Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Blou blou,ειναι παιχνιδακι!Μη το σκεφτεσαι!Δεν καταλαβαινεις τιποτε!Ακου,οταν ο γιατρος δει στον υπερηχο οτι τα αυγουλακια σου ειναι μεγαλουτσικα γινεται η ωοληψια!Μενεις νηστικη και γινεται με ελαφρια μεθη.Στην διαρκεια δεν καταλαβαινεις τιποτε.Οταν ξυπνας επισης τιποτε....το πολυ πολυ να δεις λιγο αιματακι...!Ξεκινησες φαρμακευτικη αγωγη?Ενεσουλες?Αν θελεις πες σε ποιο σταδιο βρισκεσαι.....!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Blou blou,ειναι παιχνιδακι!Μη το σκεφτεσαι!Δεν καταλαβαινεις τιποτε!Ακου,οταν ο γιατρος δει στον υπερηχο οτι τα αυγουλακια σου ειναι μεγαλουτσικα γινεται η ωοληψια!Μενεις νηστικη και γινεται με ελαφρια μεθη.Στην διαρκεια δεν καταλαβαινεις τιποτε.Οταν ξυπνας επισης τιποτε....το πολυ πολυ να δεις λιγο αιματακι...!Ξεκινησες φαρμακευτικη αγωγη?Ενεσουλες?Αν θελεις πες σε ποιο σταδιο βρισκεσαι.....!

Δεν έχω ξεκινήσει τη διαδικασία ακόμα. Απλά φροντίζω να μπω στο κλίμα από τώρα. Αχ είναι κι αυτές οι ενεσούλες που πρέπει να γίνουν.

Εσύ από ότι καταλαβαινω εχεις κάνει ήδη τη διαδικασία.Εύχομαι γρήγορα να φουσκώσει η κοιλίτσα σου.

Εμένα μου πάνε όλα στραβά. Ξεκίνησα διαδικασία με χάπια για σπερματέγχυση αλλά μας πρόεκύψε θέμα με τον θυροειδή μου και δεν προχώρησε η διαδικασία.Άλλαξα γιατρο και μου είπε ότι μόνο η εξωσωματική είναι λύση στο πρόβλημά μας. Άκρη ακόμα δεν έχω βγάλει. αν επιτρέπεται ποιος γιατρό έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ξεκινήσει τη διαδικασία ακόμα. Απλά φροντίζω να μπω στο κλίμα από τώρα. Αχ είναι κι αυτές οι ενεσούλες που πρέπει να γίνουν.

Εσύ από ότι καταλαβαινω εχεις κάνει ήδη τη διαδικασία.Εύχομαι γρήγορα να φουσκώσει η κοιλίτσα σου.

Εμένα μου πάνε όλα στραβά. Ξεκίνησα διαδικασία με χάπια για σπερματέγχυση αλλά μας πρόεκύψε θέμα με τον θυροειδή μου και δεν προχώρησε η διαδικασία.Άλλαξα γιατρο και μου είπε ότι μόνο η εξωσωματική είναι λύση στο πρόβλημά μας. Άκρη ακόμα δεν έχω βγάλει. αν επιτρέπεται ποιος γιατρό έχεις;

Καλησπερα και καλως ηρθες!!

Να μην φοβασαι τιποτα, η ωοληψια δεν ειναι τιποτα και ουτε καταλαβαινεις κατι, κραταει παρα πολυ λιγο και οταν ξυπνας εισαι μια χαρα. οσο για τις ενεσουλες ειναι πολυ μικρη η βελονα και δεν πονας καθολου. Μην τα σκεφτεσαι αυτα!!!Οτι αλλη απορια εχεις ρωτα μας!!

Link to comment
Share on other sites

Ελενάκι μου???????? έρχεται η ώρα????? μα πως περνάει ο καιρός!!!!!!!!!!!!!!!!

Με έναν πόνο γλυκιά μου......με έναν πόνο.....;):D

Το τικεράκι μου δεν το βλέπεις?????? :roll: ή δεν πήγαινε σε μένα το σχόλιο......:rolleyes: χαχαχαχα

δεν το ειδα... συγνωμη..:-(:-(:-(

εκανες δηλαδη αυχενικη? τι φυλλο ειναι ειδαμε?

Link to comment
Share on other sites

Όσο για την ψυχολογία δεν το συζητώ.

Να μην σε παρει απο κατω καλη μου. ουτε η πρωτη εισαι ουτε η τελευταια. Θελει υπομονη και επιμονη και φυσικα θετικη σκεψη. Ολα θα πανε καλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βροχερή μου ολα καλα;;πες μας Για την αυχενικη!!

Μητέρα μια χαρα το εγγονάκι!!

Μπλου μπλου μου γεια σου!οπως είπαν κ τα κορίτσια η διαδικασία δεν ειναι τίποτα!!θα χεις άγχος στην αρχή,λογικό ειναι!αλλα θα δεις πως πραγματικά ειναι εύκολα τα πράγματα απο το πρακτικό κομμάτι!πες μας για σένα αν θες!για ποιο λόγο ειναι μονόδρομος;Αθήνα θα κανεις προσπάθεια;και γενικα οτι απορία εχεις πες μας!!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ξεκινήσει τη διαδικασία ακόμα. Απλά φροντίζω να μπω στο κλίμα από τώρα. Αχ είναι κι αυτές οι ενεσούλες που πρέπει να γίνουν.

Εσύ από ότι καταλαβαινω εχεις κάνει ήδη τη διαδικασία.Εύχομαι γρήγορα να φουσκώσει η κοιλίτσα σου.

Εμένα μου πάνε όλα στραβά. Ξεκίνησα διαδικασία με χάπια για σπερματέγχυση αλλά μας πρόεκύψε θέμα με τον θυροειδή μου και δεν προχώρησε η διαδικασία.Άλλαξα γιατρο και μου είπε ότι μόνο η εξωσωματική είναι λύση στο πρόβλημά μας. Άκρη ακόμα δεν έχω βγάλει. αν επιτρέπεται ποιος γιατρό έχεις;

Καλως ηρθες στην παρεα! Εγω ειμαι παλιο μελος.... Οι ανησυχιες σου μου θυμισαν εμενα.... Οταν καποιος γιατρος μου ειπε οτι χρειαζομαι εξωσωματικη εκλαιγα μερονυχτα... Ειχα κι εγω αγχος για τις ενεσεις.. Εχω θεμα με τις βελονες....

Λοιπον η διαδικασια ειναι γελοια...οι ενεσεις δεν πονουν, η ωοληψια επισης, η ολη διαδικασια δεν ειναι καθολου τραγικη οσο ακουγεται!

Εγω φροντιζα να κρατω μικρα ενθυμια απο καθε τι ωστε αν πετυχω να εχω να θυμαμαι.... Τωρα κρατω την κορη μου αγκαλια κι αν χρειαστει να ξανακανω εξωσ για δευτερο παιδακι δεν θα το σκεφτω ουτε λεπτο!

Να παρεις και μια δευτερη γνωμη γιατρου...


vadKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα βροχερή μου. Για αμνιο δεν ξέρω κάτι όμως πιστεύω λόγω ηλικίας μάλλον δεν θα την γλιτώσω. Ας μην είμαι όμως προπέτης γιατί μπορεί να μην χρειαστεί όμως και να χρειαστεί θα γίνει. Να σου πω την αλήθεια έχω λίγο άγχος αλλά πιστεύω ότι είναι λογικό.


1η IVF (Δεκέμβριος 2011): Αρνητική

2η IVF (Ιούνιος 2012): Βιοχημική κύηση

3η IVF (Μαίος 2013): Βιοχημική κύηση

Ιούλιος 2013: Φυσιολογική σύλληψη

7ybJp3.png

Fxxvp3.png

Καλώς ήρθες πρίγκηπά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Blou Blou καλώς ήρθες στην παρέας μας.:P:p:p

Καταρχήν θα πάρεις μία μεγάλη ανάσα. Μην πελαγώνεις, θα δεις ότι όλη η διαδικασία δεν είναι απολύτως τίποτα. Εδώ είμαστε εμείς να μας ρωτήσεις ότι θέλεις και να σε βοηθήσουμε όπου μπορούμε.

Για να σου δώσω να καταλάβεις οι ενεσούλες δεν είναι τίποτα. Ο γιατρός θα σου πει τι ενέσεις και πότε πρέπει να τις κάνεις και δεν πονάνε καθόλου. Όταν θα έρθει η ώρα θα γίνει η ωοληψία θα κάνεις μία ελαφριά μέθη και όταν ξυπνήσεις θα είναι όλα μια χαρά. Άντε να έχεις λίγα πονάκια περιόδου. Εγώ μετά από ωοληψίες πήγαινα κατ΄ευθείαν για καφεδάκι για να καταλάβεις.

Καλό θα είναι γενικότερα πριν ξεκινήσεις να πάρεις και μία δεύτερη γνώμη για να είσαι σίγουρη και αν η εξωσωματική είναι μονόδρομος θα τον περπατήσεις με ψηλά το κεφάλι με καλή διάθεση και ψυχολογία και με τη βοήθεια της Παναγίας θα αποκτήσεις και εσύ το πολυπόθητο.;);)

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα να σου πάνε τέλεια.

Και μην ξεχνάς εδώ είμαστε εμείς!!!!;);););););)


1η IVF (Δεκέμβριος 2011): Αρνητική

2η IVF (Ιούνιος 2012): Βιοχημική κύηση

3η IVF (Μαίος 2013): Βιοχημική κύηση

Ιούλιος 2013: Φυσιολογική σύλληψη

7ybJp3.png

Fxxvp3.png

Καλώς ήρθες πρίγκηπά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν το ειδα... συγνωμη..:-(:-(:-(

εκανες δηλαδη αυχενικη? τι φυλλο ειναι ειδαμε?

Βροχερή μου ολα καλα;;πες μας Για την αυχενικη!!
Kαλησπέρα βροχερή μου. Για αμνιο δεν ξέρω κάτι όμως πιστεύω λόγω ηλικίας μάλλον δεν θα την γλιτώσω. Ας μην είμαι όμως προπέτης γιατί μπορεί να μην χρειαστεί όμως και να χρειαστεί θα γίνει. Να σου πω την αλήθεια έχω λίγο άγχος αλλά πιστεύω ότι είναι λογικό.

Δεν μπορέσαμε να δούμε το φύλο..... δεν μας καθότανε......:D:D:D χαχαχα.......ούτε αργότερα στον υπέρηχο που έκανα στον γυναικολόγο μου μπορέσαμε να το δούμε......για κοριτσάκι το κόβω, αν κ απο την πρώτη στιγμή ήμουν σίγουρη πως θα ήταν αγόρι...... γερό να είναι μόνο κ τίποτα άλλο δεν με νοιάζει.....εξάλλου ποτέ δεν είχα προτιμήσεις........

Η αυχενική μου βγήκε πολύ καλή,κ μετά απο σκέψη αποφάσισα να μη κάνω αμνιοπαρακέντηση.....ο γιατρός μου την πρότεινε,(λόγω ηλικίας) αλλά μου είπε κ ότι έχει κ ένα βαθμό επικινδυνότητας.....1/200 να χαθεί μια υγιής εγκυμοσύνη μόνο κ μόνο απο αυτή την εξέταση....... τα αποτελέσματα της αυχενικής ήταν 1/1000 αλλά κ αυτό το αποτέλεσμα επηρεάστηκε απο την ηλικία μου( θα έβγαινε ακόμη καλύτερο..)....... οπότε..... γιατί να μην κρατησω το 1/1000 να τύχει μωράκι με ντάουν κ να πάω στο 1/200 να χαθεί ένα υγιές μωρό?????

Τα σκέφτηκα κ τα ξανασκέφτηκα κ λόγω του ότι φοβάμαι πολύ κ αυτή η εγκυμοσύνη μου ήρθε ουρανοκατέβατη όπως γνωρίζετε, αποφάσισα να μην κάνω αμνιο.....ο γιατρός μου συμφώνησε εαν συνεχιστούν να βγαίνουν καλές κ οι άλλες εξετάσεις......το τεστ-α (που θα το κάνω αυτή την εβδομάδα) κ η β επιπέδου όταν θα την κάνω......ελπίζω να μου βγούνε καλές κ να μη χρειαστεί να ξανασκεφτώ αυτό το ενδεχόμενο, διότι αρκετά αγχώθηκα με το θέμα........:rolleyes:

Ευαγγελία μου καταλαβαίνω το άγχος σου κ σου ευχομαι κ πάλι να πάνε όλα καλά.....

Μπλου μπλου καλωσήρθες κ καλή επιτυχία όταν ξεκινήσεις με το καλό......

Με κάλυψαν τα κορίτσια παραπάνω που απάντησαν στις απορίες σου...... νομίζω πως η δυσκολία σε μια εξωσωματική βρίσκεται στο ψυχολογικό κομμάτι κ όχι στο πρακτικό......

Ζένια μου είχα πολύ καιρό να σε δω.....ελπίζω να είσαι καλά εσύ κ η κορούλα σου.......

Σας φιλώ......:D


dYw9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσακια μου γλυκα τι κανετε??εχω πολυ καιρο να γραψω αλλα διαβαζω τα νεα σας....

ελενακι μου με ενα πονο κουκλα μου καλη λευτερια...

οι φρεσκοεγγυουλες τι κανουν φουσκωνεται??

τα υπολοιπα κοιτσια ευχομαι ολες να εισται καλα..

εγω δεν εχω κατι νεοτερο να πω τα ιδια κ τα ιδια...καθε μηνα τα ιδια καθε χρονο τα ιδια ευχομαι ολα τα κοριτσια να μεινουμε γρηγορα εγγυουλες κ φυσικα να κρατησουμε τα μωρακια μας αγκαλια...

φιλακιαα πολλα

Link to comment
Share on other sites

533531_481333131888900_2045160271_n.jpgΚαλημερα !Τι καλα!!Ηρθε κοσμος...και τι κοσμος!!!!Ζενακι μου τι κανει το ανηψακι μας?Φανταζομαι τι ναζακια θα κανει τωρα.....!!Αναμενουμε περιγραφη ,ακους μανουλα?Blou blou ειδες?Οπως ακριβως ειπαν τα κοριτσακι μας,δεν ειναι τιποτε!!Παρε ομως και μια δευτερη γνωμη και αν η εξωσωματικη ειναι μονοδρομος σηκωσε τα μανικια και βουρ για τον δρομο προς την μητροτητα!Οπως και να εχει μανουλες θα γινουμε,πιστη και θεληση να εχουμε!Καλη επιτυχια ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!Φιλακια πολλα στελνω σε ολες τις εγκυουλες,τις μανουλες και σε οποιο κοριτσακι ειναι στην προσπαθεια !Να περνατε ομορφα.....τα καλυτερα ερχονται...Ματς!Μουτς!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορέσαμε να δούμε το φύλο..... δεν μας καθότανε......:D:D:D χαχαχα.......ούτε αργότερα στον υπέρηχο που έκανα στον γυναικολόγο μου μπορέσαμε να το δούμε......για κοριτσάκι το κόβω, αν κ απο την πρώτη στιγμή ήμουν σίγουρη πως θα ήταν αγόρι...... γερό να είναι μόνο κ τίποτα άλλο δεν με νοιάζει.....εξάλλου ποτέ δεν είχα προτιμήσεις........

Η αυχενική μου βγήκε πολύ καλή,κ μετά απο σκέψη αποφάσισα να μη κάνω αμνιοπαρακέντηση.....ο γιατρός μου την πρότεινε,(λόγω ηλικίας) αλλά μου είπε κ ότι έχει κ ένα βαθμό επικινδυνότητας.....1/200 να χαθεί μια υγιής εγκυμοσύνη μόνο κ μόνο απο αυτή την εξέταση....... τα αποτελέσματα της αυχενικής ήταν 1/1000 αλλά κ αυτό το αποτέλεσμα επηρεάστηκε απο την ηλικία μου( θα έβγαινε ακόμη καλύτερο..)....... οπότε..... γιατί να μην κρατησω το 1/1000 να τύχει μωράκι με ντάουν κ να πάω στο 1/200 να χαθεί ένα υγιές μωρό?????

Τα σκέφτηκα κ τα ξανασκέφτηκα κ λόγω του ότι φοβάμαι πολύ κ αυτή η εγκυμοσύνη μου ήρθε ουρανοκατέβατη όπως γνωρίζετε, αποφάσισα να μην κάνω αμνιο.....ο γιατρός μου συμφώνησε εαν συνεχιστούν να βγαίνουν καλές κ οι άλλες εξετάσεις......το τεστ-α (που θα το κάνω αυτή την εβδομάδα) κ η β επιπέδου όταν θα την κάνω......ελπίζω να μου βγούνε καλές κ να μη χρειαστεί να ξανασκεφτώ αυτό το ενδεχόμενο, διότι αρκετά αγχώθηκα με το θέμα........:rolleyes:

Ευαγγελία μου καταλαβαίνω το άγχος σου κ σου ευχομαι κ πάλι να πάνε όλα καλά.....

Μπλου μπλου καλωσήρθες κ καλή επιτυχία όταν ξεκινήσεις με το καλό......

Με κάλυψαν τα κορίτσια παραπάνω που απάντησαν στις απορίες σου...... νομίζω πως η δυσκολία σε μια εξωσωματική βρίσκεται στο ψυχολογικό κομμάτι κ όχι στο πρακτικό......

Ζένια μου είχα πολύ καιρό να σε δω.....ελπίζω να είσαι καλά εσύ κ η κορούλα σου.......

Σας φιλώ......:D

Βροχερούλα συμφωνώ πάρα πολύ με την απόφαση σου για την αμνιο, κι εγω το ίδιο θα έκανα.

Είμαστε και οι δυο φοβισμενες ρε γμτ. ..

Είδες τι γίνεται, αν έχει τραβήξει πολλά μια γυναίκα ?

Της έρχεται το καλό ξαφνικά και δε μπορεί να το πιστέψει!

Την καλημερα μου σε όλες!


X8R8p2.png

uHpXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα, τι μου κάνετε?

Εγώ χθες έκανα την αυχενική και οι μετρήσεις μου ήταν σούπερ μου είπε ο γιατρός. 1:1767 & αυχενικική διαφάνεια 1,62 επίσης είδαμε και ρινικό οστό που είναι πολύ σημαντικό. Περιμένω και την αιματολογική και θα δούμε αν θα χρειαστεί να κάνω αμνιο. Ο γιατρός που μου έκανε τον υπέρηχο μου είπε ότι με αυτές τις μετρήσεις αν ήσουν 37 χρονών ούτε που θα σκεφτόμουν να την κάνεις και τώρα στο λέω μόνο για την ηλικία και για κανέναν άλλο λόγο οι μετρήσεις σου είναι πολύ καλές. Όπως μου είπε οι μετρήσεις μου είναι για γυναίκα με μικρότερη ηλικία από μένα.

Το φύλλο δεν το είδαμε και καλύτερα να σου πω γιατί όταν το μάθω θα ήθελα να είναι και το τελεσίδικο.

Ο γυναικολόγος μου, μου είπε ότι θα περιμένουμε και την αιματολογική και βλέπουμε αν και δεν νομίζει ότι χρειάζεται να την κάνω. Το πολύ πολύ στην 18η εβδομάδα να κάνω έναν υπέρηχο κάτι σα Β επιπέδου και αν εκεί είναι όλα καλά τότε θα την γλιτώσω.


1η IVF (Δεκέμβριος 2011): Αρνητική

2η IVF (Ιούνιος 2012): Βιοχημική κύηση

3η IVF (Μαίος 2013): Βιοχημική κύηση

Ιούλιος 2013: Φυσιολογική σύλληψη

7ybJp3.png

Fxxvp3.png

Καλώς ήρθες πρίγκηπά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...