Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 2

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

καλησπέρα.όλο γράφετε κορίτσια δεν σας προλαβαίνω,τα διαβάζω και μετά ξεχνάω τι θέλω να γράψω...!

Εγώ πηγαίνω από τέλη Οκτώβρη γυμναστήριο γιατί μόνη μου όλο ξεκινούσα και μετά τα παρατούσα γιατί βαριόμουν.

ποιο είναι αυτό το πανί για τα τζάμια πείτε μου και μένα να το πάρω.

Αληθεια? Πας γυμναστήριο Ρηνάκι??!!! Μπράβο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Είναι με μικροϊνες κοριτσάκι. Εμένα μου το χε πάρει η κοπελα που μου καθάριζε {παλιάααααααααααααααααααα :tongue: } και το έχω τουλάχιστον 10 χρόνια. Νομίζω το είχε αγοράσει από τα lidle...


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα !!! Κοριτσάκια σηκώθηκα λίγο νωρίτερα μια και ειχα όρεξη...μάλλον μου έφτιαξε το κέφι τα ομορφα μωβ νυχάκια μου!!!

Εφτιαξα κουζίνα, μαζεψα,ετοιμασα τον μικρό, γαλάτακι απλωμα πλυντηριο!

και μετα βουρ για δουλεια!!! Σας φιλώ!!!

Ax ατιμη!!!!!!! Δεν μ άφησες να δημιουργήσω... θα σου έκανα την άρτα και τα γιάννενα!!!!!!!!!!!!!!!! :tongue::tongue::tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλες!

σημερα λογω διακοπη υπνου 5,00-5,30 κ 6,00-7,00 που εβηχε η μικρη κ την σηκωσα να μην κανει κανα εμετο- κ μετα που να κοιμηθει- ξυπνησαμε στις 9! σηκωθηκα αρων αρων να της δωσω τα σιροπια της, το αερολιν κ το φλεξονταιτ, να την ταισω, να την αλλαξω κ να φτιαξω καφεδες για να φυγει κ ο καλος μου. αλλα το ευχαριστηθηκα, εχω να κοιμηθω μεχρι τις 9 δεν θυμαμαι απο ποτε!

σημερα δεν θα παω το απογευμα για δουλεια, κανει παρα πολυ κρυο κ θα δουλεψω απο το σπιτι. (ειναι κ η μικρουλα μου αρρωστουλα, οποτε το αποφασισα!)

σημερα εκανα τα εξης:

εβαλα την φορμουλα μου μιας κ θα ειμαι σπιτι (εκανα κ το πιστολακι μου πρωι πρωι:tongue:)

εστρωσα κρεββατια

εβαλα τα βραδυνα πιατα στο πλυντηριο

εστρωσα τα ριχταρια κ συμμαζεψα κατι παιχνιδια

τακτοποιησα τα σιδερωμενα της μικρης

περασα μια το μπανιο, αλλαξα πετσετες κ αδειασα το καλαθακι

τωρα εχω βαλει την πρεσσα να ζεσταθει κ την μικρη για υπνο.

το μενου σημερα εχει γιουβαρλακια κ οσο κ αν σας φαινεται περιεργο πρωτη φορα θα τα φτιαξω.

παω για μαγειρεμα κ σιδερο!

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα να παπλώματά μας να λιαστούν,απλωσα το βραδυνό πλυντηριο και εβαλα αλλο ενα και πάω να μαγειρεψω!

Ειρηνη ,το πρωί που διαβασα το ποστ στο face εφερα κατευθειαν στο γραφείο την κεμα για τα χερια ωστε να βαζω όταν κάθομαι!Να είσαι καλά που μας τα θυμίζεις!Εχω να πω πως την τελευταια εβδομάδα που κανουμε κουβεντα για την περιποίησή μας εχω γίνει πολύ πιο επιμελής με την περιποίησή μου και πολύ το χαίρομαι!

Μπράβο Χρυσάκι μου! Μπράβο γιατί τα χεράκια μας ταλαιπωρούνται επιπλέον τώρα με το κρύο.

Ασε που δειχνουν και την ηλικία και και πρέπει πάντα να τα φροντίζουμε! :rolleyes:

Και γω, πολυ!!!! ;)

Χθες πήρα από το Σοφάκι και ένα παντατίφ... μα τι παντατίφ... Θα σας βάλω φωτο!!! :P {αξεσουάρ, που λέγαμε!!!}


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια,

Επιτέλους ξεστόλισα. Ναι, ναι, ναι. Πέσαμε με τα μούτρα με τον καλό μου από τις 7.30 και στις 12, το βράδυ εννοείται, τα είχαμε τελειώσει όλα. Μέσα, έξω, κατεβάσαμε τις κούτες αποθήκη, βάλαμε σκούπα σε όλο το σπίτι. Αχ τί ωραίο που φαίνεται το σπίτι έτσι "άδειο" και ήρεμο και ανάλαφρο!!! Νομίζω όμως ότι γενικά είμαι για δέσιμο. Όταν στολίζω τρελαίνομαι που το σπίτι είναι γεμάτο με στολίδια, παντού όμως λέμε. Οταν ξεστολίζω πάλι μου φέρνει τέτοια ηρεμία το αδειασμένο από οτιδήποτε περιττό σπιτάκι μου.

Επειδή είμαστε ίδιες σ αυτό, δέστε μας ΜΑΖΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!! :tongue::tongue::tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επειδή είμαστε ίδιες σ αυτό, δέστε μας ΜΑΖΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!! :tongue::tongue::tongue:

7 παρά τέταρτο, στάση Πλατείας Σπάθα, περνάει το πουλμανάκι για εκδρομή στο ΨΝΑ. Ελα παρέα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορούλες,

Μάζεψα το μπάνιο, έπλυνα πάλι τις κεραμικές εστίες και τα πλακάκια γύρω από την κουζίνα, έπλυνα πιάτα και πιατικά, ανέβασα νυχάκια στο face, έφτιαξα το 1ο συρτάρι της συρταριέρας του φιογκακίου {θα σας ανεβάσω φωτό} και τώρα ξεκίνησα το σιδέρωμα...! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ax ατιμη!!!!!!! Δεν μ άφησες να δημιουργήσω... θα σου έκανα την άρτα και τα γιάννενα!!!!!!!!!!!!!!!! :tongue::tongue::tongue:

Αχ!!! Κοριτσια εγω ημουν το ραντεβου των 22,00

Δεν μπορώ να πω όμως το κοριτσάκι μου ήταν γεμάτο δημιουργία ...και εγώ όμως ήμουν έτοιμη για baraki,.,,χα,χα :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορούλες,

Οπως σας έχω ξαναπεί, θεωρία μου είναι προγραμματισμός ώστε να μην χανόμαστε στις καθημερινές μας δουλίτσες.

Ετσι λοιπον, ανάλογα τις λοιπές δουλειές μου και τα κέφια μου, μία στο τόσο κάνω "ντου" σε διάφορα σημεία του σπιτιού ώστε να παραμένουν όλα τακτοποιημένα και σε σειρά.

Ήταν η σειρά του πάνω συρταριού της συρταροθήκης του φιογκακίου, το οποίο είχε "ξεφύγει".

Αυτό είναι το συρτάρι που έχει

Τα βρακάκια του

Τα πυτζαμάκια του

Τα μπουρνουζάκια του

Και στην μία άκρη βάζω ρουχαλάκια του, που δεν του κάνουν πια ώστε να τοποθετηθούν στη θέση τους για φύλαξη όταν μαζευτούν κάμποσα.

Το συρτάρι λοιπόν είχε γίνει έτσι, γιατί είχα να το τακτοποιήσω λιγάκι από τέλη Νοεμβρίου και στο μεταξύ είχαν μαζευτεί και αρκετά ρουχαλάκια που έπρεπε να "κρυφτούν".

DSC01239_zps1f92ee5a.jpg

Με δύο λεπτάκια, έγινε έτσι:

DSC01240_zps3cacdbe1.jpg

Τα έβγαλα όλα έξω, ξεσκόνισα το συρτάρι, ξεχώρισα αυτά που ήταν για δόσιμο και απλώς τακτοποίησα όσα εμειναν.

Υπέροχο για το μάτι μου... :tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορούλες,

Οπως σας έχω ξαναπεί, θεωρία μου είναι προγραμματισμός ώστε να μην χανόμαστε στις καθημερινές μας δουλίτσες.

Ετσι λοιπον, ανάλογα τις λοιπές δουλειές μου και τα κέφια μου, μία στο τόσο κάνω "ντου" σε διάφορα σημεία του σπιτιού ώστε να παραμένουν όλα τακτοποιημένα και σε σειρά.

Ήταν η σειρά του πάνω συρταριού της συρταροθήκης του φιογκακίου, το οποίο είχε "ξεφύγει".

Αυτό είναι το συρτάρι που έχει

Τα βρακάκια του

Τα πυτζαμάκια του

Τα μπουρνουζάκια του

Και στην μία άκρη βάζω ρουχαλάκια του, που δεν του κάνουν πια ώστε να τοποθετηθούν στη θέση τους για φύλαξη όταν μαζευτούν κάμποσα.

Το συρτάρι λοιπόν είχε γίνει έτσι, γιατί είχα να το τακτοποιήσω λιγάκι από τέλη Νοεμβρίου και στο μεταξύ είχαν μαζευτεί και αρκετά ρουχαλάκια που έπρεπε να "κρυφτούν".

DSC01239_zps1f92ee5a.jpg

Με δύο λεπτάκια, έγινε έτσι:

DSC01240_zps3cacdbe1.jpg

Τα έβγαλα όλα έξω, ξεσκόνισα το συρτάρι, ξεχώρισα αυτά που ήταν για δόσιμο και απλώς τακτοποίησα όσα εμειναν.

Υπέροχο για το μάτι μου... :tongue:

Υπέροχο όμως!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά τόσο καθαρό και περιποιημένο!!!

Και εγώ πρέπει να το κάνω και αυτο σε προγραμμμα χα,χα μέχρι το ΣΚ...

Πρέπει να οργανωθώ...έχουμε project γενέθλια μικρουλας μου ( οχι δικιάς μου της κολλητουλας_ έχω να φτιαξω cup cakes-πριγκηπικά!!_δωράκια για κοριτσάκια) ΑΑ τώρα που το θυμήθηκα δεν σας εχω ανεβάσει το candy bar που σας υποσχέθηκα!!!

Ετοιμασίες για εξετάσεις των παιδιών μου για ecdl advanced powerpoint...

Δέντρα και Ολοκληρωση μαζέματος Χριστουγεννα 2012

Project Αγιος Βαλεντίνος _ Τα κοσμηματάκια μου.... κτλ κτλ

Επομένως τα κεφάλια μέσα Σοφάκι :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααα!Πολύ κρύο,τα δαχτυλάκια μου είναι παγωμένα και δεν μπορώ να γράψω,αλλά θα γράψω!ευχαριστώ για τις πληροφορίες για το πανί,θα το πάρω κι εγώ.

Ειρήνη μου αν δεν ξεκινούσα γυμναστήριο δεν υπήρχε περίπτωση να χάσω ούτε γραμμάριο.γενικά προσέχω αλλά είμαι κι επιρρεπής (ειδικά όταν μαγειρεύει ο άντρας μου)οπότε δεν θέλω και πολύ να ξεφύγω!μου έχουν μείνει και 3 κιλά από την εγκυμοσύνη και μου σπάνε τα νεύρα.οπότε καταλαβαίνεις...!

Γιώτα ούτε κι εγώ έχω φτιάξει γιουβαρλάκια.τα φτιάχνει η γιαγιά μου τέλεια και πάμε εκεί και τα τσακίζουμε.και τώρα που μου το θύμησες πρέπει να ζητήσω τη συνταγή...

Άντε Σοφάκι να δούμε δημιουργίες γιατί πολύ μου άρεσαν αυτά που μου έστειλες;)


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...