ασχέτως δίαιτας, αλλά λατρεύω το ψωμί γαμωτο 😁😢

Link to comment
Share on other sites

@Neverstop έχεις χρόνο ακόμα μην το σκέφτεσαι και εφόσον τρως υγιεινά δεν έχεις να φοβηθείς κάτι , ποσο σε καταλαβαίνω γιατί κι εγώ δεν έχω θέμα με τα γλυκά ούτε καν τρωω ψωμί και ρυζι από εκεί την πάτησα γιατί δεν πρόσεχα την διατροφή μου , δεν έχω κιλά αντιθέτως , αφέθηκα κ μου παρουσιάστηκε , να τρως υγιεινά κ κόψε τα πολλά ψωμιά , με το καλό το μωράκι σου ❤️ 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Σμαραγδένια said:

@souz13 Κανεις ενέσεις ινσουλίνης δηλαδή;;; εφόσον το έχεις ρυθμίσει όλα τέλεια! Μου ήρθε ουρανοκατέβατο γιατί το ζάχαρο νηστείας μου ήταν μόνο 78 δηλαδή τίποτα μετά από 60 λεπτά ανέβηκε στα 200 ομως , δεν είχα ποτε θέματα κ ξαφνικά βρέθηκα με διαβήτη κύησης , η γυναικολόγος μου είπε ότι θα το αντιμετωπίσουμε με διατροφή και να μην ανησυχώ γιατί διαβάζω κάτι τρέλα στο Ίντερνετ κ έχω φοβηθεί , έχω ενδοκρινολόγο Παρακευή όπως είπα λογικά θα μου δώσει διατροφή κ το ειδικό μηχάνημα για να το παρακολουθώ , ελπίζω να ρυθμιστεί!! 

Οσο μπορείτε να μην τρώτε υδατάνθρακες προφανως και γλυκα ! Ναι εγω κανω ινσουλίνη αοο τα 15 μου εχω νεανικό διαβήτη τυπου 1 !!! 
θα το αντιμετωπίσεις σιγα σιγα δεν ειναι κατι συνηθεια ειναι! Σκεψου θα σου φυγει μετά! Απλα αυτο το τρίμηνο ειναι στα υψη οι τιμες και κανω συνεχεια τις διπλασιες μοναδες φαντασου εγω για να πέσει 

 

Link to comment
Share on other sites

@souz13 ευχαριστώ για τις συμβουλές , είναι κάτι αντιμετωπίσιμο και εσυ το ξέρεις καλά αυτό! θα προσπαθήσω και με την βοήθεια του διαβητολόγου να μπω σε ένα πρόγραμμα!! 🤞

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...