Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Εγώ γύρισα στη δουλειά αλλά χαλαρά... πρωτη φορα ομως εχω υπνηλια απο το μεσημέρι και μετά. ένα έμβρυο έβαλα και χοριακη 24/1

Σου εύχομαι ολόψυχα καλά αποτελέσματα!!! Μακάρι η υπνηλία να είναι ένα θετικό σημάδι 🙏

Καλό είναι να σκεφτόμαστε θετικά, ότι ήταν να συμβεί από Δευτέρα μέχρι σήμερα έχει ήδη συμβεί!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 13 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Κορίτσια δεν θυμάμαι καθόλου γτ με βάζει 3 μέρες μετά τη μεταφορά να κάνω εξεταση προγεστερονης και τι τιμή πρέπει να έχουμε. Μου βγήκε 790nanomol/litre

Για να δει αν χρειάζεται να σου δώσει περισσότερα χάπια !!! Και εμένα με είχε βάλει δυο μέρες μετά την μεταφορά !!!

Κορίτσια έχω κάτι τσιμπηματάκια συνεχόμενα κάτω από τον αφαλό περίπου είναι καλό ; Ή είναι άσχετο ; 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, βρίσκομαι στην διαδικασία προετοιμασίας ενδομητρίου για να προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά, παίρνω τις arvekap και cyclacur, χθες πήγα για υπέρηχο και το ενδομήτριο μου ήταν μόνο 6mm (13η μέρα του κύκλου). Είχε κάποια παρόμοια εμπειρία και προχώρησε στην εμβρυομεταφορα τελικά; Υπάρχει περίπτωση να βελτιωθεί το ενδομήτριο όταν σταματήσω τις arvekap; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Bluee19 είπε:

Για να δει αν χρειάζεται να σου δώσει περισσότερα χάπια !!! Και εμένα με είχε βάλει δυο μέρες μετά την μεταφορά !!!

Κορίτσια έχω κάτι τσιμπηματάκια συνεχόμενα κάτω από τον αφαλό περίπου είναι καλό ; Ή είναι άσχετο ; 

Εμένα τα ενοχλήματα είναι χαμηλά στην κοιλιά αριστερά... Δεν ξέρω αν οφείλονται στα φάρμακα, στο έντερο ή σε κάτι άλλο πιο θετικό!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 46 λεπτά , Nataly είπε:

Γεια σας κορίτσια, βρίσκομαι στην διαδικασία προετοιμασίας ενδομητρίου για να προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά, παίρνω τις arvekap και cyclacur, χθες πήγα για υπέρηχο και το ενδομήτριο μου ήταν μόνο 6mm (13η μέρα του κύκλου). Είχε κάποια παρόμοια εμπειρία και προχώρησε στην εμβρυομεταφορα τελικά; Υπάρχει περίπτωση να βελτιωθεί το ενδομήτριο όταν σταματήσω τις arvekap; 

Δεν έχω κάνει ποτέ προετοιμασία με averkap. Πάντως για να δώσει το οκ ο δικός μου ήθελε τουλάχιστον 8 και μετά από 5 μέρες την κάναμε. 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιαααα!!!! Η χοριακη μου από την Πέμπτη που ήταν 726,3 σήμερα πήγε 1216 !!! Δεν είχα αύξηση 100%,εχω περίπου 66-67 % αύξηση  αλλά νομίζω ανεβαίνει ικανοποιητικά !! Τι λέτε; 

  • Μου αρέσει 7
  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/18/2024 at 2:55 PM, Aangelika8 said:

Κορίτσια 3η ωοληψια σήμερα πήραμε 7 (στους υπέρηχους βλέπαμε 10) κ καλά είναι τα 4, απογοητευτηκα πάρα πολύ, θέλουμε βλαστοκυστες για προεμφυτευτικο.. Με αυτό το νούμερο μπορεί να μην έχουμε κ καμία...ειναι μεγάλη πτώση σε σχέση με τα 9 καλά που είχα τον Ιούλιο, μπορεί να είναι τυχαίο? Σας έχει τύχει σε κάποιο κύκλο να μην τα πάτε καλά κ σε επόμενο να έχετε πάλι ένα καλό αποτέλεσμα? Το Μάιο θα μπω στα 41... 

Καταλαβαίνω την απογοήτευση σου, το έχω ζήσει. Να μου βλέπουν στον υπέρηχο 6-7-8 και να καταλήγω με 1-2-3 καλά, και να χρειάζομαι βλαστοκύστες και να μην βγαίνουν… και είμαι μικρότερη από σενα. 

Θυμίσου: χρειάζεσαι μόνο ένα και θα έρθει. ☺️

Έχε πίστη στα ωαριάκια σου, από τα 4 κάποιο ή κάποια θα τα καταφέρουν και θα γίνουν βλαστοκυστούλες. Σου στέλνω τις καλύτερες ευχές μου 😘

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Bluee19 είπε:

Κοριτσιαααα!!!! Η χοριακη μου από την Πέμπτη που ήταν 726,3 σήμερα πήγε 1216 !!! Δεν είχα αύξηση 100%,εχω περίπου 66-67 % αύξηση  αλλά νομίζω ανεβαίνει ικανοποιητικά !! Τι λέτε; 

νομίζω παραπάνω από 66 % αύξηση έχεις κορίτσι μ! τώρα λογικά θα σε πάει για υπερηχο ! 🙏

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Angot είπε:

νομίζω παραπάνω από 66 % αύξηση έχεις κορίτσι μ! τώρα λογικά θα σε πάει για υπερηχο ! 🙏

Περιμένω να με πάρει ο εξωσωματικός τηλέφωνο έχουμε ραντεβού στις 25!!! Αλλά έκλεισα με τον γυναικολόγο μου για την Δευτέρα για να μην κάνω άλλη και ανχωθω🥹🙏🏼🙏🏼🙏🏼

πρίν από 1 λεπτό , Bluee19 είπε:

Περιμένω να με πάρει ο εξωσωματικός τηλέφωνο έχουμε ραντεβού στις 25!!! Αλλά έκλεισα με τον γυναικολόγο μου για την Δευτέρα για να μην κάνω άλλη και ανχωθω🥹🙏🏼🙏🏼🙏🏼

 

πρίν από 5 λεπτά , Angot είπε:

νομίζω παραπάνω από 66 % αύξηση έχεις κορίτσι μ! τώρα λογικά θα σε πάει για υπερηχο ! 🙏

Με τέτοια χοριακη τι μπορούμε να δούμε στον υπέρηχο ; Μόνο σάκο ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Bluee19 είπε:

Περιμένω να με πάρει ο εξωσωματικός τηλέφωνο έχουμε ραντεβού στις 25!!! Αλλά έκλεισα με τον γυναικολόγο μου για την Δευτέρα για να μην κάνω άλλη και ανχωθω🥹🙏🏼🙏🏼🙏🏼

 

Με τέτοια χοριακη τι μπορούμε να δούμε στον υπέρηχο ; Μόνο σάκο ; 

εξαρτάται ποτέ θα σ πει! εμένα ήταν πάνω από 2000 όταν πήγα και είδαμε σάκο και εμβρυϊκά στοιχεία! αλλά θα μπορούσε και μόνο σάκο να δούμε!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Angot είπε:

εξαρτάται ποτέ θα σ πει! εμένα ήταν πάνω από 2000 όταν πήγα και είδαμε σάκο και εμβρυϊκά στοιχεία! αλλά θα μπορούσε και μόνο σάκο να δούμε!

Την Δευτέρα πρώτα ο θεός έστω και με αύξηση 60% θα είμαι στις 2000μοναδες χοριακης ελπίζω να φανεί κάτι !!! Αλλά για να είμαι ειλικρινής πιστεύω πως για 18η ημέρα ετ η χοριακη μου είναι πολύ χαμηλή !!! Άλλες κοπέλες έχουν 1000 μονάδες στην δεύτερη χοριακη ☹️

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bluee19 είπε:

Κοριτσιαααα!!!! Η χοριακη μου από την Πέμπτη που ήταν 726,3 σήμερα πήγε 1216 !!! Δεν είχα αύξηση 100%,εχω περίπου 66-67 % αύξηση  αλλά νομίζω ανεβαίνει ικανοποιητικά !! Τι λέτε; 

Ψυχοβγαλτης οι χοριακές σου. Ανεβαίνει και αυτό είναι καλό. Μόνο με τον υπέρηχο θα καταλάβεις τι γίνεται, να πας τη Δευτέρα να ησυχάσεις. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Σποράκι είπε:

Ψυχοβγαλτης οι χοριακές σου. Ανεβαίνει και αυτό είναι καλό. Μόνο με τον υπέρηχο θα καταλάβεις τι γίνεται, να πας τη Δευτέρα να ησυχάσεις. 

Μακαρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα καλά !!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/18/2024 at 12:55 PM, Aangelika8 said:

Κορίτσια 3η ωοληψια σήμερα πήραμε 7 (στους υπέρηχους βλέπαμε 10) κ καλά είναι τα 4, απογοητευτηκα πάρα πολύ, θέλουμε βλαστοκυστες για προεμφυτευτικο.. Με αυτό το νούμερο μπορεί να μην έχουμε κ καμία...ειναι μεγάλη πτώση σε σχέση με τα 9 καλά που είχα τον Ιούλιο, μπορεί να είναι τυχαίο? Σας έχει τύχει σε κάποιο κύκλο να μην τα πάτε καλά κ σε επόμενο να έχετε πάλι ένα καλό αποτέλεσμα? Το Μάιο θα μπω στα 41... 

καλημέρα ! Εγώ τώρα θα μπω στη διαδικασία εξωσωματικής … εμένα μ βρήκαν 7 αυγά δυστυχώς πολύ λίγα ηλικία 37… σκέψου πως νιώθω …. Θα ξεκινήσουμε μ είπε μακρύ πρωτόκολλο και έχει ο θεός ….

  • Καλή τύχη! 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...