Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Kαι τρίτη για δέσιμο παρακαλώ!:lol:

Α καλέ... δηλώστε εδώ συμμετοχή για να μας κάνουν και εκπτωση στο φουστανάκι (αυτό... με τα πισω-μάνικα που δένουν μπροστά!!!!) :tongue::tongue::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πω πω miamama ειναι θεμα και το δικο σου!!!!!!!! πλυντηριο με ραντεβου!!!!!!!!

και αμα σου τυχει κατι εκεινη τη μερα - ωρα παει για την αλλη βδομαδα το ραντεβου????/!!!!! κοριτσια μπαλκονι??! δεν ξερω. λαρισα ισον υγρασια χειμωνα και καυσωνα καλοκαιρι!!. δεν θα καταστρεφονταν?! δεν ξερω. παντως δεν αντεχετε και αυτο το πραγμα. περιστερακι μου αν ειχα χωρο σε εισοδο θα μου φαινοτανε καλυτερη λυση αλλα..... για την ωρα ευτυχως εχω καταφερει να εχω εξω το καροτσι του παιδιου!

Link to comment
Share on other sites

άστα!! ποιος θα μου το έλεγε ότι θα πλένω έτσι!!

κάνω υπομονή μέχρι να εξοπλίσω την γκαρνταρόμπα μας με αρκετά ρούχα για να μην έχω πρόβλημα...αλλά με ένα 3χρονο τι να προτωπάρεις???

καλέ το λέω "έχω πλύση σήμερα":p όπως το έλεγαν στις παλιές ελληνικες ταινίες!!!

βλέπω μιλάτε για σίδερο...έχω ένα μικρό χάλια για την ώρα,αυτό μπορούσα να βάλω στη βαλίτσα...οπότε σίδερο γιοκ!!!που είναι το σίδερο μου με το μπόιλερ!!!!!!!ακόμα έρχεται...άντε να δούμε η μεταφορική πότε θα μας τα φέρει...και που θα τα βάλω όλα αυτά τα πράγματα στο δυάρι!!!:rolleyes::rolleyes:

Τι να κάνεις... :rolleyes: υπομονή παιδί μου! Κάθε αρχή και δύσκολη!

Επίσης, αν η μεταφορική σε κουράσει πολυ, δώσε μου το τηλέφωνο τους να τους κάνω τα νεύρα κρόσσια και δαντέλες... {ειδικότης μου} και να είσαι σίγουρη πως θα προτιμήσουν να εξυπηρετήσουν εσένα άμεσα παρά να έχουν εμένα στην.. καμπούρα τους!!!! :lol::lol::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους ήρθες πάλι στον πολιτισμό ειρηνάκι!!

αφήστε κορίτσια,κάνω υπομονή,κάποια στιγμή θα έχω πάλι το δικό μου πλυντήριο και αυτή τη φορά και στεγνωτήριο!!

τα πράγματα τα έχω στείλει ήδη από κέρκυρα-θεσσαλονίκη και περιμένω να γεμίσει η νταλίκα για να τα φέρει επάνω...

αρχές γενάρη είχε πει!!κι ακόμα περιμένουμε!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια..... μαντέψτε!!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΧΩ ΝΕΡΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!

:tongue::tongue::lol::lol::lol::lol::lol:

Επιτέλους!!!!

Χαρά μεγάλη ε;

Δικαιολογείσαι...

Καλά όλα τα άλλα,αλλά να μην υπάρχει νερό στο μπάνιο,δράμα!

Μόλις προμηθεύτηκα σακούλα σκουπιδιών μεγάλη κι αρχίζω εκκαθάριση

Μια ντουζίνα άχρητα περιοδικά θα τα πετάξω σίγουρα!

Θα σας πω μετά τα αποτελέσματα

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!!!!

Χαρά μεγάλη ε;

Δικαιολογείσαι...

Καλά όλα τα άλλα,αλλά να μην υπάρχει νερό στο μπάνιο,δράμα!

Μόλις προμηθεύτηκα σακούλα σκουπιδιών μεγάλη κι αρχίζω εκκαθάριση

Μια ντουζίνα άχρητα περιοδικά θα τα πετάξω σίγουρα!

Θα σας πω μετά τα αποτελέσματα

Ευχαριστώ κοριτσάκι μου!!! :P

Μπράβο! Εκανες πολύ καλά που πήρες σακούλα και ξεκίνησες! Καλό κουράγιο και δύναμη! Ειμαι μαζί σου! ;)

Υ.Γ. Παιδί μου.... κρατάς περιοδικά??????????? :confused::lol::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

αααααααααααα!!!!!!! αμα θελετε περιοδικα εδω ειμαι εγω!!!!!!!!! ρακοσυλλεκτρια. και νευριαζω~! και δεν πεταω! μα τι θα γινει! αν και αρχισα εκκαθαριση με καποια, αλλα δυσκολα τα πραγματα!

Link to comment
Share on other sites

αααααααααααα!!!!!!! αμα θελετε περιοδικα εδω ειμαι εγω!!!!!!!!! ρακοσυλλεκτρια. και νευριαζω~! και δεν πεταω! μα τι θα γινει! αν και αρχισα εκκαθαριση με καποια, αλλα δυσκολα τα πραγματα!

Τι????????????????? :?::?::?::?:

Κρατάς περιοδικά???? Πω-πω... μιλάμε για απίστευτη πηγή μικροβίων, ακαταστασίας και βρωμιάς.

Γιατί τα κρατάς? Νιώθεις μια σιγουριά...? Σε βοηθούν σε κάτι? Ψυχολογικά σε "χαλάει" να τα πετάξεις??? Τι ακριβώς?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

χμ! εχεις δικιο αν και ευτυχως απο οταν παντρευτηκα μπηκανε καποια σε αποθηκη του πατρικου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! χα χα γιατι δεν χωραμε εδω! λοιπον. τα κραταω γιατι νομιζω καποια στιγμη θα αναζητησω καποιες πληροφοριες απο εκει. εστω και μικρες! και γενικως ειμαι δυσκολη στο πεταμα! αν και περσι ειρηνακι με τα ρουχα εκανα τεραστια βηματα! αντε βοηθα και στα περιοδικα!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Miamama σε συμπονώ,μόνο αυτό μπορώ να πω!

Κορίτσια σημερα τα κατάφερα και τελείωσα γρήγορα τις δουλειές μου,τακτοποίησα τη ντολάπα του άντρα μου, έφιαξα ένα κέικ και περιποιήθηκα και τον εαυτό μου,έκανα τα πηλινγκ μου, τις μάσκες μου και αισθάνομαι ανανεωμένη!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

χμ! εχεις δικιο αν και ευτυχως απο οταν παντρευτηκα μπηκανε καποια σε αποθηκη του πατρικου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! χα χα γιατι δεν χωραμε εδω! λοιπον. τα κραταω γιατι νομιζω καποια στιγμη θα αναζητησω καποιες πληροφοριες απο εκει. εστω και μικρες! και γενικως ειμαι δυσκολη στο πεταμα! αν και περσι ειρηνακι με τα ρουχα εκανα τεραστια βηματα! αντε βοηθα και στα περιοδικα!!!!!!!!!!

Πατουσίτσα πετα, πετα!!!

Κι εγω κρατούσα πολλα περιοδικά δικά μου αλλα και του άντρα μου, μεχρι που καταλάβαμε πως δεν υπάρχει περίπτωση να αναζητήσουμε κατι, αφού ειχαν περάσει ηδη δύο χρόνια που δεν τα είχαμε κοιτάξει.Τωρα έχω μόνο 5-6 τεύχη συλλεκτικα και λίγα καινούρια τα οποία ξεσκαρτάρω κάθε μήνα.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειρηνακι και κοριτσακια εχω το εξης θεμα.Οταν τακτοποιω ενα ντουλαπι η ντουλαπα η συρταρι βγαινουν καποια πραγματα στη μεση των οποιων η θεση δεν ειναι εκει η πρεπει να αποφασισω που πρεπει να τα βαλω.Το προβλημα ειναι οτι επειδη συνηθως δεν εχω χρονο να τα τακτοποιησω εκει που πρεπει τα καταχωνιαζω οπου βρω και παλι χανεται η ταξη.Σκεφτηκα να τα βαζω σε μια ντουλαπα μεχρι να τα τακτοποιησω οριστικα για να μενουν τα υπολοιπα τακτοποιημενα.Εσεις τι λετε?

Σε διαβάζω και σε ξαναδιαβάζω και νομίζω τελικά ότι είμαστε δίδυμες.......

Κορίτσια άντε καλά με τα περιοδικά. Με τις σημειώσεις από το πανεπιστήμιο και ειδικά κάτι καλά (αλλά παλιά πια) άρθρα από σούπερ εργασίες του μεταπτυχιακού μου τι να κάνω;


sbxre6a2f.png
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Παιδί μου.... κρατάς περιοδικά??????????? :confused::lol::lol:

Κρατάω περιοδικά για γονείς,μην φανταστείς ότι έχω πολλά, καμιά δεκαριά...

Αλλά κάθε φορά που παίρνουμε κυριακάτικες εφημερίδες,κρατάω τα περιοδικά για διάβασμα και ξεμένουν στο δωμάτιό μου ή στο δωμάτιο-γραφείο που έχω στο σπίτι,οπότε κάθε τόσο πετάω...

Η εκκαθάριση στέφθηκε με επιτυχία.Ξεχώρισα και 3 τσάντες που έχω αιώνες να κρατήσω να της δώσω στην κόρη της φίλης μου.Πέταξα και την χαρτούρα-σαβούρα των περιοδικών.

Τις τσάντες τις βάζω σε ένα φύλλο της ντουλάπας μου που από πάνω μέχρι κάτω έχει μεγάλα ράφια και φτιάχτηκε γι'αυτόν τον σκοπό,μιας και στο συγκεκριμένο σημείο υπήρχε τοίχος και δεν είχε βάθος η ντουλάπα η κανονική.Εναλλακτική λύση θα ήταν να φτιάξω εκεί βιβλιοθήκη,ακριβώς δίπλα στη ντουλάπα,αλλά είχα σκεφτεί ότι θα με βόλευε καλύτερα ως ντουλάπα με ράφια.Τελικά σήμερα εξοικονόμησα και δύο ράφια και άρχισα να τακτοποιώ εκεί στα κουτιά τους τα καλοκαιρινά μου παπούτσια,γιατί εκεί που βάζω τα παπούτσια είχε φρακάρει το σύμπαν

Κορίτσια σημερα τα κατάφερα και τελείωσα γρήγορα τις δουλειές μου,τακτοποίησα τη ντολάπα του άντρα μου, έφιαξα ένα κέικ και περιποιήθηκα και τον εαυτό μου,έκανα τα πηλινγκ μου, τις μάσκες μου και αισθάνομαι ανανεωμένη!

Σωστή!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια άντε καλά με τα περιοδικά. Με τις σημειώσεις από το πανεπιστήμιο και ειδικά κάτι καλά (αλλά παλιά πια) άρθρα από σούπερ εργασίες του μεταπτυχιακού μου τι να κάνω;

Αχ αυτό είναι πίκρα...

Ευτυχώς που στο ισόγειο του σπιτιού υπάρχει ένα άδειο διαμέρισμα και έχω βολέψει τα δικά μου εκεί

Φυσικά μαζί με τόνους βιβλία του πανεπιστημίου,αλλά και λογοτεχνικά της παιδικής -εφηβικής μου ηλικίας

Τα υπόλοιπα τα έχω στο σπίτι κι όσο κι αν ψάχνω τρόπους να τα τοποθετήσω έξυπνα στη βιβλιοθήκη για να χωρέσουν όλα,πάντα γίνεται ψιλοχαμός

Στο δωμάτιο που έχω βάλει τα επιπλα του δωματίου που είχα στο πατρικό μου(κρεβάτι,βιβλιοθήκη,γραφείο)υπάρχει και μια τεράστια ντουλάπα και χώνω πράγματα όπου βρω...

Να δω τι θα κάνω,αν αποκτήσω κι άλλο μωρό...

Θα φάνε πέταμα όλα να ησυχάσω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...