Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew said:

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

      Σου ευχόμαστε καλή επιτυχία !!!! 

      • Μου αρέσει 1

Οδήγηση και άγχος


valentina23

Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , valentina23 είπε:

Αχ κορίτσια μου δίνετε δύναμη!Σας ευχαριστώ !!και γω θέλω να πιστεύω ότι θα τα καταφέρω και θα τα θυμάμαι όλα αυτά και θα γελάω αργότερα..αλλά η αρχή είναι δύσκολη ,όπως και κάθε αρχή στη ζωή μας..επίσης ένα άλλο που εντείνει το άγχος μου είναι ότι τις περισσότερες φορές αναγκάζομαι στη θέση του συνοδηγού μαζί με τον άντρα μου κάνα έχω και την τρίχρονη κορούλα μου γιατί κανείς δεν την κρατάει...όπωτε καταλαβαίνετε ότι αυτό εκτός την συμπεριφορά του συζύγου να με αγχωνει ακόμη παραπάνω...όταν δεν έχεις καμία βοήθεια όλα φαίνονται ακόμα πιο δύσκολα..πχ σήμερα πόσο ήθελα να πάρω το αμάξι αλλά η μικρή δεν ήθελε,ήθελε να παίξει σπίτι όπωτε τι να κάνω...κάθισα να παίξω με τις κουκλες🙄

Ε το παιδί στις αρχές μην το περνεις μαζί γιατί θα σου αποσπάσει την προσοχή Κ θα τρομοκρατηθεις περισσότερο .  Το αμάξι θα το περνεις μόνη σου Κ ας φτάσεις μόνο μέχρι το επόμενο στενό ολομόναχη αν δεν αποφασίσεις να το πάρεις μόνη σου έστω Κ για ένα στενό δεν κάνεις δουλειά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, linaa είπε:

Ε το παιδί στις αρχές μην το περνεις μαζί γιατί θα σου αποσπάσει την προσοχή Κ θα τρομοκρατηθεις περισσότερο .  Το αμάξι θα το περνεις μόνη σου Κ ας φτάσεις μόνο μέχρι το επόμενο στενό ολομόναχη αν δεν αποφασίσεις να το πάρεις μόνη σου έστω Κ για ένα στενό δεν κάνεις δουλειάα

Αισθάνομαι ανασφάλεια να το πάρω μόνη μου.ειναι και δύσκολο να βγω με αμάξι απ' το σπίτι μου.εχει απότομη στροφή και κατηφόρα και πολύ στενό δρόμο..άμα έρθει άλλο αμάξι δεν χωράμε ..πρέπει να ξέρει κανείς να χειρίζεται καλά το αμάξι για να κάνει κινήσεις ...όσο για το παιδί εννοείται ότι δεν θέλω να την παίρνω μαζί αλλά δυστυχώς τι άλλο να κάνω..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Αισθάνομαι ανασφάλεια να το πάρω μόνη μου.ειναι και δύσκολο να βγω με αμάξι απ' το σπίτι μου.εχει απότομη στροφή και κατηφόρα και πολύ στενό δρόμο..άμα έρθει άλλο αμάξι δεν χωράμε ..πρέπει να ξέρει κανείς να χειρίζεται καλά το αμάξι για να κάνει κινήσεις ...όσο για το παιδί εννοείται ότι δεν θέλω να την παίρνω μαζί αλλά δυστυχώς τι άλλο να κάνω..

Θα πεις στον άντρα σου να στο κατεβάσει Κ να στο αφήσει παρακάτω . Το παιδί θα το αφήνεις να το κρατήσει ο άντρας σου μην το πάρεις το παιδί όσο φοβάσαι είναι σίγουρη αποτυχία ένα κιχ να κάνει το παιδί Κ να αφαιρεθείς θα τρομοκρατηθεις Κ μπορεί να κάνεις μεγάλη βλακεία . 

Δεν γίνετε στις αρχές να μην είσαι συγκεντρωμένη στο τιμόνι . Θα κάνεις μια συμφωνία με τον άντρα σου να στο αφήνει παρακάτω Κ να κάνεις μόνη σου έστω ένα τετράγωνο για 5 λεπτά . 

Εγώ στις αρχές δεν παρκαρα ποτέ πήγαινα στην δουλειά Κ φωναζα όποιον συνάδελφο μπορούσε Κ μετά στο σπίτι φώναζα τον πατέρα μου να παρκάρει . Κ φυσικά δεν έκανα άλλες διαδρομές . Σπίτι δουλειά για δύο μήνες . 

Ήξερα απέξω που θα βγάλω φλας που θα αλλάξω λωρίδα για να μην με κλείσουν που θα κόψω ταχύτητα . Τα έκανα όλα παπαγαλια μέχρι να καταλάβω τι γίνετε . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@linaaδεν νομίζω να τη κρατήσει..άσε που η μικρή άμα με δει να φεύγω χωρίς αυτή θα κλαίει και θα οδύρεται..είναι κολλημένη πάνω μου..ίσως γιατί κανείς άλλος δεν ασχολείται..σήμερα πχ πήγαμεια βόλτα για ψωμί και στο ζαχαροπλαστείο με τον άντρα δίπλα και τη μικρή..βρήκα παρκαρα αλλά ο άντρας με έβαλε επίτηδες από πίσω ακριβώς από αμάξι για να μάθω να το βγάζω σε τόσο κοντινή απόσταση..μετά το ζαχαροπλαστείο ήταν δίπλα αλλά Μ έβαλε πάλι να ξεπαρκαρω και να παρκάρω πάλι ακριβώς μπροστά στο μαγαζί..κι όταν του έφερα αντίρρηση φώναζε..οκ καταλαβαίνω ότι το κάνει για να μάθω και τις δύσκολες περιπτώσεις αλλά δεν μπορώ να διαχειριστώ τόσες δυσκολίες σαν νέα οδηγος ..εδώ δεν ξέρω καλά καλά τα βασικά ..μόνη μου δεν νιώθω έτοιμη να το πάρω ακόμη.εχω τρομερή ανασφάλεια..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , valentina23 είπε:

@linaaδεν νομίζω να τη κρατήσει..άσε που η μικρή άμα με δει να φεύγω χωρίς αυτή θα κλαίει και θα οδύρεται..είναι κολλημένη πάνω μου..ίσως γιατί κανείς άλλος δεν ασχολείται..σήμερα πχ πήγαμεια βόλτα για ψωμί και στο ζαχαροπλαστείο με τον άντρα δίπλα και τη μικρή..βρήκα παρκαρα αλλά ο άντρας με έβαλε επίτηδες από πίσω ακριβώς από αμάξι για να μάθω να το βγάζω σε τόσο κοντινή απόσταση..μετά το ζαχαροπλαστείο ήταν δίπλα αλλά Μ έβαλε πάλι να ξεπαρκαρω και να παρκάρω πάλι ακριβώς μπροστά στο μαγαζί..κι όταν του έφερα αντίρρηση φώναζε..οκ καταλαβαίνω ότι το κάνει για να μάθω και τις δύσκολες περιπτώσεις αλλά δεν μπορώ να διαχειριστώ τόσες δυσκολίες σαν νέα οδηγος ..εδώ δεν ξέρω καλά καλά τα βασικά ..μόνη μου δεν νιώθω έτοιμη να το πάρω ακόμη.εχω τρομερή ανασφάλεια..

Κοίτα τα περισσότερα παιδιά αν δεν τα αφήσεις δεν μαθαίνουν να μένουν μόνα τους . Κ μένα δεν θέλει να φεύγω αλλά τι να κάνουμε δεν γίνετε να μην κάνεις τις δουλειές σου επειδή κλαίει το παιδί σε λίγους μήνες θα πάει σχολείο τι θα κάνει τότε ? Εξάλλου δεν χρειάζετε να σε δει να φεύγεις φύγε χωρίς να το πεις στο παιδί δεν θα λείψεις Κ 10 ώρες . 15 λεπτά θα λείψεις . 

Κανείς δεν έχει το πρόβλημα όλα είναι στο μυαλό σου εσύ πρέπει να το δουλέψεις. Δεν γίνετε να τα ρίχνεις όλα στον άντρα σου εσύ πρέπει να πάρεις την απόφαση . Αν δηλαδή του πεις φεύγω για 10 λεπτά τι θα κάνει θα πετάξει το παιδί απτό μπαλκόνι ? Ή θα σε χωρίσει επειδή του το άφησες για 15 λεπτά 

Τέλος δεν κάνεις κανένα έγκλημα πρέπει να πάρεις απόφαση κάποια πράγματα Κ να τα δουλέψεις μόνη σου αφού βλέπεις ότι με τον άντρα σου δεν μπορείς να οδηγήσεις εκνευριζεσε ανχωνεσε .

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@linaaπολύ σωστά το θέτεις!!ο άντρας μου είναι πολύ καλός άνθρωπος αλλά δύσκολος σαν χαρακτήρας και χειριστικος και γω απ' την άλλη πλήρως εξαρτημένη ..αλλά αυτό είναι άλλο θεμα..

Σήμερα μου ανέβασε το αμάξι σε μια ανηφόρα με κλειστές στροφές και μετά μου λέει κατέβασε το!!του λέω είναι δυνατόν;;εδώ και έμπειροι οδηγοί φοβούνται..όχι μου λέει έτσι θα μάθεις..θα το κατεβάσεις για να το πάρεις...τρελάθηκα με λούσε κρύος ιδρώτας..το πήγα μέχρι τα μισά και φυσικά δεν μπορούσα μετά ,έπρεπε να υπολογίσω κλειστές στροφές κι όλα αυτά με την όπισθεν..ώρες ώρες σκέφτομαι μην το κάνει επίτηδες για να μην το παίρνω καθόλου ..δεν έχει λογική αυτό που έκανε σήμερα..του λέω εσύ όταν πρωτομαθαινες σε έβαλε κάνεις σε ένα τόσο επικίνδυνο και δύσκολο δρόμο;;μετά με πήγε πάλι σ ένα δρόμο που κάνουν έργα με το δρόμο όλο σκαμμένο που έπρεπε να πηγαίνω με πέντε για να μην βρει από κάτω...δεν πάει άλλο..μάλλον όπως λες πρέπει να αρχίσω να το παίρνω μόνη μου μέχρι το τετράγωνο πιο κάτω κι ότι γίνει..έτσι κι αλλιώς πάω πολύ σιγά ,τι μπορεί να γίνει;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , valentina23 είπε:

@linaaπολύ σωστά το θέτεις!!ο άντρας μου είναι πολύ καλός άνθρωπος αλλά δύσκολος σαν χαρακτήρας και χειριστικος και γω απ' την άλλη πλήρως εξαρτημένη ..αλλά αυτό είναι άλλο θεμα..

Σήμερα μου ανέβασε το αμάξι σε μια ανηφόρα με κλειστές στροφές και μετά μου λέει κατέβασε το!!του λέω είναι δυνατόν;;εδώ και έμπειροι οδηγοί φοβούνται..όχι μου λέει έτσι θα μάθεις..θα το κατεβάσεις για να το πάρεις...τρελάθηκα με λούσε κρύος ιδρώτας..το πήγα μέχρι τα μισά και φυσικά δεν μπορούσα μετά ,έπρεπε να υπολογίσω κλειστές στροφές κι όλα αυτά με την όπισθεν..ώρες ώρες σκέφτομαι μην το κάνει επίτηδες για να μην το παίρνω καθόλου ..δεν έχει λογική αυτό που έκανε σήμερα..του λέω εσύ όταν πρωτομαθαινες σε έβαλε κάνεις σε ένα τόσο επικίνδυνο και δύσκολο δρόμο;;μετά με πήγε πάλι σ ένα δρόμο που κάνουν έργα με το δρόμο όλο σκαμμένο που έπρεπε να πηγαίνω με πέντε για να μην βρει από κάτω...δεν πάει άλλο..μάλλον όπως λες πρέπει να αρχίσω να το παίρνω μόνη μου μέχρι το τετράγωνο πιο κάτω κι ότι γίνει..έτσι κι αλλιώς πάω πολύ σιγά ,τι μπορεί να γίνει;

Απλώς φοβάτε πιο πολύ από εσένα αν δεν του αποδείξεις ότι μπορείς μόνη σου δεν θα το πιστέψει. Θα σου πω κάτι τέτοια έκανε ο μπαμπάς μου στην αδερφή μου Κ έτσι εγώ αποφάσισα να πάρω δάσκαλο Κ να μην ασχοληθεί καθόλου ο πατέρας μου με την οδήγηση . 

Το αποτέλεσμα ήταν εγώ να οδηγησω πολύ πιο γρήγορα σε όλη την Ελλάδα Κ η αδερφή μου για χρόνια να περνει το αμάξι μόνο στην γειτονιά της . Έκανε καμία 10αρια χρόνια για να ταξιδέψει Κ να πάει εκτός γειτονιάς . 

Επίσης ο πατέρας μου λέει πόσο καλή οδηγός είμαι Κ την αδερφή μου που την έμαθε ο ίδιος λέει ότι είναι αφηρημένη Κ βιαστική . 

Αυτό που θέλω να σου πω είναι ότι τον άντρα σου τον καθογει ο φόβος . Κ αν δε σε δει να περνεις το αμάξι μόνη σου Κ να του λες πήγα εκεί Κ γύρισα δεν θα σε αφήσει ποτέ να οδηγήσεις γιατί ο ίδιος φοβάτε 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Να σίγουρα φοβάται..και ποιος δεν θα φοβόταν χαχα...απλά επειδή θα βάζω και τα παιδιά μέσα φοβάται ακόμα πιο πολύ και θέλει να είναι σίγουρος ότι μπορω να ανταπεξέλθω σε όλα..σήμερα πχ πήγαμε να πάρουμε το παιδί απ' τον παιδικό κι ενώ είχε πολύ χώρο να παρκάρω και πολύ εύκολα με έβαλε να παρκάρω στο πιο δύσκολο σημείο και μετά ήρθαν κι άλλα αμάξια και με κλείσανε και δεν μπορούσα μετά να φύγω...δηλαδή μόνη μου δεν θα το έβαζα με τίποτα εκει που μου είπε...με βάζει κατευθείαν σε δύσκολα όμως έτσι μου ρίχνει την αυτοπεποίθηση και απογοητεύομαι..το συζητάω μαζί του γιατί το κάνει αυτό και μου λέει ότι έτσι δεν θα μάθω ποτέ..ξέρω άτομα που ως νέοι οδηγοί για πολύ καιρό πήγαιναν μόνο σε διαδρομές που ήξεραν κι επειδή το σπίτι μου είναι λίγο δύσκολο όσον αφορά τους δρόμους ποτέ δεν έμπαιναν μέσα αλλά με περίμεναν πιο κάτω...με το καιρό πήραν τον αέρα κι αυτοί ,συνήθισαν και το πάνε παντού..εγώ έτσι ξέρω..πρώτα ξεκινάς απ' τα εύκολα για να μάθεις, να εξοικειωθεις,ο άντρας μου έχει αντίθετη γνώμη...και είναι και πολύ αυστηρός ...δηλαδή σήμερα πήγα να ξεκινήσω και ξέχασα για δευτερόλεπτα να κατεβάσω το χειρόφρενο αλλά το κατάλαβα αμέσως βέβαια, αυτός αρχισε να φωνάζει ότι δεν επιτρέπονται τέτοια λάθη....οκ άμα δεν επιτρέπονται τώρα πότε επιτρέπονται;;με κομπλαρει πολύ και με αγχωνει..φοβάμαι μην κάνω λάθος γιατί μου την λέει αμέσως και νευριάζει..δηλαδή μια κοπέλα που το χε παρατήσει στο δρόμο γιατί ερχόταν φορτηγό και φοβήθηκε και πήγε σπίτι με τα πόδια και είπε στον άντρα της πήγαινε πάρτο ,τι έπρεπε να κάνει ο άντρας της;;να τη σκοτώσει;;και ποσα άλλα τέτοια...

Link to comment
Share on other sites

@valentina23 διαβάζω τόση ώρα όλα αυτά που λες και ο άντρας σου μου θυμίζει τον πατέρα μου όταν πρώτο μάθαινε η αδερφή μου την είχε παει σε βουνό δίπλα γκρεμός και χωματόδρομος και της έλεγε έτσι θα μάθεις αχαχαχαχαχαχ φυσικά εγώ ποτέ δεν πήγα μαζί του να με μάθει κ ειδικά τον πρώτο χρόνο ποτέ μαζί του στο αυτοκίνητο γιατί είναι κ νευρικός δεν έχει ύπνομονη να στα εξηγήσει εννοείται η μάνα μου δεν οδηγεί γιατί είναι σαν εσένα φοβάται αρκετά μια ζωή με τα πόδια κ ο πατέρας μου δεν έχει την υπομονή να την μάθει! Εγώ νομιζω θα του φορούσα το τιμόνι κολάρο με όλα αυτά που περιγράφεις χαράς την υπομονή σου !!! Δεν υπάρχει λόγος να ξανά πάτε μαζί γιατί ο άνθρωπος δεν μπορεί να σε βοηθήσει κ εσυ στρεσαρεσαι κ άλλο παρτο απόφαση κ βγες μόνη σου εντελώς μόνο έτσι θα πάρεις το θάρρος μέχρι το σούπερ μάρκετ μια βόλτα γύρω γύρω βάλε πρώτη στην ανάγκη στην κατηφόρα η στην ανηφόρα κ μην αλλάζεις ταχύτητα πήγαινε τόσο σιγά όσο η χελώνα κόλλα κ ένα Ν τεράστιο κ άσε τους άλλους να περιμένουν… εγώ ακόμα κ τώρα κάποιες φορές αγχώνομαι κ οδηγώ 10 χρόνια ειδικά άμα είναι να παρκάρω ανάμεσα σε 2 αυτοκίνητα που δεν έχει χώρο το πόδι μου παει σαν κομπρεσέρ κ εννοείται δεν κάνω εύκολα προσπέραση ελπίζω κάπως να σε βοήθησα … 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Να σίγουρα φοβάται..και ποιος δεν θα φοβόταν χαχα...απλά επειδή θα βάζω και τα παιδιά μέσα φοβάται ακόμα πιο πολύ και θέλει να είναι σίγουρος ότι μπορω να ανταπεξέλθω σε όλα..σήμερα πχ πήγαμε να πάρουμε το παιδί απ' τον παιδικό κι ενώ είχε πολύ χώρο να παρκάρω και πολύ εύκολα με έβαλε να παρκάρω στο πιο δύσκολο σημείο και μετά ήρθαν κι άλλα αμάξια και με κλείσανε και δεν μπορούσα μετά να φύγω...δηλαδή μόνη μου δεν θα το έβαζα με τίποτα εκει που μου είπε...με βάζει κατευθείαν σε δύσκολα όμως έτσι μου ρίχνει την αυτοπεποίθηση και απογοητεύομαι..το συζητάω μαζί του γιατί το κάνει αυτό και μου λέει ότι έτσι δεν θα μάθω ποτέ..ξέρω άτομα που ως νέοι οδηγοί για πολύ καιρό πήγαιναν μόνο σε διαδρομές που ήξεραν κι επειδή το σπίτι μου είναι λίγο δύσκολο όσον αφορά τους δρόμους ποτέ δεν έμπαιναν μέσα αλλά με περίμεναν πιο κάτω...με το καιρό πήραν τον αέρα κι αυτοί ,συνήθισαν και το πάνε παντού..εγώ έτσι ξέρω..πρώτα ξεκινάς απ' τα εύκολα για να μάθεις, να εξοικειωθεις,ο άντρας μου έχει αντίθετη γνώμη...και είναι και πολύ αυστηρός ...δηλαδή σήμερα πήγα να ξεκινήσω και ξέχασα για δευτερόλεπτα να κατεβάσω το χειρόφρενο αλλά το κατάλαβα αμέσως βέβαια, αυτός αρχισε να φωνάζει ότι δεν επιτρέπονται τέτοια λάθη....οκ άμα δεν επιτρέπονται τώρα πότε επιτρέπονται;;με κομπλαρει πολύ και με αγχωνει..φοβάμαι μην κάνω λάθος γιατί μου την λέει αμέσως και νευριάζει..δηλαδή μια κοπέλα που το χε παρατήσει στο δρόμο γιατί ερχόταν φορτηγό και φοβήθηκε και πήγε σπίτι με τα πόδια και είπε στον άντρα της πήγαινε πάρτο ,τι έπρεπε να κάνει ο άντρας της;;να τη σκοτώσει;;και ποσα άλλα τέτοια...

Όπως στα λέει η @Basiliki92 βάλε 1η Κ 2αρα με αυτές τις ταχύτητες το αμάξι πηγαίνει μόνο με 20 χιλιόμετρα όσο Κ να το πατήσεις Κ πάρτι μόνη σου Κ κάνε μικρές διαδρομές μόνη σου. Κ εγώ 10 χρόνια οδηγώ σε πολύ στενές θέσεις παρκάρω μόνο αν υπάρχει ανάγκη . Το parking δεν δείχνει αν είσαι καλός οδηγός. Έχω γυρίσει όλη την Ελλάδα έχω κάνει άπειρα χιλιόμετρα στην Αθήνα δεν έχω τρακάρει φτου φτου ούτε μια φορά αλλά παρκάρω με δυσκολία . Μην ανοίγετε με τον άντρα σου αυτήν την κουβέντα σου είπα απόδειξε του ότι μπορείς όσο ζητάς οδηγίες τόσο θα σε δυσκολεύει αν σε δει να οδηγείς δεν θα ξαναασχοληθει . 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Basiliki92μημπως ο πατέρας σου έχει κάποια συγγένεια με τον άντρα μου;;🤣κι ο δικός μου νευρικός υπομονή μηδέν ...μάλλον έχει την παλιά νοοτροπία που έδιναν οι πατεράδες τα αμάξια στους γιους τους μέσα σε χωματόδρομους και γκρεμούς...ναι αυτό θα κάνω μάλλον, δεν πάει άλλο μου χει σπάσει τα νεύρα..αντί να μου δίνει θετική ενέργεια και να Μ ενθαρρύνει κάνει ακριβώς το αντίθετο..στο τέλος θα τρακαρω και θα μου πει είδες που είσαι άσχετη;;θες να βάλεις και τα παιδιά μέσα;;και τότε θα τα παρατήσω για άλλη μια φορά..αλλά φυσικά δεν θα παραδεχτεί ότι φταίει η δική του τακτική και η πίεση που μου ασκεί αλλά η ασχετοσυνη μου🤨

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 μην τα παρατήσεις για κανέναν λόγο ότι κ να σου λένε ότι και να συμβεί θα μάθεις να οδηγείς παει και τελείωσε θα πάρεις την ζωή σου στα χέρια σου βλέπω την μάνα μου τόσο αξία τόσο δυναμική κ να μην οδηγεί κ το έχει μετανιώσει πίκρα τιποτα δεν θα πάθεις άκου εκεί άχρηστη… βάλε κ λίγο τον εγωισμό σου βρε κοριτσι μου πολυ στεναχωριέμαι με αυτά που λες ! Μην ακούς κανέναν θα κανείς αυτό που είναι καλό για εσένα κ τα παιδιά σου τιποτα δεν θα πάθεις !

  • Ευχή 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μόλις γύρισα από βόλτα με το αμάξι με συνοδηγό τον σύζυγό..τα πόδια μου τρέμουν και μ έχει πιάσει ημικρανία!!Όλο φωνή,παρατηρήσεις πουθενά δεν με επαινέσε,όλο λάθη έβλεπε ,κατέβαινε κάτω απ' το αμάξι και ούρλιαζε ότι δεν καταλαβαίνω και τέτοια ωραία...δυστυχώς μου χουν κοπεί τα πόδια ,μου έρχεται να βάλω τα κλαμματα..νομίζω ότι μ έπεισε ότι δυστυχώς δεν θα τα καταφέρω ποτέ...για μόνη μου να το πάρω ούτε λόγος..μου κόψε τα φτερά..μου ξεκαθάρισε ότι μόνη μου σίγουρα κάπου θα βρω ,θα τρακαρω,θα πάρω σβαρνα κάποιον και τα λοιπά..δεν το περίμενα έτσι...έχω τρομοκρατηθεί πλέον...αντί να Μ ενθαρρύνει μου δώσε μια και με πήγε στο πάτο..η γνώμη μου που δεν μετράει σε αυτόν σε σας τη λέω δεν τα πήγα και τόσο χάλια...πήγαμε μέσα σε κίνηση ,σε ανηφόρες,σε κατηφόρες ,σβήσιμο σε ανηφόρα και αμάξια από πίσω Παρ όλα αυτά τα κατάφερα αλλά γιναυτο δεν ήταν αρκετό ...αν δεν ήμουν δίπλα είπε θα είχες τρακάρει..τις ταχύτητες τις χτυπάω, μια πιο σιγά ,μια πιο γρήγορα..σε κατηφόρα πήγαινα με πρώτη με φρένο σιγά σιγά και φώναζε να βάλω Δευτέρα και επειδή του είπα ότι πάω με δέκα και με φρένο δεν θέλω να βάλω Δευτέρα τραβάει χειρόφρενο και άρχισε και φώναζε ότι δεν τον ακούω και κάνω του κεφαλιού μου...στα καλά καθούμενα μου λέγε να σταματήσω κι επειδή το έκανα στην άκρη να σταματήσω η του έλεγα για ποιο λόγο ;να παρκάρω;φώναζε και μου έλεγε αυτό που σου είπα εγώ μην ρωτάς γιατί...ποπό αλήθεια κορίτσια τέτοια απογοήτευση δεν τη περίμενα...είμαι με παυσίπονο και μετά από τέτοια πιεση σήμερα θα το ξανασκεφτώ να οδηγήσω..

Συγνώμη για το πρήξιμο αλλά κάπου θέλω να τα πω...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , valentina23 είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα από βόλτα με το αμάξι με συνοδηγό τον σύζυγό..τα πόδια μου τρέμουν και μ έχει πιάσει ημικρανία!!Όλο φωνή,παρατηρήσεις πουθενά δεν με επαινέσε,όλο λάθη έβλεπε ,κατέβαινε κάτω απ' το αμάξι και ούρλιαζε ότι δεν καταλαβαίνω και τέτοια ωραία...δυστυχώς μου χουν κοπεί τα πόδια ,μου έρχεται να βάλω τα κλαμματα..νομίζω ότι μ έπεισε ότι δυστυχώς δεν θα τα καταφέρω ποτέ...για μόνη μου να το πάρω ούτε λόγος..μου κόψε τα φτερά..μου ξεκαθάρισε ότι μόνη μου σίγουρα κάπου θα βρω ,θα τρακαρω,θα πάρω σβαρνα κάποιον και τα λοιπά..δεν το περίμενα έτσι...έχω τρομοκρατηθεί πλέον...αντί να Μ ενθαρρύνει μου δώσε μια και με πήγε στο πάτο..η γνώμη μου που δεν μετράει σε αυτόν σε σας τη λέω δεν τα πήγα και τόσο χάλια...πήγαμε μέσα σε κίνηση ,σε ανηφόρες,σε κατηφόρες ,σβήσιμο σε ανηφόρα και αμάξια από πίσω Παρ όλα αυτά τα κατάφερα αλλά γιναυτο δεν ήταν αρκετό ...αν δεν ήμουν δίπλα είπε θα είχες τρακάρει..τις ταχύτητες τις χτυπάω, μια πιο σιγά ,μια πιο γρήγορα..σε κατηφόρα πήγαινα με πρώτη με φρένο σιγά σιγά και φώναζε να βάλω Δευτέρα και επειδή του είπα ότι πάω με δέκα και με φρένο δεν θέλω να βάλω Δευτέρα τραβάει χειρόφρενο και άρχισε και φώναζε ότι δεν τον ακούω και κάνω του κεφαλιού μου...στα καλά καθούμενα μου λέγε να σταματήσω κι επειδή το έκανα στην άκρη να σταματήσω η του έλεγα για ποιο λόγο ;να παρκάρω;φώναζε και μου έλεγε αυτό που σου είπα εγώ μην ρωτάς γιατί...ποπό αλήθεια κορίτσια τέτοια απογοήτευση δεν τη περίμενα...είμαι με παυσίπονο και μετά από τέτοια πιεση σήμερα θα το ξανασκεφτώ να οδηγήσω..

Συγνώμη για το πρήξιμο αλλά κάπου θέλω να τα πω...

Μην ανχωνεσε όλα αυτά τα λέει γιατί δεν ξέρει πως να σε μάθει . Γενικά μην βάζεις πρώτη πάντως σε κατηφόρες η δευτερα αρκεί για να σε κρατήσει . Απλά η πρώτη ζοριζει αρκετά το αμάξι Κ μπορεί να γίνει ζημιά στην μηχανή μην έχεις να ακούς Κ αλλά . Η Δευτέρα αρκεί Κ μια χαρά σε πάει παντού. 

Πάντως γενικά αυτή η συμπεριφορά είναι η κλασική συμπεριφορά δεν ξέρω πως να σε μάθω Κ εκνευρίζομαι που με ρωτάς. Πάρε πάλι δάσκαλο με το αμάξι σου τα μαθήματα θα είναι Κ χωρίς απόδειξη Κ πες να σου κάνει μια καλή τιμή . Μην τα παρατήσεις είναι αστείο πράγμα να οδηγήσεις δηλαδή πιο δύσκολα είναι να μαγειρέψεις παρά να οδηγήσεις πως να στο εξηγήσω . 

Γενικά ξεπέρασε τον εαυτό σου Κ λύσε τα θεματακια που σε κρατάνε πίσω . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα από βόλτα με το αμάξι με συνοδηγό τον σύζυγό..τα πόδια μου τρέμουν και μ έχει πιάσει ημικρανία!!Όλο φωνή,παρατηρήσεις πουθενά δεν με επαινέσε,όλο λάθη έβλεπε ,κατέβαινε κάτω απ' το αμάξι και ούρλιαζε ότι δεν καταλαβαίνω και τέτοια ωραία...δυστυχώς μου χουν κοπεί τα πόδια ,μου έρχεται να βάλω τα κλαμματα..νομίζω ότι μ έπεισε ότι δυστυχώς δεν θα τα καταφέρω ποτέ...για μόνη μου να το πάρω ούτε λόγος..μου κόψε τα φτερά..μου ξεκαθάρισε ότι μόνη μου σίγουρα κάπου θα βρω ,θα τρακαρω,θα πάρω σβαρνα κάποιον και τα λοιπά..δεν το περίμενα έτσι...έχω τρομοκρατηθεί πλέον...αντί να Μ ενθαρρύνει μου δώσε μια και με πήγε στο πάτο..η γνώμη μου που δεν μετράει σε αυτόν σε σας τη λέω δεν τα πήγα και τόσο χάλια...πήγαμε μέσα σε κίνηση ,σε ανηφόρες,σε κατηφόρες ,σβήσιμο σε ανηφόρα και αμάξια από πίσω Παρ όλα αυτά τα κατάφερα αλλά γιναυτο δεν ήταν αρκετό ...αν δεν ήμουν δίπλα είπε θα είχες τρακάρει..τις ταχύτητες τις χτυπάω, μια πιο σιγά ,μια πιο γρήγορα..σε κατηφόρα πήγαινα με πρώτη με φρένο σιγά σιγά και φώναζε να βάλω Δευτέρα και επειδή του είπα ότι πάω με δέκα και με φρένο δεν θέλω να βάλω Δευτέρα τραβάει χειρόφρενο και άρχισε και φώναζε ότι δεν τον ακούω και κάνω του κεφαλιού μου...στα καλά καθούμενα μου λέγε να σταματήσω κι επειδή το έκανα στην άκρη να σταματήσω η του έλεγα για ποιο λόγο ;να παρκάρω;φώναζε και μου έλεγε αυτό που σου είπα εγώ μην ρωτάς γιατί...ποπό αλήθεια κορίτσια τέτοια απογοήτευση δεν τη περίμενα...είμαι με παυσίπονο και μετά από τέτοια πιεση σήμερα θα το ξανασκεφτώ να οδηγήσω..

Συγνώμη για το πρήξιμο αλλά κάπου θέλω να τα πω...

Κορίτσι μου δε ξέρω αν το συνειδητοποιείς αλλά αυτό που κάνει ο άντρας σου είναι συναισθηματική κακοποίηση.. βρες κάποιον άλλο ή δάσκαλο κτλ να σε βοηθήσει, δε θα οδηγήσεις ποτέ αν σου κάνει τέτοιο ψυχολογικό πόλεμο.. Να σου ουρλιάζει και κα τραβάει χειρόφρενο μες στη μέση του δρόμου είναι επικίνδυνο τουλάχιστον.. Δε ξέρω πώς είναι στη ζωή σας γενικά αλλά δε.μοτ ακούγεται και πολύ νορμάλ όλο αυτό.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...