Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα είμαι μανούλα διδύμων με δανικά ωράρια. Παλιά στο σπορ, μιας και τα μωράκια μου έφτασαν κιόλας 3,5 ετών. Λέμε με των άντρα μου να κάνουμε άλλη μια προσπάθεια (τελευταια) για να κάνουμε ακόμα ενα μωράκι. Εχου με βλαστοκυστες d5 Kai d6 αλλά μετά από τόσο χρόνια δεν θυμάμαι καθόλου τι θα πει αυτό... είμαι καλές πιστευετε?

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

28 minutes ago, Soho24 said:

Εμένα μου είπε η μαία ότι θα αρκεστούν το πολύ σε τιμή 60. Το Νοέμβρη είχα ένα πανέμορφο 39. Κλαψ, βαρέθηκααααααα! Ένα και μοναδικό έμβρυο έχω να ξεπαγιάζει στην κατάψυξη, άντε πια να τελειώνουμε! Τα αντισυλληπτικά που μου έδωσαν εμένα τι στον κόρακα θα κάνουν? Ούτε καν ρώτησα, μπούχτισα πια 😠

Χίλια δικια έχεις !!!! Εγώ ξεκινάω σε ένα μήνα ορμονοθεραπεία …. Να δούμε τι θα γίνει …. Δεν έχω και πολλά ωάρια αστα βραστά …. Βρίσκομαι σε απόγνωση χαχαχαχα

Αυτό το ζουζουνι που παγώνει σε λίγο καιρό θα γίνει το πιο όμορφο παγόνι !!! Κρατήστε γερά κορίτσια μου να κάνουμε το σταυρο μας την προσευχή μας να δώσει το χέρι του θεού και σε εμάς …. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Όπως είπε και η Linaa στη θέση σου θα πήγαινα σε ένα μαιευτήριο. Απλά και μόνο να σιγουρευτώ ότι είναι όλα καλά. Επίσης τον γιατρό σου τον πήρες τηλ; Ότι ώρα και να είναι πρέπει να τον ενημερώσεις, αυτός θα σε καθοδηγήσει. 

Καλησπέρα! Πήρα τον γιατρό μου σήμερα το πρωί και μου είπε να ξεκουραστώ σήμερα και αύριο να πάω στους γιατρούς μου. Δεν έχω ξαναδεί κάτι από χθες αλλά αν ξαναδώ θα πάω για υπερυχο. Που θα μπορούσα να πάω αν μη κακό κάτι γίνει? Σε ιδιωτική μαιευτική? Είναι σήμερα ανοιχτά?

3 ώρες πρίν, Angot είπε:

καλημερα κορίτσια.  Ξεκιναω με ερώτηση φωτιά αλλά εχω τρελαθεί! το μισό βράδυ γυρίζω πλευρό γιατί πιάνομαι και το άλλο μισό ξυπνάω γιατί παθαίνω ονείρωξεις ….. χωρία που και στον ξύπνιο μου όλη μέρα το σεξ σκέφτομαι! τι κάνουμε σε αυτές τις περιπτώσεις; ντρέπομαι να μιλήσω με τον γιατρό και φοβάμαι να κάνω και σεξ! το έχει καμια σας ή μόνο εγώ θέλω να ξαναγυρίσω τις νέες εκδόσεις  του γκουσγκουνη;

Και εγώ το ίδιο θέμα είχα τερααααστια επιθυμία. Περίμενα και εγώ να κλείσω τον τρίτο μήνα για να μου πει ο γυναικολογος οκ τώρα μπορείτε σιγά σιγά για επαφές και να χαρώ 🤣🤣 Σε εκείνο το ραντεβού δεν είπε τίποτα αλλά επειδή ήμουν απελπισμένη τον ρωτησα😅 Εμένα μου είπε λόγω δίδυμη κύησης όχι επαφές μέχρι τέλους!!!! Α λέω τελεια!! Του λέω αλλά πράγματα που να μην έχουν διείσδυση μπορουμε...???? Μου λέει δεν συνιστώ οτιδήποτε έχει συσπάσεις του κόλπου...  καταλαβαίνεις την απογοήτευση μου..  αυστηρή σεξονηστεια. Όλα αυτά βέβαια λόγω δίδυμης κύησης. Θα έλεγα να ρωτήσεις τον γιατρό σου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Marlina είπε:

Καλησπέρα! Πήρα τον γιατρό μου σήμερα το πρωί και μου είπε να ξεκουραστώ σήμερα και αύριο να πάω στους γιατρούς μου. Δεν έχω ξαναδεί κάτι από χθες αλλά αν ξαναδώ θα πάω για υπερυχο. Που θα μπορούσα να πάω αν μη κακό κάτι γίνει? Σε ιδιωτική μαιευτική? Είναι σήμερα ανοιχτά?

Και εγώ το ίδιο θέμα είχα τερααααστια επιθυμία. Περίμενα και εγώ να κλείσω τον τρίτο μήνα για να μου πει ο γυναικολογος οκ τώρα μπορείτε σιγά σιγά για επαφές και να χαρώ 🤣🤣 Σε εκείνο το ραντεβού δεν είπε τίποτα αλλά επειδή ήμουν απελπισμένη τον ρωτησα😅 Εμένα μου είπε λόγω δίδυμη κύησης όχι επαφές μέχρι τέλους!!!! Α λέω τελεια!! Του λέω αλλά πράγματα που να μην έχουν διείσδυση μπορουμε...???? Μου λέει δεν συνιστώ οτιδήποτε έχει συσπάσεις του κόλπου...  καταλαβαίνεις την απογοήτευση μου..  αυστηρή σεξονηστεια. Όλα αυτά βέβαια λόγω δίδυμης κύησης. Θα έλεγα να ρωτήσεις τον γιατρό σου

Τα ιδιωτικά είναι 24 ώρες ανοικτά Κ σε δέχονται οπότε Κ να πας. Επειδή είσαι προχωρημένη εγκυμοσύνη καλό είναι να μην περιμένεις μέχρι να δεις κάτι τραγικό τότε δεν θα υπάρχει τρόπος να προλάβεις κάτι . Δεν στα λέω για να τρομάξεις ούτε για να σκεφτείς ότι κάτι συμβαίνει αλλά σε τόσο προχωρημένη εγκυμοσύνη το να μην ξέρεις τι συμβαίνει είναι επικυνδινο Κ για εσένα Κ για τα μωρά . Μπορεί απλά να ήταν ένα αγγείο αλλά αυτό δεν το ξέρεις ούτε εσύ ούτε ο γιατρός απτό τηλέφωνο μπορεί να το προβλέψει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Marlina είπε:

Καλησπέρα! Πήρα τον γιατρό μου σήμερα το πρωί και μου είπε να ξεκουραστώ σήμερα και αύριο να πάω στους γιατρούς μου. Δεν έχω ξαναδεί κάτι από χθες αλλά αν ξαναδώ θα πάω για υπερυχο. Που θα μπορούσα να πάω αν μη κακό κάτι γίνει? Σε ιδιωτική μαιευτική? Είναι σήμερα ανοιχτά?

Και εγώ το ίδιο θέμα είχα τερααααστια επιθυμία. Περίμενα και εγώ να κλείσω τον τρίτο μήνα για να μου πει ο γυναικολογος οκ τώρα μπορείτε σιγά σιγά για επαφές και να χαρώ 🤣🤣 Σε εκείνο το ραντεβού δεν είπε τίποτα αλλά επειδή ήμουν απελπισμένη τον ρωτησα😅 Εμένα μου είπε λόγω δίδυμη κύησης όχι επαφές μέχρι τέλους!!!! Α λέω τελεια!! Του λέω αλλά πράγματα που να μην έχουν διείσδυση μπορουμε...???? Μου λέει δεν συνιστώ οτιδήποτε έχει συσπάσεις του κόλπου...  καταλαβαίνεις την απογοήτευση μου..  αυστηρή σεξονηστεια. Όλα αυτά βέβαια λόγω δίδυμης κύησης. Θα έλεγα να ρωτήσεις τον γιατρό σου

Παντού μπορείς να πας. Όλα τα ιδιωτικά θα σε δεχθούν ότι ώρα και να είναι και το Έλενα επίσης αν δεν θέλεις ιδιωτικό. Να συνεχίσουν να πηγαίνουν όλα τέλεια και να μη χρειαστεί!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Σποράκι είπε:

Γιατί να μην κανείς σεξ; Το απαγορεύουν τις πρώτες εβδομάδες για τις συσπάσεις αλλά μετά επιτρέπεται. Να πάρεις τηλ τον γιατρό σου, υπερβολή.

Εμένα ο γιατρός μου είχε πει να κάνω,αλλά ήταν ψυχολογικό το θέμα,φοβόμουν πολύ.Ειχε παλινδρομησει και το ένα έμβρυο γύρω στην 8η εβδομάδα και έτρεμα στην ιδέα μη χάσω και το άλλο.

1 ώρα πρίν, Lila ki είπε:

Χαχαχαχαχαχαχαχχα εγώ το τσιγάρο το ελάττωσα κάνω τρία έκανα βασικά … τώρα ένα το πρωί με το καφέ …νομίζω και αυτό το ένα σε λίγες μέρες θα γίνει κανενα !!! Το περίμενα δύσκολο να το κόψω αλλά τελικά δεν είναι τόσο ! Μπράβο μας !!!!

Παρτον τηλέφωνο και φερτο με τρόπο …. Βασικά πέρα από τη πλακα έχει δίκιο το σποράκι ! Μίλησε με τον γιατρό !

Ναι και εγώ περίμενα να μην μπορέσω να το κόψω,όμως μια εβδομάδα πριν τηη εμβρυομεταφορά το έκοψα μαχαίρι.Βεβαια το έβλεπα στον ύπνο μου και ακόμα καμιά φορά το λιγουρευομαι,αλλά δεν θα ξανακαπνισω.Μπραβο σου,σχεδόν το έκοψες,σε λίγο δεν θα καπνίζεις καθόλου! Με το καλό το μωράκι σου ❤️

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

37 minutes ago, Blue Velvet said:

Εμένα ο γιατρός μου είχε πει να κάνω,αλλά ήταν ψυχολογικό το θέμα,φοβόμουν πολύ.Ειχε παλινδρομησει και το ένα έμβρυο γύρω στην 8η εβδομάδα και έτρεμα στην ιδέα μη χάσω και το άλλο.

Ναι και εγώ περίμενα να μην μπορέσω να το κόψω,όμως μια εβδομάδα πριν τηη εμβρυομεταφορά το έκοψα μαχαίρι.Βεβαια το έβλεπα στον ύπνο μου και ακόμα καμιά φορά το λιγουρευομαι,αλλά δεν θα ξανακαπνισω.Μπραβο σου,σχεδόν το έκοψες,σε λίγο δεν θα καπνίζεις καθόλου! Με το καλό το μωράκι σου ❤️

Αμήν σε Ευχαριστω με το καλό για όλες μας να μείνουμε γρήγορα και για όσες είναι ήδη έγκυες μια τελειομηνη εγκυμοσύνη !!! Εδώ θα ήμαστε να τα λέμε !

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

Τα ιδιωτικά είναι 24 ώρες ανοικτά Κ σε δέχονται οπότε Κ να πας. Επειδή είσαι προχωρημένη εγκυμοσύνη καλό είναι να μην περιμένεις μέχρι να δεις κάτι τραγικό τότε δεν θα υπάρχει τρόπος να προλάβεις κάτι . Δεν στα λέω για να τρομάξεις ούτε για να σκεφτείς ότι κάτι συμβαίνει αλλά σε τόσο προχωρημένη εγκυμοσύνη το να μην ξέρεις τι συμβαίνει είναι επικυνδινο Κ για εσένα Κ για τα μωρά . Μπορεί απλά να ήταν ένα αγγείο αλλά αυτό δεν το ξέρεις ούτε εσύ ούτε ο γιατρός απτό τηλέφωνο μπορεί να το προβλέψει. 

 

2 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Παντού μπορείς να πας. Όλα τα ιδιωτικά θα σε δεχθούν ότι ώρα και να είναι και το Έλενα επίσης αν δεν θέλεις ιδιωτικό. Να συνεχίσουν να πηγαίνουν όλα τέλεια και να μη χρειαστεί!

Μπορείτε να μου προτείνεται κάποιες ιδιωτικές κλινικες σχετικα κοντά στο Παγκράτι ? Αν δεν επιτρέπεται δημόσια σε πμ.. Σας ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Marlina είπε:

 

Μπορείτε να μου προτείνεται κάποιες ιδιωτικές κλινικες σχετικα κοντά στο Παγκράτι ? Αν δεν επιτρέπεται δημόσια σε πμ.. Σας ευχαριστώ!!!

Το Ρέα είναι μέσα στην Αθήνα Κ σχετικά κοντά είναι στο Μοσχάτο κοντά  . Κ τα άλλα δεν είναι μακριά ειδικά Κυριακή που δεν έχει καθόλου κίνηση σε 20 λεπτά είσαι Κ στο Ιασώ Κ στο Μητέρα που είναι στο Μαρούσι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι κορίτσια ? Τι οδηγίες σας έχουν δώσει οι γιατροί μετά από εμβρυομεταφορά? Εμένα θέλει να είμαι 15 μέρες ξάπλα μέχρι τη χοριακή!!! 

Εννοείται πως ακολουθώ τις οδηγίες της απλά μου φαίνεται λίγο υπερβολικό τόσες μέρες μόνο κρεβάτι - καναπέ - τουαλέτα! Είμαι ήδη 7 μέρες και έχω φρικάρει... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Elenika είπε:

Να ρωτήσω κάτι κορίτσια ? Τι οδηγίες σας έχουν δώσει οι γιατροί μετά από εμβρυομεταφορά? Εμένα θέλει να είμαι 15 μέρες ξάπλα μέχρι τη χοριακή!!! 

Εννοείται πως ακολουθώ τις οδηγίες της απλά μου φαίνεται λίγο υπερβολικό τόσες μέρες μόνο κρεβάτι - καναπέ - τουαλέτα! Είμαι ήδη 7 μέρες και έχω φρικάρει... 

Σκαλιά πολλά , βάρη, δουλειές που σκύβεις κτλ Κ μακρινοί περίπατοι δεν επιτρέπονται όλα τα άλλα μπορείς να τα κάνεις . Κ για καφέ να βγεις με το αμάξι βέβαια όχι να περπατάς  Κ όπου θες πας δεν χρειάζεται να είσαι ξάπλα δεν προσφέρει τίποτα . 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , Elenika είπε:

Να ρωτήσω κάτι κορίτσια ? Τι οδηγίες σας έχουν δώσει οι γιατροί μετά από εμβρυομεταφορά? Εμένα θέλει να είμαι 15 μέρες ξάπλα μέχρι τη χοριακή!!! 

Εννοείται πως ακολουθώ τις οδηγίες της απλά μου φαίνεται λίγο υπερβολικό τόσες μέρες μόνο κρεβάτι - καναπέ - τουαλέτα! Είμαι ήδη 7 μέρες και έχω φρικάρει... 

Εμένα ο γιατρός μου έλεγε 2-3 πιο ήπια δραστηριότητα... Εχω κάνει 5 εμβρυομεταφορες! Έχω μείνει ξάπλα 10 μέρες, καναπέ-κρεβατι εβδομάδα... τα παιδιά μου τα έπιασα τις φορές που μια -δυο μερες ημουν πιο χαλαρα στο σπίτι και στη 4η μέρα γύρισα στη δουλειά με σήκωμα παιδιών, ορθοστασία κλπ κλπ... Τυχαίο?! Μπορεί να είναι θέμα ψυχολογιας... αιμάτωσης, άγχους... τουλάχιστον αν κάνεις κάτι ξεφεύγει λίγο το μυαλό από αυτή την άτιμη αναμονή!!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι με.μια τεράστια χοριακη όταν έρθει η ώρα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , linaa είπε:

Σκαλιά πολλά , βάρη, δουλειές που σκύβεις κτλ Κ μακρινοί περίπατοι δεν επιτρέπονται όλα τα άλλα μπορείς να τα κάνεις . Κ για καφέ να βγεις με το αμάξι βέβαια όχι να περπατάς  Κ όπου θες πας δεν χρειάζεται να είσαι ξάπλα δεν προσφέρει τίποτα . 

Δυστυχώς δεν έχω ασανσέρ και μένω στο 2ο, οπότε έχω ανεβοκατέβασμα σκαλιών!!! Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου γιατί σκεφτόμουν από βδομάδα να πάω για καφέ να ξελαμπικάρω λίγο, εννοείται με τ αμάξι. 

πρίν από 10 λεπτά , Sisheido είπε:

Εμένα ο γιατρός μου έλεγε 2-3 πιο ήπια δραστηριότητα... Εχω κάνει 5 εμβρυομεταφορες! Έχω μείνει ξάπλα 10 μέρες, καναπέ-κρεβατι εβδομάδα... τα παιδιά μου τα έπιασα τις φορές που μια -δυο μερες ημουν πιο χαλαρα στο σπίτι και στη 4η μέρα γύρισα στη δουλειά με σήκωμα παιδιών, ορθοστασία κλπ κλπ... Τυχαίο?! Μπορεί να είναι θέμα ψυχολογιας... αιμάτωσης, άγχους... τουλάχιστον αν κάνεις κάτι ξεφεύγει λίγο το μυαλό από αυτή την άτιμη αναμονή!!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι με.μια τεράστια χοριακη όταν έρθει η ώρα!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σου ❤️

Ξέρω πως άμα είναι να συμβεί θα συμβεί, είτε πάω δουλειά είτε είμαι ξάπλα. Τώρα δεν έχω τόσο άγχος να σου πω την αλήθεια, ίσως γιατί κάνω θετικές σκέψεις. Όταν όμως θα είμαι κοντά στην ημερομηνία της χοριακής σίγουρα θα είμαι πιο αγχωμένη. 

Μόνο εμείς που περνάμε τη φάση της εξωσωματικής μπορούμε να καταλάβουμε η μία την άλλη! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

@Bluee19 τι έγινε με εσένα σημερα κοριτσι; σε ειδε κανενας γιατρός;

Θα πάω σε δυο ώρες στο γυναικολόγο να με δει αλλά δεν έχω ελπίδες η χοριακη ανέβηκε μόνο 200κατι μονάδες !!! Πήγε 1478 😞

  • Λυπημένη/-ος 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...