Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσακια. Καλη επιτυχια στη μαγισσουλα. Κ εμενα νομιζω 9 ωαριακια μου ειχανε ξαναπαρει τελευταια φορα. Ευχομαι καλη επιτυχια κ στα υπολοιπα κοριτσια που ειναι στην προσπαθεια. Εγω φουσκωνω κ παχαινω. Προσπαθω με τα κιλα αλλα πειναω πολυ κιολας...Lollipop κανε τις διακοπουλες σου κ απο φθινοπωρο βουρ...για αδερφακι. Πολλα φιλια σε ολες σας..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσακια μου τελειωσα!!!!! Εχω ευχάριστα νεα!!!!!! Τα εμβρυα μας ηταν αριστα και τα 6! Τοσο που ουτε στο κεντρο δεν το πίστευαν!!!! Καταψύξαμε τα 4 (2-1-1) και βαλαμε δυο! Ο εξωσωματικος λεει με βαση την ποιότητα τον εμβρυων, το ιατρικό μου προφίλ, την υστεροσκοπηση και το σκρατσιν καθως και την ηλικίας μου,εχουμε 60% να πετυχει με τα 2 που βαλαμε!!!!! Ειμαι τοοοοοοσο χαρούμενη!!!!! Και τωρα με την καταψυξη θα την παω "περίπατο" την αναμονη!!!! Τα ειδα και στην κάμερα! Αγόρια ηταν ειμαι σιγουρη!!!! Χαχχαχαχαχα.....

χοριακη 7/8!!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια. Καλη επιτυχια στη μαγισσουλα. Κ εμενα νομιζω 9 ωαριακια μου ειχανε ξαναπαρει τελευταια φορα. Ευχομαι καλη επιτυχια κ στα υπολοιπα κοριτσια που ειναι στην προσπαθεια. Εγω φουσκωνω κ παχαινω. Προσπαθω με τα κιλα αλλα πειναω πολυ κιολας...Lollipop κανε τις διακοπουλες σου κ απο φθινοπωρο βουρ...για αδερφακι. Πολλα φιλια σε ολες σας..

Όλα καλά πανε ντομινακι μου!!!! Ευχαριστήσου το!!!! Σε λιγο θα έρθει το μπεμπακι σου στην αγκαλια σου!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία μαγισσουλα μου γλυκιά!!! Διαβάζω τα νέα σας σιωπηλα και όσο μπορώ γιατί ο μικρός είναι ανταρτης χαχα!!! Ανυπομονώ να διαβάσω τα νέα περί γονιμοποίησης των ωαριων!!! Χιχι!! Είμαι σίγουρη ότι θα πάνε όλα πολύ καλά! Η ψυχολογία σου είναι φοβερή! Και εμείς από Οκτώβρη θα βάλουμε τις άλλες βλαστοκυστες για αδερφάκι! Ασ ελπίσουμε να πάνε όλα καλά!! Ντομινακι μου τι κάνεις? Πώς πάει η εγκυμοσύνη??? Να μου φιλησεις την κοιλίτσα!!

Άντε.....πάμε για το δευτεροοοοοοοοοο!!!!! Τελειαααααα!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου τελειωσα!!!!! Εχω ευχάριστα νεα!!!!!! Τα εμβρυα μας ηταν αριστα και τα 6! Τοσο που ουτε στο κεντρο δεν το πίστευαν!!!! Καταψύξαμε τα 4 (2-1-1) και βαλαμε δυο! Ο εξωσωματικος λεει με βαση την ποιότητα τον εμβρυων, το ιατρικό μου προφίλ, την υστεροσκοπηση και το σκρατσιν καθως και την ηλικίας μου,εχουμε 60% να πετυχει με τα 2 που βαλαμε!!!!! Ειμαι τοοοοοοσο χαρούμενη!!!!! Και τωρα με την καταψυξη θα την παω "περίπατο" την αναμονη!!!! Τα ειδα και στην κάμερα! Αγόρια ηταν ειμαι σιγουρη!!!! Χαχχαχαχαχα.....

χοριακη 7/8!!!!!

Μαγισσα ακριβως τα ιδια νουμερα ειχα και εγω στην κορη μου! 6 αριστα, εβαλα 2 βλαστοκυστες και 4 καταψυξη.

Το εχεις αυτην τη φορα, το πιστευω!:wink:

Καλη επιτυχια κοριτσακι μου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα δεν είναι βλαστοκυστες βεβαια αλλα....ειναι τυχερά και δυνατά!!!!! Το πιστευω!!!!! Φτασαμε ως εδω με μηδαμινές πιθανοτητες!!!!! Η τυχη θα συνεχισει να χαμογελα και να μας ξαφνιάζει ευχαριστα!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου τελειωσα!!!!! Εχω ευχάριστα νεα!!!!!! Τα εμβρυα μας ηταν αριστα και τα 6! Τοσο που ουτε στο κεντρο δεν το πίστευαν!!!! Καταψύξαμε τα 4 (2-1-1) και βαλαμε δυο! Ο εξωσωματικος λεει με βαση την ποιότητα τον εμβρυων, το ιατρικό μου προφίλ, την υστεροσκοπηση και το σκρατσιν καθως και την ηλικίας μου,εχουμε 60% να πετυχει με τα 2 που βαλαμε!!!!! Ειμαι τοοοοοοσο χαρούμενη!!!!! Και τωρα με την καταψυξη θα την παω "περίπατο" την αναμονη!!!! Τα ειδα και στην κάμερα! Αγόρια ηταν ειμαι σιγουρη!!!! Χαχχαχαχαχα.....

χοριακη 7/8!!!!!

Καλημερα και καλη εβδομαδα Μαγισσουλα μου!!!!τελεια τα νεα σου!!!!με το καλο κοπελα μου!!!καλα αποτελεσματα!!!!:)

Να σε ρωτησω πονας οταν γινεται η εμβρυομεταφορα??ποσες μερες θα καθησεις ξαπλωμενη?τι ειναι το σκρατσιν??επισης υστεροσκοπηση γιατι εκανες??(συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις..)

Μεσα απο την Καρδια μου περιμενουμε τα +++++ σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα Μαγισσουλα μου!!!!τελεια τα νεα σου!!!!με το καλο κοπελα μου!!!καλα αποτελεσματα!!!!:)

Να σε ρωτησω πονας οταν γινεται η εμβρυομεταφορα??ποσες μερες θα καθησεις ξαπλωμενη?τι ειναι το σκρατσιν??επισης υστεροσκοπηση γιατι εκανες??(συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις..)

Μεσα απο την Καρδια μου περιμενουμε τα +++++ σου!!!!

Ευχαριστώ για τις ευχές σου!!!!! Θα πανε ολα ΠΡΙΜΑ....αργα η γρήγορα!!!!

Λοιπον.....η εμβρυομεταφορα δεν ποναει καθολου!!!! Ειναι 5 λεπτά δουλεια και μετα κάθεσαι ξαπλα για κανενα μισάωρο χωρις να κανεις τιποτα, απλα δεν σηκώνεσαι αμεσως δηλαδη!!!! Δεν ποναει και δεν πρεπει να ποναει.....αν γινει σωστα!!!!

Ο γιατρος μου δεν πιστεύει ιδιαίτερα στην ξαπλα αλλα μου ειπε για ψυχολογικούς λόγους να κάτσω 5 μερες σπίτι, σε χαλαρη φαση, αλλα οχι καθηλωμένη! Να κανω απλα πραγματα αλλα να μην κουράζομαι, να μην σηκώνω βάρη και να μην σκύβω! Μετα τις 5 μερες γυριζω στην καθημερινότητα μου αλλα και παλι χωρις υπερβολές!!!!

Οσο για την υστεροσκοπηση και το σκρατσιν , επειδη τα εχω γραψει παραπανω μηπως εχεις κατι πιο συγκεκριμένο να με ρωτήσεις για να σου απαντήσω αν ξερω;;;;; Μην ξαναγράφω τα ιδια....οοοοοοτι θες μου λες!!!!! Και ευχαρίστως να σου λύσω καθε απορία αν μπορω!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις ευχές σου!!!!! Θα πανε ολα ΠΡΙΜΑ....αργα η γρήγορα!!!!

Λοιπον.....η εμβρυομεταφορα δεν ποναει καθολου!!!! Ειναι 5 λεπτά δουλεια και μετα κάθεσαι ξαπλα για κανενα μισάωρο χωρις να κανεις τιποτα, απλα δεν σηκώνεσαι αμεσως δηλαδη!!!! Δεν ποναει και δεν πρεπει να ποναει.....αν γινει σωστα!!!!

Ο γιατρος μου δεν πιστεύει ιδιαίτερα στην ξαπλα αλλα μου ειπε για ψυχολογικούς λόγους να κάτσω 5 μερες σπίτι, σε χαλαρη φαση, αλλα οχι καθηλωμένη! Να κανω απλα πραγματα αλλα να μην κουράζομαι, να μην σηκώνω βάρη και να μην σκύβω! Μετα τις 5 μερες γυριζω στην καθημερινότητα μου αλλα και παλι χωρις υπερβολές!!!!

Οσο για την υστεροσκοπηση και το σκρατσιν , επειδη τα εχω γραψει παραπανω μηπως εχεις κατι πιο συγκεκριμένο να με ρωτήσεις για να σου απαντήσω αν ξερω;;;;; Μην ξαναγράφω τα ιδια....οοοοοοτι θες μου λες!!!!! Και ευχαρίστως να σου λύσω καθε απορία αν μπορω!!!!

Mαγισσουλα μο συγνωμη ..ειχα διαβασει τα πιο πανω αλλα δεν τα ειχα αποθηκευσει στον σκληρο μου (μυαλο μου:tongue:)σε ευχαριστω παρα πολυ!!!

Θα ηθελα αν οχι δημοσια εστω σε π.μ. να μου πεις αν θελεις τον γιατρο σου και το κεντρο που κανεις την εξωσωματικη..απλα αν τυχον χρειαστω θα ηθελα να εχω καποιες πληροφοριες...σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου!!!

Ολα καλα να πανε και βεβαια θα σε εχω στο νου μου;)!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Mαγισσουλα μο συγνωμη ..ειχα διαβασει τα πιο πανω αλλα δεν τα ειχα αποθηκευσει στον σκληρο μου (μυαλο μου:tongue:)σε ευχαριστω παρα πολυ!!!

Θα ηθελα αν οχι δημοσια εστω σε π.μ. να μου πεις αν θελεις τον γιατρο σου και το κεντρο που κανεις την εξωσωματικη..απλα αν τυχον χρειαστω θα ηθελα να εχω καποιες πληροφοριες...σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου!!!

Ολα καλα να πανε και βεβαια θα σε εχω στο νου μου;)!!!

Έχεις πμ φυσικα!!!!!! :wink:


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία μαγισσουλα μου!!! Με το καλό να εμφυτευτουν και τα δύο μωράκια σου!!!! Χαιδευε κοιλιτσα και θα περάσουν οι μέρες!!! Ντομινακο πως πας? Έχουμε μάθει φύλο?? Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια εύχομαι τώρα της Παναγίας που είναι η μεγάλη γιορτή να μάθουν όλες τα ευχάριστα και ευλογημενα νέα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα πάω κορίτσια μου!!!! Απο το σαββατο που εκανα την εμβρυομεταφορα ειμαι σε κατοικων περιορισμό και ξάπλες!!!! Αυριο και μεθαύριο θα παω στη δουλεια και μετα καθομαι ετσι κι αλλιως ολο τον αυγουστο!!!!

Τι κανουν τα εμβρυακια μου ιδεα δεν εχω καθως δεν εχω το παραμικρό σύμπτωμα αλλα δεν αγχωνομαι γιατι ξερω πως δεν ειναι κριτήριο αυτο!!!! Ελπιζω να εχουν γαντζωθεί τα χρυςουλακια μου η να γατζωθουν μεσα στις επόμενες μερες!!!! Αν και λογικα οτι ηταν να γινει εγινε..... Ομως κακά τα ψεματα, αυτη την φορα που εχω και εμβρυακια στην καταψυξη η αναμονη ειναι ευκολότερη!!!!! Πετάω λεμε!!!!!! Μονο χαρούμενη αισθανομαι για ως εδω που φτασαμε και αισιοδοξη οτι μπορουμε να κατακτήσουμε και τον επομενο στοχο, την θετικη χοριακη!!!!! Σας ευχαριστω για τις ευχές σας και το ενδιαφέρον σας!!!! Μερικές μερουλες και θα μαθουμε τα ευχαριστα (ελπιζω)!!!! Αναμονη και υπομονη μεχρι την αλλη παρασκευη!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πολλά φιλάκια και χαιδεματα στα ξαδερφακια!!! Το τι χορό θα κάνουμε λέμε την άλλη Παρασκευή!!! Κάθε κοπέλα που τα καταφέρνει με το δικό μας πρόβλημα ή μάλλον κάθε οικογένεια που αποκτά το ή τα παιδάκια της εινα χαρά για όλους μας! Είμαστε μια μεγααααλη οικογένεια εδώ μέσα, παρόλο που δεν μπαίνουμε συχνά...εγώ εδώ μπορώ να μιλήσω και να με νιωσετε..δεν ξέρει κανένας για το πρόβλημα μας και πως αποκτήσαμε το παιδάκι μας και ώρες ώρες νιώθω να πνιγομαι...αχ τι σας λέω!!!! Μαγισσουλα μου 😍 😍 😍

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...