Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Αχ Τιγράκι μου αυτό σκέφτηκα κι εγώ και το είχα πάρει πέρυσι το φόρεσα μόνο 2 φορές και φέτος ήταν η πρώτη φορά που το φόρεσα...:(Αν το βάψω όλο το φόρεμα πιο σκούρο δεν θα καλυφθεί???

Αν είναι βαμβακερό κ όχι συνθετικό τότε ναι βάφεται σίγουρα κ ένα τόνο ποιο σκούρο να το κάνεις σίγουρα θα καλυφθεί , αλλά ελπίζω με το πλύσιμο να βγει όπως σου ειπε κ η Ειρήνη.

να με κι εγω....καλησπερα κουκλες, εμεις σκ πηγαμε αρμενηστη :D γυρ

ισαμε

11'30 10 βραδυ ειχε παρα πολυ κινηση....σημερα ξυπνησαμε 8.00 εβαλα 3 πλυντηρια που εφερα απο εκει,απλωσα αμζεψα πηγα ενα μικρο σμ με το γιο

ηρθε η ξαδερφη μου της εκανα τα μαλια και ηπιαμε καφε,μετα μαγηρεψα μπουτακια φιλεταρησμενα( συνταγη χαλαρο) στο γκριλ σαπουνισα ολη την κουζινα εκανα φουρνο επληνα το μπαλκονι της κουζινας σφουγκαρισα το μισο σπιτι (το αλλο μισο αυριο) κοιμησα το μικρο και τωρα αραζω....6.00εχω ενα ραντεβου για δουλιτσα....φιλια θα σας δω το βραδυ;)

Ωχχ πίκρα όντως η κίνηση του γυρισμου....για αυτό όταν έχω τη δυνατότητα φεύγω άκυρες μερες πχ Τρίτη ή κ Τετάρτη

Για πες για το κοτόπουλου του χάλαρου??? Με ιντρίγκαρες χαχαχα

Άλλαξα πάλι τη διακόσμηση στον πάγκο της κουζίνας.. όχι τίποτα σπουδαίο, έτσι για να αλλάζουν τα κέφια μας: :P

DSC02413_zps41baaa9b.jpg

Ωραιότατο, μίνιμαλ κ λιτό!

Προχθές είδα κάτι κηροπήγια λευκά κ σε θυμήθηκα χε χε

Τι κάνουν τα κορίτσια μου?

Ελπίζω να ξεκουράζεστε και να περνάτε όμορφα!

Εμείς πολύ χαλαρά γιατί είπαμε ακολουθει δύσκολη εβδομάδα.

Έκανα το πεντικιούρ μου, θα σας βάλω φωτογραφία να μου πείτε εντυπώσεις, σιδέρωσα μπόλικα ρουχαλάκια και... πρώτη φορά άφησα το φιογκάκι να κάνει το μπαλκόνι!!! :P

Εγώ απλώς παρακολουθούσα και εκείνο έκανε ότι ήθελε! Τα έκανε τέλεια! Εριξε νεράκι χωρίς να πέσει κάτω τίποτα, σκούπισε τα φύλλα, τα μάζεψε και το διασκέδασε!!!! Χοροπήδαγε! :cool:

Δείτε

DSC02409_zps792583d5.jpg

Υ.Γ. Ήμασταν με το βρακάκι μας, γι αυτό και το "κόψιμο" στην φωτογραφία!

Πω πω ένα πιτσιρίκι που βοηθάει τη μανούλα του χε χε

Φτού σκόρδα φτου φτου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Στα δικά μου τώρα

Μπορώ να πω πια επισήμως πως έχω ξεκουραστεί αρκετά εως πάρα πολύ

Με τον χαζμπαντ σήμερα χαζολογήσαμε σε κάτι δουλειές κ γυρνώντας τσιμπήσαμε στα γκούντις χε χε βαριόμουν αφόρητα να μαγειρέψω κ μου έκανε το χατήρι {άλλο που δεν ήθελε }

Εχει πολύ ζέστη σήμερα εδώ κ είμαστε με το κλιματιστικό

Τώρα ετοιμάζω τα ρουχάκια για σίδερο το βράδυ κ πίνω το καφεδάκι μου

Link to comment
Share on other sites

κοτοπουλοσαν του χαλαρο..τα περνω μπουτια χωρις κοκαλο τα βαζω σε

ταψη με λαδοκολα και και τα λουζω με μια σος απο ελεολαδο μουσταρδα ντιζον το χυμο απο 1-2 λεμονια (μου αρεσουν τα ξυνα:mrgreen:)μελι και αλατι πιπερι και τα ψηνω στο γκριλ για περιπου 40-45 λεπτα ....ειναι μουρλια;)

Link to comment
Share on other sites

αγαπημενες μου φιλεναδες σας εχω υλικο!!!

το καινουργιο μου πατουμενο δωρο του αντρουλη, ποσο ωραια παει με το μπλε νυχι!!!

15072013565_zpse54fcd5b.jpg

καλοκαιρινη διακοσμιση σε τζακι κ τραπεζαρια

15072013569_zps40836127.jpg

15072013568_zps6b678b37.jpg

ελπιζω να σας αρεσαν!!! επανερχομαι!

Link to comment
Share on other sites

κατα τα αλλα ψευτοσκουπισα (καλα που λειπει η 4u κ δεν θα με κραξει!!!:tongue::tongue:), επλυνα τα της λαικης κ τα εβαλα στην θεση τους.

πολυ παρακινητικες οι φωτο ρε κοριτσια, βαζετε βαζετε, ετσι ξεσηκωθηκα κ αλλαξα διακοσμιση!:D:D:D:D

τρελη ανανεωση!!!:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια μου ευχαριστω για τις απαντησεις σας για το θεμα του παιδικου,μαλλον θα τον σταματησουμε για λιγο καιρο και βλεπουμε!για δουλειες δε θα σας πω,δεν κανω τιποτα εκτος απο τα βασικα!ξεκουραζομαι μιας και λειπει ο χαζμπαντ!ΥOTOU,με γεια οι σαγιοναρες,πολυ ομορφες ειναι! ασχετο στον αντενα εχει την προβα νυφικου,το θυμαστε?

Link to comment
Share on other sites

(Οι παλιες ελπιζω να με θυμαστε, οι καινουριες ελπιζω να με μαθετε :tongue: χεχε)

Κοριτσακια μου, επιτελους εχουμε ξανα σπιτι!!!! :D Ειμαι και παλι νοικοκυρουλα με τα ολα μου! :cool:

περασαν 4 ολοκληροι μηνες....!!!!!!!!!ουφ........μου λειψατε!!!!!!!!!

Για να μην τα πολυλογω, πλεον ζουμε στην εξοχη, ειμαστε χωριατοπαιδα! ;) Ο συζυγος δουλευει και παλι, και ολα εχουν παρει το δρομο τους σιγα σιγα.. Η πιο δυσκολη μετακομιση της ζωης μου απο πααααααρα πολλες αποψεις, πολη κουραση, ποληηη αναμονη, τελος παντων τελος καλο ολα καλα!

:twisted: Και για να ζηλεψετε, ειμαστε και μες στη θαλασσα, το σπιτι μας πολυ χωριατικο, με την κληματαρια του στην αυλη να κανει ισκιο στο τσιμεντο, τα μικρα μου αλωνιζουν ΟΛΗ μερα, εχουν και τους προπαππουδες τους κοντα, καθε μερα μπανακι στη θαλασσα, ζαχαρη! :D:D:D

Οι δουλειες μου δεν τελειωνουν, το σπιτι ειναι πολυ συμμαζεμενο αλλα ακομα δεν εχω ξεμπλεξει εντελως με τα της μετακομισης, εκανα τα βασικα και τωρα λαου λαου..

Υπαρχουν και καποιες "τεχνικες" δυσκολιες που μου δυσκολευουν την καθημερινοτητα μου και ελπιζω συντομα να τα φτιαξουμε και αυτα ενα ενα.. Πρωτον και κυριον, μου χαλασε το πλυντηριο :evil: Περιμενουμε να το δει υδραυλικος και μεχρι τοτε πλενω στο χερι οσα θελουν απλα ενα φρεσκαρισμα και δινω στη γιαγια μονο τα πολυ βρωμικα. Ο θερμοσιφωνας δεν λειτουργει, η μπανιερα βουλωσε για τα καλα, στην κουζινα τα νερα του νεροχυτη πεφτουν σε κουβα και πρεπει να τα αδειαζω σ'ενα παρτερι καθε τρεις και λιγο (για να μη γεμιζουμε και τον βοθρο :rolleyes:) ΑΛΛΑ ΧΑΛΑΛΙ!!

Χαιρομαι πααααααααααρα πολυ ευτυχισμενη που ξαναμπηκα στην παρεα σας! Θα σας γραφω! Ματς-μουτς!


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Συγνώμη που δεν προλαβαίνω να διαβάσω τι γράψατε το Σαβατοκύριακο, ελπίζω μέσα στην μέρα να τα καταφέρω. Εμείς κάναμε ωραία βόλτα το Σάβατο και την Κυριακή μείναμε σπίτι. Εγώ έκανα τις καθημερινές δουλειές και ο άντρας μου τακτοποίησε την αποθηκούλα του κήπου, τα έβγαλε όλα έξω,τσιμέντωσε κάτι ανοίγματα και τα τακτοποίησε πάλι, πρέπει να ξόδεψε πάνω από 3 ώρες. Ο λόγος που καταπιάστηκε με αυτή την δουλειά ήταν για να δει αν θα βρει την τρύπα που μπαίνει το φίδι με το οποίο ήρθα εγώ face-to-face!! Φυσικά δεν την βρήκε αλλά τουλάχιστον έγινε αυτή η δουλείά που έπρεπε να γίνει.

Το άλλο νέο είναι ότι το μικράκι μου ψήνεται από χθες το πρωί στον πυρετό και μιλάμε για πολύ πυρετό. Δεν πήγαινε χθες κάτω από 38 και δίναμε αντιπιυρετικό κάθε 3 ώρες. Είμαι φυσικά τελείως ξενυχτισμένη.

Μαριάννα εγώ δεν σε θυμάμαι μάλλον δεν σε πρόλαβα, καταλαβαίνω ότι κάνατε μεγάλη αλλαγή στην ζωή σας, εύχομαι να τα βρείτε όλα ρόδινα μπροστά σας. Αυτή η εικόνα με το χωριάτικο σπίτι δίπλα στην θάλασσα με την κληματαριά να σκιάζει το παιχνίδι τον παιδιών μου άρεσε πάρα πολύ, θα την κρατήσω για να μου φτιάξει την μέρα σήμερα που είμαι τόσο φορτισμένη και κουρασμένη.


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites

(Οι παλιες ελπιζω να με θυμαστε, οι καινουριες ελπιζω να με μαθετε :tongue: χεχε)

Κοριτσακια μου, επιτελους εχουμε ξανα σπιτι!!!! :D Ειμαι και παλι νοικοκυρουλα με τα ολα μου! :cool:

περασαν 4 ολοκληροι μηνες....!!!!!!!!!ουφ........μου λειψατε!!!!!!!!!

Για να μην τα πολυλογω, πλεον ζουμε στην εξοχη, ειμαστε χωριατοπαιδα! ;) Ο συζυγος δουλευει και παλι, και ολα εχουν παρει το δρομο τους σιγα σιγα.. Η πιο δυσκολη μετακομιση της ζωης μου απο πααααααρα πολλες αποψεις, πολη κουραση, ποληηη αναμονη, τελος παντων τελος καλο ολα καλα!

:twisted: Και για να ζηλεψετε, ειμαστε και μες στη θαλασσα, το σπιτι μας πολυ χωριατικο, με την κληματαρια του στην αυλη να κανει ισκιο στο τσιμεντο, τα μικρα μου αλωνιζουν ΟΛΗ μερα, εχουν και τους προπαππουδες τους κοντα, καθε μερα μπανακι στη θαλασσα, ζαχαρη! :D:D:D

Οι δουλειες μου δεν τελειωνουν, το σπιτι ειναι πολυ συμμαζεμενο αλλα ακομα δεν εχω ξεμπλεξει εντελως με τα της μετακομισης, εκανα τα βασικα και τωρα λαου λαου..

Υπαρχουν και καποιες "τεχνικες" δυσκολιες που μου δυσκολευουν την καθημερινοτητα μου και ελπιζω συντομα να τα φτιαξουμε και αυτα ενα ενα.. Πρωτον και κυριον, μου χαλασε το πλυντηριο :evil: Περιμενουμε να το δει υδραυλικος και μεχρι τοτε πλενω στο χερι οσα θελουν απλα ενα φρεσκαρισμα και δινω στη γιαγια μονο τα πολυ βρωμικα. Ο θερμοσιφωνας δεν λειτουργει, η μπανιερα βουλωσε για τα καλα, στην κουζινα τα νερα του νεροχυτη πεφτουν σε κουβα και πρεπει να τα αδειαζω σ'ενα παρτερι καθε τρεις και λιγο (για να μη γεμιζουμε και τον βοθρο :rolleyes:) ΑΛΛΑ ΧΑΛΑΛΙ!!

Χαιρομαι πααααααααααρα πολυ ευτυχισμενη που ξαναμπηκα στην παρεα σας! Θα σας γραφω! Ματς-μουτς!

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!!

Μπράβο πολύ χαιρομαι!!!

Να περνάτε όλοι καλά και ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ!!!

:) Ματσ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια !!!!

Ευχομαι μια ομορφη μέρα !!!

... Απλα θέλω να βάλω μια τσιριδα δυνατή!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και να φωναξω δυνατα ΕΛΛΕΕΟΟΟΣ

Με εχουν συγχισει και στο σπιτι και στην δουλεια και η μέρα συνεχίζεται

σας φιλώ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέραααααα

Ευτυχώς το φόρεμα καθάρισε και είμαι πολύ χαρούμενη...

Μαριαννάκι χαίρομαι πολύ που μας γράφεις πάλι,θέλω φωτογραφία όχι μόνο την περιγραφή παρακαλώωωωωω

Σοφάκι πάρε μια βαθιά ανάσα και χαλάρωσε βρε...Αν πάλι δεν δουλέψει ε τσίριξε για να βγει κι από μέσα σου.Σε φιλώ γλυκά...

Τελικά χτες καταλήξαμε και κλείσαμε τις διακοπές μας και είμαι πολύ χαρούμενη

Α Χριστινάκι περαστικά σας


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια απ' την ίδια ακριβώς θέση με χθες: μπαλκόνι με καφέ! ;)

Η ξεκούραση συνεχίζεται, αν και χθες η μικρή μου ήταν μες στα νεύρα :|. Τι να πω, να έπαθε overdose από μανούλα :?; Τεσπα, ελπίζω σήμερα σε πιο χαλαρή μέρα. Αύριο το πρωί θα την πάω να κάνει εξετάσεις αίματος κι άρχισα το μπλα μπλα από χθες. Μου φαίνεται ότι το πήρε απόφαση η κακομοίρα.

Από δουλίτσες είμαι σε καλό επίπεδο. Και σήμερα θα κάνει ψαράκια η πεθερούλα οπότε δεν έχω ούτε μαγείρεμα. Θα ασχοληθώ με ευχάριστα πραγματάκια!

Να το ψάξεις με την ησυχία σου, αγαπημένο μου, ώστε να συνδυασεις και πρακτικότητα και εμφάνιση! Καλή σκέψη!;)

Δεν είμαι υπερβολική λες που μου παίρνει τόσο καιρό ν' αποφασίσω; Μου το 'γραψε και η Αρετή. Σας ευχαριστώ, κοριτσάκια, γιατί είχα αρχίσει να εκνευρίζομαι με τον εαυτό μου που αργώ τόσο να καταλήξω :oops:.

γειά σας κοριτσούδια......εδώ είμαι και σας διαβάζω.....κάνω ένα διάλλειμμα, αποχή απο διαδίκτυο!!!

Καλά κάνεις. Χρειάζεται κι αυτό. Καλή συνέχεια!

κοριτσάκια που ειναι η Ρενάτα μας?????????

:(

Νόμιζα πως ήταν διακοπές. Όχι;;;

πολυ παρακινητικες οι φωτο ρε κοριτσια, βαζετε βαζετε, ετσι ξεσηκωθηκα κ αλλαξα διακοσμιση!:D:D:D:D

τρελη ανανεωση!!!:D:D:D:D

Πολύ ωραίο καλοκαιρινό το σπιτάκι! Με γεια τα παπουτσάκια και μπράβο στον αντρούλη!

Καλημέρα κοριτσάκια !!!!

Ευχομαι μια ομορφη μέρα !!!

... Απλα θέλω να βάλω μια τσιριδα δυνατή!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και να φωναξω δυνατα ΕΛΛΕΕΟΟΟΣ

Με εχουν συγχισει και στο σπιτι και στην δουλεια και η μέρα συνεχίζεται

σας φιλώ!!!

Χαμογέλα! Κι αν δεις ότι δεν πιάνει... ξεκούφανέ τους!

Χρύσα, καλή συνέχεια! Τώρα θα περιοριστούν και οι μετακινήσεις, ε;

Ειρήνη, καλά να περάσετε, λοιπόν, αφού το αποφασίσατε. (Αν και η ιδέα της Γιώτας να τον άφηνες πίσω για baby-sitting, δεν ήταν κακή :tongue:)

Τιγράκι, μια χαρά τα πήγαινε-έλα, αφού περιλαμβάνουν και μπανάκι με όλη την οικογένεια. Θα ξεπεταχτεί ο μικρός κι ούτε που θα το καταλάβεις!

Μαριάννα, καλώς ήρθες και πάλι! Να το χαρείτε το καινούριο σας το σπίτι. Σιγά σιγά όλα θα γίνουν!

Χριστίνα, περαστικά στο μικρούλι! Φίδι; Μπρρρρ!

Καλημέρα!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και απο εμένα σε όλα τα κορίτσια και στην επανεμφανισμένη μαριάννα (αναρωτιώμουν κιόλας πως πήγε η μετακόμιση).

διακοπάρω με την αδελφή μου και το μικρό χωρίς σύζυγο. το ιντερνετ εδώ δύσκολο, κάνω αναγκαστική αποτοξίνωση, πάντως σας διάβασα.

φιλιά σε όλες.


zi9Np3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...