Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Μέχρι πόσα κιλά είναι υγιές να πάρουμε? Μιλώ για ένα μωρό όχι για δίδυμα.

      Εγώ σε αυτή την εμβρυομεταφορα τα πήρα τα utrogestan από το στόμα και μου έφεραν τρελή θολούρα και ζάλη...δυσκολεύομουν πολύ στη δουλειά...σε παλιότερες φορές δε με είχαν επηρεάσει τόσο. Παρολαυτα τα προτιμω απο το στομα ...κολπικα βάζω vasclor και cyclacur και με αγχώνει...και γιατι πεφτουν καποιες φορες αρα δε ξέρω αν απορροφάται όλο και μαζεύει η περιοχή vasclor μετά από πολλές μέρες, δεν απορροφάται όλη και είναι μια μόνιμη υγρασία στην περιοχή που ευνοεί την ανάπτυξη μυκητων...καπου το διαβασα. ..δε ξερω αν ισχυει 100%. Άρα παρολη τη θολούρα αν μπορούσα θσ τα έπαιρνα όλα από στόμα.. 

      Όλα να σου πάνε καλά!!! Να πάρεις μια τεράστια χοριακη!!!! 🙏

      εμένα μ είπε ο γιατρός από 9-13 ! εκεί γύρω 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλημεραααα και καλη εβδομαδα!!!:D

Το Σαββατο εκανα δουλειες αρκετες και μαλιστα εφτιαξα τα συρτιαρια και τις εδρες των παιδιών και εβγαλα 1 σακουλα σκουπιδιων χαρτομανι!- ελεος δηλαδη...

Το βραδυ ειχαμε και περασαμε αρκετα καλα. Την Κυριακή διαβασματα παιδιών και ζύμωσα ψωμί και εφτιαξα ψωμάκια στρογγυλα για το δεκατιανό των παιδιών που μπορω να πω οτι βγηκαν πολυ πετυχημενα. :)

Ειρηνακι, επιτελους! Αρκετα ταλαιπωρήθηκες με το νερο-φρικτο πρεπει να ήταν τοσες μερες!

Miamama, δεν εχω λογια για αυτο που περνας....Σίγουρα δεν αντεχεται αυτο το πραγμα αλλα και τι να καμνεις;;; Υπομονη! (παρεπιπτοντως ωραιο το blog σου:))

Παω να συμμαζεψω και το γραφειο μου λιγο και επιστρεφω. Φιλακια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια.Καταρχην σας ευχαριστω πολυ για τη συμβουλη να βαλουμε τα φιλτρα του απορροφητηρα στο πλυντηριο.Πεντακαθαρα χωρις καθολου κοπο.Μα τοσο απλο πραγμα ρε παιδι μου και να μη το εχω σκεφτει:oops::oops::oops:

Καλημέρα στην παρέα! Κι εγώ πίνω καφεδάκι, ο σύζυγος με τη μικρή πήγανε στην παιδική χαρά! Το μεσημέρι έχουμε 2 φίλους με 2 κοριτσάκια για τραπέζι κινέζικης κουζίνας :-)

:-D:-P

Ευη ελπιζω να περασατε καλα, δωσε καμια συνταγη δοκιμασμενη να κανουμε κ εμεις ;)


Mx8hp2.png

dv8Yp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερούδια λατρεμένες μου συμπάσχουσες!

γυάλισα το σπίτι, εκτός από την κουζίνα μου. φταίει που δεν αρχίζω ποτέ από εκεί-καθότι, αν ξεκινήσω από κουζίνα, δεν θα κάνω τίποτα άλλο. τσεκαρισμένο!!!

στην κουζίνα έκανα τα απολύτως απαραίτητα, φούρνους, νεροχύτη κ εξωτερικά ντουλάπια.

αλλά μέσα στην εβδομαδα θέλω να καθαρίσω ψυγείο κ εσωτερικά τα ντουλάπια της κουζίνας,κ από πάνω. να γυαλίσω πλακάκια κ πάγκο! δεν πρόλαβα χθες, καθότι είχα κ σίδερο.

για σήμερα, αφού έχουμε φαγητά ως την Τετάρτη κ άρα απαλλάσσομαι από μαγείρεμα θα κάνω κέηκ ή μπουρεκάκια. κ θα σιδερώσω τα ρούχα του παιδιού, αν στεγνωσουν μέχρι το βραδάκι.

αν προλάβω ίσως κάνω κάποιο συρτάρι. έχω βάλει στο ματι το συρτάρι με τα μικροσύνεργα μαγειρικής!

Ειρήνη μου, πραγματικά σου το λέω είναι υπέροχη η δουλειά σου! ζηλεύω που δεν είσαι κοντά!!!!!!

περιστερω μου, Ειρήνη μου, είμαστε λίγες οι φαν της άσπρης ποδιάς, που δένει πίσω!!!!

καθαριότητα τύπου "πετάμε" μπορούμε να κάνουμε κ με τα πεθερικά; να πετάξουμε τη σαβούρα εννοώ!

την δίνω όσο όσο!!!!!!!!!! πληρώνω κιόλας!!!!!!!!!!

ή όπως λέμε λιποδιαλυτής; πεθεροδιαλυτή όποιος βρει, .έστηκε στο χρήμα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κ καλη εβδομαδα.Τελεια παρεουλα ειστε πολυ καλες...Ειμαι ακομη στην 19 σελιδα ποτε θα σας προλαβω??Ειρηνη πολλα συγχαρητηρια...να εισαι παντα καλα.Τελειες οι συμβουλες σου κ ολων των κοριτσιων.Σας διαβαζω καθε μερα καθοτι εργαζομενη μανουλα 2 παιδιων.Θα σας προλαβω που θα παει... φιλακια πολλα

Link to comment
Share on other sites

Miamama, δεν εχω λογια για αυτο που περνας....Σίγουρα δεν αντεχεται αυτο το πραγμα αλλα και τι να καμνεις;;; Υπομονη! (παρεπιπτοντως ωραιο το blog σου:))

ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια για το μπλογκ!!

καλημέρα κοριτσάκια...:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερούδια λατρεμένες μου συμπάσχουσες!

γυάλισα το σπίτι, εκτός από την κουζίνα μου. φταίει που δεν αρχίζω ποτέ από εκεί-καθότι, αν ξεκινήσω από κουζίνα, δεν θα κάνω τίποτα άλλο. τσεκαρισμένο!!!

στην κουζίνα έκανα τα απολύτως απαραίτητα, φούρνους, νεροχύτη κ εξωτερικά ντουλάπια.

αλλά μέσα στην εβδομαδα θέλω να καθαρίσω ψυγείο κ εσωτερικά τα ντουλάπια της κουζίνας,κ από πάνω. να γυαλίσω πλακάκια κ πάγκο! δεν πρόλαβα χθες, καθότι είχα κ σίδερο.

για σήμερα, αφού έχουμε φαγητά ως την Τετάρτη κ άρα απαλλάσσομαι από μαγείρεμα θα κάνω κέηκ ή μπουρεκάκια. κ θα σιδερώσω τα ρούχα του παιδιού, αν στεγνωσουν μέχρι το βραδάκι.

αν προλάβω ίσως κάνω κάποιο συρτάρι. έχω βάλει στο ματι το συρτάρι με τα μικροσύνεργα μαγειρικής!

Ειρήνη μου, πραγματικά σου το λέω είναι υπέροχη η δουλειά σου! ζηλεύω που δεν είσαι κοντά!!!!!!

περιστερω μου, Ειρήνη μου, είμαστε λίγες οι φαν της άσπρης ποδιάς, που δένει πίσω!!!!

καθαριότητα τύπου "πετάμε" μπορούμε να κάνουμε κ με τα πεθερικά; να πετάξουμε τη σαβούρα εννοώ!:P

την δίνω όσο όσο!!!!!!!!!! πληρώνω κιόλας!!!!!!!!!!:lol::lol:

ή όπως λέμε λιποδιαλυτής; πεθεροδιαλυτή όποιος βρει, .έστηκε στο χρήμα!!!!

αμα το βρειτε στειλτε μου και μενα ενα μπουκαλακι.

εγω εχω αρκετο σιδερο για σημερα, αλλα ειμαι καλα γιατι σκεφτομαι οτι το σπιτι μου ειναι καθαρο. αν κανω και τη ντουλαπα που θελω, θαμαι ακομη καλυτερα!!!

ειρηνη βαζω διαμονη, βενζινη και φαι , βαζεις μανικιουρ, πεντικιουρ και οργανωση????:-):-)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια μου τι μου κανετε??

εγω μια χαρα το σαββατο εκανα δουλιτσες και ετσι εχτες ειχα μονο σιδερο το οποιο δε τελειωσε βεβαια και σιγα μη τελειωνε δηλαδη εγω θα ηθελα να πω οτι με το καλαθι με τα απλυτα αν με πιασει τα παω καλα μπορω και το εχω κανει δηλαδη να το αδειασω μεχρι τελος τ ε λ ε ι ο ς το προβλημα που εχω εγω ειναι τα ασιδεροτα που ΔΕΝ τελειωνουν Π Ο Τ Ε θελω να ελπιζω οτι μεσα στην εβδομαδα αυτη θα κανω ντουλαπα και ασιδερωτα δε θα ασχοληθω με τιποτα αλλο εκτος απο τα κλασσικα κρεβατια-σκουπα-μεγειρεμα -πλυσιμο, ελπιζω να τα καταφερω για το εβαλα στοχο αμα τα καταφερω θα παω να παρω ενα ζευγαρι παππουτσακια που εχω δει και μου αρεσουν πολυ αν δε το κανω θα μ εινουν να τ ακοιτω στη βιτρινα χαχαχαχαχα


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

εχω μερες να σας γραψω, δεν εκανα και πολλες δουλειες αυτες τις μερες..

Βαρεθηκα, σημερα ομως εκανα αρκετες, ξεσκονησα με το σουπερ μαλακτικουλι και ειμαι πολυ χαρουμενη.

Καπου γραψατε για τα παιχνιδια, και εγω τα μαζευω, δεν δειχνει αλλιως καθαρο το σαλονι!

οσο για τα περιοδικα, εγω δεν τα μαζευω, τα διαβαζω και τα πεταω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


σε μια λεκανη με νερο εβαλα 1/3 καπακιου μαλακτικο και επαιρνα το πανι και το βουτουσα και το εστιβα και καθαριζα. ωστοσο οπως ειπε και η φεφη , θεωρω οτι κανει κακο στα επιπλα παρολο που κραταει τη σκονη

Link to comment
Share on other sites

κάτι ήξερα που τόσα χρόνια είχα ανοιχτόχρωμα έπιπλα!!δεν φαίνεται η σκόνη,τώρα στο επιπλωμένο που νοικιάζουμε το έπιπλο για την τηλεόραση είναι μαύρο!!!και μαζεύει σκόνη πολύ!!δεν πιστεύω να το χαλάσουμε και δεν είναι και δικό μας...

θα δοκιμάσω να το διαλύσω σε νερό...μάλλον δεν είναι για συχνά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...