Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

οι επιπλοιποί λένε μόνο νερό κανονικά...τίποτα άλλο...

Κι εμένα μου το είχε πει

Οπότε μονο νερό βάζω

Μια φορά που είπα να βάλω ενα από τα ειδικά καθαριστικά για έπιπλα,όχι μόνο δεν καθάρισαν,εκαναν μακιές και είδα κι επαθα να τα καθαρισω

Link to comment
Share on other sites

σε νεράκι στο ψεκαστήρι βάζεις σταγόνες από λεμόνι-4-5!

κ μια σταγόνα λάδι. δεν χρειάζεται πολύ! κουνάς κ είναι ο.κ.

δεν παθαίνει τίποτα το έπιπλο. κ εγώ έχω σκούρα έπιπλα, μερικά πανάκριβα σκαλιστά.

δοκίμασα κ το μαλλακτικό, αλλά δεν το εμπιστεύομαι, παρά το ότι απομακρύνει την σκόνη για μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ χρησιμοποιούσα κατα διαστήματα το μαλακτικό στα έπιπλα αλλά και το φοβάμαι και το άρωμα του δεν μένει πολύ κι έτσι μόνο με ένα νωπό πανάκι τα περνάω.

Σήμερα πήγα σούπερ μάρκετ ,γύρισα και μαγείρεψα και για να τακτοποιήσω τα πράγματα στη θέση τους ,έκανα μία εκκαθάριση στην τροφοθήκη,τακτοποίησα και το ντουλάπι με τα χαρτικα-απορυπαντικά και έβαλα τα καινουρια στη θέση τους.

Για το απόγευμα πρέπει να βάλω λίγο σίδερο,να σκουπίσω,να βάλω ένα πλυντήριο και να απλώσω άλλο ένα,αλλα και να κάνω προετοιμασία για το αυριανό φαγητό.Αυτα!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα κορτσιουδια μου! τι μου κανετε?. τελικα εχω ξεσηκωθει με τα περιοδικα και σιγα σιγα λεω να το παλεψω το θεμα! θελω ομως το χρονο μου! παντως αρχισα δουλεια!! οσο για το σιδερο εχω απο προχθες και σημερα λεω να κανω τα τελευταια αμα τα καταφερω! βεβαια το καλαθι παλι γεματο ειναι αλλα ας αδειασω επιτελους τη στοιβα με τα ασιδερωτα!. πω πω κοριτσια και εγω εχω μουρλα με τα παιχνιδια! πρεπει να μπουνε στα κουτακια τους και γενικως καθε πραγμα στη θεση του το βραδυ αλλιως......... να ρωτησω αυτο το καθαρισμα με μαλακτικο η΄γενικως με νερακι σκετο κανει βρε κοριτσια για καθαρο , φυσικο ξυλο?! εχω θεμα και εγω γιατι δεν μπορω τη μυρωδια απο τα καθαριστικα ξυλινων επιπλων - εαν καταλαβαινετε πια λεω - που πουλανε στα σμ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα και απο εμενα κορτσιουδια μου! τι μου κανετε?. τελικα εχω ξεσηκωθει με τα περιοδικα και σιγα σιγα λεω να το παλεψω το θεμα! θελω ομως το χρονο μου! παντως αρχισα δουλεια!! οσο για το σιδερο εχω απο προχθες και σημερα λεω να κανω τα τελευταια αμα τα καταφερω! βεβαια το καλαθι παλι γεματο ειναι αλλα ας αδειασω επιτελους τη στοιβα με τα ασιδερωτα!. πω πω κοριτσια και εγω εχω μουρλα με τα παιχνιδια! πρεπει να μπουνε στα κουτακια τους και γενικως καθε πραγμα στη θεση του το βραδυ αλλιως......... να ρωτησω αυτο το καθαρισμα με μαλακτικο η΄γενικως με νερακι σκετο κανει βρε κοριτσια για καθαρο , φυσικο ξυλο?! εχω θεμα και εγω γιατι δεν μπορω τη μυρωδια απο τα καθαριστικα ξυλινων επιπλων - εαν καταλαβαινετε πια λεω - που πουλανε στα σμ.

Το σκέτο νεράκι σίγουρα κάνει patousitsa,όσο για το μαλακτικο δεν είναι και πολύ σίγουρο,φοβάμαι οτι αφήνει καταλοιπα.

Κι εγω τα παιχνίδια ,τις περισσότερες φορές μαζί με τον μικρο, τα μαζευω πριν να κοιμηθεί.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.Καταρχην σας ευχαριστω πολυ για τη συμβουλη να βαλουμε τα φιλτρα του απορροφητηρα στο πλυντηριο.Πεντακαθαρα χωρις καθολου κοπο.Μα τοσο απλο πραγμα ρε παιδι μου και να μη το εχω σκεφτει:oops::oops::oops:

Ευη ελπιζω να περασατε καλα, δωσε καμια συνταγη δοκιμασμενη να κανουμε κ εμεις ;)

Καλησπέρα MARGIO! ωραία περάσαμε και τα καταβροχθίσαμε! Είχα συγκάτοικους από Ταιβάν και Χονγκ Κονγκ που μου έμαθαν τα βασικά και από τότε πότε πότε μαγειρεύω κινέζικα για φίλους. Το αγαπημένο μου που αρέσει σε μεγάλους και παιδιά είναι το "Τσόου Μέιν", σε διάφορες παραλλαγές, δηλαδή νούντλς βρασμένα που ανακατεύω στο γουόκ (ή στο τηγάνι) με τηγανισμένο αυγό, πιπεριές, λάχανο, κρεμύδι-σκόρδο και σόγια σος. Δες εδώ για μια πολύ καλή και εύκολη συνταγή:

http://mirchmasala.me/2011/01/vegetable-chow-mein-vegetable-egg-noodle-stir-fry/

Δες κι εδώ την ίδια ακριβώς συνταγή στα ελληνικά, με λιγότερο αυγό (το σχόλιο που θα δείτε από κάτω είναι δικό μου :-))

http://www.cooktherapy.gr/recipes/%CE%BDoodles-%CE%BC%CE%B5-%CE%BB%CE%B1%CF%87%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%B1

Χτες έφτιαξα για πρώτη φορά και μια συνταγή με κοτόπουλο, μανιτάρια σιιτάκε και κάστανα, (+κανέλα, γλυκάνισο και σάλτσες κινέζικες), αλλά νομιζω θα βγω από το τόπικ αν τη γράψω εδώ.


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Χτες ετοίμασα το βράδυ το κυρίως πιάτο και το πρωί μισοετοίμασα το πρώτο (τσόου μέιν) . Πριν λίγο έστρωσα κρεβάτια και τακτοποίησα κρεβατοκάμαρες και μπάνιο. Τώρα κάνω διάλειμμα για να τακτοποιήσω καθιστικό και να ρίξω μια καθαριότητα και ίσως λίγο σίδερο. Λόγω περικοπών αποφασίσαμε η κοπέλα που έρχεται σπιτι να μην κάνει σίδερο και να της δίνουμε λιγότερα, και το σίδερο να το κάνω εγώ.

:-D:-P

Τώρα συγνώμη βρε Εύη μου, είναι σωστο αυτό? Να μας τρίβεις στη μούρη το κινέζικο, που σημειωτέον μπορώ να φάω απίστευτες ποσότητες (... :lol::lol::lol: ) και να μην μας καλείς κι όλας???!!!

Θράσσος κύριοι... θράσσος!!! :tongue::tongue::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

το Σαββατο εκανα δουλειες αρκετες και μαλιστα εφτιαξα τα συρτιαρια και τις εδρες των παιδιών και εβγαλα 1 σακουλα σκουπιδιων χαρτομανι!- ελεος δηλαδη...

Μπράβο! Μπράβο που έκανες "ντου" και ξεφορτώθηκε το σπιτάκι σου, χαρομάνι! Μπράβο! Δεν έχω καλύτερο από το να αδειάζω το σπίτι μου και να το νιώθω οργανωμένο και τακτοποιημένο! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια.Καταρχην σας ευχαριστω πολυ για τη συμβουλη να βαλουμε τα φιλτρα του απορροφητηρα στο πλυντηριο.Πεντακαθαρα χωρις καθολου κοπο.Μα τοσο απλο πραγμα ρε παιδι μου και να μη το εχω σκεφτει:oops::oops::oops:

Γι αυτο ειμαστε ολες εδώ οπλαρχηγέ μου!!!!!!!!!! ;)

Μπράβο που σε βόλεψε!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

αν προλάβω ίσως κάνω κάποιο συρτάρι. έχω βάλει στο ματι το συρτάρι με τα μικροσύνεργα μαγειρικής!

Έτσι μπράβο! Κινείσαι πολύ σωστά! Ακριβώς έτσι κάνω και γω. Βάζω στο μάτι κάτι που μου την ψιλο-δίνει ή που ήρθε ο καιρός του να ξανα-φτιαχτεί και σε χρόνο που θα μπορώ, το κάνω! Ευγε τέκνο μου!!! ;):tongue:

Ειρήνη μου, πραγματικά σου το λέω είναι υπέροχη η δουλειά σου! ζηλεύω που δεν είσαι κοντά!!!!!!
Και μόνο που μου το λες... μου φτάνει! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! :P:p Προσέχω πάρα πολύ. Αλλά πάρα πολύ κοριτσάκι μου.

777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κ καλη εβδομαδα.Τελεια παρεουλα ειστε πολυ καλες...Ειμαι ακομη στην 19 σελιδα ποτε θα σας προλαβω??Ειρηνη πολλα συγχαρητηρια...να εισαι παντα καλα.Τελειες οι συμβουλες σου κ ολων των κοριτσιων.Σας διαβαζω καθε μερα καθοτι εργαζομενη μανουλα 2 παιδιων.Θα σας προλαβω που θα παει... φιλακια πολλα

Καλώς ήρθες κοριτσάκι μου!

Ελπίζω να τα διαβάσεις σύντομα για να μπορούμε και μεις να σε χαιρόμαστε με τα γραπτά σου!!

Μάκια!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

ειρηνη βαζω διαμονη, βενζινη και φαι , βαζεις μανικιουρ, πεντικιουρ και οργανωση????:-):-)

Μην με πιέζεις....! Μην με πιεζεις λέωωωωωωωωωωωωωωωωω!

Ε, άμα επιμένεις ΝΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!! :tongue::tongue::tongue::tongue::lol::lol::lol:

Εύκολα λέμε!!!!!!!!! :lol:

Υ.Γ. Ταξίδι και οργάνωση???!! Σαν να είμαι στην disneyland ένα πράγμα για μένα!!! xaxaxaxa


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω μερες να σας γραψω, δεν εκανα και πολλες δουλειες αυτες τις μερες..

Μέσα στο πρόγραμμα είναι κι αυτό κοριτσάκι μου! Ολες μας το χρειαζόμαστε!

Προς Θεού, να μην αισθάνεσαι τύψεις!!! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...