Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλημερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Η αλήθεια είναι ότι έχω καιρό να μπω να μάθω νέα σας. Τι μου κάνετε όλες οι χαρωπές νοικοκυρούλες??? οργανωθήκατε???

Εγώ είμαι σε μια φάση που με έπιασε να ανανεωθώ και εγώ και το σπιτάκι μου... Οτι αλλαγές θα κάνω θα σας ενημερώσω

Προς το παρόν σας δίνω την καλημέρα μου και για να σας φτιάξω το κέφι αυτο ειναι αφιερωμένο σε όλες σας!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

Είχα πάθει στερητικό!

Τι κάνετε νοικοκυροκόριτσα;

Τι κάνει η κούκλα αρχηγός,που βλέπω τα ωραία που φτιάχνει στο φβ και ζηλεύω;

Γιατί να μην σε έχω κοντά;Ε;

Αυτό το Σ/Κ σκέφτομαι να συνεχίσω την εκκαθάριση που ξεκίνησα το προηγούμενο

Ανοίγω το συρτάρι με τα εσώρουχα και το βλέπω άδειο από σαβούρα και τακτοποιημένο και μου φτιάχνει η μέρα!

Εδωσα και τα φω κοσμηματάκια που ξεχώρισα στην κοπελιά και ξετρελάθηκε το 16χρονο!Σαν παλαβή έκανε λες και της χάρισα γύρευε τι...

Οπότε σωστά το λέτε ότι κάτι που δεν χρησιμοποιούμε μπορεί να δώσει χαρα σε κάποιον άλλο

Γι αυτό το Σ/Κ λέω να συνεχίσω στην κρεβατοκάμαρά μου την εκκαθάριση λοιπόν

Γιατί όταν τελειώσω,θα εχω τουλάχιστον ενα δωμάτιο έτοιμο από άποψη οργάνωσης.Λέω να τακτοποιήσω τις τσάντες μου,να κάνω κι εκεί ένα ξεδιάλεγμα

Εχω ένα σωρό,όχι ακριβές φυσικά,αλλά μιας και χρησιμοποιώ λιγότερες από τις μισές, λέω να σουτάρω κάποιες

Πάλι πάρτυ θα κάνει η πιτσιρίκα,προβλέπω!

Θα θεσω κι ενα άλλο θεματάκι και θελω να διαβασω τις ιδεες σας

Το καλάθι με τα άπλυτα δεν αδειάζει ποτε και είναι το παραπονό μου,όσο καλά κι αν προσπαθώ να οργανώσω τα πλυντήρια που βάζω

Κι επειδή ξέρω ότι είναι ο καημός πολλών και φυσικά της Κάντυς μας,απ' όσο θυμάμαι,λέω να βοηθηθούμε λιγάκι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημέρα κοριτσάρες!Επιτέλους λειτούργησε και πάλι το καφέ μας!

Κορίτσια σήμερα δεν έχω καθόλου όρεξη για δουλειές και κανονικά θα έπρεπε να καθαρίσω τα υπνοδωμάτια,να πλύνω τα μπάνια έχω κάμποσα πλυντήρια για πλυσιμο και μοναχα έχω μαγειρέψει και συμμαζεψει το σπίτι μου.Ουφ, θελω επιγόντως ενέργεια...


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

γειά σας κορίτσια!

μου λείψατε!

το πρωί άλλαξα σεντόνια.

το απόγευμα μαγείρεμα κ σιδέρωμα κ άλλαγμα σε πετσέτες.

αν προλάβω θα πάρω σκόνες!

ώστε αύριο να κάνουμε αγαπούλες κ βολτούλες!

το πρόγραμμα για ΣΚ έχει μεταξύ άλλων κ καθαριότητα του γραφείου του φέφου!!!!!!!ωχ Παναγία μου! θα χρειαστώ πολλά κιλά απορρυπαντικά! έχω να πατήσω εκεί αιώνες!!!!!

σας είπα που καθάρισα-τακτοποίησα το πιο δύσκολο κομμάτι της τροφοθήκης μου μέσα στην εβδομάδα; νιώθω άλλος άνθρωπος! πέταξα πολύ πράγμα! είχαν λήξει τρόφιμα!!!!!!!!

τώρα δείχνει κατοικίσιμο!, φαίνονται όλα με μια ματιά κ είναι για βιτρίνα!

μόνο μια απορία έχω. πώς αποθηκεύετε τα αλεύρια κάθε λογής, νισεστέ, κορν φλάουρ, άχνη. όλα αυτά τα έχω πρόχειρα σε μια σακκούλα, αλλά σήμερα θα τα βάλω όλα σε τάπερ μεγάλο τετράγωνο χωρίς καπάκι, ώστε αφενός να μην σκορπίζονται, αφετέρου να είναι πιο προσβάσιμα, αλλά κ πιο ευπαρουσίαστα τοποθετημένα1 καμιά άλλη ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια μου...

Περνάω τσαγκαρο-βδομαδα που λένε...! :(

Πάρα πολύ δουλειά (αυτό είναι καλό φυσικά!), προσπαθώ να βάζω τα ραντεβού πρωί και απόγευμα, γιατ΄το μεσημέρι διαβάζω τον μικρούλη μου και προσπαθώ να διατηρήσω και το σπίτι σε ένα επίπεδο (εντάξει, αυτό δεν είναι και δύσκολο, απλώς το αναφέρω).

Το τελειωτικό χτύπημα, που βασικά μου έχει προκαλέσει τρελό εκνευρισμό, είναι το νερό.... :mad: . Από χθες στις 12.00 το μεσημέρι, δεν έχω καθόλου πίεση. Τρέχει απο τη βρύση μου τόσο λίγο νερό που σκεφτείτε, δεν μπορούμε να κάνουμε μπάνιο με το ντους αφού το ντους χρειάζεται μία ορισμένη ποσότητα πίεσης νερού για να ανοίξει και να παραμείνει ανοιχτό...! :( Επειδή λοιπόν δεν έχει καθόλου πίεση το ντους δεν δουλεύει και χθες αναγκαστήκαμε να κάνουμε μπάνιο... ρίχνωντας νερό με τις χούφτες μας από την βρύση και μόνο της μπανιέρας..... :mad::( .

Και σήμερα που μίλησα με την ΕΥΔΑΠ και αφού δεν βρήκαμε κάποια διαρροή, μου είπαν πως προφανώς πρόκειται για κάποιο "μπούκωμα" σωλήνας γιατί εχθές υπήρχε πρόβλημα στην περιοχή μου. Η οικογένεια του πάνω και του κάτω ορόφο έχουν κανονικά νερό. Το πρόβλημα το αντιμετωπίζουμε μόνο εμείς... :( Και είμαι :( χωρίς πλυντήριο ρούχων... χωρίς να έχω κάνει μπάνιο τον μικρό μου από προ-χθες και εγώ άλουστη.... :(:(:(


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

Είχα πάθει στερητικό!

Τι κάνετε νοικοκυροκόριτσα;

Καλώς το περιστεράκι μου από τον περιστερώνα του! ;)

Τι κάνει η κούκλα αρχηγός,που βλέπω τα ωραία που φτιάχνει στο φβ και ζηλεύω;

Γιατί να μην σε έχω κοντά;Ε;

Ευχαριστώ πουλάκι μου! Αλήθεια, σου αρέσουν??!!!

Εχω πήξει ματάκια μου... πολύ δουλίτσα (δεν παραπονιέμαι γι αυτό) απλώς με έχει εκνευρίσει το θέμα με το νερό που με αφήνει και στις δουλειές πίσω.... :(

Ανοίγω το συρτάρι με τα εσώρουχα και το βλέπω άδειο από σαβούρα και τακτοποιημένο και μου φτιάχνει η μέρα!
Εμ είδες γιατί σας πρήζω...??? Το ίδιο νιώθω και γω ακόμη και τώρα που τα χω τόσο καιρό τακτοποιημένα. Ανοίγω το συρτάρι με τα εσώρουχά μου και ακόμη το ... καμαρώνω! ;)
Εδωσα και τα φω κοσμηματάκια που ξεχώρισα στην κοπελιά και ξετρελάθηκε το 16χρονο!Σαν παλαβή έκανε λες και της χάρισα γύρευε τι...

Οπότε σωστά το λέτε ότι κάτι που δεν χρησιμοποιούμε μπορεί να δώσει χαρα σε κάποιον άλλο.

Έτσι!! Μπράβο ματάκια μου. Και κοιτα τώρα να δεις, πόσο πιο ανάλαφρη θα νιώθεις που θα μπορείς να τα διατηρείς σε τάξη, εύκολα!

Λέω να τακτοποιήσω τις τσάντες μου,να κάνω κι εκεί ένα ξεδιάλεγμα

Εχω ένα σωρό,όχι ακριβές φυσικά,αλλά μιας και χρησιμοποιώ λιγότερες από τις μισές, λέω να σουτάρω κάποιες

Πάλι πάρτυ θα κάνει η πιτσιρίκα,προβλέπω!

Και πολύ καλά θα κάνεις! Επέλεξε ποιες θέλεις, ποιες χρησιμοποιείς περισσότερο και τις άλλες.... απλά ξεφορτώσου τες!!! :P

Θα θεσω κι ενα άλλο θεματάκι και θελω να διαβασω τις ιδεες σας

Το καλάθι με τα άπλυτα δεν αδειάζει ποτε και είναι το παραπονό μου,όσο καλά κι αν προσπαθώ να οργανώσω τα πλυντήρια που βάζω

Κι επειδή ξέρω ότι είναι ο καημός πολλών και φυσικά της Κάντυς μας,απ' όσο θυμάμαι,λέω να βοηθηθούμε λιγάκι...

Και μένα! Και, κατά διαστήματα, είναι πολύ γεμάτο ενώ άλλες στιγμές σχεδόν άδειο. Αυτό αφορά τις ανάγκες μας σε ρούχα και τον προγραμματισμό των πλυσιμάτων που κάνουμε. Μη σε αγχώνει! Δεν υπάρχει κανένας λόγος! Σκέψου πως κάποια εβδομάδα μπορεί να μην έχεις όρεξη για πολλά πλυντήρια και να βάλεις 2 μόνο και να είναι γεμάτο. Αξίζει ν' αγχωθείς γι' αυτό? ΟΧΙ!

777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

εγώ τα αλεύρια τα βάζω σε βάζα καλά κλεισμένα γιατί είναι πολύ εύκολο να μπουν μαμούνια ή σκόρος τροφίμων...

βρε ειρήνη μου τι πάθατε κι εσείς..και κατά πότε θα το βρουν το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Η αλήθεια είναι ότι έχω καιρό να μπω να μάθω νέα σας. Τι μου κάνετε όλες οι χαρωπές νοικοκυρούλες??? οργανωθήκατε???

Εγώ είμαι σε μια φάση που με έπιασε να ανανεωθώ και εγώ και το σπιτάκι μου... Οτι αλλαγές θα κάνω θα σας ενημερώσω

Προς το παρόν σας δίνω την καλημέρα μου και για να σας φτιάξω το κέφι αυτο ειναι αφιερωμένο σε όλες σας!

Έλα βρε ηρωάκι μου!!!! Που είσαι εσύ ματάκια μου?

Είδες, σου στειλα το invitation στο facebook! Δεν εχεις παράπονο!!! :P

Και γω περνάω πάλι φάση... Την επόμενη εβδομάδα, αν βρω χρόνο.... :(:rolleyes: , θα βάψω τα μαλλιά μου ξανθά, από... σχεδόν μαύρα που τα χω εδώ και 1 μήνα.... !!! :lol::lol::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κοριτσάρες!Επιτέλους λειτούργησε και πάλι το καφέ μας!

Κορίτσια σήμερα δεν έχω καθόλου όρεξη για δουλειές και κανονικά θα έπρεπε να καθαρίσω τα υπνοδωμάτια,να πλύνω τα μπάνια έχω κάμποσα πλυντήρια για πλυσιμο και μοναχα έχω μαγειρέψει και συμμαζεψει το σπίτι μου.Ουφ, θελω επιγόντως ενέργεια...

Μήπως είναι επειδή λείπαμε και δεν είχες τις καθημερινές σου ενέσεις???? (εμάς δηλαδή!!!! :tongue::lol::lol: )


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

ώστε αύριο να κάνουμε αγαπούλες κ βολτούλες!

Μπράβο! Οργανώσου ώστε να εκμεταλλευτείς ένα ξεκούραστο και βολταριστό Σαβ/κο! ;)

το πρόγραμμα για ΣΚ έχει μεταξύ άλλων κ καθαριότητα του γραφείου του φέφου!!!!!!!ωχ Παναγία μου! θα χρειαστώ πολλά κιλά απορρυπαντικά! έχω να πατήσω εκεί αιώνες!!!!!
Σιγά-σιγά! Μην αγχωθείς και κυρίως μην πιεστείς να το τελειώσεις γρήγορα! Μπορεί να χρειαστεί να βάλεις 1-2 πινελιές οργάνωσης για να βοηθήσεις το γραφείο του! Οποτε.. χαλαρα! ;)
σας είπα που καθάρισα-τακτοποίησα το πιο δύσκολο κομμάτι της τροφοθήκης μου μέσα στην εβδομάδα; νιώθω άλλος άνθρωπος! πέταξα πολύ πράγμα! είχαν λήξει τρόφιμα!!!!!!!!

τώρα δείχνει κατοικίσιμο!, φαίνονται όλα με μια ματιά κ είναι για βιτρίνα!

μόνο μια απορία έχω. πώς αποθηκεύετε τα αλεύρια κάθε λογής, νισεστέ, κορν φλάουρ, άχνη. όλα αυτά τα έχω πρόχειρα σε μια σακκούλα, αλλά σήμερα θα τα βάλω όλα σε τάπερ μεγάλο τετράγωνο χωρίς καπάκι, ώστε αφενός να μην σκορπίζονται, αφετέρου να είναι πιο προσβάσιμα, αλλά κ πιο ευπαρουσίαστα τοποθετημένα1 καμιά άλλη ιδέα;

Σε νιώθω! Γι αυτο εγω φροντίζω να έχω λίγα, έχω τόσο όσο χρειάζομαι, για να μην μου λήγουν και δεν ξέρω τι έχω και τα βλέπω "πηγμένα" στο ντουλάπι και τσαντίζομαι! Μπράβο που τα κατάφερες και τώρα θα είναι πολύ πιο εύκολα να τα διατηρήσεις!!!!

Μήπως να σκεφτείς να τα βάλεις σε τύπου βάζα ή σε τύπου τάπερ που να κλείνουν για να μην έχεις άγχος για ζουζούνια ή και να μην σου σκορπίζονται???


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...