Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ειρήνη μου υπομονή.Νομίζω όμως δεν θα ήταν θράσσος να τους ξαναενοχλήσεις,να ξέρεις τουλάχιστον πότε θα έρθουν.

Το μυστήριο των κλαλαθιών νομίζω είναι άλυτο!

Σήμερα και τα δυο ήταν σχεδόν γεμάτα, έβαλα ενα πλυντήριο, αλλά τα υπόλοιπα ρούχα δεν κάνουν μία ολόκληρη πλύση.Εχω λίγα άσπρα ,αρκετά σκούρα και λίγα ευαίσθητα και έτσι παραμένουν γεμάτα!Αυριο δεν θα ξέρω τι να πρωτοβάλω!

Τελικά χρειάζεται θράσος για να λύσεις υποθέσεις σε δημόσιες υπηρεσίες όταν υπάρχουν υπάλληλοι που είναι so busy για ν' ασχοληθούν μαζί σου!!! :rolleyes::mad:

Για έλα κι απο δω Χρυσακο μου, να δεις τι γινεται στο καλαθι (αν μπορει να το πει κάποιος ετσι που ειναι ξεχειλισμενο πλεον!!!!!!!!!! :( ) μου, που 3 μερες δεν εχω μπορεσει να βαλω ουτε 1 ! :(:(:(


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

εγώ που έχω θέμα με τα πλυντήρια τι να πω?δεν σας έχω πει ότι κλείνουμε ραντεβού για να βάλω πλυντήρια στο υπόγειο της πολυκατοικίας?

1 φορά την εβδομάδα...4 ώρες...τι να πρωτοβάλω?σεντόνια,πετσέτες,ρούχα άσπρα,σκούρα???

και να τα στεγνώσω σε αυτό το διάστημα στο στεγνωτήριο...

και τα πράγματα μου ακόμα τα περιμένω από ελλάδα,πετσέτες και σεντόνια χρειάζομαι άμεσα...

καθένας με τον πόνο του εδώ μέσα!!χιχι

Τι λες τώρα βρε πουλι μου??? Μιλαμε για απιστευτη ταλαιπωρία!!!!

- "Ναι καλημέρα σας! Θα ήθελα ένα ραντεβού παρακαλώ!"

- "Βεβαίως. Τι θα κάνετε?"

- "Μπουγάδα!!!!!!!!!!!!!" :tongue::tongue::lol::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως το καλαθι με τα απλυτα βρισκεται καπου στο διαδρομο

Βρε πατουσίδιο...

Μήπως να το βγάζει σε κανα μπαλκόνι τουλάχιστον να μην το βλέπεις συνεχώς και σου γυρνούν τα άντερα??? :confused::confused:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημέρα κορίτσια!Ειρήνη τακτοποιήθηκε τελικά η βλάβη?

Ξεκινάω λίγες δουλίτσες τελικά για σήμερα, μιας και εχθές ευτύχως έκανα κάποια πράγματα!

Καλό κουράγιο ματια μου! ;)

Εγώ δεν θα κάνω σχεδόν τίποτα. Μόνο κρεβάτια και ψευτο-μάζεμα ώστε το σπίτι να είναι απόλυτα τακτοποιημένο για να νιώθω ήρεμη φεύγοντας και επιστρέφοντας.

Θα δουλεύω μεχρι το απόγευμα. Θα πάω τον μικρό μου στην πεθερά μου σήμερα, που το περιμένει πως και τι και εχουμε κανονισει να κάνουμε εκεί τα μπάνια μας όλοι ώστε να μην περάσουμε το τελευταίο πακέτο των ημερών ξανά!

Εχω δώσει κλειδιά στην λατρεμένη μου γειτόνισσα αν έρθουν οι ... κάφροι :tongue: της ΕΥΔΑΠ (μη τυχόν χρειαστεί να μπουν μέσα) και θα επιστρέψουμε αργά στο σπίτι. Το απόγευμα μάλλον κάποια στιγμή. Οπότε έχει ηρεμία και ξεκούραση! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορτσούδια

Με δουλίτσες ξεκίνησε και η δική μου ημέρα

Αλλαξα σεντόνια,έβαλα πλυντήριο,μάζεψα κάποια ρούχα που είχαν στεγνώσει,υπάρχει κι άλλα που ακομα στεγνώνουν κι όπως καταλαβαίνετε προβλέπεται σίδερο βαρβάτο

Το καλάθι ωστόσο δεν έχει αδειάσει!!!

Εχει μισή πλύση λευκών κι έτσι μου έρχεται να την βάλω σε ένα σύντομο πρόγραμμα,να αδειάσει (πάντα προσωρινά)να ησυχάσω για λίγο έστω

Αλλές δουλειές δεν θα κάνω σήμερα,θακάνω και μαγειρική,αλλά το πόγευμα λέω να συνεχίσω την τακτοποίηση-εκκαθάριση ντουλαπιών κρεβατοκάμαράς μου που σας έλεγα

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μας 2!!!!!!!!!!!!!!!! :tongue:

Αυτή η μυρωδιά και η οργανο-κατάσταση οταν βάζω τα καθαρα μας στις θέσεις τους... με απογειώνει!!! :lol::lol: (είμαι βλαμμένη... το ξέρω!):lol::lol:

Ειρήνη+Περιστέρω

Κάνε μας 2 και δω!!!

Αν δεν ταιριάζαμε... θα συμπεθεριάζαμε????!!!! :lol::lol::lol:

Ειρήνη+Φεφη

Ειρήνη και Φεφη ελάτε να την καταβρούμε σιδερώνοντας σήμερα!!

:lol::lol::lol::lol::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Βρε πατουσίδιο...

Μήπως να το βγάζει σε κανα μπαλκόνι τουλάχιστον να μην το βλέπεις συνεχώς και σου γυρνούν τα άντερα??? :confused::confused:

Αυτό θα σου έλεγα κι εγώ...

Τα δικά μου καλάθια τα έχω έξω από την πόρτα μου

Και όχι,δεν βλέπει τα καλάθια όποιος έρχεται σπίτι...

Μένω σε οικογενειακή πολυκατοικία σε μεζονέτα σε 2ο και 3ο όροφο και τα έχω στην εξώπορτα του 3ου ορόφου,όπου είναι οι κρεβατοκάμαρες και δεν χρησιμοποιούμε σχεδόν καθόλου αυτή την είσοδο του σπιτιού

Αργησα να την βρω αυτή την θέση για τα καλάθια

Αλλά η χαρά μου είναι μεγάλη που επιτέλους ΔΕΝ τα βλέπω συνεχώς

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη+Περιστέρω

Ειρήνη+Φεφη

Ειρήνη και Φεφη ελάτε να την καταβρούμε σιδερώνοντας σήμερα!!

:lol::lol::lol::lol::tongue::tongue:

XAXAXAXAXA!!!!!!!!!!!!! :lol::lol:

Αντί για love for ever όπως γράφαμε μικρά γράψε

ΟΠΟΥ ΝΑ ΝΑΙ ΜΑΣ ΔΕΝΟΥΝ!!!!!!!!!!!!! :tongue::tongue::tongue::tongue::lol::lol::lol::lol::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι λες τώρα βρε πουλι μου??? Μιλαμε για απιστευτη ταλαιπωρία!!!!

- "Ναι καλημέρα σας! Θα ήθελα ένα ραντεβού παρακαλώ!"

- "Βεβαίως. Τι θα κάνετε?"

- "Μπουγάδα!!!!!!!!!!!!!" :tongue::tongue::lol::lol:

άστα!! ποιος θα μου το έλεγε ότι θα πλένω έτσι!!

κάνω υπομονή μέχρι να εξοπλίσω την γκαρνταρόμπα μας με αρκετά ρούχα για να μην έχω πρόβλημα...αλλά με ένα 3χρονο τι να προτωπάρεις???

καλέ το λέω "έχω πλύση σήμερα":p όπως το έλεγαν στις παλιές ελληνικες ταινίες!!!

βλέπω μιλάτε για σίδερο...έχω ένα μικρό χάλια για την ώρα,αυτό μπορούσα να βάλω στη βαλίτσα...οπότε σίδερο γιοκ!!!που είναι το σίδερο μου με το μπόιλερ!!!!!!!ακόμα έρχεται...άντε να δούμε η μεταφορική πότε θα μας τα φέρει...και που θα τα βάλω όλα αυτά τα πράγματα στο δυάρι!!!:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...