Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

Just now, Bluee19 είπε:

Αυτό ακριβώς λέγαμε με τον άντρα μου το μεσημέρι !!! Πως αν δεν είναι υγιής το εμβρυακι μας καλύτερα να φύγει τώρα πριν ακούσουμε την καρδούλα του που είναι ακόμα σποράκι παρά να το χάσουμε αργότερα που θα είναι μεγαλύτερος ο πόνος !!!

εύχομαι να μας διάψευση ο υπέρηχος και είναι εκεί υγιές και δυνατό και να μεγαλώσει και να γεννηθεί 🥹🥹🥹🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼

στο εύχομαι! συμβαίνει και η ανατροπή ! αλλά ξέρεις ότι υπάρχει δυσκολία μέχρι ώρας όποτε να είσαι για όλα τα ενδεχόμενα προετοιμασμένη ! και καλύτερα τώρα παρά μετά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

21 minutes ago, Elenika said:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και γω σου εύχομαι καλή αρχή και να μην απογοητεύεσαι!!! 

Φαντάσου έχω πάρει έγκριση επιτροπής από Απρίλιο του 2023 και κάναμε τώρα την εμβρυομεταφορά. Έχασα 3 κύκλους λόγω υψηλής οιστραδιόλης, μετά έκανα την ορμονοθεραπεία, έπειτα μου βρήκαν κύστη που έπρεπε να αφαιρεθεί (μπήκαν κατάψυξη), έπρεπε να περιμένω, και τον Ιανουάριο που μπήκαμε στην τελική ευθεία το ενδομητριο την 10η μέρα ήταν 6.8 και η γιατρός δεν μου έδωσε ελπίδες αλλά πήγα και την 12η μέρα και ανέβηκε στο 8.9✌️και επιτέλους μετά από τόσους μήνες και εμπόδια πραγματοποιήθηκε η εμβρυομεταφορά. Είμαι αισιόδοξη και θεωρώ όλα συμβαίνουν στο σωστό χρόνο 🙏

Θέλει υπομονή και κουράγιο το γνωρίζω καλα !!!! Και προσπαθώ να είναι προσγειωμένη και στα θετικά και στα αρνητικά ! Ξέρω πως έχω μακρύ δρόμο και δεν με νοιάζει αρκεί να με προσέξουν και μένα και όλα να πάνε όπως πρέπει και κρίνουν σωστά οι γιατροί ! Έχει ο θεός !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, MarGe2022 είπε:

Καταλαβαίνω την απογοήτευση σου, το έχω ζήσει. Να μου βλέπουν στον υπέρηχο 6-7-8 και να καταλήγω με 1-2-3 καλά, και να χρειάζομαι βλαστοκύστες και να μην βγαίνουν… και είμαι μικρότερη από σενα. 

Θυμίσου: χρειάζεσαι μόνο ένα και θα έρθει. ☺️

Έχε πίστη στα ωαριάκια σου, από τα 4 κάποιο ή κάποια θα τα καταφέρουν και θα γίνουν βλαστοκυστούλες. Σου στέλνω τις καλύτερες ευχές μου 😘

Σε ευχαριστώ πολύ! Το ένα μόνο γονιμοποιηθηκε κ περιμένουμε την Τρίτη να μάθουμε αν τα καταφέρει για βλαστοκυστη! Προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου ότι ήταν απλά ένας κακός κύκλος... 

8 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

καλημέρα ! Εγώ τώρα θα μπω στη διαδικασία εξωσωματικής … εμένα μ βρήκαν 7 αυγά δυστυχώς πολύ λίγα ηλικία 37… σκέψου πως νιώθω …. Θα ξεκινήσουμε μ είπε μακρύ πρωτόκολλο και έχει ο θεός ….

Δυστυχώς όλες μας μπαίνουμε στο τρύπακι των αριθμών δε γίνεται διαφορετικά κ ξεχνάμε ότι απλά θέλουμε ένα κ καλό! .. Εγώ στην πρώτη ωοληψια είχα 4 έμβρυα στη 2η 5 κ τώρα παλεύει το ενα κ μοναδικό να δούμε αν θα αντεξει... Κ με όλα αυτά μόνο μια βιοχημική εγκυμοσύνη.. Η κάθε προσπάθεια είναι πολύ διαφορετική σου εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα σε αυτήν την προσπάθεια σου! 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Aangelika8 said:

Σε ευχαριστώ πολύ! Το ένα μόνο γονιμοποιηθηκε κ περιμένουμε την Τρίτη να μάθουμε αν τα καταφέρει για βλαστοκυστη! Προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου ότι ήταν απλά ένας κακός κύκλος... 

Δυστυχώς όλες μας μπαίνουμε στο τρύπακι των αριθμών δε γίνεται διαφορετικά κ ξεχνάμε ότι απλά θέλουμε ένα κ καλό! .. Εγώ στην πρώτη ωοληψια είχα 4 έμβρυα στη 2η 5 κ τώρα παλεύει το ενα κ μοναδικό να δούμε αν θα αντεξει... Κ με όλα αυτά μόνο μια βιοχημική εγκυμοσύνη.. Η κάθε προσπάθεια είναι πολύ διαφορετική σου εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα σε αυτήν την προσπάθεια σου! 

Το ξέρω είναι δύσκολο για όλες μας…. Σα να παλεύουμε με δαίμονα … αλλά θα τα καταφέρουμε … εγώ μια βιοχημική πριν δυο χρόνια μια παλινδρόμηση πριν 4 μήνες κ τώρα εξωσωματική με χάπια εξετάσεις … αμη χαμηλή κλπ κλπ … δεν ξέρω πραγματικά μεγάλο ταξίδι και δύσκολο αλλά δεν μπορεί κάτι καλό θα έχουμε κάνει να αξίζουμε την μητρότητα και ένα υγιές παιδακι ! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχή 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα. Είμαι στη 20 εβδομάδα με δίδυμα. Ήρθα αθηνα καθώς έχω ραντεβού την Δευτέρα με Παιδοκαρδιολογο ( προληπτικά) και γυναικολόγο για κυησεις υψηλου κινδυνου ( λόγω δίδυμης κύησης κ πιθανού αυτοανοσου). Πριν λίγο στο σκούπισμα είχα ελάχιστο αλλά κόκκινο αιμα και έχω πάθει πανικό. Έχει πάθει κάποια κοπέλα αντίστοιχο? Τι θα κάνατε στη θέση μου? Θα περιμένατε τα ραντεβού της Δευτέρας? Επισης Ανησυχώ γιατί εδω κ μια εβδομάδα δεν νιώθω να κλωτσάνε τόσο όσο την 19 εβδομάδα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Marlina είπε:

Κοριτσια καλησπερα. Είμαι στη 20 εβδομάδα με δίδυμα. Ήρθα αθηνα καθώς έχω ραντεβού την Δευτέρα με Παιδοκαρδιολογο ( προληπτικά) και γυναικολόγο για κυησεις υψηλου κινδυνου ( λόγω δίδυμης κύησης κ πιθανού αυτοανοσου). Πριν λίγο στο σκούπισμα είχα ελάχιστο αλλά κόκκινο αιμα και έχω πάθει πανικό. Έχει πάθει κάποια κοπέλα αντίστοιχο? Τι θα κάνατε στη θέση μου? Θα περιμένατε τα ραντεβού της Δευτέρας? Επισης Ανησυχώ γιατί εδω κ μια εβδομάδα δεν νιώθω να κλωτσάνε τόσο όσο την 19 εβδομάδα....

Κορίτσι αμέσως σε κάποιο μαιευτήριο σε όποιο Κ να πας σε δέχονται . 

Link to comment
Share on other sites

Σας διαβάζω και καταλαβαίνω το άγχος, την αγωνία των αριθμών. Όπως λένε όλοι χρειαζόμαστε 1 και καλό. Αυτό έλεγα και θα λέω και τρανό παράδειγμα ο μικρός μου που ήρθε από μια εξωσωματική που μου πήραν 26 ωάρια, 12 ώριμα, γονιμοποιηθηκαν τα 8, έφτασαν βλαστοκυστες 5 και από τον προεμφυτευτικο μου είπαν ότι μόνο ένα είναι υγιές. Το έβαλα και όσο απαισιόδοξη ήμουν τόσο αισιόδοξοι ήταν οι υπόλοιποι. Και τώρα νιώθω σαν να τα έζησε άλλο ζευγάρι αυτά, σαν να είναι ψέμα. Πιστέψτε στα εμβρυακια σας και θα γίνετε μανουλες

  • Μου αρέσει 9

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Elenika είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και γω σου εύχομαι καλή αρχή και να μην απογοητεύεσαι!!! 

Φαντάσου έχω πάρει έγκριση επιτροπής από Απρίλιο του 2023 και κάναμε τώρα την εμβρυομεταφορά. Έχασα 3 κύκλους λόγω υψηλής οιστραδιόλης, μετά έκανα την ορμονοθεραπεία, έπειτα μου βρήκαν κύστη που έπρεπε να αφαιρεθεί (μπήκαν κατάψυξη), έπρεπε να περιμένω, και τον Ιανουάριο που μπήκαμε στην τελική ευθεία το ενδομητριο την 10η μέρα ήταν 6.8 και η γιατρός δεν μου έδωσε ελπίδες αλλά πήγα και την 12η μέρα και ανέβηκε στο 8.9✌️και επιτέλους μετά από τόσους μήνες και εμπόδια πραγματοποιήθηκε η εμβρυομεταφορά. Είμαι αισιόδοξη και θεωρώ όλα συμβαίνουν στο σωστό χρόνο 🙏

Αχ έχασες κύκλους λόγω οιστραδιόλης ε? Κι εγώ σε παρόμοια φάση βρίσκομαι τώρα. Μου ακύρωσαν τον κύκλο γιατί η τιμη της ήταν 87 και μετά από 2 μέρες 120. Είπαν οτι δεν θέλουν να το ρισκάρουν. Και μου ξεκίνησαν αντισυλληπτικά για 14 μέρες. Με πήρε λίγο από κάτω, με εκνεύρισαν τα αντισυλληπτικά, δεν ξέρω γιατί. Πιο πολύ εκνευρίζομαι γιατί στον κύκλο του Νοεμβρίου ήταν καλές οι εξετάσεις και ακυρώσαμε λόγω covid. Ανυπομονούσα για τον Ιανουάριο, και τώρα πάλι υπομονή. Θα σκάσω πια! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marlina είπε:

Κοριτσια καλησπερα. Είμαι στη 20 εβδομάδα με δίδυμα. Ήρθα αθηνα καθώς έχω ραντεβού την Δευτέρα με Παιδοκαρδιολογο ( προληπτικά) και γυναικολόγο για κυησεις υψηλου κινδυνου ( λόγω δίδυμης κύησης κ πιθανού αυτοανοσου). Πριν λίγο στο σκούπισμα είχα ελάχιστο αλλά κόκκινο αιμα και έχω πάθει πανικό. Έχει πάθει κάποια κοπέλα αντίστοιχο? Τι θα κάνατε στη θέση μου? Θα περιμένατε τα ραντεβού της Δευτέρας? Επισης Ανησυχώ γιατί εδω κ μια εβδομάδα δεν νιώθω να κλωτσάνε τόσο όσο την 19 εβδομάδα....

Όπως είπε και η Linaa στη θέση σου θα πήγαινα σε ένα μαιευτήριο. Απλά και μόνο να σιγουρευτώ ότι είναι όλα καλά. Επίσης τον γιατρό σου τον πήρες τηλ; Ότι ώρα και να είναι πρέπει να τον ενημερώσεις, αυτός θα σε καθοδηγήσει. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Soho24 είπε:

Αχ έχασες κύκλους λόγω οιστραδιόλης ε? Κι εγώ σε παρόμοια φάση βρίσκομαι τώρα. Μου ακύρωσαν τον κύκλο γιατί η τιμη της ήταν 87 και μετά από 2 μέρες 120. Είπαν οτι δεν θέλουν να το ρισκάρουν. Και μου ξεκίνησαν αντισυλληπτικά για 14 μέρες. Με πήρε λίγο από κάτω, με εκνεύρισαν τα αντισυλληπτικά, δεν ξέρω γιατί. Πιο πολύ εκνευρίζομαι γιατί στον κύκλο του Νοεμβρίου ήταν καλές οι εξετάσεις και ακυρώσαμε λόγω covid. Ανυπομονούσα για τον Ιανουάριο, και τώρα πάλι υπομονή. Θα σκάσω πια! 

Όντως είναι υψηλή η τιμή σου. Εμένα φαντάσου οι τιμές ήταν 260, 110 και 80 αν θυμάμαι καλά την τελευταία! Η γιατρός ήθελε κάτω από 55 για να ξεκινήσουμε. Μου έδωσε averkap και έτσι κατάφερα και τη μείωσα. 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα... Υπομονή και καλή διάθεση ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κορίτσια.  Ξεκιναω με ερώτηση φωτιά αλλά εχω τρελαθεί! το μισό βράδυ γυρίζω πλευρό γιατί πιάνομαι και το άλλο μισό ξυπνάω γιατί παθαίνω ονείρωξεις ….. χωρία που και στον ξύπνιο μου όλη μέρα το σεξ σκέφτομαι! τι κάνουμε σε αυτές τις περιπτώσεις; ντρέπομαι να μιλήσω με τον γιατρό και φοβάμαι να κάνω και σεξ! το έχει καμια σας ή μόνο εγώ θέλω να ξαναγυρίσω τις νέες εκδόσεις  του γκουσγκουνη;

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Angot said:

καλημερα κορίτσια.  Ξεκιναω με ερώτηση φωτιά αλλά εχω τρελαθεί! το μισό βράδυ γυρίζω πλευρό γιατί πιάνομαι και το άλλο μισό ξυπνάω γιατί παθαίνω ονείρωξεις ….. χωρία που και στον ξύπνιο μου όλη μέρα το σεξ σκέφτομαι! τι κάνουμε σε αυτές τις περιπτώσεις; ντρέπομαι να μιλήσω με τον γιατρό και φοβάμαι να κάνω και σεξ! το έχει καμια σας ή μόνο εγώ θέλω να ξαναγυρίσω τα νέα επιδόσεις του γκουσγκουνη;

Κορίτσι μου χαχαχαχαχαχαχαχ από προχθές γκουγκλάρω να δω γιατί έπαθα Ονείρωξη …. Είχα ανησυχήσει φαντάσου… δεν είμαι έγκυος το έχω πάθει πριν μ έρθει περίοδος όταν μ ήρθε και προχθές πριν την ωορρηξία με διαφορά ένα με δυο κυκλους και σκέφτηκα μήπως σημαίνει κάτι και μήπως κάνει η μητρα μ συσπάσεις και για πιο λόγο … εσυ είσαι έγκυος διάβασα σημαίνει συχνά σε εγκύους…. Εγώ δεν ξέρω γιατί ;;;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Lila ki είπε:

Κορίτσι μου χαχαχαχαχαχαχαχ από προχθές γκουγκλάρω να δω γιατί έπαθα Ονείρωξη …. Είχα ανησυχήσει φαντάσου… δεν είμαι έγκυος το έχω πάθει πριν μ έρθει περίοδος όταν μ ήρθε και προχθές πριν την ωορρηξία με διαφορά ένα με δυο κυκλους και σκέφτηκα μήπως σημαίνει κάτι και μήπως κάνει η μητρα μ συσπάσεις και για πιο λόγο … εσυ είσαι έγκυος διάβασα σημαίνει συχνά σε εγκύους…. Εγώ δεν ξέρω γιατί ;;;; 

κανε σεξ τώρα που μπορείς εχω να σ πω ! χαχαχααχ εγώ χθες το έπαθα 3 φορες … μόνο αυτό σ λέω! κάθε μέρα το παθαίνω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Angot είπε:

καλημερα κορίτσια.  Ξεκιναω με ερώτηση φωτιά αλλά εχω τρελαθεί! το μισό βράδυ γυρίζω πλευρό γιατί πιάνομαι και το άλλο μισό ξυπνάω γιατί παθαίνω ονείρωξεις ….. χωρία που και στον ξύπνιο μου όλη μέρα το σεξ σκέφτομαι! τι κάνουμε σε αυτές τις περιπτώσεις; ντρέπομαι να μιλήσω με τον γιατρό και φοβάμαι να κάνω και σεξ! το έχει καμια σας ή μόνο εγώ θέλω να ξαναγυρίσω τις νέες εκδόσεις  του γκουσγκουνη;

Φιλενάδα έχω να κάνω σεξ από πριν την εμβρυομεταφορα (γκουχ γκουχ Ιούλιος ηταν)!!! Σκέψου δεν φιλιομαστε καλά καλα για να μη μπούμε σε διάθεση οι άνθρωποι... στον ξύπνιο δεν το σκέφτομαι τόσο αλλά είναι φορές που κι εγώ έχω ξυπνήσει από τα όνειρα και τη φουντωμαρα!  Κι εγώ γενικά και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη φοβόμουν να κάνω σεξ αλλά κι όταν κάποια στιγμή προσπαθήσαμε ή μας πιαναν τα γέλια ή δεν βολευόμουν με τιποτα! Τώρα με τα δίδυμα δεν το ρίσκαρα καθόλου... Πάντως πιστεύω σ αυτή τη φάση που είσαι τώρα μπορείς κανονικά να έχεις επαφές... σε πιο λάιτ εκδοχή φαντάζομαι... μπας και ηρεμήσουν οι ορμόνες!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Angot είπε:

καλημερα κορίτσια.  Ξεκιναω με ερώτηση φωτιά αλλά εχω τρελαθεί! το μισό βράδυ γυρίζω πλευρό γιατί πιάνομαι και το άλλο μισό ξυπνάω γιατί παθαίνω ονείρωξεις ….. χωρία που και στον ξύπνιο μου όλη μέρα το σεξ σκέφτομαι! τι κάνουμε σε αυτές τις περιπτώσεις; ντρέπομαι να μιλήσω με τον γιατρό και φοβάμαι να κάνω και σεξ! το έχει καμια σας ή μόνο εγώ θέλω να ξαναγυρίσω τις νέες εκδόσεις  του γκουσγκουνη;

Οι ορμόνες κανουν παρτυυυ γ αυτο και θέλουμε κοκο χαχαχαχα.. Υπαρχει ενα βιβλιο,η βιβλος της εγκυμοσυνης, το είχα διαβάσει Κ μου ειχε λύσει πολλες αποριες, ειδικά πανω σε τέτοια θεματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...