Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

καλημερα και απο δω!

εβαλα το φαγητακι μου πρωι-πρωι, τελικα ειναι το πολυ πρακτικο να βαζεις φαγητο πρωι γιατι εισαι ξεγνιαστη και υσηχη!

Πράγματι, μεγάλη υπόθεση!

Κοριτσια εβγαλα να καλυματα απο τους καναπεδες, καλα περιττο να σας πω οτι εχω αλλο σαλονι,βρε παιδι μου ανοιξε το ματι μας!!

Ενταξει ειναι μπεζ και μπορει να λερωθουν αλλα θα προσεχουμε και αν λερωθουν να φωναξουμε να μας το καθαρισουν..

Επισης η κουρτινα μου στην μεγαλη μπαλκονοπορτα του σαλονιου ειναι διπλη, ε, εβγαλα το ενα κομματι και φωτισε ο τοπος!!

Έτσι! Ας το ζήσουμε το ρημαδοσπίτι μας! Οχι να φοβόμαστε να το ζήσουμε! Και τι έγινε και αν λερωθούν οι καναπέδες? Και τι έγινε αν λερωθεί το χαλί?

Ζήστε το! Μην ζείτε για να το καθαρίζετε και να φοβάστε μήπως λερωθεί! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια πάλι εδώ. Εβαλα σκούπα,μαγείρεψα,περιμένω να στεγνώσουν καποια ρούχα για να απλώσω ενα πλυντήριο,ασχολήθηκα με το γιο μου,παίξαμε,ξεσκαρτάρισα δύο συρτάρια με πούλοβερ και διάφορα χειμωνιάτικα καθως και τα παντελόνια μου!Είναι να μην πάρουμε μπροστά;)

Ωραίο φαγητό Ειρήνη,εμείς σήμερα τρώμε φακες και μανιτάρια τηγανητα!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

ωραίο φαγάκι

μου αρεσει!

Και μένα αλλα κυρίως αρέσει στα αγόρια μου! ;)

τις είδα ήδη και μου αρεσουν πολύ

αυτό με το λαδακι δεν το ηξερα

θα το δοκιμάσω

να΄σαι καλά κορίτσι!

Παρακαλώ κοριτσάκι μου! Δοκιμασε το και θα δεις αποτελεσματα. Θα μαλακωσουν τα πετσάκια δεν δεν θα πετούν τόσο πολύ παρανυχίδες! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πάλι εδώ. Εβαλα σκούπα,μαγείρεψα,περιμένω να στεγνώσουν καποια ρούχα για να απλώσω ενα πλυντήριο,ασχολήθηκα με το γιο μου,παίξαμε,ξεσκαρτάρισα δύο συρτάρια με πούλοβερ και διάφορα χειμωνιάτικα καθως και τα παντελόνια μου!Είναι να μην πάρουμε μπροστά;)

Ωραίο φαγητό Ειρήνη,εμείς σήμερα τρώμε φακες και μανιτάρια τηγανητα!

Μπράβο για το ξεσκαρτάρισμα! Πάντα βοηθάει! Και την ψυχολογία μας αλλά και τη καλύτερη οργάνωση του σπιτιού μας. Οσο πιο λίγα πράγματα έχουμε τόσο πιο εύκολη είναι η καθημερινότητα μας! :P

Υ.Γ. Μανιτάρια τηγανητά!!! Μιαμμμμ τα λατρεύω!!!!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοπέλες,

είχα ξαναγράψει την ερώτησή μου, αλλά μάλλον δεν δημοσιεύθηκε λόγω τεχνικών προβλημάτων!

Λοιπόν, το πλυντήριο μου είναι από αυτά που ανοίγουν από επάνω και ερωτώ: πώς καθαρίζουμε τη θήκη του απορρυπαντικού / μαλακτικού? Είχα δει τις λύσεις για τα "συρτάρια", αλλά το δικό μου δεν αποσπάται από το καπάκι. Τι κάνουμε λοιπόν? Σκέφτηκα να βάλω πλυντήριο μόνο με σόδα, αλλά το άτιμο έχει με μετρητή βάρους, χωρίς ρούχα μέσα βάζει ούτε μισό ποτήρι νερό, οπότε δεν θα γίνει η δουλειά μας.

Εάν έχει ήδη απαντηθεί κάτι τέτοιο πείτε μου που να κοιτάξω, διαφορετιά είμαι όλη αυτιά (και μάτια) για τις ιδέες σας και τις συμβουλές σας!

Link to comment
Share on other sites

κι εγω εχω τετοιο πλυντηριο λογο χωρου.η θηκες για τα απορυπαντικα ειναι αποσπωμενη οποτε την βγαζω κ την πλενω,τωρα ολο το υπολοιπο κ εκει που εχει τα σωληνακια ταμποναρω χλωρινη τριβω κ σκουπιζω με βιτεξ,το δικο μου ομως πλενει χωρις ρουχα το παταω μετα μια ελαφρια πλυση με καθαριστικο αλλατων κ δεν θελω να σκεφτομαι την επομενη φορα που ειναι να το ξανακαθαρισω.αν ειρηνη υπαρχει τπτ ποιο καλο θελω να το ακουσωωωωωωωω


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

τελικα η Τετάρτη είναι η καλύτερη μου μέρα ειναι η μονη μερα της εβδομάδας΄που δε φευγω αξημέρωτα απο το σπίτι. Κάθε τεταρτη λοιπόν αφιερώνω 30΄- 45΄λεπτά το πρωι στον καφέμου να διαβασω και καμια δημοσιευση . Μετα εχω 1.5 ωρα στη διαθεση μου για ενα μινι τακτοποιημα του σπιτιου.

Ετσι σημερα αφου τελειωσα τα ρεβυθια που ειχα προετοιμάσει απο χτες καθαρισα νεροχυτη, εστρωσα κρεβατια, απλωσα ενα πλυντηριο σεντόνια και δίπλωσα ενα στεγνωτήτιο ρούχα,ετοιμασα κι ενα πλυντηριο για το βραδάκι , εκανα κι ενα ψευτοκαθαρισμα στο μπανιο (ψεκασμα και βετεξ) εφυγα για τη δουλεια. Ετρεξα λίγο αλλα χαλάλι οταν γυρισα τι ωραιο συναισθημα! ο νεροχυτης αστραφτε και δεν κυκλοφορουσε τίποτα πάνω.

Απόψε βρηκα σε προσφορα παλστικα καλάθια 60lt και χτυπησα 4!!!!

Το ένα θα παει αμεσως τώρα στον πάτο της ντουλάπας να εξαφανίσει τιε τσάντες , άλλο ενα στο δωματιο της μικρης για παιχνιδια και τα άλλα βλέπουμε. Το μονο κακο σημερα ειναι οτι το απογεμα εφτιαξα μουσακα για αυριο και μεν ειναι όλα πλυμενα αλλα ειμαι λιωμα για να τα σκουπίσω και να τακτοποιήσω τόσα κατσαρολικα.

Τωρα παω για μπανακι και μετα να παρω το βιβλίο μου αγκαλια να αρααααααααξω!!!!!!!!!!!!

Μια ερώτηση όμως βρε νοικοκυροκόριτσα

οταν βαζω τις παπλωματοθήκες μετα το πρωτο βράδυ αλλου είναι το παπλωμα κι αλλου η θηκη, σε κάποια σημεια μου σακουλιάζει.

Εσείς πως καταφερνετε και κρατατε τα παπλωματα στη θεση τους?

εχετε κανενα κολπακι???

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση όμως βρε νοικοκυροκόριτσα

οταν βαζω τις παπλωματοθήκες μετα το πρωτο βράδυ αλλου είναι το παπλωμα κι αλλου η θηκη, σε κάποια σημεια μου σακουλιάζει.

Εσείς πως καταφερνετε και κρατατε τα παπλωματα στη θεση τους?

εχετε κανενα κολπακι???

Εγώ βάζω παραμάνες ασφαλείας στο πάνω και το κάτω μέρος.

Μπράβο για όλα όσα έκανες!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ βάζω παραμάνες ασφαλείας στο πάνω και το κάτω μέρος.

Μπράβο για όλα όσα έκανες!!!!!!!

την τελευταία φορά που το έκανα εσκισα ενα σεντόνι.

Ισως επειδή ηταν απο φανέλα, και ηταν πιο μαλακο δεν ξέρω κι απο τότε σταματησα να βάζω

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια!Σήμερα προβλέπεται μεγάλη και κουραστική μερα.Ο γιος μου είναι αρρωστος και σε λίγο θα΄φύγουμε για το γιατρό.

Εγώ έχω σηκωθεί σήμερα νωρις, νωρις και εστρωσα κρεβάτια,εφιαξα ζύμη για σπανακόπιττα και έκοψα χόρτα για να την ετοιμάσω όταν γυρίσω.Μάζεψα απλωμένα ρούχα και άπλωσα ένα πλυντήριο,τώρα θα βάλω και το επόμενο.Σήμερα είναι μέρα σιδερώματος,αυτο μάλλον το απόγευμα.Ισως για μία ημέρα να μείνουν αδεια τα καλάθια:rolleyes:


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...