Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Η κουζίνα μου λοιπόν, ενω γενικά είναι τακτοποιημένη και κάθε πραγμα έχει τη θέση που του αρμόζει, ένα γωνιακό ντουλάπι χαλάει όλη την εικόνα.Εχει μέσα τα παντα, ό,τι δεν χωράει στα υπόλοιπα!:rolleyes:

Εσύ δηλαδή αντί να έχεις ρημαδο-σύρταρο έχεις ρημαδο-ντουλαπο!!! :lol::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα σε ολες!

Διαβασα περι καλαθιου απλυτων και ασιδερωτων. Λοιπον, νομιζω το ζητουμενο ειναι να αποφασισετε τι σας ενοχλει περισσοτερο: τα απλυτα ή τα ασιδερωτα.

Έτσι!! Έτσι θαυματάκι μου!

Αυτό ακριβώς εξηγούσα και γω στα κορίτσια!

Και να σας πω και άλλο ένα "κολπάκι" που στο τρελό μυαλό μου τουλάχιστον, βοηθάει!

Σκέφτομαι:

Φυσικά και πάντα θα έχω άπλυτα στο καλάθι μου. Αυτό συμβαίνει γιατί είμαι απόλυτα οργανωμένη και τα πλυντήρια που βάζω, τα βάζω με τη σειρά τους. Θα βάλω δηλαδή τα μαύρα μου, τα λευκά μου, τα πολύχρωμά μου και θα μου μείνουν και κάποια κόκκινα που μαζεύω ολόκληρο πλυντήριο με κόκκινα και θα μπουν μαζι. Οπότε είναι απόλυτα φυσιολογικό να μου μένουν ρούχα στο καλάθι. Ολα στην ώρα τους!

Τρελή... είμαι τρελή καλές μου γυναίκες!!! :lol::lol::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη, ξέρω ότι θα φρίξεις με αυτό...αλλά όπως έχεις πει...είναι τι μας βολεύει...

το να είναι 1 συρτάρι χάλια δεν πειράζει έτσι δεν είναι;

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια...

Καλέ ναι!!! Κινήσου όπως βολεύεσαι!! :wink:;-):lol::lol:

Και κάλεσε με για ένα καφεδάκι ένα απόγευμα να μπω ολοκληρη εκει μέσα. Εχω και ανεση μαζι σου οποτε...!:tongue::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΡΗΝΗ ΜΟΥ:D:D:D:D:D λατρεμενη και πολυαγαπημενη ειμαι τοσο περιφανη για μενα που επιτελους βλεπω τις ντουλαπες μου και λεω αποκλειεται ονειρο ζω μη με ξυπνατε:lol::lol::lol: οπως αυτες που βλεπουμε σε εκθεσεις εχω πιασει και τις δυο ταυτοχρονα γιατι δε γινετε διαφορετικα επειδη καποια φυγανε απο μια και πηγανε στη αλλη ελπιζω οτι σημερα θα ολοκληρωθουν απολυτα δεν εχουν πολλα ακομα βασικα το πανω μερος θελω να στρωσω λιγο και μετα θα ειναι οκ ειμαι τοσο πολυ χαρουμενη που δε το πιστευω το προβλημα τελικα σε μενα ηταν οτι δεν ειχα το σωστο πραγμα στο σωστο μερος της ντουλαπας τελος παντων ολα καλα και τα δικα μας και του μικρου παω τωρα να κανω τιποτα γιατι το υπολοιπο ειναι βομβαρδισμενο και θα επανελθω

ΜΠΡΑΒΟ, ΜΠΡΑΒΟ, ΜΠΡΑΒΟ!

Παιδί μου είδες? Μια παρακίνηση ήθελες! Παντα ήταν στο χερι σου να καταφερεις να φτιάξεις αυτό που ήθελες! ;););)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου γλυκα τι κανετε?Εμενα στο σπιτι αυτη τη στιγμη γινεται χαμος αλλα δυστυχως δεν εχω καθολου χρονο και διαθεση για τιποτα.Χαιρομαι ομως να διαβαζω για τις προοδους που κανει η καθε μια στο σπιτακι της. Ελπιζω οταν τελειωσει αυτη η δυσκολη φαση που περναω :( να ξαναμπω στην πριζα και να συνεχισω απο εκει που ειχα μεινει.Ειρηνακι ειναι θετικο το οτι τουλαχιστον αυτα που τακτοποιησα εξακολουθουν και μενουν τακτοποιημενα?Σας φιλω γλυκα.

ΟΛΕΣ μας, μα ΟΛΕΣ μας περνάμε τέτοιες φάσεις!

Μην πιεστείς, θα νιώσεις ακόμη χειρότερα και δεν υπάρχει κανείς λόγος! Πάρε τον χρόνο σου και όταν νιώσεις καλύτερα θα ασχοληθεις ξανα με το σπιτι! ;);)

Οντως! Αυτο που λες ειναι ΠΟΛΥ σημαντικό και μπράβο σου!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εσύ δηλαδή αντί να έχεις ρημαδο-σύρταρο έχεις ρημαδο-ντουλαπο!!! :lol::lol:

Νομίζω ναι, Ειρήνη μου,έτσι πρέπει να το ονομάσω!Για να μην φρικάρεις,σου λέω πως δεν περιέχει ό,τι ένα ρυμαδοσύρταρο,χαρτια ,λογαριασμούς,κλειδια αλλα μικροσυσκευές που δεν χρεισημοποιω συχνα,μια λάμπα με μπαταρία για ώρα ανάγκης,μία τσάντα θερμομονωτική,εναν θερμο και προφανως πολλα άλλα που δεν θυμάμαι!

Τώρα που το σκέφτομαι, νομίζω πως και πάλι φρικάρεις!Εγω ωστόσω είμαι ατάραχη!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, καλημερα,

μαλοον πρεπει να το βαψουμε τελικα το καλοκαιρι. το συζητησα και με τον αντρουλη χθες και το σκεφτοτανε και αυτος.:rolleyes::rolleyes:

χθες αποτελειωσα το σιδερωμα, τακτοποιησα ρουχα(το βαριεμαι οσο και το σιδερωμα:-(:-(:-(), δεν μαγειρεψα, θα φαμε καταψυξης.ειχαμε και παιδιατρο και σουπερ μαρκετ και αργησαμε.σημερα εχουμε γενεθλια οποτε παλι δεν προβλεπονται να γινουν και πολλα. μια σκουπα σιγουρα που επρεπε να μπει απο χθες αλλα δεν... και τα πανω πανω.

εγω στα συρταρια-ντουλαπια εχω παρει απο αυτα τα αυτοκολλητα αλλα δεν τα εχω κολλησει. οποτε τα βγαζω, τα καθαριζω , καθαριζω και την ντουλαπα και τακτοποιω τα πραγματα.

επισης ηθελα να σας ρωτησω αν αγοραζετε επιπλεον πραγματα για ωρα αναγκης.εγω ας πουμε μεχρι τωρα το εκανα. αλλα πλεον δεν χωρανε!!!εχω στο συρταρι μου 8 πακετα μακαρονια!!!λες και θα χαθει το σουπερ μαρκετ. αναλογως και με απορρυπαντικα, χαρτικα, κρεατα. οποτε αποφασισα να αδειασω ντουλαπια, καταψυξη κλπ, και μετα να ξαναπαρω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο δω!

εβαλα το φαγητακι μου πρωι-πρωι, τελικα ειναι το πολυ πρακτικο να βαζεις φαγητο πρωι γιατι εισαι ξεγνιαστη και υσηχη!

εχω και ενα πλυντηριο να απλωσω και κατι ψιλοδουλειες..

Κοριτσια εβγαλα να καλυματα απο τους καναπεδες, καλα περιττο να σας πω οτι εχω αλλο σαλονι,βρε παιδι μου ανοιξε το ματι μας!!

Ενταξει ειναι μπεζ και μπορει να λερωθουν αλλα θα προσεχουμε και αν λερωθουν να φωναξουμε να μας το καθαρισουν..

Επισης η κουρτινα μου στην μεγαλη μπαλκονοπορτα του σαλονιου ειναι διπλη, ε, εβγαλα το ενα κομματι και φωτισε ο τοπος!!

Αφροδιτη δεν εχεις αδικο για τα ψωνια του σουπερ αλλα εγω το κανω, παμε σουπερ 1-2 φορες το μηνα και ψωνιζουμε για ολο αυτον.

Αν βρουμε κατι σε προσφορα παιρνουμε παραπανω. Ετσι τα ντουλαπια ειναι παντα γεματα. Εμενα αυτο με βολευει γιατι εχω ενα "μπακαλικο" και διαλεγω καθε μερα τι θα μαγειρεψω.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια!Τι κάνετε σήμερα?Εμένα είναι κρυωμένος ο γιος μου και δεν πήγαμε σχολείο.Ενα μήνα ήμασταν μια χαρα,τώρα ξανά τα ίδια...Ελπίζω τουλάχιστον να μην κάνει επιπλοκές.

Για σήμερα έχω σκούπισμα,ένα ελαφρύ ξεσκόνισμα,πλυντήρια,μαγείρεμα και αν μπορέσω θα βγω για δουλειές έξω.

Σούπερ μάρκετ πηγαίνω μια φορά το μήνα για απορρυπαντικά,χαρτικά και γενικά πράγματα που δεν χαλανε και κάθε δευτέρα για πράγματα της εβδομάδας,γάλα,τυριά, αλλαντικά,κ.τ.λ.Στο σπίτι φροντίζω να έχω πάντα παραπάνω πράγματα και για ώρα ανάγκης.Ετσι έμαθα από το πατρικό μου και το συνεχίζω.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κουκλιά μου!

Τι μου κάνετε? Πως είναι τα κέφια σας σήμερα??!!!

Εγώ είμαι καλά κορίτσια μου.Σήμερα είναι η μόνη μέρα που δεν δουλεύω και θελω να το εκμεταλλευτώ να κάνω δουλίτσες γιατί από αύριο δουλεύω μέχρι και το Σάββατο. Οπότε σήμερα... βουρ!

Ήδη έκανα ένα σωρό μικρο-δουλίτσες ;) που μου φτιάχνουν το κέφι επειδή νιώθω πως διατηρώ τα πάντα τακτοποιημένα!

1) Εβαλα μερικές επαγγελματικές κάρτες που μας είχαν δώσει διάφοροι, στη θέση τους.

2) Καθάρισα τα υλικά που κάνω αποτρίχωση.

3) Αποστείρωσα τα υλικά του μανικιούρ - πεντικιούρ

4) Ετοιμάζω ένα μικρό πακετάκι με 2 καθημερινές τσαντούλες για τη θεία μου στο χωριό (θα της τα στείλω το απόγευμα με το ΚΤΕΛ), που σημαίνει πως το ραφάκι με τις τσάντες μου είναι ακόμη πιο κακτοποιημένο και οργανωμένο! ;) Επίσης ένα ζευγάρι γυαλιά ηλίου, που δεν τα φοράω και σίγουρα εκείνη θα τα λατρεψει!

5) Άπλωσα ήδη το νυχτερινό πλυντήριο που είχα βάλει με... κίτρινα ρούχα!!! :lol::lol:

6) Ετοίμασα ήδη το νυχτερινό πλυντήριο που θα βάλω με σκούρα.

Περισσότερα σε λίγο! ;)

Υ.Γ. Σας έχω βάλει στο profile του face μερικές απλές συμβουλές για να διατηρείτε τα νυχάκια σας περιποιημένα!!! ;) Easy living! :tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα κοριτσια! σημερα ειμαι ολιγον κακοκεφη!@ οποτε απλα σας παρακολουθω! δε σ εχω κοντα βρε ειρηνακι μηπως μ εκανες μια περιποιηση και αισθανομουνα καλυτερα. φιλακια σε ολες

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα κοριτσια! σημερα ειμαι ολιγον κακοκεφη!@ οποτε απλα σας παρακολουθω! δε σ εχω κοντα βρε ειρηνακι μηπως μ εκανες μια περιποιηση και αισθανομουνα καλυτερα. φιλακια σε ολες

Σε νιώθω βρε πατουσίδιο!!! Ελπίζω να είναι περαστικές οι ακεφιές σου και σύντομα να νιώσεις καλύτερα! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια μου... συνεχίζω! :tongue:

Πήγα ένα σούπερ (μικρό) και τώρα έβαλα κιμαδάκο να γίνεται για να κάνω λαζάνια και τώρα.. σιδερώνω! ;)

ωραίο φαγάκι

μου αρεσει!

Τι μου κάνετε? Πως είναι τα κέφια σας σήμερα??!!!

Χμμμμμμμμμμμμμ

Ήδη έκανα ένα σωρό μικρο-δουλίτσες ;) που μου φτιάχνουν το κέφι επειδή νιώθω πως διατηρώ τα πάντα τακτοποιημένα!

Μα πώς σου συνέβη εσένα τέτοιο πράγμα:!::tongue::tongue:

Υ.Γ. Σας έχω βάλει στο profile του face μερικές απλές συμβουλές για να διατηρείτε τα νυχάκια σας περιποιημένα!!! ;) Easy living! :tongue:

τις είδα ήδη και μου αρεσουν πολύ

αυτό με το λαδακι δεν το ηξερα

θα το δοκιμάσω

να΄σαι καλά κορίτσι!

επισης ηθελα να σας ρωτησω αν αγοραζετε επιπλεον πραγματα για ωρα αναγκης.εγω ας πουμε μεχρι τωρα το εκανα. αλλα πλεον δεν χωρανε!!!εχω στο συρταρι μου 8 πακετα μακαρονια!!!λες και θα χαθει το σουπερ μαρκετ. αναλογως και με απορρυπαντικα, χαρτικα, κρεατα. οποτε αποφασισα να αδειασω ντουλαπια, καταψυξη κλπ, και μετα να ξαναπαρω

Είμαστε δίδυμες αδερφές...Μια από τα ίδια

Τωρα με την τακτοποίηση που έκανα έστρωσε κάπως η κατάσταση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...