Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Οδήγηση και άγχος


valentina23

Recommended Posts

πρίν από 52 λεπτά , Spring_girl είπε:

Κορίτσι μου δε ξέρω αν το συνειδητοποιείς αλλά αυτό που κάνει ο άντρας σου είναι συναισθηματική κακοποίηση.. βρες κάποιον άλλο ή δάσκαλο κτλ να σε βοηθήσει, δε θα οδηγήσεις ποτέ αν σου κάνει τέτοιο ψυχολογικό πόλεμο.. Να σου ουρλιάζει και κα τραβάει χειρόφρενο μες στη μέση του δρόμου είναι επικίνδυνο τουλάχιστον.. Δε ξέρω πώς είναι στη ζωή σας γενικά αλλά δε.μοτ ακούγεται και πολύ νορμάλ όλο αυτό.. 

Δυστυχώς ετσι  είναι γενικά ο άντρας μου μ εμένα...για αυτό λέω τέρμα θα πάρω αμάξι ,θα μάθω να οδηγώ ,θα βρω δουλειά γιατί θέλω να βγω απ' το σπίτι!!!Νιώθω φυλακισμένη!!Μακάρι θεέ μου να τα καταφέρω δεν ζητάω πολλά..για αυτο ίσως απογοητεύομαι και στεναχωριέμαι γιατί δεν τα πολυκαταφερνω ακόμα και φοβάμαι μην αποτύχω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , valentina23 είπε:

Δυστυχώς ετσι  είναι γενικά ο άντρας μου μ εμένα...για αυτό λέω τέρμα θα πάρω αμάξι ,θα μάθω να οδηγώ ,θα βρω δουλειά γιατί θέλω να βγω απ' το σπίτι!!!Νιώθω φυλακισμένη!!Μακάρι θεέ μου να τα καταφέρω δεν ζητάω πολλά..για αυτο ίσως απογοητεύομαι και στεναχωριέμαι γιατί δεν τα πολυκαταφερνω ακόμα και φοβάμαι μην αποτύχω..

Δεν υπάρχει άνθρωπος που να τα κατάφερε αμέσως να πάει παντού με το αμάξι . Επίσης δεν υπάρχει άνθρωπος που να περνει το αμάξι Κ να έχει αποτύχει. Δεν ξέρω κανέναν που να ήθελε να οδηγήσει Κ να μην τα κατάφερε . Εδώ οδηγαγε ο παππούς 93 χρόνων Κ έμαθε να οδηγεί στα 60 γιατί τότε δεν είχαν Κ αμάξια 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Valentina μου θα συμφωνήσω με την @Spring_girl. Πολύ πιεστικός ο σύζυγος. Μην αφήνεις κανέναν να σου πει τι μπορείς και τι δεν μπορείς να κάνεις.

Στη θέση σου θα έπαιρνα μόνη μου ένα μικρό μεταχειρισμένο και θα έκανα λίγα μαθήματα με δάσκαλο να πάρω τον αέρα ή θα το έπαιρνα σιγά σιγά μόνη μου.

Στην οδήγηση ο καθένας παίρνει τις δικές του αποφάσεις σύμφωνα με το τι βολεύει και νιώθει άνετα. Εγώ μετά από τόσα χρόνια πολλές φορές δε θέλω να παρκάρω σε σημείο που θα κάνω πολλές μανούβρες και  ας είναι κάτω από το σπίτι μου. 

Θα τα πηγαίνεις όλο και καλύτερα, αλλά δεν υπάρχει περίπτωση αυτό να συμβεί με άτομα που δε σε ενθαρρύνουν, πόσο μάλλον το αντίθετο.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@linaaΜ αρέσει πολύ ο τρόπος που τα λές!κοφτά και αυστηρά!Μου δίνεις θάρρος ..απλά θέλω πααααρα πολύ να μάθω το αμάξι ,άργησα πολύ να το πάρω για αυτό τώρα νιώθω ότι είναι η τελευταία μου ευκαιρία και δεν θέλω να το παρατήσω πάλι για διάφορους λογους

@ekaviαυτό ακριβώς έκανα.αγορασα ένα μικρό μεταχειρισμένο αλλά λόγω οικονομικών δυσκολιών έκανα μόνο πέντε μαθήματα με τον δάσκαλο ο οποίος μου έμαθε μόνο τα βασικά.σημερα πήρα τον πατέρα μου δίπλα και δεν έκανα κανένα λάθος γιατί είναι πράος άνθρωπος και δεν μου μίλαγε..και μάλιστα στο τέλος μου είπε και μπράβο ότι το πάω πολύ καλά για αρχή..κανείς δεν γεννήθηκε οδηγός ουτε υπήρχε κάποιος που εξ αρχής το πήγε τέλεια όπως είπε και η @linaa.αν δεν έκανα λάθη τότε ποιος ο λόγος να κάνω μαθήματα η να μην οδηγώ..κάτω από πίεση και έμπειρος να είναι ο άλλος θα κομπλαρει..όταν μπαίνω στο αμάξι και έχω συνοδηγό τον άντρα μου πριν ακόμα ξεκινήσω με πιάνει ταχυκαρδία γιατί μπορεί να μην ξεκινήσω πολύ ομαλά ,η να μου σβήσει η κάτι άλλο τελοςοαντων και ξέρω ότι θ αρχίσει τις φωνές..με τι ψυχολογία να οδηγήσω όταν γνωρίζω ότι έχω δίπλα μου κάποιον που όλο παρατηρήσεις κάνει με το πιο απλό..τώρα ξεκίνησα να οδηγώ τι να κάνουμε τώρα..αν δεν ξεκινήσω απ' τα πιο απλά δηλαδή ένα εύκολο παρκάρισμα η σε ίσιους δρόμους κι όχι με κατασκευάστηκα έργα πως θα πάρω τον αέρα να πάω και στα πιο δύσκολα;ο άντρας μου έχει τη γνώμη ότι πρέπει πρώτα να μάθω στα δύσκολα και μετά θα πηγαίνω όπου θελω...είναι σαν κάποιος που δεν έχει μαγειρέψει ποτέ ούτε αυγό να τον βάλεις να κάνει μουσακά..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , valentina23 είπε:

@linaaΜ αρέσει πολύ ο τρόπος που τα λές!κοφτά και αυστηρά!Μου δίνεις θάρρος ..απλά θέλω πααααρα πολύ να μάθω το αμάξι ,άργησα πολύ να το πάρω για αυτό τώρα νιώθω ότι είναι η τελευταία μου ευκαιρία και δεν θέλω να το παρατήσω πάλι για διάφορους λογους

@ekaviαυτό ακριβώς έκανα.αγορασα ένα μικρό μεταχειρισμένο αλλά λόγω οικονομικών δυσκολιών έκανα μόνο πέντε μαθήματα με τον δάσκαλο ο οποίος μου έμαθε μόνο τα βασικά.σημερα πήρα τον πατέρα μου δίπλα και δεν έκανα κανένα λάθος γιατί είναι πράος άνθρωπος και δεν μου μίλαγε..και μάλιστα στο τέλος μου είπε και μπράβο ότι το πάω πολύ καλά για αρχή..κανείς δεν γεννήθηκε οδηγός ουτε υπήρχε κάποιος που εξ αρχής το πήγε τέλεια όπως είπε και η @linaa.αν δεν έκανα λάθη τότε ποιος ο λόγος να κάνω μαθήματα η να μην οδηγώ..κάτω από πίεση και έμπειρος να είναι ο άλλος θα κομπλαρει..όταν μπαίνω στο αμάξι και έχω συνοδηγό τον άντρα μου πριν ακόμα ξεκινήσω με πιάνει ταχυκαρδία γιατί μπορεί να μην ξεκινήσω πολύ ομαλά ,η να μου σβήσει η κάτι άλλο τελοςοαντων και ξέρω ότι θ αρχίσει τις φωνές..με τι ψυχολογία να οδηγήσω όταν γνωρίζω ότι έχω δίπλα μου κάποιον που όλο παρατηρήσεις κάνει με το πιο απλό..τώρα ξεκίνησα να οδηγώ τι να κάνουμε τώρα..αν δεν ξεκινήσω απ' τα πιο απλά δηλαδή ένα εύκολο παρκάρισμα η σε ίσιους δρόμους κι όχι με κατασκευάστηκα έργα πως θα πάρω τον αέρα να πάω και στα πιο δύσκολα;ο άντρας μου έχει τη γνώμη ότι πρέπει πρώτα να μάθω στα δύσκολα και μετά θα πηγαίνω όπου θελω...είναι σαν κάποιος που δεν έχει μαγειρέψει ποτέ ούτε αυγό να τον βάλεις να κάνει μουσακά..

Κορίτσι νου είδες την διαφορά τώρα που πηγές με τον πατέρα σου ήσουν καλύτερα και ψυχολογικά και στην πράξη οποτε όπως είδες μια χαρά είσαι.να πιστεύεις στον εαυτό σου και  θ τα καταφέρεις 100%. Να πάρεις την ζωή στα χέρια σου σε ότι και να είναι αυτό.με τον άντρα σου εφόσον δεν μπορείτε να τα βρείτε σε αυτό το κομμάτι μην ξανά οδηγήσεις μαζί του μέχρι να πάρεις τον αερα. Να παίρνεις το αμαξι μόνη σου να πηγαίνεις σιγά σιγά ξαι θα δεις κάθε φορά θα έχεις άλλον αέρα.😊

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...