Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ειρηνακι μου γλυκο ηρεμησε.Και αυτο θα περασει.Κοριτσακια μου γλυκα μου λειψατε ολες και εχετε απολυτο δικιο για το στερητικο συνδρομο.Μεχρι και ο ανδρας μου που με εβλεπε ετσι μου ελεγε<ηρεμησε θα το φτιαξουν και θα ξαναβρεις τις φιλεναδες σου>.Απο δουλειες δεν εκανα τιποτα.Ειχα και τα μωρα αρρωστα στο σπιτι. Παντως βρε κοριτσια τωρα που εφτιαξα την ντουλαπα αξιοποιησα και πραγματα που τα ειχα ξεχασει .Ασε την υπεροχη αισθηση να την ανοιγεις και να τα βλεπεις ολα τακτοποιημενα με σειρα μπροστα σου.Αλλα βεβαια εχω ακομα πολυ δουλεια μπροστα μου.ΜΟΥ ΛΕΙΨΑΤΕ ΛΕΜΕ:!:ΜΑΤΣ ΜΟΥΤΣ:P:p

Σοφακι μου αγαπημένο!!!! :P:p:p

Ναι, το ξερω... απλως οσο περνανε η ωρες και η κατασταση παραμενει.... :mad:γκρρρρρ....!

Υ.Γ. Αληθεια??? Ετσι σου λεγε ο άντρας σου?! :confused: Μιλάμε για τρελό στερητικό δηλαδή ε??? :lol::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνακι και κοριτσακια εχω το εξης θεμα.Οταν τακτοποιω ενα ντουλαπι η ντουλαπα η συρταρι βγαινουν καποια πραγματα στη μεση των οποιων η θεση δεν ειναι εκει η πρεπει να αποφασισω που πρεπει να τα βαλω.Το προβλημα ειναι οτι επειδη συνηθως δεν εχω χρονο να τα τακτοποιησω εκει που πρεπει τα καταχωνιαζω οπου βρω και παλι χανεται η ταξη.Σκεφτηκα να τα βαζω σε μια ντουλαπα μεχρι να τα τακτοποιησω οριστικα για να μενουν τα υπολοιπα τακτοποιημενα.Εσεις τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνακι μαντεψε.Φαγαμε τηγανητες πατατες φτιαγμενες στη μεχρι τωρα αχρησιμοποιητη φριτεζα μου.Τραγανες ,υπεροχες.Οταν λοιπον με ρωτησε η νυφη μου πως και το αποφασισα λεει ο Λαμπρος<Ευτυχως που της ειπε η Ειρηνη οτι ειναι βλαμενη που εχει και δε τη χρησιμοποιει και ετσι το πηρε αποφαση.Ναναι καλα η κοπελα>:wink:

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνακι και κοριτσακια εχω το εξης θεμα.Οταν τακτοποιω ενα ντουλαπι η ντουλαπα η συρταρι βγαινουν καποια πραγματα στη μεση των οποιων η θεση δεν ειναι εκει η πρεπει να αποφασισω που πρεπει να τα βαλω.Το προβλημα ειναι οτι επειδη συνηθως δεν εχω χρονο να τα τακτοποιησω εκει που πρεπει τα καταχωνιαζω οπου βρω και παλι χανεται η ταξη.Σκεφτηκα να τα βαζω σε μια ντουλαπα μεχρι να τα τακτοποιησω οριστικα για να μενουν τα υπολοιπα τακτοποιημενα.Εσεις τι λετε?

Αυτό το θέμα το έχω κι εγώ

Ωραία η ιδέα της προσωρινής αποθήκευσης σε ντουλάπα

Αυτό θα κάνω κι εγώ μέχρι να βρουν τη θεση τους

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μ' έχει πιάσει στραβωμάρα! Εχει κολλήσει το μυαλό μου και έχω μουλαρώσει!

Πληρώνω στην ώρα μου τον παλιο-λογαριασμό? ΝΑΙ

Εχω καθυστερήσει ποτέ να πληρώσω? ΟΧΙ

'Εχω ζητήσει ποτέ μου έκπτωση σε ότι μου ζητούν να πληρώσω? ΟΧΙ

Ηταν ζημιά που προκλήθηκε από φθορά ή κάτι τέτοιο? ΟΧΙ!

Είναι ζημιά που προκλήθηκε από την χθεσινή κατάσταση που είχαν στο δίκτυο τους? ΝΑΙ!

Ε, όχι λοιπόν! ΟΧΙ! Δεν θα πληρώσω μια 50αρα για να φέρω υδραυλικό τη στιγμή που φταίνε εκείνοι και μόνο εκείνοι! Το λιγότερο που μπορούν να μου προσφέρουν, είναι μία αξιοπρεπή συντήρηση! Ε, το κερατο μου πια! ΝΑ ΤΣΑΚΙΣΤΟΥΝ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ! Σιχτιρ! :mad::mad::mad:

Μην μου νευριάζεις κοριτσάκι μου!!!!

Έχεις απόλυτο δίκιο και μάλλον κάποια στιγμή πρέπει όλοι να αναλάβουν τις ευθύνες τους και τουλάχιστον να κάνουν σωστά την δουλεια τους.

Μακάρι να μπορούσαμε να σε βοηθήσουμε!!!

Θυμάμαι κάποια στιγμή που είχαν κάνει έργα στην περιοχή μου και είχα πάθει παρόμοιο πράγμα, ο καλός μου ξεβίδωσε το μπροστινό κομμάτι την βρύσης. Δεν ξέρω πως να στο περιγράψω αλλά είναι ένα φίλτρο περίπου ένα πόντο πάνω από εκεί που τρέχει το νερό.

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χώμα βγήκε.... Αλλα δεν μπορείς να φανταστείς.

Κάνε μια προσπάθεια μήπως είναι κάτι παρόμοιο.

Ελπίζω να σε βοηθήσει. Και αν τους δεις τους τύπους που σε εκνεύρησαν Να τους ρίξεις μια μπούφλα από μένα:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:


eNortjKzUjI0NTCwMFeyBlwwFXMC0g,,05.png

eNortjKzUjI0NTCwMFOyBlwwFXAC0Q,,49.png

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνακι και κοριτσακια εχω το εξης θεμα.Οταν τακτοποιω ενα ντουλαπι η ντουλαπα η συρταρι βγαινουν καποια πραγματα στη μεση των οποιων η θεση δεν ειναι εκει η πρεπει να αποφασισω που πρεπει να τα βαλω.Το προβλημα ειναι οτι επειδη συνηθως δεν εχω χρονο να τα τακτοποιησω εκει που πρεπει τα καταχωνιαζω οπου βρω και παλι χανεται η ταξη.Σκεφτηκα να τα βαζω σε μια ντουλαπα μεχρι να τα τακτοποιησω οριστικα για να μενουν τα υπολοιπα τακτοποιημενα.Εσεις τι λετε?

Αυτό που προτείνεις είναι η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ! Μπράβο!

Αυτό κάνω και γω. Εχω μια ακρη στην ντουλαπα μου, που "ακουμπάω" οτιδηποτε ερχεται στο σπίτι και μεχρι να τακτοποιηθεί και οτιδηποτε βγαίνει από κάποιο συρτάρι και πρέπει να τακτοποιηθεί αλλού!

Βρες ένα μέρος (κάπου που να μην τα βλέπεις όμως!) και ακούμπα τα μέχρι να βρεις την ορεξης, τη θέση και το κουραγιο να τα βάλεις στη σωστή τους θέση, στη θέση που θα σε βολέψει!

Μπράβο που το σκέφτηκες!

Είδες που άρχισες να τα πιάνεις μόνη σου καλο μου???? ;););)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνακι μαντεψε.Φαγαμε τηγανητες πατατες φτιαγμενες στη μεχρι τωρα αχρησιμοποιητη φριτεζα μου.Τραγανες ,υπεροχες.Οταν λοιπον με ρωτησε η νυφη μου πως και το αποφασισα λεει ο Λαμπρος<Ευτυχως που της ειπε η Ειρηνη οτι ειναι βλαμενη που εχει και δε τη χρησιμοποιει και ετσι το πηρε αποφαση.Ναναι καλα η κοπελα>:wink:

xaxaxaxaxaxa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Με κούφανες!!!!!!!!!!!!! :tongue::tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνακι και κοριτσακια εχω το εξης θεμα.Οταν τακτοποιω ενα ντουλαπι η ντουλαπα η συρταρι βγαινουν καποια πραγματα στη μεση των οποιων η θεση δεν ειναι εκει η πρεπει να αποφασισω που πρεπει να τα βαλω.Το προβλημα ειναι οτι επειδη συνηθως δεν εχω χρονο να τα τακτοποιησω εκει που πρεπει τα καταχωνιαζω οπου βρω και παλι χανεται η ταξη.Σκεφτηκα να τα βαζω σε μια ντουλαπα μεχρι να τα τακτοποιησω οριστικα για να μενουν τα υπολοιπα τακτοποιημενα.Εσεις τι λετε?
Αυτό το θέμα το έχω κι εγώ

Ωραία η ιδέα της προσωρινής αποθήκευσης σε ντουλάπα

Αυτό θα κάνω κι εγώ μέχρι να βρουν τη θεση τους

Εγώ σε αυτή την περίπτωση απλά φτιάχνω τρεις "κουτες". Η μια είναι για τα σκουπίδια, η άλλη για τοποθέτηση δηλαδή ξέρω που θα μπουν αυτά και η άλλη για αποθήκευση. Συνήθως όταν τελειώσω η τρίτη κούτα πάει κι αυτή στα σκουπίδια ....αν δεν είναι κοντα ο καλός μου.:tongue:;);)

Αν σκεφτείς ότι για να μην έχουν θέση σημαίνει ότι δεν τα χρησιμοποιεί και τόσο συχνά, τότε δεν τα χρειάζεσαι.


eNortjKzUjI0NTCwMFeyBlwwFXMC0g,,05.png

eNortjKzUjI0NTCwMFOyBlwwFXAC0Q,,49.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο! Οργανώσου ώστε να εκμεταλλευτείς ένα ξεκούραστο και βολταριστό Σαβ/κο! ;)

ευχαριστώ. είσαι πολύ γλυκιά κ όσα μας γράφεις μας κάνουν να νιώθουμε όμορφα!

Σιγά-σιγά! Μην αγχωθείς και κυρίως μην πιεστείς να το τελειώσεις γρήγορα! Μπορεί να χρειαστεί να βάλεις 1-2 πινελιές οργάνωσης για να βοηθήσεις το γραφείο του! Οποτε.. χαλαρα! ;)

σίγουρα θα χρειαστώ κ άλλη μέρα!το έχω πάρει απόφαση. τα πρώτα λεπτά μέσα στο γραφείο σκέφτομαι κ αναστενάζω...

Σε νιώθω! Γι αυτο εγω φροντίζω να έχω λίγα, έχω τόσο όσο χρειάζομαι, για να μην μου λήγουν και δεν ξέρω τι έχω και τα βλέπω "πηγμένα" στο ντουλάπι και τσαντίζομαι! Μπράβο που τα κατάφερες και τώρα θα είναι πολύ πιο εύκολα να τα διατηρήσεις!!!!

δεν έχεις άδικο!;)

Μήπως να σκεφτείς να τα βάλεις σε τύπου βάζα ή σε τύπου τάπερ που να κλείνουν για να μην έχεις άγχος για ζουζούνια ή και να μην σου σκορπίζονται???

αυτό θα κάνω.

Κι εγώ αλεύρι, άχνη, ζάχαρη, φαρίνα κλπ τα βάζω σε ένα τάπερ που να τα χωράει όμως σχεδόν ακριβώς και τυλίγω το κάθε ένα ξεχωριστά (όταν είναι ήδη ανοιγμένα έτσι ?) με σακκουλίτσα διάφανη να αποφεύγω τυχόν διαρροές και για τα μαμούνια...

Απ' όσο θυμάμαι μόνο την τριμμένη φρυγανιά έχω "στολίσει" σε γυάλινο βάζο που κλείνει αεροστεγώς !

μερσί κάντυ μου!

Fefi, τα αλευρια κλπ τα εχω και εγω σε ενα ταπερ ολα μαζί

και τα κλεινω με ενα κλιπ, οσα ειναι ανοικτα, που εχω παρει

απο το ικεα. Με εχει βολεψει πολυ αυτο γιατι καποτε

τα ειχα σε βαζα και μου επιαναν ολο το χωρο στην τροφιμοθήκη

που δεν ειναι και καμμια μεγαλη. Νομιζω οτι ειναι καλυτερη ιδεα αυτη.

Σήμερα εχω φασινα....Θα κανω και τα μπαλκονια που εχουν να γινουν

περιπου 15 μερες και αυριο μαγειρεματα μιας και εχω κοσμο το βραδακι.

Σας φιλω επι του παροντος! :)

ευχαριστώ έλενα!

να περάσετε τέλεια!

Κορίτσια ειλικρινά και μόνο που σας διαβάζω νιώθω καλύτερα!Σκεφτομαι, και οι υπόλοιπες κάτι κάνουν σήκω και εσύ!

Τελικα έφαγα μαζί με το γιο μου και στο μάζεμα καθάρισα απο έξω και τα ντουλάπια της κουζίνας:).Τώρα περιμένω και τον άντρα μου και ελπίζω να συνέλθω!

σε νιώθω!!!!!!!!!

Κοριτσακια μου γλυκα μου λειψατε ολες και εχετε απολυτο δικιο για το στερητικο συνδρομο.Μεχρι και ο ανδρας μου που με εβλεπε ετσι μου ελεγε<ηρεμησε θα το φτιαξουν και θα ξαναβρεις τις φιλεναδες σου>.Απο δουλειες δεν εκανα τιποτα.Ειχα και τα μωρα αρρωστα στο σπιτι. Παντως βρε κοριτσια τωρα που εφτιαξα την ντουλαπα αξιοποιησα και πραγματα που τα ειχα ξεχασει .Ασε την υπεροχη αισθηση να την ανοιγεις και να τα βλεπεις ολα τακτοποιημενα με σειρα μπροστα σου.Αλλα βεβαια εχω ακομα πολυ δουλεια μπροστα μου.ΜΟΥ ΛΕΙΨΑΤΕ ΛΕΜΕ:!:ΜΑΤΣ ΜΟΥΤΣ:P:p

έτσι ακριβώς!

μάκια στα μαγουλάκια!

Και γω. Γενικά (εκτός απροόπτου) λατρεύω να βάλω πλυντήρια! Με ξεκουράζει και μου δημιουργεί μια αίσθηση... χαλαρότητας... δεν ξέρω γιατί! :tongue::mrgreen:

το αυτό!

απλά δεν προλαβαίνω συνήθως να βάλω εγώ, γιατί βάζει ο φέφος το μεσημέρι, που εγώ είμαι στη δουλειά.

αλλά όταν βάζω το ευχαριστιέμαι λέμε!

Fefi μου εγω τετοιου ειδους προιοντα τα βαζω σε γυαλινα βαζα με καπακι και τα φυλαω στο ψυγειο .

τί είπες τώρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:o

προκομμένο πουλόπω'μ!

Ειρηνακι και κοριτσακια εχω το εξης θεμα.Οταν τακτοποιω ενα ντουλαπι η ντουλαπα η συρταρι βγαινουν καποια πραγματα στη μεση των οποιων η θεση δεν ειναι εκει η πρεπει να αποφασισω που πρεπει να τα βαλω.Το προβλημα ειναι οτι επειδη συνηθως δεν εχω χρονο να τα τακτοποιησω εκει που πρεπει τα καταχωνιαζω οπου βρω και παλι χανεται η ταξη.Σκεφτηκα να τα βαζω σε μια ντουλαπα μεχρι να τα τακτοποιησω οριστικα για να μενουν τα υπολοιπα τακτοποιημενα.Εσεις τι λετε?

όχι, διαφωνώ. όταν τακτοποιείς ένα ράφι για παράδειγμα, ό,τι βγάζεις κ δεν ταιριάζει εκεί, θα το τακτοποιείς. πίστεψέ με αξίζει το αποτέλεσμα!

αλλιώς δεν τελειώνεις ποτέ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μην μου νευριάζεις κοριτσάκι μου!!!!

Έχεις απόλυτο δίκιο και μάλλον κάποια στιγμή πρέπει όλοι να αναλάβουν τις ευθύνες τους και τουλάχιστον να κάνουν σωστά την δουλεια τους.

Μακάρι να μπορούσαμε να σε βοηθήσουμε!!!

Θυμάμαι κάποια στιγμή που είχαν κάνει έργα στην περιοχή μου και είχα πάθει παρόμοιο πράγμα, ο καλός μου ξεβίδωσε το μπροστινό κομμάτι την βρύσης. Δεν ξέρω πως να στο περιγράψω αλλά είναι ένα φίλτρο περίπου ένα πόντο πάνω από εκεί που τρέχει το νερό.

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χώμα βγήκε.... Αλλα δεν μπορείς να φανταστείς.

Κάνε μια προσπάθεια μήπως είναι κάτι παρόμοιο.

Ελπίζω να σε βοηθήσει. Και αν τους δεις τους τύπους που σε εκνεύρησαν Να τους ρίξεις μια μπούφλα από μένα:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

:(:(:( άσε με... είμαι και εκνευρισμένη και στενοχωρημένη! :mad::(

Μου ρχεται να τους παρω να τους βρισω λεμε! Αν η αξιοπρεπεια μου, μου το επετρεπε, θα τους ειχα παρει!

Εμένα δυστυχώς είναι όλες μου οι βρύσες. Ολες! Ακομα και το καζανακι κανει μιση ωρα να γεμισει!!! :eek::(

Κορίτσια, αρχίστε να στέλνετε μπουκάλια νερό!!! :lol:

Υ.Γ. Ευχαριστώ για τον χρόνο σου, που έκατσες να μου γράψεις ολόκληρο μήνυμα! :P:p


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

όχι, διαφωνώ. όταν τακτοποιείς ένα ράφι για παράδειγμα, ό,τι βγάζεις κ δεν ταιριάζει εκεί, θα το τακτοποιείς. πίστεψέ με αξίζει το αποτέλεσμα!

αλλιώς δεν τελειώνεις ποτέ!

Εχεις δίκιο

Αλλά τι γίνεται όταν εκεί που του ταιριάζει να μπει υπάρχει ακαταστασία και πρέπει να τα τακτοποιήσεις όλα πρώτα,αλλά δεν υπάρχει χρόνος;

Ψηφίζω ντουλάπι προσωρινά για να γινονται μια μια οι δουλειές χωρίς άγχος

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνάκι έχεις δίκιο να αγανακτείς που δεν έχεις νερό

Ελπίζω να το φτιάξουν άμεσα γιατί έρχεται και Σ/Κ

......^(^$#%$*#%&$%@(*@)*

Κατάλαβες τι εννοώ λατρεμένο μου ε??? :lol:

Υ.Γ. Ευχαριστώ!! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...