Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Μπλου μπλου μην αγχώνεσαι βάλε τα πράγματα σε μία σειρά.

Πρώτον θα πάρεις να κλείσει ραντεβού για επιτροπή και άμα σου πουν αν έχει μαζέψει τα δικαιολογητικά θα πεις ναι γιατί θα έχεις τόσο καιρό στην διάθεσή σου που θα προλάβεις

Δεύτερον δες τι δικαιολογητικά χρειάζονται για να τα βάλεις σε μία σειρά

Τρίτον μίλα με το γιατρό σου να δεις τι άλλες εξετάσεις πρέπει να κάνεις για να τις κάνεις.

Καλύτερα να πας με μία σειρά και για να μην πελάγώσεις και να είσαι καθ΄όλα έτοιμη και χωρίς άγχος όταν θα κάνεις την προσπάθειά σου. Εγώ στην πρώτη μου προσπάθεια έτρεχα σαν τον βέγγο και αντί να είμαι χαλαρή ήμουν στην τσίτα για να τα προλάβω όλα στην ώρα τους. Ο γιατρός σου όπως και το κέντρο δεν πρόκειται να φύγουν πάρτα με τη σειρά λοιπόν και ένα βήμα κάθε φορά.


1η IVF (Δεκέμβριος 2011): Αρνητική

2η IVF (Ιούνιος 2012): Βιοχημική κύηση

3η IVF (Μαίος 2013): Βιοχημική κύηση

Ιούλιος 2013: Φυσιολογική σύλληψη

7ybJp3.png

Fxxvp3.png

Καλώς ήρθες πρίγκηπά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκια μου! Έχω μήνες να μπω... όμως σας διαβάζω και ενημερώνομαι!

Να είναι καλά όλες οι νέες εγκυούλες μας και με το καλό να μείνουν γκαστρούλες και οι υπόλοιπες και να έχουμε μόνο επιτυχημένες προσπάθειες!!!

Έλενα, Λία, Ευαγγελία, Βροχερούλα, μίμιτρα, Ιωάννα και όποια άλλη ξεχνώ, το κοριτσάκι μου σας στέλνει φιλάκια!

Blou blou ψυχραιμία πάνω από όλα! Όχι άλλα κλάμματα! Το ταξίδι της εξωσωματικής είναι ψυχοφθόρο μεν αλλά όταν το αποτέλεσμα είναι θετικό νίωθεις πως έχεις γνωρίσει το μωράκι σου από την αρχή της δημιουργίας του!!!

Όταν θα δεις τα γονιμοποιημένα ωαριάκια σου μέσα από το μικροσκόπιο θα καταλάβεις πως αξίζει και λίγη ταλαιπωρία!

Κοίταξε να μαζέψεις όλα τα δικαιολογητικά που χρειάζονται για να περάσεις επιτροπή όσο πιο σύντομα γίνεται... Τα περισσότερα κέντρα έχουν ''άκρες'' και μπορείς να περάσεις πολύ πιο γρήγορα από το ραντεβού που πραγματικά σου κλείνουν. Εσένα θα σου εγκριθούν αμέσως τα φάρμακα λόγω της υπογονιμότητας του συζύγου. Έτσι κατάφερα να περάσω κι εγώ επιτροπή για να ξεκινήσω για δεύτερο παιδάκι.

Σου εύχομαι καλή αρχή και με ένα θετικότατο αποτέλεσμα!

Να είσαι αισιόδοξη και όλα θα πάνε καλά!΄

Ότι χρειαστείς εμείς είμαστε εδώ να σε βοηθήσουμε!


vadKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπλου μπλου μην αγχώνεσαι βάλε τα πράγματα σε μία σειρά.

Πρώτον θα πάρεις να κλείσει ραντεβού για επιτροπή και άμα σου πουν αν έχει μαζέψει τα δικαιολογητικά θα πεις ναι γιατί θα έχεις τόσο καιρό στην διάθεσή σου που θα προλάβεις

Δεύτερον δες τι δικαιολογητικά χρειάζονται για να τα βάλεις σε μία σειρά

Τρίτον μίλα με το γιατρό σου να δεις τι άλλες εξετάσεις πρέπει να κάνεις για να τις κάνεις.

Καλύτερα να πας με μία σειρά και για να μην πελάγώσεις και να είσαι καθ΄όλα έτοιμη και χωρίς άγχος όταν θα κάνεις την προσπάθειά σου. Εγώ στην πρώτη μου προσπάθεια έτρεχα σαν τον βέγγο και αντί να είμαι χαλαρή ήμουν στην τσίτα για να τα προλάβω όλα στην ώρα τους. Ο γιατρός σου όπως και το κέντρο δεν πρόκειται να φύγουν πάρτα με τη σειρά λοιπόν και ένα βήμα κάθε φορά.

Αντί να είμαστε απόλυτα χαλαρές τρέχουμε κιόλας με τη γραφειοκρατία. Θα κάνω τ αβήματα ένα ένα λοιπόν. Όλα εναντίον μας βρε παιδί μου.

Αχ τι τραβάμε οι υποψήφιες μανούλες.

Πες μου όμως τα δικά σου τα ευχάριστα. Πόσον μηνών είσαι; Φαντάζομαι όταν ανακάλυψες την εγκυμοσύνη ένιωσες η πιο ευτυχισμένη γυναίκα στον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου! Έχω μήνες να μπω... όμως σας διαβάζω και ενημερώνομαι!

Να είναι καλά όλες οι νέες εγκυούλες μας και με το καλό να μείνουν γκαστρούλες και οι υπόλοιπες και να έχουμε μόνο επιτυχημένες προσπάθειες!!!

Έλενα, Λία, Ευαγγελία, Βροχερούλα, μίμιτρα, Ιωάννα και όποια άλλη ξεχνώ, το κοριτσάκι μου σας στέλνει φιλάκια!

Blou blou ψυχραιμία πάνω από όλα! Όχι άλλα κλάμματα! Το ταξίδι της εξωσωματικής είναι ψυχοφθόρο μεν αλλά όταν το αποτέλεσμα είναι θετικό νίωθεις πως έχεις γνωρίσει το μωράκι σου από την αρχή της δημιουργίας του!!!

Όταν θα δεις τα γονιμοποιημένα ωαριάκια σου μέσα από το μικροσκόπιο θα καταλάβεις πως αξίζει και λίγη ταλαιπωρία!

Κοίταξε να μαζέψεις όλα τα δικαιολογητικά που χρειάζονται για να περάσεις επιτροπή όσο πιο σύντομα γίνεται... Τα περισσότερα κέντρα έχουν ''άκρες'' και μπορείς να περάσεις πολύ πιο γρήγορα από το ραντεβού που πραγματικά σου κλείνουν. Εσένα θα σου εγκριθούν αμέσως τα φάρμακα λόγω της υπογονιμότητας του συζύγου. Έτσι κατάφερα να περάσω κι εγώ επιτροπή για να ξεκινήσω για δεύτερο παιδάκι.

Σου εύχομαι καλή αρχή και με ένα θετικότατο αποτέλεσμα!

Να είσαι αισιόδοξη και όλα θα πάνε καλά!΄

Ότι χρειαστείς εμείς είμαστε εδώ να σε βοηθήσουμε!

Καλημέρα και με το καλό η προσπάθειά σου να πετύχει με την πρώτη!!!

Σας ευχαριστώ για όλα κορίτσια. Για μένα όπως και για όλες στην αρχή όλο αυτό είναι ένα άγνωστο μονοπάτι και είναι όλα τόσο μπερδεμένα. Φαντάζομαι όταν όλα τελειώνουν και κρατάς το παιδάκι σου αγκαλιά όλα ξεχνιούνται.

Link to comment
Share on other sites

Βροχερούλα συμφωνώ πάρα πολύ με την απόφαση σου για την αμνιο, κι εγω το ίδιο θα έκανα.

Είμαστε και οι δυο φοβισμενες ρε γμτ. ..

Είδες τι γίνεται, αν έχει τραβήξει πολλά μια γυναίκα ?

Της έρχεται το καλό ξαφνικά και δε μπορεί να το πιστέψει!

Την καλημερα μου σε όλες!

Δημητρούλα μου χαίρομαι πολύ πολύ που με καταλαβαίνεις.......

Έτσι είναι.....αν έχεις τραβήξει να πάνδεινα για να φτάσεις στον στόχο σου, σε τρομάζει ακόμη κ σαν ιδέα οτιδήποτε "απειλεί" το μωράκι σου........

αχχχχχ ας είναι γερά τα μωράκια μας κ εμείς αντέχουμε τα πάντα γι αυτά.....

Ο γιόκας σου τι κάνει??? μεγαλώνει?? σου ρίχνει κλωτσιές???

περιμένω με αγωνία την πρώτη μου κλωτσιά.....;)

φιλιά!!!!!


dYw9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου καλημέρα, τι μου κάνετε?

Εγώ χθες έκανα την αυχενική και οι μετρήσεις μου ήταν σούπερ μου είπε ο γιατρός. 1:1767 & αυχενικική διαφάνεια 1,62 επίσης είδαμε και ρινικό οστό που είναι πολύ σημαντικό. Περιμένω και την αιματολογική και θα δούμε αν θα χρειαστεί να κάνω αμνιο. Ο γιατρός που μου έκανε τον υπέρηχο μου είπε ότι με αυτές τις μετρήσεις αν ήσουν 37 χρονών ούτε που θα σκεφτόμουν να την κάνεις και τώρα στο λέω μόνο για την ηλικία και για κανέναν άλλο λόγο οι μετρήσεις σου είναι πολύ καλές. Όπως μου είπε οι μετρήσεις μου είναι για γυναίκα με μικρότερη ηλικία από μένα.

Το φύλλο δεν το είδαμε και καλύτερα να σου πω γιατί όταν το μάθω θα ήθελα να είναι και το τελεσίδικο.

Ο γυναικολόγος μου, μου είπε ότι θα περιμένουμε και την αιματολογική και βλέπουμε αν και δεν νομίζει ότι χρειάζεται να την κάνω. Το πολύ πολύ στην 18η εβδομάδα να κάνω έναν υπέρηχο κάτι σα Β επιπέδου και αν εκεί είναι όλα καλά τότε θα την γλιτώσω.

Μπράβο κοριτσάκι μου,΄όλα πάνε καλά λοιπόν.....

Τα ίδια έλεγε κ σε μένα ο γιατρός.....ότι δεν φαίνεται η ηλικία ,μου στα αποτελέσματα.......χαχαχαχχαχ

Γλύτωσες κ εσύ λοιπόν απο την αμνιο.....

Εννοείς ότι θα κάνεις το τεστ-α στην 18η εβδομάδα??? αυτό συνοδεύεται κ πάλι απο αιματολογικές όπως η αυχενική..... εγώ θα το κάνω την Πέμπτη κ με έφαγε η αγωνία......

φιλιά.....


dYw9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

Μπλου μπλου, στο κεντρο του Μαστρομηνα καταφερα να μεινω εγκυος στο κοριτσακι μου. με αλλο γιατρο βεβαια αλλα σαν κεντρο ειναι πολυ καλο και λειτουργει αψογα!!

Μην ααγχωνεσαι με την επιτροπη περιμενε να πας πρωτα στο ραντεβου και θα σε καθοδηγησει αυτος!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

Μπλου μπλου, στο κεντρο του Μαστρομηνα καταφερα να μεινω εγκυος στο κοριτσακι μου. με αλλο γιατρο βεβαια αλλα σαν κεντρο ειναι πολυ καλο και λειτουργει αψογα!!

Μην ααγχωνεσαι με την επιτροπη περιμενε να πας πρωτα στο ραντεβου και θα σε καθοδηγησει αυτος!!

Καλημέρα. Μακάρι να είναι τυχερό και για μένα. Να ξεμπερδέψω και με την επιτροπή.

Αν όλα πάνε καλά μπορείς να μου πεις μετα την εμβρυομεταφορά πόσες μέρες πρέπει να λείψω από τη δουλειά και αν χρειάζεται ξάπλα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα. Μακάρι να είναι τυχερό και για μένα. Να ξεμπερδέψω και με την επιτροπή.

Αν όλα πάνε καλά μπορείς να μου πεις μετα την εμβρυομεταφορά πόσες μέρες πρέπει να λείψω από τη δουλειά και αν χρειάζεται ξάπλα;

Κοιτα συνηθως ειναι θεμα γιατρου, εμενα ηθελε παντα την πρωτη μερα ξαπλα εντελως και απο την επομενη κανονικα αλλα οχι βαρη. αλλοι γιατροι λενε μια βδομαδα. Απο προσωπικη μου εμπειρια αν ειναι να σου κατσει θα σου κατσει. Εγω στην τελευταια προσπαθεια δεν καθισα σχεδον καθολου.

Γενικα θα σου ελεγα την τριτη μερα να πας στη δουλεια σου αν ειναι γραφειου βεβαια

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα συνηθως ειναι θεμα γιατρου, εμενα ηθελε παντα την πρωτη μερα ξαπλα εντελως και απο την επομενη κανονικα αλλα οχι βαρη. αλλοι γιατροι λενε μια βδομαδα. Απο προσωπικη μου εμπειρια αν ειναι να σου κατσει θα σου κατσει. Εγω στην τελευταια προσπαθεια δεν καθισα σχεδον καθολου.

Γενικα θα σου ελεγα την τριτη μερα να πας στη δουλεια σου αν ειναι γραφειου βεβαια

Ευτυχώς η δουλειά μου είναι γραφείου. Για παραπάνω από 2 μέρες άδεια δεν το βλέπω να μου δίνουν. Και δεν θέλω να μαθευτεί για ποιό λόγο παίρνω άδεια. Είναι πολλά τα θέματά μου τελικά!

Πάντως έχεις απόλυτα δίκιο ό,τι είναι να γίνει θα γίνει. Αν επιτρέπεται πόσες προσπάθειες έκανες;

Link to comment
Share on other sites

γεια σαςςςςςςςςςςςςς!!!!!!!!!!!!!!καλε επιτελους ξυπνησαμε!!!

ζενακι μου τι κανεις??ολα καλα?η μικρη?φιλια πολλα πολλα!!

χρυσα μου δεν το βαζουμε κατω!!να μπαινεις να μας λες τι κανεις!!γενικα!! ;)

βαγγελιτσα σουπερ τα νεα!!!μια χαρα τα βλεπω τα ποσοστα!!ευχομαι να μην χρειαστει αμνιο αλλα και να χρειαστει ολα θα πανε σουπερ!!

μπλου μπλου μου σ εχουν αναλαβει τα κοριτσακια με τις γνωσεις τους!!εγω αυτο που εχω να πω ειναι πως αν θελει να σου κατσει θα σου κατσει!!οι γιατροι σου λενε ξαπλα πιο πολυ για ψυχολογικους λογους!μου το χε πει ο γιατρος μου στην πρωτη προσπαθεια!εμενα η τυχερη μου ηταν αυτη στην οποια εκατσα απλα την πρωτη μερα!!απο την επομενη πεταγε ο πισινος μου στο εξω!ετυχε!απλα η ψυχολογια μου ηταν πολυ καλυτερη!!οπως σου βγει!!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σαςςςςςςςςςςςςς!!!!!!!!!!!!!!καλε επιτελους ξυπνησαμε!!!

ζενακι μου τι κανεις??ολα καλα?η μικρη?φιλια πολλα πολλα!!

χρυσα μου δεν το βαζουμε κατω!!να μπαινεις να μας λες τι κανεις!!γενικα!! ;)

βαγγελιτσα σουπερ τα νεα!!!μια χαρα τα βλεπω τα ποσοστα!!ευχομαι να μην χρειαστει αμνιο αλλα και να χρειαστει ολα θα πανε σουπερ!!

μπλου μπλου μου σ εχουν αναλαβει τα κοριτσακια με τις γνωσεις τους!!εγω αυτο που εχω να πω ειναι πως αν θελει να σου κατσει θα σου κατσει!!οι γιατροι σου λενε ξαπλα πιο πολυ για ψυχολογικους λογους!μου το χε πει ο γιατρος μου στην πρωτη προσπαθεια!εμενα η τυχερη μου ηταν αυτη στην οποια εκατσα απλα την πρωτη μερα!!απο την επομενη πεταγε ο πισινος μου στο εξω!ετυχε!απλα η ψυχολογια μου ηταν πολυ καλυτερη!!οπως σου βγει!!

Τα καλά μου κορίτσια πόσο με ανεβάζουν ψυχολογικά και μου ανοίγουν τα μάτια με τις γνώσεις τους. Και όταν σας διαβάζω και βλέπω ότι είτε ειστε μανούλες είτε εγκυούλες πόσο χαίρομαι και συγκινούμαι γιατί ξέρω πόσο πολύ το θέλουμε όλες και πως ώρες ώρες μοιάζει άπιαστο όνειρο.

Link to comment
Share on other sites

Αντί να είμαστε απόλυτα χαλαρές τρέχουμε κιόλας με τη γραφειοκρατία. Θα κάνω τ αβήματα ένα ένα λοιπόν. Όλα εναντίον μας βρε παιδί μου.

Αχ τι τραβάμε οι υποψήφιες μανούλες.

Πες μου όμως τα δικά σου τα ευχάριστα. Πόσον μηνών είσαι; Φαντάζομαι όταν ανακάλυψες την εγκυμοσύνη ένιωσες η πιο ευτυχισμένη γυναίκα στον κόσμο.

εξαφανίστηκα είχα πάει να κάνω ένα καρδιογράφημα.

Όταν ανακάλυψα ότι είμαι έγκυος δεν το πίστευα, νόμιζα ότι μου είχαν δώσει λάθος χοριακή. Να σκεφτείς ότι το Μάιο έκανα εξωσωματική και ήταν βιοχημική και τον Ιούλιο έμεινα έγκυος μόνη μου. Ακόμα δεν το έχω πιστέψει. Είμαι στη 13η εβδομάδα, χθες έκανα την αυχενική και προσπαθώ ακόμα να το συνειδητοποιήσω


1η IVF (Δεκέμβριος 2011): Αρνητική

2η IVF (Ιούνιος 2012): Βιοχημική κύηση

3η IVF (Μαίος 2013): Βιοχημική κύηση

Ιούλιος 2013: Φυσιολογική σύλληψη

7ybJp3.png

Fxxvp3.png

Καλώς ήρθες πρίγκηπά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...