Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Καλως ηρθες στην παρεα! Εγω ειμαι παλιο μελος.... Οι ανησυχιες σου μου θυμισαν εμενα.... Οταν καποιος γιατρος μου ειπε οτι χρειαζομαι εξωσωματικη εκλαιγα μερονυχτα... Ειχα κι εγω αγχος για τις ενεσεις.. Εχω θεμα με τις βελονες....

Λοιπον η διαδικασια ειναι γελοια...οι ενεσεις δεν πονουν, η ωοληψια επισης, η ολη διαδικασια δεν ειναι καθολου τραγικη οσο ακουγεται!

Εγω φροντιζα να κρατω μικρα ενθυμια απο καθε τι ωστε αν πετυχω να εχω να θυμαμαι.... Τωρα κρατω την κορη μου αγκαλια κι αν χρειαστει να ξανακανω εξωσ για δευτερο παιδακι δεν θα το σκεφτω ουτε λεπτο!

Να παρεις και μια δευτερη γνωμη γιατρου...

Καλημέρα και σε ευχαριστώ για το κουράγιο που μου δίνεις.

Από κλάμα άλλο τίποτα. Να χαίρεσαι την κορούλα σου κορίτσι μου. Και μακάρι να σας έρθει κι άλλο παιδάκι ελπίζω χωρίς δυσκολία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου καλημέρα σε όλες!Σας ευχαριστώ που με δεχτήκατε τόσο θερμά στην παρέα σας.Είστε οι μόνες που με καταλαβαίνετε.

Καλημέρα μπλου, μπλου μην ανησυχείς όλα καλάθα πάνε


1η IVF (Δεκέμβριος 2011): Αρνητική

2η IVF (Ιούνιος 2012): Βιοχημική κύηση

3η IVF (Μαίος 2013): Βιοχημική κύηση

Ιούλιος 2013: Φυσιολογική σύλληψη

7ybJp3.png

Fxxvp3.png

Καλώς ήρθες πρίγκηπά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μη σας κουράζω αλλα τα πράγματα έχουν ως εξής.

Προσπαθούσαμε για κάποιους μήνες με τον άντρα αλλά το παιδάκι μας δεν ερχόταν.Εγώ ήμουν υποψιασμένη ότι κάτι συμβαίνει γιατί ο αντρας μου σε μικρή ηλικία πέρασε καρκίνο και με τις χημειοθεραπείες υπήρχαν πιθανότητες να έχει θέμα με την γονιμότητά του. Κάναμε σπερμοδιάγραμμα και έδειξε ότι όντως υπάρχει σοβαρό πρόβλημα και επίσης βρέθηκε και κηρσοκήλη. Κάνουμε την επέμβαση κηρσοκήλης αλλά η βελτίωση ήταν ελάχιστη. Αρχίζουμε τις επισκέψεις σε γυναικολόγους, ουρολόγους και ο κάθε ένας έλεγε και κάτι διαφορετικό.Πήραμε 5 γνώμες από ουρολόγους και 4 γνώμες από γυναικολόγους.εγώ ήμουν σίγουρη από την αρχή ότι μόνο με εξωσωματική θα τα καταφέρουμε. Κλάμα, στεναχώρια, ένταση στη σχέση μας κι εγώ σε μια αγωνία όλη την ώρα.

σταματάω κάποιους μήνες να ασχολούμαι και λεω σε λίγο καιρό θα ξεκινήσω την εξωσωματική.Παω σε έναν γιατρό και μου γράφει εξετάσεις και μου λέει την 2η μέρα του κύκλου θα κάνεις τις εξετάσεις και θα ξεκινήσεις χάπια για την σπερματέγχυση, έρχεται η μέρα και ξεκινάω τα χάπια και λεω στον γιατρο δεν θα δείτε τις εξετάσεις πρώτα, δεν χρειάζεται μου λεει. Έλα όμως που οι εξετάσεις έδειξαν θέμα με τον θυροειδη!Υπερθυροειδισμός σε προχωρημένο στάδιο.Ο οργανισμός μου ήταν άνω κάτω όπως και οι ορμόνες μου. Τζάμπα χαπακώθηκα κορίτσια. Αλλάζω γυναικολόγο βλέπει τις εξετάσεις και παθαίνει σοκ με τις τιμές του θυροειδή.Μου λέει κορίτσι μου πως δεν έχεις πάθει καρδιά από τις ταχυκαρδίες που σου προκαλεί ο θυροειδής!Μου γράφει την ίδια μέρα εξετάσεις και την επόμενη παω και τις κάνω και ευτυχώς βρήκα έναν καλό ενδοκρινολόγο και άρχισα χάπι για τον θυροειδή.Μετά από 3 μήνες θεραπείας νιώθω άνθρωπος επιτέλους!αν κάποιες από σας έχουν θυροειδή ξέρουν τι προκαλεί!

Και σε αυτή τη φάση έκλεισα ραντεβού στον Μαστρομηνά για να προχωρήσουμε σε εξωσωματική.

Σας κούρασα αλλά έτσι έχουν τα πράγματα. Ταλαιπωρήθηκα κάι ακόμα κάθε φορά κάνω εξετάσεις είμαι σίγουρη ότι κάτι θα μου βρουν!

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μη σας κουράζω αλλα τα πράγματα έχουν ως εξής.

Προσπαθούσαμε για κάποιους μήνες με τον άντρα αλλά το παιδάκι μας δεν ερχόταν.Εγώ ήμουν υποψιασμένη ότι κάτι συμβαίνει γιατί ο αντρας μου σε μικρή ηλικία πέρασε καρκίνο και με τις χημειοθεραπείες υπήρχαν πιθανότητες να έχει θέμα με την γονιμότητά του. Κάναμε σπερμοδιάγραμμα και έδειξε ότι όντως υπάρχει σοβαρό πρόβλημα και επίσης βρέθηκε και κηρσοκήλη. Κάνουμε την επέμβαση κηρσοκήλης αλλά η βελτίωση ήταν ελάχιστη. Αρχίζουμε τις επισκέψεις σε γυναικολόγους, ουρολόγους και ο κάθε ένας έλεγε και κάτι διαφορετικό.Πήραμε 5 γνώμες από ουρολόγους και 4 γνώμες από γυναικολόγους.εγώ ήμουν σίγουρη από την αρχή ότι μόνο με εξωσωματική θα τα καταφέρουμε. Κλάμα, στεναχώρια, ένταση στη σχέση μας κι εγώ σε μια αγωνία όλη την ώρα.

σταματάω κάποιους μήνες να ασχολούμαι και λεω σε λίγο καιρό θα ξεκινήσω την εξωσωματική.Παω σε έναν γιατρό και μου γράφει εξετάσεις και μου λέει την 2η μέρα του κύκλου θα κάνεις τις εξετάσεις και θα ξεκινήσεις χάπια για την σπερματέγχυση, έρχεται η μέρα και ξεκινάω τα χάπια και λεω στον γιατρο δεν θα δείτε τις εξετάσεις πρώτα, δεν χρειάζεται μου λεει. Έλα όμως που οι εξετάσεις έδειξαν θέμα με τον θυροειδη!Υπερθυροειδισμός σε προχωρημένο στάδιο.Ο οργανισμός μου ήταν άνω κάτω όπως και οι ορμόνες μου. Τζάμπα χαπακώθηκα κορίτσια. Αλλάζω γυναικολόγο βλέπει τις εξετάσεις και παθαίνει σοκ με τις τιμές του θυροειδή.Μου λέει κορίτσι μου πως δεν έχεις πάθει καρδιά από τις ταχυκαρδίες που σου προκαλεί ο θυροειδής!Μου γράφει την ίδια μέρα εξετάσεις και την επόμενη παω και τις κάνω και ευτυχώς βρήκα έναν καλό ενδοκρινολόγο και άρχισα χάπι για τον θυροειδή.Μετά από 3 μήνες θεραπείας νιώθω άνθρωπος επιτέλους!αν κάποιες από σας έχουν θυροειδή ξέρουν τι προκαλεί!

Και σε αυτή τη φάση έκλεισα ραντεβού στον Μαστρομηνά για να προχωρήσουμε σε εξωσωματική.

Σας κούρασα αλλά έτσι έχουν τα πράγματα. Ταλαιπωρήθηκα κάι ακόμα κάθε φορά κάνω εξετάσεις είμαι σίγουρη ότι κάτι θα μου βρουν!

Έχεις περάσει και εσύ το γολγοθά σου βρε παιδί μου. Εγώ έχω υποθυρεοειδισμό εδώ και πολλά χρόνια αλλά παίρνω το χαπάκι μου και είμαι μια χαρά. Στο κέντρο που πήγες είναι καλό και οι γιατροί επίσης. Τις πρώτες 2 προσπάθειές μου τις έκανα στο συγκεκριμένο κέντρο αλλά με άλλο γιατρό. Το περιβάλλον είναι πολύ καλό και σε κάνουν να νιώθεις άνετα. Μπορεί εγώ να μην τα κατάφερα εκεί αλλά δεν έχει σημασία το σωστό πρέπει να λέγεται.


1η IVF (Δεκέμβριος 2011): Αρνητική

2η IVF (Ιούνιος 2012): Βιοχημική κύηση

3η IVF (Μαίος 2013): Βιοχημική κύηση

Ιούλιος 2013: Φυσιολογική σύλληψη

7ybJp3.png

Fxxvp3.png

Καλώς ήρθες πρίγκηπά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Blou Blou καλώς ήρθες στην παρέας μας.:P:p:p

Καταρχήν θα πάρεις μία μεγάλη ανάσα. Μην πελαγώνεις, θα δεις ότι όλη η διαδικασία δεν είναι απολύτως τίποτα. Εδώ είμαστε εμείς να μας ρωτήσεις ότι θέλεις και να σε βοηθήσουμε όπου μπορούμε.

Για να σου δώσω να καταλάβεις οι ενεσούλες δεν είναι τίποτα. Ο γιατρός θα σου πει τι ενέσεις και πότε πρέπει να τις κάνεις και δεν πονάνε καθόλου. Όταν θα έρθει η ώρα θα γίνει η ωοληψία θα κάνεις μία ελαφριά μέθη και όταν ξυπνήσεις θα είναι όλα μια χαρά. Άντε να έχεις λίγα πονάκια περιόδου. Εγώ μετά από ωοληψίες πήγαινα κατ΄ευθείαν για καφεδάκι για να καταλάβεις.

Καλό θα είναι γενικότερα πριν ξεκινήσεις να πάρεις και μία δεύτερη γνώμη για να είσαι σίγουρη και αν η εξωσωματική είναι μονόδρομος θα τον περπατήσεις με ψηλά το κεφάλι με καλή διάθεση και ψυχολογία και με τη βοήθεια της Παναγίας θα αποκτήσεις και εσύ το πολυπόθητο.;);)

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα να σου πάνε τέλεια.

Και μην ξεχνάς εδώ είμαστε εμείς!!!!;);););););)

Καταρχήν να σου ευχηθώ μια τέλεια εγκυμοσύνη!!!! Χαίρομαι να ακούω ευχάριστα γιατί ξέρω πόσο πολύ όλες εδώ θέλουμε να γίνουμε μανούλες.

Έχω πάρει αρκετές γνώμες όπως γράφω και παρακάτω. Και έκλεισα ραντεβού στον Μαστρομηνά και ελπίζω να μείνω ευχαριστημένη και να ξεκινήσω σε αυτόν την διαδικασία.

Για να καταλάβεις την ιστορία μου έγραψα παρακάτω για να το δείτε όλες για να μη σας κουράζω κάθε μια ξεχωριστά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχεις περάσει και εσύ το γολγοθά σου βρε παιδί μου. Εγώ έχω υποθυρεοειδισμό εδώ και πολλά χρόνια αλλά παίρνω το χαπάκι μου και είμαι μια χαρά. Στο κέντρο που πήγες είναι καλό και οι γιατροί επίσης. Τις πρώτες 2 προσπάθειές μου τις έκανα στο συγκεκριμένο κέντρο αλλά με άλλο γιατρό. Το περιβάλλον είναι πολύ καλό και σε κάνουν να νιώθεις άνετα. Μπορεί εγώ να μην τα κατάφερα εκεί αλλά δεν έχει σημασία το σωστό πρέπει να λέγεται.

Μακάρι να είμαι τυχερή και να μην ταλαιπωρηθώ πολύ. Μια γνωστή μου έμεινε έγκυος με την πρώτη στον Μαστρομηνά μετά από πολύ ταλαιπωρία με διάφορα γυναικολογικά θέματα που είχε. Η κάθε περίπτωση βέβαια είναι διαφορετική. Μετά από τόσους γιατρούς τα έχω απομυθοποιήσει όλα και δεν εντυπωσιάζομαι εύκολα αλλά είπα να δοκιμάσω άλλον έναν γιατρό.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να σου ευχηθώ μια τέλεια εγκυμοσύνη!!!! Χαίρομαι να ακούω ευχάριστα γιατί ξέρω πόσο πολύ όλες εδώ θέλουμε να γίνουμε μανούλες.

Έχω πάρει αρκετές γνώμες όπως γράφω και παρακάτω. Και έκλεισα ραντεβού στον Μαστρομηνά και ελπίζω να μείνω ευχαριστημένη και να ξεκινήσω σε αυτόν την διαδικασία.

Για να καταλάβεις την ιστορία μου έγραψα παρακάτω για να το δείτε όλες για να μη σας κουράζω κάθε μια ξεχωριστά.

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου. Και εγώ μετά από 6 χρόνια προσπαθειών, 1 σπερματέγχιση και 3 εξωσωματικές κατάφερα να μείνω έγκυος φυσιολογικά. Είναι το μεγαλύτερο θαύμα της ζωής μου.

Μία συμβουλή θα σου δώσω. Αυτό που πρέπει να κοιτάξεις πάνω απ' όλα θα πρέπει να είσαι ψυχολογικά καλά. Θα αφήσεις στην άκρη όλα τα προβλήματα που αντιμετώπισες ή και αυτές που μπορεί να αντιμετωπίζεις ακόμα και να επικεντρωθείς στο στόχο σου. Η διαδικασία να μη σε τρομάζει καθόλου. Άμα θέλεις μπορώ να σου πω ακριβώς πως λειτουργεί το συγκεκριμένο κέντρο για να έχεις μία ιδέα


1η IVF (Δεκέμβριος 2011): Αρνητική

2η IVF (Ιούνιος 2012): Βιοχημική κύηση

3η IVF (Μαίος 2013): Βιοχημική κύηση

Ιούλιος 2013: Φυσιολογική σύλληψη

7ybJp3.png

Fxxvp3.png

Καλώς ήρθες πρίγκηπά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου. Και εγώ μετά από 6 χρόνια προσπαθειών, 1 σπερματέγχιση και 3 εξωσωματικές κατάφερα να μείνω έγκυος φυσιολογικά. Είναι το μεγαλύτερο θαύμα της ζωής μου.

Μία συμβουλή θα σου δώσω. Αυτό που πρέπει να κοιτάξεις πάνω απ' όλα θα πρέπει να είσαι ψυχολογικά καλά. Θα αφήσεις στην άκρη όλα τα προβλήματα που αντιμετώπισες ή και αυτές που μπορεί να αντιμετωπίζεις ακόμα και να επικεντρωθείς στο στόχο σου. Η διαδικασία να μη σε τρομάζει καθόλου. Άμα θέλεις μπορώ να σου πω ακριβώς πως λειτουργεί το συγκεκριμένο κέντρο για να έχεις μία ιδέα

Δίκιο έχεις για την ψυχολογία είναι το σημαντικότερο για να πάνε όλα καλά αλλά πέρασα πολλά στάδια. Απογοήτευση, κλάμα, πολλά γιατί σε μένα, τον αντρούλη μου τον έχω μουρλάνει με τα ψυχολογικά μου. Δεν βοηθάει κι ο άτιμος ο θυροειδής την κατάσταση.

Θα ήθελα να μου πεις πως λειτουργεί το κέντρο για να έχω μια ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις για την ψυχολογία είναι το σημαντικότερο για να πάνε όλα καλά αλλά πέρασα πολλά στάδια. Απογοήτευση, κλάμα, πολλά γιατί σε μένα, τον αντρούλη μου τον έχω μουρλάνει με τα ψυχολογικά μου. Δεν βοηθάει κι ο άτιμος ο θυροειδής την κατάσταση.

Θα ήθελα να μου πεις πως λειτουργεί το κέντρο για να έχω μια ιδέα.

καταρχήν από επιτροπή έχεις περάσει για να πάρεις τα φάρμακα?


1η IVF (Δεκέμβριος 2011): Αρνητική

2η IVF (Ιούνιος 2012): Βιοχημική κύηση

3η IVF (Μαίος 2013): Βιοχημική κύηση

Ιούλιος 2013: Φυσιολογική σύλληψη

7ybJp3.png

Fxxvp3.png

Καλώς ήρθες πρίγκηπά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν από επιτροπή έχεις περάσει για να πάρεις τα φάρμακα?

Όχι δεν έχω περάσει γιατί περιμένω τι θα μου πουν στο κέντρο πότε θα ξεκινήσουμε τη διαδικασία. Δεν ξέρω αν θα μου ζητήσουν κι άλλες εξετάσεις και τι μπορεί να δείξουν πάλι!!!

Ξέχασα ότι είναι και το θέμα με την επιτροπή. Αν πληρώσω τα φάρμακα από μόνη μου είναι πολύ ακριβά. Έχω και θέμα με τη δουλειά τι δικαιολογίες θα βρίσκω για να λείψω για την επιτροπή, την ωοληψία την εμβρυμεταφορά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όχι δεν έχω περάσει γιατί περιμένω τι θα μου πουν στο κέντρο πότε θα ξεκινήσουμε τη διαδικασία. Δεν ξέρω αν θα μου ζητήσουν κι άλλες εξετάσεις και τι μπορεί να δείξουν πάλι!!!

Ξέχασα ότι είναι και το θέμα με την επιτροπή. Αν πληρώσω τα φάρμακα από μόνη μου είναι πολύ ακριβά. Έχω και θέμα με τη δουλειά τι δικαιολογίες θα βρίσκω για να λείψω για την επιτροπή, την ωοληψία την εμβρυμεταφορά.

καταρχήν θα σε απογοητεύσω τώρα γιατί οι επιτροπή έχει μεγάλο χρόνο αναμονής. Θα πρέπει να μαζέψεις όλα τα δικαιολογητικά τα δικά σου και του άνδρα σου. Του άνδρα σου βέβαια και μόνο σε οδηγεί κατευθείαν στο να σε περάσουν στην επιτροπή. Συνήθως με προβληματικό σπέρμα δίνουν το οκ αμέσως. Θα πρέπει όμως να πάρεις τηλέφωνο να κλείσεις ραντεβού και ωστόσο να μαζεύεις και τα δικαιολογητικά. Για να σου δώσω να καταλάβεις η αναμονή είναι πάνω από 3 μήνες απ΄όσο ξέρω.

Εσύ εκτός από θυροειδή τι άλλες εξετάσεις έχεις στα χέρια σου. Σαλπιγγογραφία υπάρχει?


1η IVF (Δεκέμβριος 2011): Αρνητική

2η IVF (Ιούνιος 2012): Βιοχημική κύηση

3η IVF (Μαίος 2013): Βιοχημική κύηση

Ιούλιος 2013: Φυσιολογική σύλληψη

7ybJp3.png

Fxxvp3.png

Καλώς ήρθες πρίγκηπά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν θα σε απογοητεύσω τώρα γιατί οι επιτροπή έχει μεγάλο χρόνο αναμονής. Θα πρέπει να μαζέψεις όλα τα δικαιολογητικά τα δικά σου και του άνδρα σου. Του άνδρα σου βέβαια και μόνο σε οδηγεί κατευθείαν στο να σε περάσουν στην επιτροπή. Συνήθως με προβληματικό σπέρμα δίνουν το οκ αμέσως. Θα πρέπει όμως να πάρεις τηλέφωνο να κλείσεις ραντεβού και ωστόσο να μαζεύεις και τα δικαιολογητικά. Για να σου δώσω να καταλάβεις η αναμονή είναι πάνω από 3 μήνες απ΄όσο ξέρω.

Εσύ εκτός από θυροειδή τι άλλες εξετάσεις έχεις στα χέρια σου. Σαλπιγγογραφία υπάρχει?

όχι δεν έχω σαλπιγγογραφία διότι κανένας γιατρός δεν μου μίλησε για κάτι τέτοιο. μήπως λόγο ηλικίας δεν μου το ζητάνε; είμαι 30.

άλλες εξετάσεις έχω ορμονολικές, του θυροειδή και του άντρα μου υπέρηχο κηρσοκήλης, το χαρτί ότι έγινε επέμβαση και σπερμοδιάγραμμα.

Τα φάρμακα πόσο κάνουν;

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν έχω σαλπιγγογραφία διότι κανένας γιατρός δεν μου μίλησε για κάτι τέτοιο. μήπως λόγο ηλικίας δεν μου το ζητάνε; είμαι 30.

άλλες εξετάσεις έχω ορμονολικές, του θυροειδή και του άντρα μου υπέρηχο κηρσοκήλης, το χαρτί ότι έγινε επέμβαση και σπερμοδιάγραμμα.

Τα φάρμακα πόσο κάνουν;

οι σάλπιγγες δεν έχουν καμία σχέση με την ηλικία. Πόσο βλάκας είναι ο γιατρός σου θεέ μου? Πως είναι δυνατόν να σε στέλνει για σπερματέγχιση χωρίς να ξέρει αν οι σαλπιγγές σου είναι διαβατές? Βέβαια και μόνο με το σπερματοδιάγραμμα που δείχνει ότι υπάρχει πρόβλημα και την κυρσοκύλη νομίζω ότι δεν θα έχεις πρόβλημα με την επιτροπή. Μου είπες ότι το σπέρμα σας είναι χάλια έτσι δεν είναι?

Τα φάρμακα είναι πανάκριβα. Εγώ την πρώτη προσπάθεια πήρα κάποια φάρμακα από το ΙΚΑ γιατί πήγα με πρόκληση δηλαδή και καλά σπερματέγχιση και μου δώσανε κάποια φάρμακα από ΙΚΑ τα οποία στοίχιζαν κοντά στα 800 ευρώ (τα οποία και δεν πλήρωσα) βάλε και άλλο 1500 ευρώ που έδωσα στο φαρμακείο για να πάρω τα υπόλοιπα? και το κέντρο? Πολλά λεφτά.

Στην δεύτερη προσπάθειά μου που πήγα με επιτροπή έδωσα κοντά στα 80 ευρώ μόνο στο φαρμακείο για κάποια φάρμακα που πήρα με συμμετοχή, όλα τα άλλα τα πήρα από τον ΕΟΠΠΥ

Μπες ιντερνετ και δες τι διακαιολογητικά χρειάζονται για την επιτροπή


1η IVF (Δεκέμβριος 2011): Αρνητική

2η IVF (Ιούνιος 2012): Βιοχημική κύηση

3η IVF (Μαίος 2013): Βιοχημική κύηση

Ιούλιος 2013: Φυσιολογική σύλληψη

7ybJp3.png

Fxxvp3.png

Καλώς ήρθες πρίγκηπά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

οι σάλπιγγες δεν έχουν καμία σχέση με την ηλικία. Πόσο βλάκας είναι ο γιατρός σου θεέ μου? Πως είναι δυνατόν να σε στέλνει για σπερματέγχιση χωρίς να ξέρει αν οι σαλπιγγές σου είναι διαβατές? Βέβαια και μόνο με το σπερματοδιάγραμμα που δείχνει ότι υπάρχει πρόβλημα και την κυρσοκύλη νομίζω ότι δεν θα έχεις πρόβλημα με την επιτροπή. Μου είπες ότι το σπέρμα σας είναι χάλια έτσι δεν είναι?

Τα φάρμακα είναι πανάκριβα. Εγώ την πρώτη προσπάθεια πήρα κάποια φάρμακα από το ΙΚΑ γιατί πήγα με πρόκληση δηλαδή και καλά σπερματέγχιση και μου δώσανε κάποια φάρμακα από ΙΚΑ τα οποία στοίχιζαν κοντά στα 800 ευρώ (τα οποία και δεν πλήρωσα) βάλε και άλλο 1500 ευρώ που έδωσα στο φαρμακείο για να πάρω τα υπόλοιπα? και το κέντρο? Πολλά λεφτά.

Στην δεύτερη προσπάθειά μου που πήγα με επιτροπή έδωσα κοντά στα 80 ευρώ μόνο στο φαρμακείο για κάποια φάρμακα που πήρα με συμμετοχή, όλα τα άλλα τα πήρα από τον ΕΟΠΠΥ

Μπες ιντερνετ και δες τι διακαιολογητικά χρειάζονται για την επιτροπή

Κι εγώ την ίδια απορία είχα για τον γιατρό όταν τα σκέφτηκα πιο ψύχραιμα και αφού είχα πάρει τα χάπια. δεν θέλω να το σκέφτομαι τι πέρασα.

το σπέρμα είναι χάλια τόσο που θα πάμε για μικρογονιμοποίηση.

θα μπω να δω τα δικαιολογητικά. τελικά έχω πολύ δρόμο μπροστά μου. κι πίστευα θα είναι πιο εύκολα. το κέντρο ποσά να παίρνει άραγε;;

πάντως σε ευχαριστώ που με βοηθάς. με βάζεις σε μια σειρά.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την ίδια απορία είχα για τον γιατρό όταν τα σκέφτηκα πιο ψύχραιμα και αφού είχα πάρει τα χάπια. δεν θέλω να το σκέφτομαι τι πέρασα.

το σπέρμα είναι χάλια τόσο που θα πάμε για μικρογονιμοποίηση.

θα μπω να δω τα δικαιολογητικά. τελικά έχω πολύ δρόμο μπροστά μου. κι πίστευα θα είναι πιο εύκολα. το κέντρο ποσά να παίρνει άραγε;;

πάντως σε ευχαριστώ που με βοηθάς. με βάζεις σε μια σειρά.

Μπλου μπλου μην αγχώνεσαι βάλε τα πράγματα σε μία σειρά.

Πρώτον θα πάρεις να κλείσει ραντεβού για επιτροπή και άμα σου πουν αν έχει μαζέψει τα δικαιολογητικά θα πεις ναι γιατί θα έχεις τόσο καιρό στην διάθεσή σου που θα προλάβεις

Δεύτερον δες τι δικαιολογητικά χρειάζονται για να τα βάλεις σε μία σειρά

Τρίτον μίλα με το γιατρό σου να δεις τι άλλες εξετάσεις πρέπει να κάνεις για να τις κάνεις.

Καλύτερα να πας με μία σειρά και για να μην πελάγώσεις και να είσαι καθ΄όλα έτοιμη και χωρίς άγχος όταν θα κάνεις την προσπάθειά σου. Εγώ στην πρώτη μου προσπάθεια έτρεχα σαν τον βέγγο και αντί να είμαι χαλαρή ήμουν στην τσίτα για να τα προλάβω όλα στην ώρα τους. Ο γιατρός σου όπως και το κέντρο δεν πρόκειται να φύγουν πάρτα με τη σειρά λοιπόν και ένα βήμα κάθε φορά.


1η IVF (Δεκέμβριος 2011): Αρνητική

2η IVF (Ιούνιος 2012): Βιοχημική κύηση

3η IVF (Μαίος 2013): Βιοχημική κύηση

Ιούλιος 2013: Φυσιολογική σύλληψη

7ybJp3.png

Fxxvp3.png

Καλώς ήρθες πρίγκηπά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...