Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

μία μάμα κλειστά είναι τα σακκουλάκια μου, διπλωμένα πάνω κ με λαστιχάκι, αλλά πόσα βάζα να βάλω; ένα για σκληρό αλεύρι, ένα για όλες τις χρήσεις.....

θέλω ένα ράφι μόνο για τα βάζα αυτά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγώ τα αλεύρια τα βάζω σε βάζα καλά κλεισμένα γιατί είναι πολύ εύκολο να μπουν μαμούνια ή σκόρος τροφίμων..

Συμφωνώ!!!

βρε ειρήνη μου τι πάθατε κι εσείς..και κατά πότε θα το βρουν το πρόβλημα?

Ελα ντε.... :rolleyes::( . Μ' έχουν πιάσει τα νεύρα μου κοριτσάκι! Και μου είπαν πως δεν είναι σίγουροι αν θα καταφέρουν να έρθουν σήμερα λέει! Θα το προσπαθήσουν...? :mad:

Τώρα να το ανοίξω..? Πείτε μου!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

..........

Θα θεσω κι ενα άλλο θεματάκι και θελω να διαβασω τις ιδεες σας

Το καλάθι με τα άπλυτα δεν αδειάζει ποτε και είναι το παραπονό μου,όσο καλά κι αν προσπαθώ να οργανώσω τα πλυντήρια που βάζω

Κι επειδή ξέρω ότι είναι ο καημός πολλών και φυσικά της Κάντυς μας,απ' όσο θυμάμαι,λέω να βοηθηθούμε λιγάκι...

Ναι καλά... άμα το βρεις να μου πεις Περιστέρω .... δεν αδειάζει λέμε... άντε δλδ στο τσακίρ κέφι ν' αδειάσει για μισή μέρα !!! ΟΥΟΥΟΥ και πολύ σου έγραψα ! :-(

Εγώ έχω "θέμα" με αυτό το καλάθι... με αγχώνει .... και μάλλον θέλω τον ειδικό μου !

...

τώρα δείχνει κατοικίσιμο!, φαίνονται όλα με μια ματιά κ είναι για βιτρίνα!

μόνο μια απορία έχω. πώς αποθηκεύετε τα αλεύρια κάθε λογής, νισεστέ, κορν φλάουρ, άχνη. όλα αυτά τα έχω πρόχειρα σε μια σακκούλα, αλλά σήμερα θα τα βάλω όλα σε τάπερ μεγάλο τετράγωνο χωρίς καπάκι, ώστε αφενός να μην σκορπίζονται, αφετέρου να είναι πιο προσβάσιμα, αλλά κ πιο ευπαρουσίαστα τοποθετημένα1 καμιά άλλη ιδέα;

Κι εγώ αλεύρι, άχνη, ζάχαρη, φαρίνα κλπ τα βάζω σε ένα τάπερ που να τα χωράει όμως σχεδόν ακριβώς και τυλίγω το κάθε ένα ξεχωριστά (όταν είναι ήδη ανοιγμένα έτσι ?) με σακκουλίτσα διάφανη να αποφεύγω τυχόν διαρροές και για τα μαμούνια...

Απ' όσο θυμάμαι μόνο την τριμμένη φρυγανιά έχω "στολίσει" σε γυάλινο βάζο που κλείνει αεροστεγώς !

.....

Και μένα! Και, κατά διαστήματα, είναι πολύ γεμάτο ενώ άλλες στιγμές σχεδόν άδειο. Αυτό αφορά τις ανάγκες μας σε ρούχα και τον προγραμματισμό των πλυσιμάτων που κάνουμε. Μη σε αγχώνει! Δεν υπάρχει κανένας λόγος! Σκέψου πως κάποια εβδομάδα μπορεί να μην έχεις όρεξη για πολλά πλυντήρια και να βάλεις 2 μόνο και να είναι γεμάτο. Αξίζει ν' αγχωθείς γι' αυτό? ΟΧΙ!

Να μην έχω όρεξη για πλυντήρια ???? ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ αυτό Ειρήνη μου... έχω δεν έχω πρέπει να μπουν... μόνο τα παιδιά αλλάζουν 2 φορές την ημέρα ρούχα συν ότι φοράνε μέσα στο σπίτι+τις πυτζαμούλες τους...

ζω ένα δράμα !

Πώς το κάνεις και δεν άγχεσαι ??? Πες μου !

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλά... άμα το βρεις να μου πεις Περιστέρω .... δεν αδειάζει λέμε... άντε δλδ στο τσακίρ κέφι ν' αδειάσει για μισή μέρα !!! ΟΥΟΥΟΥ και πολύ σου έγραψα ! :-(

Εγώ έχω "θέμα" με αυτό το καλάθι... με αγχώνει .... και μάλλον θέλω τον ειδικό μου !

Να μην έχω όρεξη για πλυντήρια ???? ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ αυτό Ειρήνη μου... έχω δεν έχω πρέπει να μπουν... μόνο τα παιδιά αλλάζουν 2 φορές την ημέρα ρούχα συν ότι φοράνε μέσα στο σπίτι+τις πυτζαμούλες τους...

ζω ένα δράμα !

Πώς το κάνεις και δεν άγχεσαι ??? Πες μου !

Κουκλί μου,

Σκέψου το εξής:

Αμα σκας για το πλυντήριο και φουσκώνει το στομαχάκι σου και νιώθεις άγχος... θα αλλάξει κάτι? Θα εξαφανιστεί δια μαγείας? Θα πλυθούν καλύτερα? ΟΧΙ! Αμα βάλεις ένα ακόμη πλυντήριο θα ευτυχήσεις? ΟΧΙ!

Οπότε, σκέψου σε "κουτάκια" και ξέχασε το! Σκεψου κάπως έτσι "α, να βάλω και πλυντήριο τώρα? Έχω όρεξη? Αμα δεν έχω, θα βάλω 2 αύριο. Ωραία, τι βαριέμαι περισσότερο?" Και πάρε την απόφαση σου! Μην μου αγχώνεσαι! Ειναι αμαρτία με τόσα αγχωτικά που ζουμε ήδη στην καθημερινότητα μας! :P

Φιλάκια και εδώ είμαι για οτι χρειαστείς! ;)

Και σκέψου πως και μένα έτσι αλλάζουν. Ο άντρας μου κάθε μέρα από εσώρουχο μέχρι μπλούζα και ο γιος μου το ίδιο με το που θα μπει από το σχολείο! Και επίσης στο σπίτι φοράει άλλη φορμούλα "του σπιτιού" και το βραδυ πυζάμα! Αρα... σε νιώθω! :-P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειρήνη, κουραγιο με το θεμα του νερου. Πως και δεν λετε

σε εναν υδραυλικο να ερθει να δει τι γινεται αφου σας καθυστερουν τοσο;

Κουραγιο!

Fefi, τα αλευρια κλπ τα εχω και εγω σε ενα ταπερ ολα μαζί

και τα κλεινω με ενα κλιπ, οσα ειναι ανοικτα, που εχω παρει

απο το ικεα. Με εχει βολεψει πολυ αυτο γιατι καποτε

τα ειχα σε βαζα και μου επιαναν ολο το χωρο στην τροφιμοθήκη

που δεν ειναι και καμμια μεγαλη. Νομιζω οτι ειναι καλυτερη ιδεα αυτη.

Για το καλαθι .....αφηστε το! μια απο τα ίδια και εγω....

Ελεος δηλαδη! Το μονο που με σωνει να μην γεμίζει συνεχεια

ειναι να βαζω πλυντήριο και απευθείας μετα στεγνωτήριο

και συνεχίζω με τα υπολοιπα απλυτα.

Σήμερα εχω φασινα....Θα κανω και τα μπαλκονια που εχουν να γινουν

περιπου 15 μερες και αυριο μαγειρεματα μιας και εχω κοσμο το βραδακι.

Σας φιλω επι του παροντος! :)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι επειδή λείπαμε και δεν είχες τις καθημερινές σου ενέσεις???? (εμάς δηλαδή!!!! :tongue::lol::lol: )

Κορίτσια ειλικρινά και μόνο που σας διαβάζω νιώθω καλύτερα!Σκεφτομαι, και οι υπόλοιπες κάτι κάνουν σήκω και εσύ!

Τελικα έφαγα μαζί με το γιο μου και στο μάζεμα καθάρισα απο έξω και τα ντουλάπια της κουζίνας:).Τώρα περιμένω και τον άντρα μου και ελπίζω να συνέλθω!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αμα σκας για το πλυντήριο και φουσκώνει το στομαχάκι σου και νιώθεις άγχος... θα αλλάξει κάτι? Θα εξαφανιστεί δια μαγείας? Θα πλυθούν καλύτερα? ΟΧΙ! Αμα βάλεις ένα ακόμη πλυντήριο θα ευτυχήσεις? ΟΧΙ!

Οπότε, σκέψου σε "κουτάκια" και ξέχασε το! Σκεψου κάπως έτσι "α, να βάλω και πλυντήριο τώρα? Έχω όρεξη? Αμα δεν έχω, θα βάλω 2 αύριο. Ωραία, τι βαριέμαι περισσότερο?" Και πάρε την απόφαση σου! Μην μου αγχώνεσαι! Ειναι αμαρτία με τόσα αγχωτικά που ζουμε ήδη στην καθημερινότητα μας! :P

Γειά σας κορίτσια....επιτέλους πάλι μαζί!

Λοιπόν...εγώ με το πλυντήριο δεν έχω κανένα πρόβλημα...βάζω και ξαναβάζω και δεν με πειράζει καθόλου....αυτό που με ενοχλεί περισσότερο είναι οι στοίβες των ασιδέρωτων αριστερά και δεξιά στο σπίτι...και το ποιος κάνει σίδερο και πότε...

Οπότε πλέον βάζω πλυντήρια αρχή της εβδομάδας...το καλό μας σύστημα σιδερώνει κάθε Πέμπτη και τέλος ιστορίας...


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια....επιτέλους πάλι μαζί!

Λοιπόν...εγώ με το πλυντήριο δεν έχω κανένα πρόβλημα...βάζω και ξαναβάζω και δεν με πειράζει καθόλου....αυτό που με ενοχλεί περισσότερο είναι οι στοίβες των ασιδέρωτων αριστερά και δεξιά στο σπίτι...και το ποιος κάνει σίδερο και πότε...

Οπότε πλέον βάζω πλυντήρια αρχή της εβδομάδας...το καλό μας σύστημα σιδερώνει κάθε Πέμπτη και τέλος ιστορίας...

Κι εμένα αυτό αλλά εγώ δεν έχω το σύστημα που έχεις εσύ .....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ειρήνη, κουραγιο με το θεμα του νερου. Πως και δεν λετε

σε εναν υδραυλικο να ερθει να δει τι γινεται αφου σας καθυστερουν τοσο;

Κουραγιο!

Μ' έχει πιάσει στραβωμάρα! Εχει κολλήσει το μυαλό μου και έχω μουλαρώσει!

Πληρώνω στην ώρα μου τον παλιο-λογαριασμό? ΝΑΙ

Εχω καθυστερήσει ποτέ να πληρώσω? ΟΧΙ

'Εχω ζητήσει ποτέ μου έκπτωση σε ότι μου ζητούν να πληρώσω? ΟΧΙ

Ηταν ζημιά που προκλήθηκε από φθορά ή κάτι τέτοιο? ΟΧΙ!

Είναι ζημιά που προκλήθηκε από την χθεσινή κατάσταση που είχαν στο δίκτυο τους? ΝΑΙ!

Ε, όχι λοιπόν! ΟΧΙ! Δεν θα πληρώσω μια 50αρα για να φέρω υδραυλικό τη στιγμή που φταίνε εκείνοι και μόνο εκείνοι! Το λιγότερο που μπορούν να μου προσφέρουν, είναι μία αξιοπρεπή συντήρηση! Ε, το κερατο μου πια! ΝΑ ΤΣΑΚΙΣΤΟΥΝ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ! Σιχτιρ! :mad::mad::mad:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ειλικρινά και μόνο που σας διαβάζω νιώθω καλύτερα!Σκεφτομαι, και οι υπόλοιπες κάτι κάνουν σήκω και εσύ!

Τελικα έφαγα μαζί με το γιο μου και στο μάζεμα καθάρισα απο έξω και τα ντουλάπια της κουζίνας:).Τώρα περιμένω και τον άντρα μου και ελπίζω να συνέλθω!

Έτσι... οι ενεσούλες (εμείς δηλαδή! :tongue: ) βγαίνουμε και σε ιντερνετική (εκτός από ενέσιμη) μορφή!!! :tongue::tongue::lol::lol::lol::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνακι μου γλυκο ηρεμησε.Και αυτο θα περασει.Κοριτσακια μου γλυκα μου λειψατε ολες και εχετε απολυτο δικιο για το στερητικο συνδρομο.Μεχρι και ο ανδρας μου που με εβλεπε ετσι μου ελεγε<ηρεμησε θα το φτιαξουν και θα ξαναβρεις τις φιλεναδες σου>.Απο δουλειες δεν εκανα τιποτα.Ειχα και τα μωρα αρρωστα στο σπιτι. Παντως βρε κοριτσια τωρα που εφτιαξα την ντουλαπα αξιοποιησα και πραγματα που τα ειχα ξεχασει .Ασε την υπεροχη αισθηση να την ανοιγεις και να τα βλεπεις ολα τακτοποιημενα με σειρα μπροστα σου.Αλλα βεβαια εχω ακομα πολυ δουλεια μπροστα μου.ΜΟΥ ΛΕΙΨΑΤΕ ΛΕΜΕ:!:ΜΑΤΣ ΜΟΥΤΣ:P:p

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια....επιτέλους πάλι μαζί!

Λοιπόν...εγώ με το πλυντήριο δεν έχω κανένα πρόβλημα...βάζω και ξαναβάζω και δεν με πειράζει καθόλου....αυτό που με ενοχλεί περισσότερο είναι οι στοίβες των ασιδέρωτων αριστερά και δεξιά στο σπίτι...και το ποιος κάνει σίδερο και πότε...

Οπότε πλέον βάζω πλυντήρια αρχή της εβδομάδας...το καλό μας σύστημα σιδερώνει κάθε Πέμπτη και τέλος ιστορίας...

Και γω. Γενικά (εκτός απροόπτου) λατρεύω να βάλω πλυντήρια! Με ξεκουράζει και μου δημιουργεί μια αίσθηση... χαλαρότητας... δεν ξέρω γιατί! :tongue::mrgreen:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...