Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Συμφωνώ απολύτως...ακόμα δεν λέει να αδειάσει το σκασμένο...αλλά δεν θα του περάσει...είμαι τελείως αποφασισμένη αυτή την εβδομάδα!

Ο μικρός καλά;;;

Ευτυχώς ναι! Τυχαιο θα ηταν... ! Παλι καλα γιατι ακουσα παλι για ιωση στο σχολειο...! :rolleyes:

Υ.Γ. Σου αρεσε η ιδεα αξιοποιησης της μπομπονιερας σου? ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ έχω μόνο 1 μπάνιο.

Και για να δεις τι καλός άνθρωπος είμαι, σου λέω με ανιδιοτέλεια πως θα δεχτώ να πάρω το σπίτι σου και να σου δώσω το δικό μου, μόνο και μόνο για να έχεις να καθαρίζεις 1 μπάνιο!!! :tongue::lol::lol::lol::lol:

Η αλήθεια είναι ότι αν ήσουν Θεσσαλονίκη ανταλλάσαμε ευχαρίστως!!:PΔεν χρειάζεται τόσο μεγάλο σπίτι και από άποψη κόστους συντήρησης και καθαρίσματος. Ουφ!!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς ναι! Τυχαιο θα ηταν... ! Παλι καλα γιατι ακουσα παλι για ιωση στο σχολειο...! :rolleyes:

Υ.Γ. Σου αρεσε η ιδεα αξιοποιησης της μπομπονιερας σου? ;)

H ιδέα για την αξιοποίηση...των μαρτυρικών μου άρεσε ιδιαίτερα... :)


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ειναι το μαγικο σφουγκαρι της scotch brite,φαντάζομαι θα έχουν και άλλες εταιρίες αντίστοιχο,είναι άσπρο σαν γομα και έχει από την μια πλευρά μπλε χρώμα.

Καλημέρα κούκλες !!!! Το σφουγγαράκι λέγεται "γόμα" αν ρωτήσεις σε οποιοδήποτε σούπερ μάρκετ θα το βρεις . Υπάρχει και σε ολόλευκο κι εγώ στην αρχή έπαιρνα αυτό που λες .. Το χρησιμοποιώ πολύ είναι βολικό ακόμα και για νιπτήρες , λεκέδες σε τοίχους , δαχτυλιές οπουδήποτε ή και λαδιές που δε βγαίνουν εύκολα . Έχω πάντα ένα για το μπάνιο κι ένα την κουζίνα . Το μόνο κακό που έχει είναι ότι χαλάει εύκολα .

Link to comment
Share on other sites

Ναι, καλά, το ξέρω.... είμαι στη σελίδα 24...ακόμη:(:(:( τι να κάνω?

Ειρηνάκι μου καλό και εσείς όλα τα υπολοιπα νοικοκυροκόριτσα...για πέστε καμιά ιδέα για σκουλαρίκια. Θέλω να τα έχω όλα μαζί κάπου κρεμασμένα ( όπως τα έχουν στα μαγαζιά)...Καμιά ιδέα?

Ρίξε μια ματιά κι εδώ αν θέλεις να πάρεις καμιά ιδέα http://parentscafe.gr/showthread.php?t=3134

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα αστέρια μου καλά!

Μόλις γύρισα από τη δουλειά. Θα σας γράψω ένα περιστατικό να ξεραθείτε στα γέλια.

Σήμερα, με είχε κανονίσει μια πελάτισσα μου, να πάω σε μια φίλη της που γιορτάζει (Αντωνία) για να της κάνει δώρο μανικιούρ/πεντικιούρ (με στέλνουν συχνά γιατί είναι πολυ οικονομικό αλλά κυρίως το ευχαριστιούνται πολυ τα κορίτσια που το δέχονται :tongue: ).

Η τρελή η πελάτισσά μου, δεν ήθελε να της πει πως της στέλνει αισθητικό άκρων, ήθελε λέει να είναι εντελώς έκπληξη ... (θεόμουρλη! :tongue:) και της είχε πει μόνο "θα σου στείλω το δώρο σου" και όσο και αν επέμενε η κοπέλα δεν της είχε πει τι ήταν αυτό το δώρο.

Πάω λοιπόν, ανοίγει η κοπέλα (μαζί με την μαμά της :lol::lol:) και της λέω

- Καλημέρα! Είμαι το δώρο σου από την Ελένη!" (νομίζοντας πως η πελάτισσα μου της έχει πει περί τίνος πρόκειται).

Και μου λέει η κοπέλα με μία τεράστια έκπληξη και απορία:

- Τι δώρο? Τι θα μου κάνετε???!!!! :lol::lol::lol: xaxaxaxaxaxa

Αφού της εξήγησα και πέσαμε κάτω από τα γέλια μου είπε πως η φίλη της αρνιόταν να της πει τι δώρο και η κοπέλα είχε αγχωθεί και πήρε και τη μάνα της να πάει για καφέ, γιατί φοβόταν μήπως η άλλη της έστελνε κανένα go go boy να της... χορέψει!!!! :lol::lol::lol:

Μιλάμε.... έπεσα κάτω από τα γέλια! Δεν μπορούσα να δουλέψω!!!!! xaxaxaxaxxa

Y.Γ. Το τι άκουσε η φίλη της... δεν περιγράφεται!!! :tongue::tongue::tongue:

Πωπωωω !!! Η φίλη της ήταν για δέσιμο !!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Μπράβο της πάντως που σκέφτηκε να κάνει τέτοιο δωράκι .... Είναι κάτι που κι εγώ αμελώ πολύ και θα το δεχόμουν ευχαρίστως για δώρο...!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!

Τελικά αγορασα χθες αυτο το σφουγγαρακι

και οντως!! καθαρισε με μεγαλη ευκολία τις δακτυλιές.

Εγιναν ολα τελεια μεσα σε λιγο χρονο!

τελειωσα και με το ψυγείο και εκανα και ενα περασμα ολη

την κουζινα και ειναι ολα αψογα. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Λατρεμένο μου κοριτσάκι.

Το σκέφτηκα λιγάκι. Νομίζω πως πρέπει γενικά, ν' ακούμε τις ανάγκες μας. Εγώ δεν χρησιμοποιώ συχνά καλσόν, άρα ο τρόπος αυτός με βολεύει. Εσύ, που και χρησιμοποιείς και τα γουστάρεις πολυ, νομίζω πως θα πρέπει με ευχαρίστηση να χαραμίσεις ένα συρτάρι! Αφου σου αρέσουν γιατί να μην τα βλέπεις καλο-τακτοποιημένα?!

Εγώ λεω να το χαραμίσεις και να τα τακτοποιήσεις με την άνεση σου!

Ή ανά χρώματα

Ή ανά κατηγορία (βραδινά, πρωϊνά κλπ.) :wink:

Τι λες?

Καλημέρα,:D

Δεν έχεις άδικο, αυτό που λες σε συνδιασμό με την πρόταση της georginas για να τα βρίσκω πιο εύκολα.

Ανά χρώμαρα διότι το 90% αυτών είναι πρωινοαπογευματινά.Βραδυνά έχω 2 ένα στο χρώμα του δέρματος και ένα μαύρο...:confused:

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις ευχές περί πάντα άξια...

Ειρήνη μου πέθανα στο γέλιος με το δώρο πεντικιούρ και μου έδοσες ιδέα:wink:.Εγώ κάνω στον εαυτό μου τέτοιο δωράκι πάντως.( συνήθως μανικιούρ τώρα το χειμώνα ).

Σήμερα είμαι λίγο πιο χαλαρά στη δουλειά μέχρι τις 14:00.

Είδα το βίντεο παραπάνω πως να συμαζέψετε σε 3 λεπτά μου άρεσε και θα υιοθετήσω το εξής.Ένα όμορφο καλαθάκι όπου σε περιπτώσει κλαταρίσματος τα χώνεις όλα εκεί μέσα έτσι ώστε φαινομενικά να είσαι οκ για να μην σε πιάνει πανικός και αφού χαλαρώσεις πέρνεις το καλάθι και τακτοποιείς...

Ειρήνη μου τα ρεσουδάκια σου έγιναν μόνιμη συντροφιά μου πλέον, όπου στάζω στο κεραμικό και λίγες σταγόνες από πεύκο...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ομορφιές μου!!!!! :P

Μπρρρρρρ κρύοοοοοοοοοο! Ψώφισα από το κρύο λέμε!!!! :rolleyes:

Έχω πήξει στη δουλίτσα. Κυριολεκτικά το καρνεδάκι μου είναι φουλ από ραντεβουδάκια! :P Δόξα την Παναγία, καλά να είμαστε όλες και να έχουμε δουλειά σ' αυτές τις άσχημες μέρες που διανύουμε! :(

Για σήμερα έχω "χαλαρό" οικοκυρικό πρόγραμμα αφού έχω αρκετή δουλίτσα και θα πηγαινο-έρχομαι!

Ηλεκτρική μόνο θα βάλω, ένα ψευτο-μάζεμα και μαγείρεμα!

Θα τα πούμε σύντομα! :)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...