Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Πολλά φιλάκια και χαιδεματα στα ξαδερφακια!!! Το τι χορό θα κάνουμε λέμε την άλλη Παρασκευή!!! Κάθε κοπέλα που τα καταφέρνει με το δικό μας πρόβλημα ή μάλλον κάθε οικογένεια που αποκτά το ή τα παιδάκια της εινα χαρά για όλους μας! Είμαστε μια μεγααααλη οικογένεια εδώ μέσα' date=' παρόλο που δεν μπαίνουμε συχνά...εγώ εδώ μπορώ να μιλήσω και να με νιωσετε..δεν ξέρει κανένας για το πρόβλημα μας και πως αποκτήσαμε το παιδάκι μας και ώρες ώρες νιώθω να πνιγομαι...αχ τι σας λέω!!!! Μαγισσουλα μου 😍 😍 😍[/quote']

Καλημερα!!!

Όπως τα λες ειναι!!!!!

Και εμας που ξέρουν κάποιοι ..... Δεν μπορει κανενας τους να καταλαβει απόλυτα !!!!! Και ειναι λογικο!!!!! Ποιος να καταλαβει ας πουμε το "γιουπι η οιστραδιολη μου ειναι τελεια" η το "εχουμε 6 γονιμοποιημένα";;;; Κλπ

Και αυτο που μου την σπάει περισσοτερο ειναι οτι υπαρχουν δικοί μας ανθρωποι που δεν μπορούν να διαχειριστούν την στεναχώρια τους για το θεμα μας ενω εμεις μπορουμε!!!! Άκουσα την ατάκα πρόσφατα "αν ειναι αρνητικο μην μου το πεις γιατι δεν μπορω να το διαχειριστω"...... Χαλοοοοοου......εσυ πρεπει να στηρίζει εμας και οχι εμεις εσενα!!!!! Χαχαχαχαχχαχα.....τι να πεις;;;;; Τελικα καταλήγω πως μονο σε όσους αντέχουν προκυπτουν τετοιες δυσκολίες!!!!!! Μονο σε εμας τους δυνατούς.......... :wink:


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αυτό ξαναπες το...πφφφφφφφφ πόσους να νταντεψεις πια?? Αυτό το είχα πάθει την πρώτη φορά.. Την δεύτερη φορά όμως δεν είπαμε τπτ ούτε στους γονείς και ησυχασαμε από ερωτήσεις κτλ..και το κουλό είναι ότι ξεχνανε τι περάσαμε για να αποκτήσουμε το πρώτο και μας λένε αντε κ το δεύτερο εε??? Τι τους λες....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ξαναπες το...πφφφφφφφφ πόσους να νταντεψεις πια?? Αυτό το είχα πάθει την πρώτη φορά.. Την δεύτερη φορά όμως δεν είπαμε τπτ ούτε στους γονείς και ησυχασαμε από ερωτήσεις κτλ..και το κουλό είναι ότι ξεχνανε τι περάσαμε για να αποκτήσουμε το πρώτο και μας λένε αντε κ το δεύτερο εε??? Τι τους λες....

Εμείς το αντίθετο....στην πρωτη ειχαμε την ησυχια μας γιατι δεν το ήξερε κανεις ! Τωρα ομως χρειαζασταν χρηματοδότηση αρα το έμαθαν !!!!! Με παιρνουν καθε μερα και με ρωτάνε αν εχουμε κανενα νεο! Σαν τι νεο να εχουμε δηλαδη;;; Αν κλωτσάνε ;;;;; Χαχαχαχα α.....


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

χαχα!!!μα ακριβως το αντιθετο!!την πρωτη φορα χρηματοδοτηθηκαμε την δευτερη ειπαμε να κανουμε οτι μπορουμε μονοι μας..και τωρα που θα παμε για αδερφακι παλι μονοι μας για να μην μας πριζουν..καλα τις ερωτησεις δεν τις γλιτωνεις !!!!!!πως νιωθεις??πονας??πεινας??διψας???μηηηηηηηη!!!δεν κανει!!χαχα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Magissoyla koritsaki moy opvw soy xv janapei se diabazv synexeia ki aw mh grafv...eyxomai olocyxa mia meggggggggaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaali xoriaki!!!!!!!!!!!

Χίλια ευχαριστω!!!! Σε λιγες μερες θα ξερουμε...... Ελπιζουμε για το καλυτερο οπως παντα!!!! :wink:


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαγισσα λιγες μερουλες μειναν. Ευχομαι απο καρδιας να ειναι η τυχερη σου προσπαθεια αυτη. Εγω κουραζομαι ευκολοτερα πλεον κ η ζεστη μου ειναι ανυποφορη. Ανυπομονω να παμε για το επομενο υπερηχογραφημα γιατι εχω ενα μηνα να δω τον μικρουλη μας. Ο γιατρος ειναι σε αδεια οποτε μετα τον 15αυγουστο πια.Πολλα φιλια σε ολες σας.

Link to comment
Share on other sites

Να σχολιασω κι κατι ακομη..Αυτο που λετε παραπανω κοριτσια περι χρηματοδοτησης για τις προσπαθειες , εαν δεν γινομαι αδιακριτη ποιοι γονεις σας βοηθησαν;Οι δικοι σας ή του συζυγου; Γιατι εγω εκτος απο μερικη χρηματοδοτηση απο τους δικους μου η αλλη πλευρα δεν βοηθησε καθολου οικονομικα. Ουτε φυσικα μεχρι τωρα τιποτα..Ισως γιατι υπαρχουν ηδη εγγονια. Ποτε κι εγω δεν θα ξεχασω οσο ζω το τι περασα ψυχολογικα ολα αυτα τα χρονια. Ευχομαι να πανε ολα καλα μεχρι τελους μονο. Κατεψυγμενα δεν εχουμε δυστυχως κ εχουμε μεινει ταπι.

Link to comment
Share on other sites

Να σχολιασω κι κατι ακομη..Αυτο που λετε παραπανω κοριτσια περι χρηματοδοτησης για τις προσπαθειες , εαν δεν γινομαι αδιακριτη ποιοι γονεις σας βοηθησαν;Οι δικοι σας ή του συζυγου; Γιατι εγω εκτος απο μερικη χρηματοδοτηση απο τους δικους μου η αλλη πλευρα δεν βοηθησε καθολου οικονομικα. Ουτε φυσικα μεχρι τωρα τιποτα..Ισως γιατι υπαρχουν ηδη εγγονια. Ποτε κι εγω δεν θα ξεχασω οσο ζω το τι περασα ψυχολογικα ολα αυτα τα χρονια. Ευχομαι να πανε ολα καλα μεχρι τελους μονο. Κατεψυγμενα δεν εχουμε δυστυχως κ εχουμε μεινει ταπι.

Ντομινακι μου χαιρομαι που πανε ολα καλα!!!!! Να μην κουράζεσαι και σε λιγο θα εχεις το μπεμπακι σου αγκαλια μετα απο οοοοοολα αυτα που περασατε!!!!

Εμας η χρηματοδότηση εχει γινει και απο τις δυο πλευρές παρολο που ειναι και οθ δυο μεριές φοβερα ζορισμένες οικονομικα! Και τα πεθερικά εχουν εγγόνι αλλα νομιζω πως το θελουν περισσοτερο και απο εμας τους ίδιους!

Αλλα εσυ να σκεφτεσαι μονο οτι τα καταφέρατε !!!!!! Και οτι ο μπεμπακι σου ερχεται!!!! Αληθεια ποτε γεννάς;;;


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αρχες Νοεμβριου μου ειπαν την τελευταια φορα κ θα μου πουν κ τωρα. Καμμια φορα οταν κοιταζω ενα χρονο πριν στενοχωριεμαι. Περασα πολυ ασχημα περυσι τετοια εποχη. Το σεπτεμβριο ηταν η πρωτη προσπαθεια.Ακουσα διαφορα ασχημα πραγματα..Απλα οταν δεν εχεις εσυ το προβλημα κ στηριζεις εσυ τον ανθρωπο σου περιμενεις απο τα πεθερικα περισσοτερη συμπαρασταση ειτε οικονομικη ειτε ψυχολογικη. Θα περιμενω τα ευχαριστα νεα σου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχες Νοεμβριου μου ειπαν την τελευταια φορα κ θα μου πουν κ τωρα. Καμμια φορα οταν κοιταζω ενα χρονο πριν στενοχωριεμαι. Περασα πολυ ασχημα περυσι τετοια εποχη. Το σεπτεμβριο ηταν η πρωτη προσπαθεια.Ακουσα διαφορα ασχημα πραγματα..Απλα οταν δεν εχεις εσυ το προβλημα κ στηριζεις εσυ τον ανθρωπο σου περιμενεις απο τα πεθερικα περισσοτερη συμπαρασταση ειτε οικονομικη ειτε ψυχολογικη. Θα περιμενω τα ευχαριστα νεα σου.

Άσε το παρελθον στην θεση του....πισω δηλαδη!!!! Ζήσε το υπεροχο παρον για το οποιο τοσο προσπάθησες και πάλεψες και κανε ονειρα για το ακομα ομορφότερο μέλλον που ερχεται!!!! :wink:


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

και εμας περισσοτερο απο την μερια του συζηγου ηταν η βοηθεια !απο την δικη μου την μερια οτι μπορουσαν εκαναν καθως οικονομικα πολυ χαλια..αλλα απο συμπαρασταση κτλ δεν εχω παραπονο. Δυσκολες καταστασεις , ειδικα αν δεν τις περιμενεις , και δεν ξερουν πως να τις διαχειριστουν. Τα συναισθηματα τους , την αγωνια τους, τις αποριες τους ειναι πολλα...αλλα κοριτσια πραγματικα νιωθω σαν να εχουν περασει χρονιαααααα απο τοτε!!!!Μαγισσουλα μου γλυκια ευχομαι ολοψυχα η προσπαθεια αυτη να ειναι η τυχερη σου και τα μωρακια σου να ειναι φωλιασμενα στην ζεστασια της μανουλας τους!ντομινακο μου καλη λευτερια!!!!!! με το καλο να παρεις τον μπεμπη σας αγκαλια!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, είμαι νέα στο σάιτ. Θα ήθελα να εκφράσω το πόνο και την λύπη και όλα αυτά τα κακά που πέρασα κ εγώ αγωνιώντας για σπερματοζωάριο. Ευτυχώς ο θεός είχε και για εμάς κάποια. Τώρα φεύγουμε για διακοπές σε 5 μέρες και όταν επιστρέψουμε ξεκινάμε το ταξίδι της εξωσωματικής. Θέλουμε πολύ να πάρουμε κουράγιο απο όλους εσάς. Το ξέρουμε οτι θα μας το δώσετε απλόχερα. Είμαστε 27 κ 32 ετών ο σύζυγος. Μας είπε η γιατρός οτι είμαστε καλά για καλές πιθανότητες.Ισχύει? Ευχαριστώ


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...