Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

Με προσγείωσε λίγο απότομα ο εξωσωματικός πως τα πράγματα δεν πάνε καλά δυστυχώς … θα μας κατατοπίσει ο υπέρηχος για το το ακριβώς συμβαίνει !!!! Αλλά για να είμαι προετοιμασμένη τ γίνετε σε αυτή την περίπτωση περνώ κάποιο χάπι και το αποβάλει ο οργανισμός ή χρειάζεται απόξεση ; 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 29 λεπτά , Bluee19 είπε:

Με προσγείωσε λίγο απότομα ο εξωσωματικός πως τα πράγματα δεν πάνε καλά δυστυχώς … θα μας κατατοπίσει ο υπέρηχος για το το ακριβώς συμβαίνει !!!! Αλλά για να είμαι προετοιμασμένη τ γίνετε σε αυτή την περίπτωση περνώ κάποιο χάπι και το αποβάλει ο οργανισμός ή χρειάζεται απόξεση ; 

Αναλόγως την περίπτωση,δεν είναι κάτι στάνταρ.Οταν είχε παλινδρομησει το έμβρυο στις 8εβδομαδες,δεν είχα πάρει κάτι,το απορροφησε ο οργανισμός.Μην προδικαζεις πάντως,μπορεί να γίνει η ανατροπή και να πάνε όλα καλά στην τελική και στο εύχομαι❤️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Blue Velvet είπε:

Αναλόγως την περίπτωση,δεν είναι κάτι στάνταρ.Οταν είχε παλινδρομησει το έμβρυο στις 8εβδομαδες,δεν είχα πάρει κάτι,το απορροφησε ο οργανισμός.Μην προδικαζεις πάντως,μπορεί να γίνει η ανατροπή και να πάνε όλα καλά στην τελική και στο εύχομαι❤️

Μακαρι να πάνε όλα καλά αλλά πλέον το πήρα απόφαση γιατί ξεκίνησε καλά αλλά μετά ανεβαίνει αργά αργά ☹️ και για 18η μέρα 1216 χοριακη είναι πάτος σε ποιον να το πω και να με πιστέψει …. Κρίμα δεν μπορώ να καταλάβω τι πήγε τόσο λάθος 😭😭😭

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Bluee19 είπε:

Μακαρι να πάνε όλα καλά αλλά πλέον το πήρα απόφαση γιατί ξεκίνησε καλά αλλά μετά ανεβαίνει αργά αργά ☹️ και για 18η μέρα 1216 χοριακη είναι πάτος σε ποιον να το πω και να με πιστέψει …. Κρίμα δεν μπορώ να καταλάβω τι πήγε τόσο λάθος 😭😭😭

Δεν πήγε κάτι λάθος, η φύση κάνει τη δουλειά της. Αν όντως δεν πάνε καλά τα πράγματα σημαίνει πως το εμβρυακι δεν ήταν υγιές και ευτυχώς το αποβάλλεις ο οργανισμός. Μην απογοητεύεσαι όμως, καταρχήν μπορεί να εκπλαγείς στον υπέρηχο αλλά αν όχι είσαι πολύ μικρή από ότι θυμάμαι και θα έρθει το καλό σίγουρα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Σποράκι είπε:

Δεν πήγε κάτι λάθος, η φύση κάνει τη δουλειά της. Αν όντως δεν πάνε καλά τα πράγματα σημαίνει πως το εμβρυακι δεν ήταν υγιές και ευτυχώς το αποβάλλεις ο οργανισμός. Μην απογοητεύεσαι όμως, καταρχήν μπορεί να εκπλαγείς στον υπέρηχο αλλά αν όχι είσαι πολύ μικρή από ότι θυμάμαι και θα έρθει το καλό σίγουρα!!!

Τα έμβρυα πως μπορούμε να ξέρουμε αν υγιή ; Για την επόμενη φορά εννοώ μπορώ με προεμφυτευτικο να τα ελέγξουμε ; Δεν θέλω να ξανά περάσω αυτή την αγωνία και το άγχος …

σε ευχαριστώ για την εμψύχωση αλλά δύσκολο το βλέπω …

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 38 λεπτά , Bluee19 είπε:

Με προσγείωσε λίγο απότομα ο εξωσωματικός πως τα πράγματα δεν πάνε καλά δυστυχώς … θα μας κατατοπίσει ο υπέρηχος για το το ακριβώς συμβαίνει !!!! Αλλά για να είμαι προετοιμασμένη τ γίνετε σε αυτή την περίπτωση περνώ κάποιο χάπι και το αποβάλει ο οργανισμός ή χρειάζεται απόξεση ; 

Ανέβηκε αρκετά η χοριακη σου, χωρίς βέβαια όπως ξέρεις να είναι ιδανική. Στη δεύτερη μου παλινδρομη κάπως έτσι ψυχοβγαλτικα ανέβαινε η χοριακη μου. Βέβαια ούτε 60% δεν είχε αύξηση από την 10η μέρα περίπου και μετά. Όταν πέρασα τις 1000 μονάδες στη χοριακη πήγα για υπέρηχο, είδαμε ότι ήταν ενδομήτριο (γτ φοβόντουσαν για εξωμητριο), και μου είπαν ότι δεν βλέπουν να προχωράει. Όσο ανέβαινε η χοριακη δεν μου σταματούσαν τα φάρμακα. Είχα και ροζ όλο αυτό το διάστημα. Μόλις βγήκε λίγο χαμηλότερη η χοριακη σταμάτησα τα φάρμακα και σε 2 μέρες είδα βαριά περίοδο. Μόλις τελείωσε έκανα υπέρηχο ότι δεν έχει μείνει τπτ και μια μηδενική χοριακη και τέλος. Σε πιο μεγάλα έμβρυα νομίζω επιλέγουν αποξεση ( εγώ ήμουν 10 εβδομάδων).

Μην προδικαζεις τπτ όμως γτ πολλά εμβρυακια μας έχουν εκπλήξει. Υπομονή όσο μπορείς ως τη Δευτέρα...

Η όλη διαδικασία είναι πολύ ψυχοφθορα και λίγοι θα σε νιώσουν. Προσπάθησε να απασχολήσεις με καμια σειρά ή ταινία να κυλήσουν οι ώρες 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bluee19 είπε:

Με προσγείωσε λίγο απότομα ο εξωσωματικός πως τα πράγματα δεν πάνε καλά δυστυχώς … θα μας κατατοπίσει ο υπέρηχος για το το ακριβώς συμβαίνει !!!! Αλλά για να είμαι προετοιμασμένη τ γίνετε σε αυτή την περίπτωση περνώ κάποιο χάπι και το αποβάλει ο οργανισμός ή χρειάζεται απόξεση ; 

Ποτέ δεν ξέρεις κορίτσι μου τι θα γίνει  μην απογοητεύεσαι ακομα θα δείτε στον υπερηχο τι συμβαίνει .αν κάτι δεν πάει καλα φεν νομίζω να πας για απόξεση εγώ είχα κάνει γιατί ήμουν περίπου στην 10η εβδομάδα .σου εύχομαι ολα να σου πάνε καλα αλλά και κάτι να μην πάει καλα θα ξανά προσπαθήσεις ❤️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Bluee19 είπε:

Τα έμβρυα πως μπορούμε να ξέρουμε αν υγιή ; Για την επόμενη φορά εννοώ μπορώ με προεμφυτευτικο να τα ελέγξουμε ; Δεν θέλω να ξανά περάσω αυτή την αγωνία και το άγχος …

σε ευχαριστώ για την εμψύχωση αλλά δύσκολο το βλέπω …

Μόνο με προεμφυτευτικό αλλά πρέπει να πλήρεις κάποιες προϋποθέσεις, νομιζω ηλικία, πρόβλημα υγείας, πάνω από τρεις αποτυχημένες… με επιφύλαξη στα λέω αυτά. Πάντως είναι πολύ νωρίς να το σκεφτείς αυτό, θα δεις το θα σου πει και ο γιατρός. Συνήθως τα μη υγιή έμβρυα δίνουν μηδενικές χοριακες και κάποια προχωράνε και σταματάνε τις πρώτες εβδομάδες. Μη το σκέφτεσαι από τώρα, περίμενε τον υπέρηχο και μετά το συζητάτε.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Bluee19 είπε:

Συγνώμη βρε κορίτσια σας μαύρισα την μέρα !!!! Έχετε δίκιο δυο μέρες υπομονή και βλέπω τι θα γίνει και πως θα προχωρήσω !!! Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα !!! 

Αχ βρε κορίτσι μου να πάνε ολα καλά ευχομαι.. Μην το βαζεις κάτω ακόμη.. Σε νιώθω γιατι το περασα... Ανεβαίνει αργά αλλα ελπίζω να μας κανει την εκπληξη ενας ομορφος σακος.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

καλημέρα ! Εγώ τώρα θα μπω στη διαδικασία εξωσωματικής … εμένα μ βρήκαν 7 αυγά δυστυχώς πολύ λίγα ηλικία 37… σκέψου πως νιώθω …. Θα ξεκινήσουμε μ είπε μακρύ πρωτόκολλο και έχει ο θεός ….

Να μην αγχώνεσαι. Και γω ίδια ηλικία, στον υπέρηχο  φαινόντουσαν 6-8 ωάρια και στην ωοληψία πήραμε τα 4, από τα οποία γονιμοποιηθηκαν τα 3, άριστης ποιότητας όπως μου είπε ο εμβρυολογος! Έχω κάνει εμβρυομεταφορα και τα 3 και περιμένω αποτελέσματα. Όπως λένε και τα κορίτσια εδώ δεν έχει σημασία μόνο η ποσότητα αλλά η ποιότητα των ωαρίων. 

  • Καλή τύχη! 2
  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Elenika said:

Να μην αγχώνεσαι. Και γω ίδια ηλικία, στον υπέρηχο  φαινόντουσαν 6-8 ωάρια και στην ωοληψία πήραμε τα 4, από τα οποία γονιμοποιηθηκαν τα 3, άριστης ποιότητας όπως μου είπε ο εμβρυολογος! Έχω κάνει εμβρυομεταφορα και τα 3 και περιμένω αποτελέσματα. Όπως λένε και τα κορίτσια εδώ δεν έχει σημασία μόνο η ποσότητα αλλά η ποιότητα των ωαρίων. 

Δεν ξέρεις ποσό με βοήθησες … ένα σχόλιο βάλσαμο … ξέρεις καμία φορά προσπαθείς  απο κάπου να πιαστείς να μην τα βλέπεις όλα τόσο απαισιόδοξα … έχω κόψει το κάπνισμα προσπαθώ να τρώω πιο υγιεινά αβοκάντο σαλάτα ανανά ψάρια … ξαι φυσικά να σκέφτομαι αισιόδοξα όσο γίνεται να μην με παίρνει άλλο απο κάτω… 

Σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία απο τα βαθύ της καρδιάς μου !!! Εδώ θα ήμαστε να τα λέμε … εγώ θα έχω νέα απο τον κύκλο του Μαρτίου …  

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

Την Δευτέρα πρώτα ο θεός έστω και με αύξηση 60% θα είμαι στις 2000μοναδες χοριακης ελπίζω να φανεί κάτι !!! Αλλά για να είμαι ειλικρινής πιστεύω πως για 18η ημέρα ετ η χοριακη μου είναι πολύ χαμηλή !!! Άλλες κοπέλες έχουν 1000 μονάδες στην δεύτερη χοριακη ☹️

για μένα η χοριακη το ποσο μεγάλη είναι δεν παίζει κανένα ρόλο ! την προηγούμενη φορά ειχα 2η χοριακη 6700 και πήγε κατά διαόλου! τώρα ειχα 800  15-16 η μέρα και μέχρι ώρα καλα παω! το θέμα είναι ο διπλασιασμός , που και αυτός έχουμε δει ότι και με ένα 70% έχει δώσει μωράκι!  εγώ αυτό που εχω να σου πω σαν παθούσα είναι πως όταν το εμβρυακι δεν είναι υγιές καλύτερα να φεύγει νωρίς ή να μην πιάνει καθόλου , το δικό μ εμεινε 13 εβδομάδες καο αναγκαστικά να διακόψω όσο χτυπούσε η καρδούλα του!  πέρα από τον καημό δλδ ειχα και της τύψεις της έκτρωσης! υπομονή κορίτσι μ μέχρι την δευτέρα , ακόμα όλα τα ενδεχόμενα είναι ανοιχτά σε σένα !

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Lila ki είπε:

Δεν ξέρεις ποσό με βοήθησες … ένα σχόλιο βάλσαμο … ξέρεις καμία φορά προσπαθείς  απο κάπου να πιαστείς να μην τα βλέπεις όλα τόσο απαισιόδοξα … έχω κόψει το κάπνισμα προσπαθώ να τρώω πιο υγιεινά αβοκάντο σαλάτα ανανά ψάρια … ξαι φυσικά να σκέφτομαι αισιόδοξα όσο γίνεται να μην με παίρνει άλλο απο κάτω… 

Σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία απο τα βαθύ της καρδιάς μου !!! Εδώ θα ήμαστε να τα λέμε … εγώ θα έχω νέα απο τον κύκλο του Μαρτίου …  

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και γω σου εύχομαι καλή αρχή και να μην απογοητεύεσαι!!! 

Φαντάσου έχω πάρει έγκριση επιτροπής από Απρίλιο του 2023 και κάναμε τώρα την εμβρυομεταφορά. Έχασα 3 κύκλους λόγω υψηλής οιστραδιόλης, μετά έκανα την ορμονοθεραπεία, έπειτα μου βρήκαν κύστη που έπρεπε να αφαιρεθεί (μπήκαν κατάψυξη), έπρεπε να περιμένω, και τον Ιανουάριο που μπήκαμε στην τελική ευθεία το ενδομητριο την 10η μέρα ήταν 6.8 και η γιατρός δεν μου έδωσε ελπίδες αλλά πήγα και την 12η μέρα και ανέβηκε στο 8.9✌️και επιτέλους μετά από τόσους μήνες και εμπόδια πραγματοποιήθηκε η εμβρυομεταφορά. Είμαι αισιόδοξη και θεωρώ όλα συμβαίνουν στο σωστό χρόνο 🙏

  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Angot είπε:

για μένα η χοριακη το ποσο μεγάλη είναι δεν παίζει κανένα ρόλο ! την προηγούμενη φορά ειχα 2η χοριακη 6700 και πήγε κατά διαόλου! τώρα ειχα 800  15-16 η μέρα και μέχρι ώρα καλα παω! το θέμα είναι ο διπλασιασμός , που και αυτός έχουμε δει ότι και με ένα 70% έχει δώσει μωράκι!  εγώ αυτό που εχω να σου πω σαν παθούσα είναι πως όταν το εμβρυακι δεν είναι υγιές καλύτερα να φεύγει νωρίς ή να μην πιάνει καθόλου , το δικό μ εμεινε 13 εβδομάδες καο αναγκαστικά να διακόψω όσο χτυπούσε η καρδούλα του!  πέρα από τον καημό δλδ ειχα και της τύψεις της έκτρωσης! υπομονή κορίτσι μ μέχρι την δευτέρα , ακόμα όλα τα ενδεχόμενα είναι ανοιχτά σε σένα !

Αυτό ακριβώς λέγαμε με τον άντρα μου το μεσημέρι !!! Πως αν δεν είναι υγιής το εμβρυακι μας καλύτερα να φύγει τώρα πριν ακούσουμε την καρδούλα του που είναι ακόμα σποράκι παρά να το χάσουμε αργότερα που θα είναι μεγαλύτερος ο πόνος !!!

εύχομαι να μας διάψευση ο υπέρηχος και είναι εκεί υγιές και δυνατό και να μεγαλώσει και να γεννηθεί 🥹🥹🥹🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...