Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Τώρα συγνώμη βρε Εύη μου, είναι σωστο αυτό? Να μας τρίβεις στη μούρη το κινέζικο, που σημειωτέον μπορώ να φάω απίστευτες ποσότητες (... :lol::lol::lol: ) και να μην μας καλείς κι όλας???!!!

Θράσσος κύριοι... θράσσος!!! :tongue::tongue::lol:

Α, την επόμενη φορά θα σας φτιάξω κινέζικο φαί να έρθετε να φάτε!!! Μετά το επιδόρπιο όμως θελω βοήθεια στις ντουλάπες της κρεβατοκάμαρας όπου γίνεται... της Κινέζας!:tongue:

(Σήμερα τακτοποίησα τη συρταριέρα της κόρης μου - τρία συρτάρια- και μάζεψα δύο σακουλάρες για δόσιμο και πέταμα. Πού ήταν όλα αυτά τα ρούχα και τα συρτάρια είναι πάλι γεμάτα???:?:)


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα και απο εμενα κορτσιουδια μου! τι μου κανετε?. τελικα εχω ξεσηκωθει με τα περιοδικα και σιγα σιγα λεω να το παλεψω το θεμα! θελω ομως το χρονο μου! παντως αρχισα δουλεια!!

Πάρε όσο χρόνο χρειαστείς!

Το θέμα είναι πως σου μπήκε το "μικρόβιο" και έχει αρχίσει να σε τρώει. Θα κάνει αυτό τη δουλειά του... ξέρω εγώ!!! ;););)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Α, την επόμενη φορά θα σας φτιάξω κινέζικο φαί να έρθετε να φάτε!!! Μετά το επιδόρπιο όμως θελω βοήθεια στις ντουλάπες της κρεβατοκάμαρας όπου γίνεται... της Κινέζας!:tongue:

Φτιάξε εσύ να φάμε κινέζικο (δεν έχω ιδέα!!!! :eek: ) και μετά μην σε νοιάζει! Εσύ θα κάνεις την Κινέζα και γω στο 45λεπτο θα σου χω ντουλάπες σε άριστη κατάσταση να τρίβεις ματάκια!!! ;);)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

(Σήμερα τακτοποίησα τη συρταριέρα της κόρης μου - τρία συρτάρια- και μάζεψα δύο σακουλάρες για δόσιμο και πέταμα. Πού ήταν όλα αυτά τα ρούχα και τα συρτάρια είναι πάλι γεμάτα???:?:)

Ε είδες? Είδες τι θυσαυροί μαζεύονται και δεν τους παίρνουμε χαμπάρι? Εκανες πολυ καλά!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το απόγευμα μεγαλούργησα!

Εκανα έναν συνδυασμό των ιδεών σας και τακτοποίησα το ντουλάπι με τα τρόφιμα.

Σε μεγάλο τάπερ αποθήκευσα αλεύρια,ζάχαρη,σιμιγδάλι

Επλυνα και στέγνωσα καλά βάζα που είχα από διάφορα τρόφιμα και αποθήκευσα εκεί όσπρια και ζυμαρικά που είχα ανοίξει τις συσκευασίες τους και ξηρούς καρπούς

Τωρα κάθομαι και χαζεύω το ωραίο μου πλέον ντουλάπι

Τι κι αν εκτός ντουλαπιού γίνεται πάλι χαμός

Η τάξη καμιά φορά ξεκινά από μέσα προς τα έξω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσακια, τι κανετε??/εγω μιας και η μικρη μου κοιμηθηκε απο τις 7.30 (στο κρεβατι μας εννοειται:)), ειπα να φτιαξω το δωματιο της. εφτιαξα την ντουλαπα, την συρταριερα.εβγαλα ολα τα πραγματα , τα εβαλα σε σωστη σειρα, μαζεψα ρουχα κοντα. μη γελασετε αλλα εχω γραψει απο το καλοκαιρι σε χαρτι λιστες με ρουχα αναλογα την ηλικια και την εποχη. ετσι ξερω τωρα τι εχω για του χρονου το χειμωνα χωρις να τα κατεβασω, και τι χρειαζεται να παρω τωρα με τις εκπτωσεις. αυτο το εκανα το καλοκαιρι γιατι βρεθηκα να παρω 2 παρομοια συνολα χωρις να το θυμαμαι:confused::confused:.το καλυτερο ειναι οτι σε ενα συρταρι που εχω τα καλσον , καλτσες, σκουφια, εβαλα κατι διαχωριστικα που ειχα παρει αποτο ικεα και δεν ηξερα που να τα βαλω και εγιναν πολυ ωραια. :D:Dχαιρομαι που εφτιαξα 2 υπνοδωματια. μενει αλλο ενα, αλλα το πιο μανικι.αγαλι αγαλι.....επισης σημειωνω τι χρειαζομαι απο καλαθακια και αλλα πραγματακια σε καθε δωματιο ωστε να τα παρω σιγα σιγα.

καποια στιγμη ηρθε ο αντρουλης και μου λεει εσυ δεν πας καλα, καθεσαι και στοιχιζεις τις καλτσες. δεν ειναι πολυ ωραιες του λεω???εγω πολυ χαιρομαι!!!χαζο παιδι, χαρα γεματο μου λεει:lol::lol::lol:.και συμπληρωνει:γιαυτο το παιδι με το που μπαινει σπιτι τακτοποιει μπουφαν και παπουτσια!!!τα γονιδια!!!!:lol::lol::lol:

παω να φτιαξω κολατσιο και τσαντες για αυριο και να σιδερωσω και ενα μισαωρακι. καληνυχτα.

Link to comment
Share on other sites

αυτο που με νευριαζει περ/ρο ειναι ο τελευταιο συρταρι της κουζινας που εχω αλουμινοχαρτο, λαδοκολλα, βετεξ και σφουγγαρια καινουργια, σακουλακια πολυπακ και καποια εργαλεια του αντρα μου και γινεται χαμος!!εσεις που τα εχετε αυτα???ειρηνη πως να το οργανωσω???επισης να σας πω οτι τωρα που εφτιαχνα η ντουλαπα, οταν εβρισκα κατι το εβαζα στην αναλογη θεση ειτε ειναι τακτοποιημενα εκει, ειτε οχι και θα τα φτιαξω οταν ερθει η σειρα τους. δεν μπορω να εχω ντουλαπι για προσωρινη αποθηκευση. νομιζω οτι δημιουργω παλι χωρο προς τακτοποιηση.μακια

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια

Εκανα χτες την ντουλάπα μας. Τακτοποιήσα σκουλαρίκια κλπ και καλλυντικά. Επλυνα τις βούρτσες.Σήμερα έκανα καθαριοτητα και πλυντήρια.

Εγω τα όσπρια τα τακτοποιώ σε βάζα όπως και το αλεύρι φρυγανιά σουσάμι.

Αφροδίτη και γω εχω ένα συρτάρι για όλα αυτά αλλά είναι τακτοπιημένο μου κάθονται καλά στη στοίχηση και φαίνονται όμορφα.

Αυριο έχω λίγο σίδερο και να κάνω το ντουλάπι με τα τρόφιμα.

Επίσης έχω ένα συρτάρι που εκεί μέσα έχει πράγμα αν προλάβω αυριο αν όχι :rolleyes::rolleyes::rolleyes:.

Καλό βράδυ


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια!

Πηγα το γιο μου σχολείο και μόλις γύρισα.Για σήμερα έχω να πλύνω μπάνια ,να βαλω 2 πλυντήρια,να μαγειρέψω και, αν έχω διάθεση, θα μπώ σττα άδυτα της κουζίνας μου!

Η κουζίνα μου λοιπόν, ενω γενικά είναι τακτοποιημένη και κάθε πραγμα έχει τη θέση που του αρμόζει, ένα γωνιακό ντουλάπι χαλάει όλη την εικόνα.Εχει μέσα τα παντα, ό,τι δεν χωράει στα υπόλοιπα!:rolleyes:

τα οσπρια τώρα ,τα ρύζια και το σουσάμι τα έχω στο ίδιο ντουλάπι σε γυάλινα αεροστεγή βαζάκια.Το ίδιο μάλλον θα κάνω και με το αλεύρι,το οποίο το έχωσε ένα κουτάκι μετταλικό με την συσκευασία του.

Κάποια κοπέλα μήπως θυμάται το κολπο για καθάρισμα του φούρνου με αμμωνία?


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κάποια κοπέλα μήπως θυμάται το κολπο για καθάρισμα του φούρνου με αμμωνία?

Σε ένα κατσαρολάκι βραστό νερό ρίχνεις ένα φακελάκι αμμωνία και το αφήνεις μέσα στο φούρνο (κλειστό) για 2-3 ώρες. Αν έχεις υπομονή επαναλαμβάνεις ακόμα μια φορά και μετά ...τρίβεις. ¨ολη τη δουλειά την κάνουν οι υδρατμοί από το βρατό νερό με την αμμωνία. Δεν κάνει κ θαύματα όμως κάτι γίνεται. ¨ομως μυρίζει πολύ....

Να ρωτήσω κ γω κάτι. Όταν γυρνάτε απ το σουπερ, τα πράγματα τα καθαρίζετε πρώτα πχ να τα περάσετε με υγρομάντηλο ή βρεγμένο πανάκι κ μετά τα βάζετε σε ψυγείο - ντουλάπια ή όπως είναι?Εγω τα θεωρώ πολύ βρώμικα - ποιος ξέρει πόσα χέρια τα χουν πιάσει - και τα περνάω πρώτα με μωρομάντηλο κ μετά στο ψυγείο - ντουλάπια, αλλά είναι χρονοβόρο....


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα καλημερα, τι κανετε???εγω τελικα δεν τελειωσα με το σιδερωμα, ευελπιστω σημερα.αλλα το δωματιο το καμαρωνω!!!!καγκλυ πως τα καταφερνεις???μηπως τιποτα διαχωριστικα???μυρτουλα τα καθαριζω μονο αν τα δω βρομικα η με σκονη, αλλιως οχι.

το σπιτι καθε ποτε περιπου θελει βαψιμο???

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια! :D

Βρέχει σήμερα και γινεται ενας ψιλοχαμος στους δρομους με αποτελεσμα

να καθυστερήσω λιγο στη δουλεια. Χθες δεν εκανα τίποτα το ιδιαιτερο- εκτος απο τα βασικα- μιας και ειχαμε αρκετα διαβασματα με τις μικρες

και ημουν και περα-δωθε με αγγλικα και γαλλικα. Ισα που εφτιαξα μακαρονια με κιμα για να φανε σήμερα και αυτο ήταν.

Stafroditi, το ιδιο συρταρι εχω και εγω στην κουζίνα μου. Μεχρι που μια μερα πηγα και πηρα τα powerstrips της tesa και κρεμασα ολα τα polybag στο μεσα μερος της τροφιμοθήκης. Αγορα και 2 θήκες για αλουμινόχαρτο απο το ικεα και τις κρεμασα και αυτες στην πορτα και εβαλα μεσα το αλουμινοχαρτο και την μεμβρανη. Η λαδοκολλα δεν χωραγε και παρεμεινε στο συρταρι μαζι με τις σακουλες απορριματων. Ελπιζω να βοήθησα. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, πως είστε?Εγώ έκανα αρκετές δουλειές χθες κ σήμερα μου έμεινε το μπάνιο κ ένα πλυντήριο, αλλά μ αυτόν τον καιρό μάλλον θα το αναβάλλω:-(

Αγορα και 2 θήκες για αλουμινόχαρτο απο το ικεα και τις κρεμασα και αυτες στην πορτα και εβαλα μεσα το αλουμινοχαρτο και την μεμβρανη. Η λαδοκολλα δεν χωραγε και παρεμεινε στο συρταρι μαζι με τις σακουλες απορριματων. Ελπιζω να βοήθησα. :)

Έλενα, την θήκη για αλουμινόχαρτο- μεμβράνη, πως την κρέμασες στην πόρτα? Θέλω να πάρω κ εγώ, αλλά αυτές που είδα χρειαζόταν τρυπάνι κ δεν ήθελα να χαλάσω το πλακάκι, γιατί σε τοίχο δεν βολεύει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες!

Διαβασα περι καλαθιου απλυτων και ασιδερωτων. Λοιπον, νομιζω το ζητουμενο ειναι να αποφασισετε τι σας ενοχλει περισσοτερο: τα απλυτα ή τα ασιδερωτα.

εμενα με ενοχλουν ή μαλλον προτιμω μεσα στο σπιτι να εχω καθαρα και οχι βρωμικα ρουχα, οποτε εχω επιλεξει να αδειαζω - κυριολεκτικα ομως - το καλαθι με τα απλυτα. Εχω καθιερωσει μια ημερα μεσα στην εβδομαδα (την Δευτερα) και πλενω τα ρουχα. Ολη μερα το πλυντηριο δουλευει. Ειναι τοσα πολλα τα ρουχα που συμπληρωνονται σιγουρα οι πλυσεις. Βαζω συνηθως 4-5 ή και 6 πλυντηρια.

Το σιδερωμα το κανω την Τριτη και ολοκληρωνω την Τεταρτη, ετσι δεν εχω τιποτα ασιδερωτο ή ελαχιστα μεχρι την επομενη Δευτερα.

Σημερα ειναι ημερα σιδερωματος....

Ειρηνη μου, να θεσω ενα νεο θεμα: καβα.... τι κανουμε με τα ποτα-κρασια?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, πως είστε?Εγώ έκανα αρκετές δουλειές χθες κ σήμερα μου έμεινε το μπάνιο κ ένα πλυντήριο, αλλά μ αυτόν τον καιρό μάλλον θα το αναβάλλω:-(

Έλενα, την θήκη για αλουμινόχαρτο- μεμβράνη, πως την κρέμασες στην πόρτα? Θέλω να πάρω κ εγώ, αλλά αυτές που είδα χρειαζόταν τρυπάνι κ δεν ήθελα να χαλάσω το πλακάκι, γιατί σε τοίχο δεν βολεύει.

Δεν χρειαζεται τρυπανι για το ξυλο. Ο αντρας μου τα στερεωσε με την βοήθεια ενος κατσαβιδιου και βαζοντας δυναμη για

να τρυπήσει λίγο το ξύλο και να στερεωθουν καλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...