Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Πάμε για λίγη πώρωση;

Έχω πολλά καλαθάκια και σκέφτομαι να τακτοποιώ εκεί τους λογαριασμούς, τις ατζέντες και τις αποδείξεις της εβδομάδας γιατί τώρα τα έχω απλά στημένα και όλο πέφτουν και με νευριάζουν!

04171dbe2cd7768b7da8585fe30477e8.jpg

Κάποια άλλα που πέφτουν(ενίοτε και στο κεφάλι μου) και με νευριάζουν είναι τα κουτιά από αλουμινόχαρτο/λαδόκολλες/μεμβράνη κ.λπ. που τα στήνω όρθια στο πάνω μέρος της τροφοθήκης. Αν είχα χώρο πάνω σε πάγκο ή σε ντουλάπι θα έκανα κάτι τέτοιο

bde7aaa3aaa0148afc42b31fa7483a34.jpg

Ακούω ιδέες!

Μήπως έχετε πολλά βραχιόλια που δεν χωράνε πουθενά; Τι λέτε;

198809b31902fc810256d078d7c6b2b0.jpg

Πιο φλατ αποθήκευση φουλαριών δεν έχω ανακαλύψει!

449fd30bbd6088016e9885d220698c8b.jpg

Είστε περήφανες για τα faux σας; Τα χρησιμοποιείτε συνέχεια; Μη τα κλείνετε στις μπιζουτιέρες!

de426af6d20eb2b605408a1b0e8b0cf2.jpg

Το ΜΟΝΙΜΟ και άλυτο πρόβλημά μου με τον σύζυγο είναι πως δεν έχει καταφέρει ΜΙΑ φορά να επιλέξει μπλουζάκι με τρόπο που να μη καταστρέψει ώρες σιδερώματος. Νομίζω πως θα αρχίσω να διπλώνω έτσι τα t-shirt του ώστε να μη θέλω να ουρλιάξω όποτε ανοίγω το συρτάρι του

849fd20df990ea6f8a36969e5113d26f.jpg


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

23. συμμαζεψα κ ξεσκονισα το παιδικο

24. το σκουπισα

25. συμμαζεψα το βρωμο ρουμ

26. αλλαξα πατακι στο μπανιο

27. εβαλα καθαρα βετεχ μπανιο κ κουζινα

28. εβαλα στην θεση τους σκουπα, κουβα κ σφουγγαριστρα

29.τακτοποιησα κατι σιδερωμενα που ειχαν ξεμεινει

30. διπλωσα ασιδερωτα κ μπηκαν στην θεση τους

31. εβαλα ενα πλυντηριο με χρωματιστα

32. επλυνα κατι παιχνιδια της μικρης

33. τιναξα 2 πατακια της κουζινας κ τα ξαναεστρωσα

34. εβαλα κατι ρουχα στην θεση τους.

κ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!

παω να αλλαξω την μικρη κ παω να σας διαβασω κ να σχολιασω!!!

Η παλιά καλή Γιωτα!Αντε να ευχαριστηθεις τωρα το σπίτι σου!Καλή ξεκούραση!

Εχθές δεν πρόλαβα να σας ευχαριστήσω που με βοηθήσατε με το θέμα του βαψίματος του δωματίου της 5χρονης κόρης μου!!!!

Ευχαριστώ πολύυυ!

Κατέληξα στο ανοιχτό λιλά!!!

Με το καλό να το φτιαξεις και να μας βαλεις φωτο εαν θες.Καλή επιτυχια!

Ειρηνάκι δεν είναι μόνο τα δώρα είναι όλη η κατάσταση που βιώνουμε με τα οικονομικά μας. Αν δώσουμε από νωρίς ιδέες και οδηγίες μπορούμε να φτιάξουμε μόνες στολίδια και να ανανεώσουμε τα χριστουγεννιάτικά μας, μπορούμε να μοιραστούμε συμβουλές για το γιορτινό τραπέζι ώστε να μαζέψουμε τα υλικά που θα χρειαστούμε μέσω προσφορών νωρίτερα κ.ο.κ.

Προσωπικά, αυτό που προέχει τώρα είναι να συμμαζέψω, να καθαρίσω και να οργανώσω το σπίτι μου ώστε να ανανεωθεί εν όψη χειμώνα ΑΛΛΑ αν έχω στο μυαλό μου τα χριστούγεννα και την προετοιμασία τους οι μέρες μου θα κυλάνε πιο όμορφα! Θα έχουμε κάτι καλό να περιμένουμε κόρες!

Καλά για φετος δεν βλέπω δωρα ,περυσι οικονομικα μεν ,αλλα τα καταφεραμε,φετος δεν νομιζω

Ειρήνη μου να ζήσετε και να είσαστε παντα μα πάντα ευτυχισμένοι!

Εμείς χτες πήγαμε για παπούτσια του γιου.

Πήραμε ενα ακόμα ζευγάρι για το σχολείο γιατί τα 2 απο τα 3 που είχε δεν μπορεί να τα βάλει μόνος. Βγάζουν για λίγο το μεσημέρι τα παπουτσια στο σχολείο μετα το μεσημεριανό και τον εκνεύριζε που δεν μπορούσε να τα βάλει μόνος και δεν τα ήθελε :)

Πήραμε και ενα πανέμορφο μποτάκι για χειμώνα λίγο πιο καλό ;) και μονο για ΣΚ γιατί είναι με κορδόνια.

Το πρωί πήγα κομμωτήριο και τα αγόρια για παιχνίδι. Μετά συναντηθήκαμε και πηραμε καφέ στο χέρι και συνεχίσαμε σε άλλη παιδική χαρά.... Ήρθαμε σπίτι πριν απο περίπου 1,5 ώρα μαγειρέψαμε μακαρόνια και τώρα αραγμα καναπέ και βλέπουμε Γκαρφιλντ :)

Με γεια του!Ποσο ευχαριστιεμαι να ψωνίζω για τα πιτσιρικια!

Μικρές μου,

Εδώ γύρω είμαι πάλι.

Τώρα διαβάζουμε με το φιογκάκι {εγώ κάθομαι κοντά του και σας μιλάω και εκείνο κάνει τα μαθηματικά του} ώστε να ξεκουραστούμε λίγο το μεσημεράκι γιατί νωρίς το απόγευμα δουλεύω.

Το σπιτάκι μου είναι μαζεμένο, το φαγάκι μου έτοιμο και μούρλια κόρες, οι κουρτίνες τις κουζίνας ήδη κρεμασμένες και μοσχομυριστές, μύρισε όλο το σπίτι μας υπέροχα, ξεσκόνισα όλο το σπίτι, πότισα τα λουλουδάκια μου, μάζεψα τα απλωμένα ΚΑΙ σιδέρωσα! Τι άλλο θέλω δηλαδή! :tongue::tongue:

P9280070_zps72949333.jpg

Μουρλια!Μια μεριδουλα παρακαλω?

Καλημέρα σε όλες! Εγώ χθες πήγα τη βολτούλα μου για shopping και επιστρέφοντας έπλυνα και τηγάνισα γαύρο και πατάτες για όλους. Και επειδή οι εργαζόμενοι έρχονται με δόσεις, τηγάνιζα κι εγώ με δόσεις. Καθάρισα την κουζίνα και επειδή εδώ μέσα είναι τσακωμένοι με την κανέλα, χρησιμοποίησα τη "συνταγή" μιας φίλης από εδώ μέσα και έβρασα τις χρησιμοποιημένες λεμονόκουπες με 2 βανίλιες και μοσχομύρισε το σπίτι!

Ειρηνάκι, σιγά μη σε γιουχάρουμε... Ανυπομονούμε! Φέτος καλύτερα νωρίς να το ανοίξεις το θέμα ώστε όσες μπορούμε να φτιάξουμε ή να αγοράσουμε δωράκια να το κάνουμε σε δόσεις ώστε να τα καταφέρουμε!

Ωραιο κόλπο,θα το δοκιμάσω σιγουρα!Εγω πάντως θα ηθελα τελος του Οκτωβρη,αν και πολύ μου αρεσουν τα Χριστουγεννα,απλά οταν ολα τα κανεις νωριτερα για εμένα χανεται και αυτη η γλύκα της προσμονης.

:P πολλες πολλες ομορφες καλημερες απο τις Σερρες!!!!!!!!!!

Γεια σας καλες μου φιλες!!!!!!!!!!

Εριξε μια βροχουλα πρωι-πρωι!!τωρα ψιλοβγαινει ο ηλιος....

---Φτιαχνω κρεατοσουπα!!

---ο συζυξ δουλευει..θαρθει νωρις ομως!!

---χθες πηγαμε σε παιδοτοπο μεχρι 10+...τους καναμε μπανιο μετα κ κοιμηθηκαμε ολοι στις 12περιπου!!

---σημερα μαλλον μεσα κ λογω καιρου....θα σιδερωσω!!

---αυριο εκκλησια κτλ ,τα 40 της γιαγιας του Τεο..τί φοραμε με τετοιο καιρο??

:Dεδωσα απο νετ την αιτηση για 5μηνα ΟΑΕΔ...πρεπει να παω κ χαρτια απο εκει.. 19,6ε την ημερα ρε...δεν ξερω αλλά μαλλον 8ωρο!!! στο στειτζ επαιρνα 27ε την ημερα.... 20εργασιμες ειναι ο μηνας...τι να πεις???

ειρηνη μου .ευχομαι πολλα γλυκα χρονια αγαπημενοι, τοσο γλυκα οσο η μους σοκολά που εφτιαξες!!!!!!!

μαμαβασια ευχομαι τα καλυτερα αποτελεσματα για την δουλεια..κα πιο πολυ ευχομαι να αξιζει η δουλεια γιατι ολες οι δουλειες που ακουω τελευταια ειναι ξεπατομαρα για 400ε........

τινταιλ τι καταστασεις περνας κοπελα μου!!!!! προσπαθησε να επηρεαζεσαι οσο λιγοτερο μπορεις..να μην γυρναει το μυαλο σου σε τετοια... να σε συμβουλεψω κατι??? παιξε λιγο θεατρο-διπλωματια δηλ...παρε τον συζυγο-πεθερα κτλ με το καλο, στα ψεμματα....για να μην υπαρχουν εντασεις...μεχρι να βγει η αποφαση κ να τελειωσει το δικαστηριο κτλ

Εδω ο καιρός ειναι εντελως καλοκαιρινος.Λες δεν θα εισαι ενταξει με μια ζακετούλα και κοντομάνικο από μεσα?

Καλημερα κοριτσακια...

Εχτες δεν πηγα στη δουλεια πηρα αδεια απο τη σημαια και ασχοληθηκα με το σπιτι. Φυσικα νω ειναι καθαρο μεχρι το βραδυ ειχε παλι τον αμαζευτο... Εφτιαξα και ενα γλυκο ψυγειου με πτιμπερ και κρεμες γιωτης γιατι η μικρη συνεχεια μου ζηταει κατι γλυκο (το μαθαμε στα γενεθλια της γιαγιας πριν 10 μερες :rolleyes:) οποτε προτιμησα να φτιαξω κατι τετοιο...

Ειρηνη και Αφροδιτη να ειστε παντα ευτυχισμενοι!

ΒΑσια μου καλη επιτυχια! Ειμαι σιγουρη θα εισαι η τελικη επιλογη.

Γιωτακι συμπασχω μαζι σου...Εμενα τωρα που συνηθισε στον παιδικο ριχνει ενα υπνακο μια ωρα εκει 12-1 και μετα στο σπιτι δεν θελει με τπτ να ξανακοιμηθει. Ετσι πεφτει ξερη στις 8κ30 και εχουμε εγερτηριο 6κ30 και οχι τιποτα αλλο ξυπναει ντουρασελ και θελει παιχνιδι........ Περιτω να πω οτι πρωτη καταρρεω εγω το βραδυ......

Ειναι μικρουλα ,θα επρεπε να κοιμαται πιο πολύ ,αλλα προφανως ετσι ειναι το στυλ της.Καλή δυναμη ,γιατι το 6.30 ειναι εξαντλητικο.

Η κόρη είναι 7, δευτέρα δημοτικού. Μην φανταστείς φοβερά πράγματα, με τις πυζάμες τους παίξανε παίξανε παίξανε, είδαν 1 dvd και έφαγαν μία πίτσα μαργαρίτα που τους έφτιαξα, μετά παίξανε κι άλλο... και μετά κοιμήθηκαν έως τις 8.00 σήμερα το πρωί. Τώρα τρώνε πρωινό και βλέπουν κινούμενα σχέδια.

Στις 9.30 έρχονται οι άλλοι γονείς για παραλαβή!

Μια χαρα θα πέρασαν σιγουρα,μπραβο σου!

Νάσια ωραία η πρόσκληση σου.....το έχεις :) !!!

Τίνα ηρέμησε και περίμενε την Δευτέρα!

Είμαι χωριό...λείπω 1 μήνα και νιώθω σαν να μην έφυγα μια μέρα!!! πόσο θα θελα να έμενα εδώ...άλλος αέρας βρε παιδί μου!!!

Καλά να περασεις,θα ειναι ομορφα με αυτο τον καιρο.

Eδω ειμαι και εγω!!

το απογευματακι ξαπλωσα λιγακι στον καναπε και με πηρε ο υπνος..ευτυχως ηταν σπιτιο αντρας μου,ουτετην μικρη που ξυπνησε δεν καταλαβα..το καλο μου μικρο μου κοριτσακι πηρε ενα σκαμνακι που χρησιμοποιουσε η μεγαλη στο μπανιο για να φτανει στον νιπτηρα ,το εβαλε διπλα στον καναπε ανεβηκε και με φιλαγε..ελεγε ''μα''..τι γλυκο ξυπνημα, τα χειλακια της κολημμενα στο μαγουλο μου..καναμε τις αγκαλιες μας και οι τρεις τις εδωσα το απογευματινο και φυγαμε οικογενειακως..πηραμε τα αθλητικα της μεγαλης και μετα σουπερ.γυρισαμε τακτοποιησα τα πραγματα,καναμε ολοι μπανακι και υπνο οι μικρες..

Τινα ελα για το σνιτσελ..κριμα που μπλεκουν τα παιδια..ευχομαι να τελειωσει ολο αυτο..

Ειρηνη μια χαρα μπορεις να περασεις και στο σπιτι εχεις δικιο..εισαι με τους αγαπημενους σου ειστε καλα, τι αλλο..

Νασια πολυ ωραια η προσκληση με το καλο το παρτυ σας..οσο για την δουλεια ε οχι και να αρρωστησεις ..κοιτα τον εαυτο σου και την οικογενεια σου..

Γιωτακι καλη ξεκουραση και ευχομαι να κοιμηθειτε ηρεμοι αποψε..

Καλο βραδυ κοριτσακια..

Τελικα εχθες ηταν ζορικη ημερα ,και εγω ξερη επεσα το βραδυ.Με γεια τα παππουτσακια της μικρης!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου,

Οι δουλίτσες καλά κρατούν:

Εστρωσα κρεβάτια, άδειασα σκουπίδια από μπάνιο και κουζίνα, τακτοποίησα κάποια χθεσινά ρούχα του άντρα μου, άδειασα το πλυντήριο πιάτων και μπήκαν όλα στις θέσεις τους και κατεβασα τις κουρτίνες της κουζίνας και ήδη πλένονται!

Επίσης, τακτοποίησα το "φαρμακείο" μας και πλέον {δεν κάνει τόσο ζέστη} βγήκε από το ψυγείο και μπήκε στο ντουλάπι που συνηθιζουμε να το έχουμε. Οπως θα δείτε, δεν έχω πολλά φάρμακα και ελπίζω ποτέ να μην έχω, όπως και κανένα σπίτι!

P9280071_zps8b70f9e9.jpg

Υ.Γ. Μολις μου βγήκε δουλίτσα για το απόγευμα... οπότε λίγο πιο ήρεμα για να μην κλατάρω...

νωρις νωρις ξυπνησες!!! ιδιο φαρμακειο εχουμε αλλα μαντεψε, εγω εχω

3 τετοια!!! μην φρικαρεις, το ενα ειναι της μικρης, με αερολιν, ντεπον, πονσταν ορο συριγγες αλοιφες κολληρια μπενταντιν οξυζενε χανσαπλαστ κτλ το αλλο με διαφορα της εγκυμοσυνης που εχουν περισεψει αρκετα κ εχουν μακρινη ημ. ληξεως κ το τριτο με διαφορα δικα μας, χωρις τιποτα το ιδιαιτερο, κατι αντιβιωσεις κατι κρεμες , θερομετρα κτλ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια...

Εχτες δεν πηγα στη δουλεια πηρα αδεια απο τη σημαια και ασχοληθηκα με το σπιτι. Φυσικα νω ειναι καθαρο μεχρι το βραδυ ειχε παλι τον αμαζευτο... Εφτιαξα και ενα γλυκο ψυγειου με πτιμπερ και κρεμες γιωτης γιατι η μικρη συνεχεια μου ζηταει κατι γλυκο (το μαθαμε στα γενεθλια της γιαγιας πριν 10 μερες :rolleyes:) οποτε προτιμησα να φτιαξω κατι τετοιο...

Ειρηνη και Αφροδιτη να ειστε παντα ευτυχισμενοι!

ΒΑσια μου καλη επιτυχια! Ειμαι σιγουρη θα εισαι η τελικη επιλογη.

Γιωτακι συμπασχω μαζι σου...Εμενα τωρα που συνηθισε στον παιδικο ριχνει ενα υπνακο μια ωρα εκει 12-1 και μετα στο σπιτι δεν θελει με τπτ να ξανακοιμηθει. Ετσι πεφτει ξερη στις 8κ30 και εχουμε εγερτηριο 6κ30 και οχι τιποτα αλλο ξυπναει ντουρασελ και θελει παιχνιδι........ Περιτω να πω οτι πρωτη καταρρεω εγω το βραδυ......

ευα μου γουελκαμ του δεν κλαμπ!!! εχω να κοιμηθω μεσημερι περιπου 1 χρονο!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις απλωσα το πλυντήριο με τις κουρτίνες, έπλυνα κεραμικές εστίες και πλακάκια γύρω από την κουζίνα και προχώρησα το φαγάκι μου.

Κιμαδάκι πεντανοστιμο, μαγειρεμένο από χθες το βράδυ

P9280070_zps56e9f391.jpg

Και γέμισα τα κανελλόνια μας.. συνεχίζω

464_zps5ff24ea3.jpg

Το φιογκάκι θα ρίξει κρέμα γάλακτος και σάλτσα... :tongue:

αχ τι μου κανεις κ δεν εχουμε φαει ακομα.... (δεν εχει γυρισει ο αντρας μου ακομα)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια καλησπέρα κ από μένα, καλό ΣΚ!

να σας ρωτήσω....τώρα που η μικρή μου τριανταφυλλένια ξεκίνησε παιδικό σταθμό μήπως θα πρεπε να πάρω καμιά λοσιον ή σαμπουαν που να δρα προληπτικά για ψείρες?Τι λέτε?Εχετε να προτείνετε κάτι?

Ναι να πάρεις πριν ειναι αργα.Εμας προχθες ενημερωσαν τα πιτσιρικια πως ειχαν κρουσματα και ολα προληπτικα να βαζουν σπρει.Η φαρμακοποιος μας ειπε πως ολο το καλοκαιρι δεν σταμάτησαν να δινουν αντιφθειρικα.

Τεσπα,εγω του βαζω ενα του κορρε με μηλόξιδο και μια φορα την εβδομάδα τον λουζω με το ιδιο σαμπουάν.Το αρωμα κραταει πολύ και νομιζω κανει δουλεια.

Υπάρχουν και της φρεζυντερμ και της απιβίτα.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πάμε για λίγη πώρωση;

Έχω πολλά καλαθάκια και σκέφτομαι να τακτοποιώ εκεί τους λογαριασμούς, τις ατζέντες και τις αποδείξεις της εβδομάδας γιατί τώρα τα έχω απλά στημένα και όλο πέφτουν και με νευριάζουν!

04171dbe2cd7768b7da8585fe30477e8.jpg

Κάποια άλλα που πέφτουν(ενίοτε και στο κεφάλι μου) και με νευριάζουν είναι τα κουτιά από αλουμινόχαρτο/λαδόκολλες/μεμβράνη κ.λπ. που τα στήνω όρθια στο πάνω μέρος της τροφοθήκης. Αν είχα χώρο πάνω σε πάγκο ή σε ντουλάπι θα έκανα κάτι τέτοιο

bde7aaa3aaa0148afc42b31fa7483a34.jpg

Ακούω ιδέες!

Μήπως έχετε πολλά βραχιόλια που δεν χωράνε πουθενά; Τι λέτε;

198809b31902fc810256d078d7c6b2b0.jpg

Πιο φλατ αποθήκευση φουλαριών δεν έχω ανακαλύψει!

449fd30bbd6088016e9885d220698c8b.jpg

Είστε περήφανες για τα faux σας; Τα χρησιμοποιείτε συνέχεια; Μη τα κλείνετε στις μπιζουτιέρες!

de426af6d20eb2b605408a1b0e8b0cf2.jpg

Το ΜΟΝΙΜΟ και άλυτο πρόβλημά μου με τον σύζυγο είναι πως δεν έχει καταφέρει ΜΙΑ φορά να επιλέξει μπλουζάκι με τρόπο που να μη καταστρέψει ώρες σιδερώματος. Νομίζω πως θα αρχίσω να διπλώνω έτσι τα t-shirt του ώστε να μη θέλω να ουρλιάξω όποτε ανοίγω το συρτάρι του

849fd20df990ea6f8a36969e5113d26f.jpg

Πολύ ομορφες ιδεες,ιδικά αυτο με τα αλουμινοχαρτα πολύ μου αρεσε.Οι μπλούζες πολύ φοβαμαι πως θα τσαλακωνονται ετσι.:rolleyes:


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

:P πολλες πολλες ομορφες καλημερες απο τις Σερρες!!!!!!!!!!

Γεια σας καλες μου φιλες!!!!!!!!!!

Εριξε μια βροχουλα πρωι-πρωι!!τωρα ψιλοβγαινει ο ηλιος....

---Φτιαχνω κρεατοσουπα!!

---ο συζυξ δουλευει..θαρθει νωρις ομως!!

---χθες πηγαμε σε παιδοτοπο μεχρι 10+...τους καναμε μπανιο μετα κ κοιμηθηκαμε ολοι στις 12περιπου!!

---σημερα μαλλον μεσα κ λογω καιρου....θα σιδερωσω!!

---αυριο εκκλησια κτλ ,τα 40 της γιαγιας του Τεο..τί φοραμε με τετοιο καιρο??

:Dεδωσα απο νετ την αιτηση για 5μηνα ΟΑΕΔ...πρεπει να παω κ χαρτια απο εκει.. 19,6ε την ημερα ρε...δεν ξερω αλλά μαλλον 8ωρο!!! στο στειτζ επαιρνα 27ε την ημερα.... 20εργασιμες ειναι ο μηνας...τι να πεις???

λινο παντελονι μπορεις να βαλεις, εγω σε τετοιες περιπτωσεις βαζω ενα λινο μπεζ παντελονι που εχω κ μαυρο μπλουζακι.

καλη επιτυχια για το 5μηνο!!!

Link to comment
Share on other sites

Σουσουραδίτσα μου, μένω 5 λεπτά με το αυτοκίνητο από τα συγκεκριμένα σπρίντερ! :tongue:

Πω-πω.. και αλλαζες μέσα στη νύχτα ε? :?

Σας φιλω γλυκά

αντε!!! για πες μες την εβδ ποια μερα απογευμα δεν δουλευεις, θελω να ξαναπαω για να παρω καλσον, (τα εχει 1 ευρω μπελιντα) να κανουμε ενα mini meeting!!!

αχ ειρηνη μου απο τοτε που αρχισαν οι ζεστες η μικρη πινει παρα πολυ νερο κ αν δεν ξυπνησω για να την αλλαξω (μπορει κ 3 φορες το βραδυ κ εννοειται γεμιζουμε μπιμπερο με νερο κ ολο αδειο ειναι...) με ξυπναει εκεινη κατουρημενη.... μαμααααααααααααα

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη μου να ζήσετε και να είσαστε παντα μα πάντα ευτυχισμένοι!

Εμείς χτες πήγαμε για παπούτσια του γιου.

Πήραμε ενα ακόμα ζευγάρι για το σχολείο γιατί τα 2 απο τα 3 που είχε δεν μπορεί να τα βάλει μόνος. Βγάζουν για λίγο το μεσημέρι τα παπουτσια στο σχολείο μετα το μεσημεριανό και τον εκνεύριζε που δεν μπορούσε να τα βάλει μόνος και δεν τα ήθελε :)

Πήραμε και ενα πανέμορφο μποτάκι για χειμώνα λίγο πιο καλό ;) και μονο για ΣΚ γιατί είναι με κορδόνια.

Το πρωί πήγα κομμωτήριο και τα αγόρια για παιχνίδι. Μετά συναντηθήκαμε και πηραμε καφέ στο χέρι και συνεχίσαμε σε άλλη παιδική χαρά.... Ήρθαμε σπίτι πριν απο περίπου 1,5 ώρα μαγειρέψαμε μακαρόνια και τώρα αραγμα καναπέ και βλέπουμε Γκαρφιλντ :)

με γεια τα παπουτσια σας κ τα μαλλια σας!!!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι να πάρεις πριν ειναι αργα.Εμας προχθες ενημερωσαν τα πιτσιρικια πως ειχαν κρουσματα και ολα προληπτικα να βαζουν σπρει.Η φαρμακοποιος μας ειπε πως ολο το καλοκαιρι δεν σταμάτησαν να δινουν αντιφθειρικα.

Τεσπα,εγω του βαζω ενα του κορρε με μηλόξιδο και μια φορα την εβδομάδα τον λουζω με το ιδιο σαμπουάν.Το αρωμα κραταει πολύ και νομιζω κανει δουλεια.

Υπάρχουν και της φρεζυντερμ και της απιβίτα.

αχ βρε Χρύσα το ξερα ότι θα με διαφώτιζες εσυ, τα χεις ψάξει κάτι τέτοια....ok thank you a lot...και γω Κορρε και apivita σκεφτόμουν:D


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Koριτσια τι κάνετε????

Εχθες επεσα από τις 10 και ξυπνησα στις 8.30.Επίσης με πήρε ο υπνος στο αυτοκίνητο ενω περιμεν ατον μικρο εξω από το καρατε.Φανταστειτε για τι νυστα μιλάμε.Γυρισαμε σπίτι και φυγαμε για το σχολειο του χωριου,να κανει ο μικρος ποδηλατο και εγω να βοηθησω τις υπόλοιπες μαμαδες που καθαριζανν ,ωστε να ετοιμαστει ο χωρος για τα μαθηματα μουσικης.

Σημερα βολταραμε ολη την ημερα,ο μπαμπάς μας εφυγε για δουλειες του και εμεις πήγαμε για καφεδακι και παιδικη χαρα,παρεα με φιλες η μαμά και πιτσιρικια ο μικρος.

Γυρισαμε στη 1 ,εβαλα μακαρονάδα με κοκκινη σαλτσα,μαζεψα τραπέζι ,εκανε ο μικρος μια φωτοτυπία και του εχει μεινει αλλη μια για αυριο.Ειναι ψειρας και κουραζεται γρηγορα γιατι του παιρνει ωρα να τελειωσει.

Σε λίγο μπαμπάς και γιος θα φυγουν βολτα στο εξοχικο και εγω θα μεινω να κανω καμια δουλίτσα.

χρυσα μου το σχολειο του χωριου που λες οτι θα κανουν τα παιδια μουσικη δεν λειτουργει σαν σχολειο? γιατι τα πατε μακρια?

Link to comment
Share on other sites

Η παλιά καλή Γιωτα!Αντε να ευχαριστηθεις τωρα το σπίτι σου!Καλή ξεκούραση!

χαχαχαχαχα!!! ευχαριστω χρυσακι, εμα λυσαξα σημερα...!

τωρα ερχεται ο αντρας μου να φαμε κ μετα εχει μποτε πιο αργα καμια βολτουλα

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε Χρύσα το ξερα ότι θα με διαφώτιζες εσυ, τα χεις ψάξει κάτι τέτοια....ok thank you a lot...και γω Κορρε και apivita σκεφτόμουν:D

ξεκινα αμεσα, οι ξαδελφες της μικρης μου που ξεκινησαν νηπιο ηδη βαζουν....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...