Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Τα ινοφερτ είναι για γυναίκες με πολυκοιστικες αλλά επειδή περιέχουν κυρίως ινοσοτολη που την έχουν όλα τα συμπληρώματα που χρησιμοποιούνται για την γονιμότητα κάνουν ακριβώς την ίδια δουλειά με τις βιταμίνες για βελτίωση γονιμότητας. 

      Ευτυχώς τις ακύρωσα τις ινοφερτ, ούτως ή άλλως δεν είναι για την δική μου περίπτωση,δεν έχω πολυκυστικες.Θα συνεχίσω τα μολερς,το φιλισιν και θα ξεκινήσω το q10,πιστεύω είμαι καλυμμένη 

      2 ώρες πρίν, Nels είπε:

       Το Q10 είναι καλό αλλά θέλει μεγαλύτερη δόση από 30mg την ημέρα. Γενικα πριν πάρεις οτιδήποτε να ρωτάς πρώτα το γιατρό σου. Για το φολικο οξυ όντως θέλει προσοχή, και εμένα επειδή έπαιρνα και filicin και είχαν και οι βιταμίνες όταν έφτασε πάνω από κάποιο όριο έκοψα τις βιταμίνες, βέβαια ήμουν εγκυος και έκανα εξετάσεις για τα πάντα κάθε μήνα οπότε δε φοβόμουν για υπερδοσολογια κλπ.

      Τον πήρα τηλ και μου είπε πως 30mg ημερησίως είναι μια χαρά.Γενικα πάντα ρωτάω,αλλά αυτή τη φορά έκανα βλακεία και αγόρασα βιταμίνες που δεν είναι κατάλληλες για μένα.Ευτυχως πήρα τη φαρμακοποιό μου και τις ακύρωσα,οπότε δεν θα παρω καθόλου ινοφερτ 

      πρίν από 23 λεπτά , marmaki είπε:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Πήρα τηλ τη φαρμακοποιό μου και ευτυχώς μπορέσει και ακύρωσε την παραγγελία.Μονο το q10 και τις wellman θα αγοράσουμε 🙂Πάλι καλά,τζάμπα λεφτά θα έδινα και δεν μου περισσεύουν κιολας

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ να χαιρεσαι το κοριτσακι σου, φανταζομαι θα περασαν τελεια με τα 2πλα γενεθλια ε?

ravTακι μου, πολυ με λυπησες με το μηνυμα σου.. :( γιατι συνηδητοποιησα οτι μαλλον ετσι σκεφτονται ολα τα κοριτσια πλεον και γιαυτο δεν πολυμπαινουν πια.. Παρολα αυτα μου αρεσαν πολυ αυγουλακια τσουρεκακια, 'γεια στα χερια σου, και του χρονου!

ελιν, επισης λυπηθηκα με την καταληξη του παραμυθιου σας -περιμενα ενα πιο αισιο τελος!! :tongue:

γιωτα (και υπολοιπες χρυσοχερες) συγχαρητηρια για τα τσουρεκακια σας, σημειωσα συνταγες γιατι οπως ξερετε λατρευω ολες τις ζυμες, αλλα φετος δεν ειχα κουραγιο και για τσουρεκια, εδω τοσες μερες λεω θα φτιαξουμε με τα παιδια κουλουρια πασχαλινα και ακομα τα φτιαχνουμε :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

εμεις τελικα θα εχουμε και γονεις και πεθερικα το πασχα, βασικα αυριο τους περιμενουμε, κανονισαμε αρνι-κοκορετσι και κρασια, η μαμα μου θα φερει πιτα-τζατζικι-μαγειριτσα και εγω θα φτιαξω μονο ενα διπλο μωσαϊκο :twisted::mrgreen: σαλατουλες τυρακια πατατουλες και ειμαστε οκ. Μακαρι μονο να μας κανει καλο καιρο γιατι δεν εχουμε υποστεγο σε περιπτωση που βρεξει :?

απο δουλιτσες καλα τα πηγα τελικα, σημερα λογω της ημερας δεν κανω τιποτα παρα μονο τον νεροχυτη και τα κρεβατια, αλλα εχω οργανωθει τρελα για τα τελευταια που μου εχουν μεινει για αυριο ωστε να προλαβω τα παντα νωρις νωρις, προτου φτασουν οι υπολοιποι.

Θελω να σκουπισω την αυλη, να ξυδιασω το χαλι του σαλονιου, να περασω μια τα τζαμια και ξεσκονισμα σε σαλονι και κουζινα που δεν προλαβα και να βαλω μια καλη σκουπα. Πρεπει να προλαβουμε οπωσδηποτε τα κουλουρακια γιατι θα ειναι η τελευταια μας ευκαιρια να τα κανουμε, και επειτα μπανια λουσιματα κτλ για να ειμαστε ετοιμοι :D Πιστευω θα τα καταφερω να τα προλαβω ολα! :D Το μωσαϊκο θα το κανω αργοτερα, μολις ερθουν οι δικοι μου γιατι θα μου φερουν εκεινοι τα υλικα.

Επειδη σιγουρα δεν θα προλαβω να ξαναμπω, να ευχηθω σε ολους ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ, να περασετε τελεια με οσους αγαπατε, και παντα υγεια!!!!!

Σας αγαπω πολυ, φιλακια!


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αγαπημένες κορούλες

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!

Εύχομαι η Μ. Παρασκευή να σας βρίσκει με τις οικογένειές σας, ήρεμες και ευτυχισμένες.

Ξέρω πως εξαφανίστηκα αλλά σας έγραψα αναλυτικά το πως αισθανόμουν. Νομίζω πως το ξέρετε πως δεν "κρύβω" τίποτα.. Δεν υπάρχει κάτι άλλο "πίσω" απ' αυτό. Οτι γράφω, αυτό είναι μέσα μου.

Ελαβα τα μηνύματά σας και όπως πάντα με συγκινήσατε, η κάθε μία με τον δικό της τρόπο, με αποκορύφωμα το μήνυμα της clelia, που μπορεί να μην γράφει αλλά είναι από τις κόρες που μας διαβάζουν και πάντα έχει τον τρόπο που με κατα-συγκινεί. Ξέρω πως με σκεφτόσασταν όπως σας σκεφτόμουν και γω, την κάθε μία ξεχωριστά, και ευχαριστώ γι αυτό.

Εδώ τριγύρω είμαι... και ας ξεκινήσουμε τα "δικά" μας.. τι λέτε και σείς???? :P:p:p


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το διάστημα, πέρασα πολύ όμορφα. Δούλεψα πολύ και με τα χρήματα που έβγαλα πήρα πράγματα για τη δουλίτσα μου, τώρα που ανοίγει η σεζόν. Πήρα shellac, βερνίκια "απλά", λίμες, στρας, διάφορα είδη...

Βάψαμε τ αυγουλάκια μας.. το φιογκάκι, οπως πάντα :mrgreen:

DSCN0636_zps4b0de633.jpg

Είδα την Νάσια μας.. πως το κατα-ευχαριστιέμαι πάντα... Και σιγά μην με άφηνε να φύγω με άδεια χέρια... κουλουράκια, πεντανόστιμα, φτιαγμένα από τα χεράκια της και μέσα στο στο υπέροχο καλάθι της, μας είχε βάλει και ένα σωρό σοκολατάκια... προφανώς νομίζει πως κάποιος στο σπίτι μας, είναι λιχουδης... δεν καταλαβαίνω ποιος... :mrgreen:

DSCN0652_zpsdc0bc191.jpg

Χθες, είδα και το Πιτσάκι μας.. είχα να το δω καιρό και το βρήκα αρκετά πιο ανεβασμένο και πολύ το χαρηκα! ;)

Είδα το Ναυτάκι μας [sailor moon] και όπως πάντα συζητήσαμε για τα πάντα. Για άλλη μια φορά την χάρηκα, που είναι τόσο δεμένες με την αδερφούλα της.

Επίσης μίλησα με το 4uδάκι μας και κανονίσαμε να βρεθούμε την άλλη εβδομάδα.

Σήμερα κόβαμε βόλτες όλη μέρα.. ήρθε το κορίτσι μου και μου έκοψε τα μαλλάκια μου, που πολύ το χρειαζόντουσαν.. πήγαμε στο μαγαζί της αδερφής του άντρα μου και φάγαμε πρωϊνό και ήπιαμε καφέ, μετά βόλτες και μετά στο βαφτιστηράκι μας για τη λαμπάδα και ένα δωράκι που του είχαμε πάρει. Επιστρέψαμε το απογευματάκι, ξαπλώσαμε λιγάκι και σε λίγο φεύγουμε για τον Επιτάφιο.

Σας φιλώ όλες και θα επανέλθω... ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

μαργιο μου εγω θα ελεγα μια μηλοπιτα που ειναι κ ευκολη. το γαλακτομπουρεκο δεν ειναι λιγο δυσκολο μια που εισαι φρεσκοχειρουργημενη?

δεν ξερω αν θα προλαβω να ξανα μπω, καλο πασχα να εχουμε κοριτσια μου, καλη ανασταση κ υγεια πανω απο ολα!!!

ειρηνη μου καλο κουραγιο με την δουλεια κ πολλα πολλα φιλια!

καλο βραδυ κοριτσακια μου, σας φιλω!

Γιωτα σ'ευχαριστω πολυ που με νοιαζεσαι ,απλα επειδη μου αρεσει να καταπιανομαι με την κουζινα με ευχαριστει και δεν με κουραζει τοσο.Τις αποτομες κινησεις και τα βαρη δε μπορω να κανω ακομη.Πολυ ωραια ιδεα και η μηλοπιτα αλλα δεν θα κανω τιποτα απο ολα αυτα γιατι δυστυχως αρρωστησε η μικρη,γαστρεντεριτιδα με πυρετο και οπως καταλαβαινετε ειμαι....:cry::cry::cry:Χθες πηγαμε στο νοσοκομειο γιατι πονουσε πολυ η κοιλια της και φοβηθηκα αλλα ευτυχως τουλαχιστον ειναι μονο ιωση.Δεν πηγαμε στον Επιταφιο εστειλα μονο τη μεγαλη με την πεθερα μου.

Ραβ πολυ ωραια οσα εφτιαξες,και του χρονου.

Ειρηνη welcome back!!Ελπιζω τωρα μετα το Πασχα να επιστρεψουμε στα "δικα μας" που τοσο εχουν λειψει σε ολες μας.

Ευχομαι σε ολες Καλη Ανασταση με ΥΓΕΙΑ πανω απ'ολα σ'εσας και στις οικογενειες σας.

Πολλα φιλια


Mx8hp2.png

dv8Yp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια !!!

Εχω χαθει το ξερω !!! Θα επανέλθω σιγα σιγα

Ηταν να φυγουμε αλλα τελικα δεν τα καταφέραμε μια και εχουμε άρρωστο τον μικρο με πυρετο

Στεναχωρηθηκε ο μικρουλης το ιδιο και εμεις γιατι ταλαιπωρητε παλι

Σας φιλώ και σας ευχομαι ότι καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου αγαπημένα

Όπου κι αν βρίσκεστε ότι κι αν κάνετε, εύχομαι σε όλες Καλή Ανάσταση, Καλό Πάσχα με υγεία πάνω απ'όλα. Η Ανάσταση του Χριστού μας να φέρει Ανάσταση και στις ψυχές μας και σ'όλα τα προβλήματά μας.

Ελπίζω μετά τις γιορτές η Ειρήνη μας να είναι και πάλι κοντά μας και να επαναφέρουμε το θέμα μας που τόσο πολύ μου λείπει.

Να είστε όλες καλά και να περάσετε υπέροχα!!!!

Χρόνια Πολλά!!!!!! Να είστε όλες καλά και να χαίρεστε την οικογένειά σας.


7q1Np2.png0ulEp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Έχω να μπω πολλές μέρες λόγω έλλειψης χρόνου αλλά και διάθεσης γενικότερα. Χωρίς το θεματάκι μας το σπίτι μου πήρε την κατηφόρα. Τίποτα δεν πρόλαβα να κάνω απ' όσα προγραμμάτισα. Είμαι πολύ κουρασμένη λόγω δουλειάς και αγχωμένη λόγω θέματος υγείας της μαμάς μου. Πάσχα θα κάνουμε στην αυλή μας με γονείς και πεθερικά. Τίποτα το ιδιαίτερο δηλαδή.

Το μωράκι μου χρόνισε χθες. Ούτε που κατάλαβα πότε πέρασε ένας χρόνος. Τον λατρεύω κάθε μέρα και περισσότερο. Την Κυριακη του Θωμά θα κάνουμε το πάρτυ των γενεθλίων του. Πρέπει να το οργανώσω έγκαιρα ώστε να μην αγχωθώ στο τέλος.

Χάρηκα πολύ που διάβασα το μήνυμα σου Ειρήνη. Η παρουσία σου δίνει στο θέμα το ρυθμό του και μας ωθεί να οργανώσουμε την καθημερινότητά μας. Μας λείπεις πολύ.

Θέλω να ευχηθώ σε όλες Καλή Ανάσταση με αγάπη και υγεία για όλους. Να περάσετε όμορφα με τις οικογένειές σας.

Σας φιλώ με πολλή αγάπη


h6cQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου,

Σας εύχομαι, μέσα από την καρδιά μου, το Άγιο Φως της Ανάστασης να φωτίσει τις ζωές μας και τα τσουγκρίσματα να μείνουν μόνο στα βαμμένα αυγουλάκια μας.

Σας σκέφτομαι όλες και σας στέλνω την αγάπη μου! :P:p

pilio2_zpsd4aab739.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη welcome back!!Ελπιζω τωρα μετα το Πασχα να επιστρεψουμε στα "δικα μας" που τοσο εχουν λειψει σε ολες μας.

Αγαπημένη μου, περαστικά στο βλασταράκι σου. Φαντάζομαι πόσο ανησύχησες για να πάτε στο νοσοκομείο... :?

Καλημέρα κορίτσια !!!

Εχω χαθει το ξερω !!! Θα επανέλθω σιγα σιγα

Ηταν να φυγουμε αλλα τελικα δεν τα καταφέραμε μια και εχουμε άρρωστο τον μικρο με πυρετο

Στεναχωρηθηκε ο μικρουλης το ιδιο και εμεις γιατι ταλαιπωρητε παλι

Σας φιλώ και σας ευχομαι ότι καλυτερο

Σοφάκι, περαστικά του και γρήγορα!

Ελπίζω μετά τις γιορτές η Ειρήνη μας να είναι και πάλι κοντά μας και να επαναφέρουμε το θέμα μας που τόσο πολύ μου λείπει.

Μπουμπουκένια μου............. !

Το μωράκι μου χρόνισε χθες. Ούτε που κατάλαβα πότε πέρασε ένας χρόνος. Τον λατρεύω κάθε μέρα και περισσότερο. Την Κυριακη του Θωμά θα κάνουμε το πάρτυ των γενεθλίων του. Πρέπει να το οργανώσω έγκαιρα ώστε να μην αγχωθώ στο τέλος.

Χάρηκα πολύ που διάβασα το μήνυμα σου Ειρήνη. Η παρουσία σου δίνει στο θέμα το ρυθμό του και μας ωθεί να οργανώσουμε την καθημερινότητά μας. Μας λείπεις πολύ.

Να το χαίρεσαι το αγγελάκι σου!!!! Με το καλό το πάρτυ και οτι χρειαστείς, εδώ είμαστε. ;)

Σας ευχαριστώ όλες για τα ζεστά σας λόγια.. τελικά, λίγο-πολύ, κάπως έτσι νιώθουμε όλες για το θέμα μας.. το θέλουμε όπως ήταν και... μας έλειψε. :D:D:D


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσακια μου!!!Τι κανετε???

Ειρηνακη μου πολυ χαιρομαι που σε βρισκω πισω και απ'οτι καταλαβαινω με καλη διαθεση!!!Η αληθεια ειναι οτι και εγω σκεφτηκα πολλες φορες να σου στειλω μηνυμα αλλα μετα σκεφτομουν πως απομακρυνθηκες για να ξεκουραστεις και να ηρεμισεις και δεν ηθελα να σε ενοχλησω;)

Κοριτσακια μου μπηκα στα πολυ γρηγορα να σας ευχηθω Καλη Ανασταση!!!Να γεμιση η ψυχη μας γαληνη,ηρεμια και να εχουμε ολοι την υγεια μας!!!

Σας στελνω πολλα φιλια!!!Και σας ευχομαι να περασετε υπεροχα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!!!Τι κανετε???

Ειρηνακη μου πολυ χαιρομαι που σε βρισκω πισω και απ'οτι καταλαβαινω με καλη διαθεση!!!Η αληθεια ειναι οτι και εγω σκεφτηκα πολλες φορες να σου στειλω μηνυμα αλλα μετα σκεφτομουν πως απομακρυνθηκες για να ξεκουραστεις και να ηρεμισεις και δεν ηθελα να σε ενοχλησω;)

Κοριτσακια μου μπηκα στα πολυ γρηγορα να σας ευχηθω Καλη Ανασταση!!!Να γεμιση η ψυχη μας γαληνη,ηρεμια και να εχουμε ολοι την υγεια μας!!!

Σας στελνω πολλα φιλια!!!Και σας ευχομαι να περασετε υπεροχα!!!!

Ευχαριστώ που με σκεφτόσουν. :P:p

Αμήν, για τις ευχές σου! Καλή ξεκούραση, καλή Ανάσταση!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου γλυκα να ξερετε πως μου λειπετε παρα πολυ. ευχομαι περαστικα στα αρρωστα παιδακια. ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΥΓΕΙΑ. Στελνω σε ολες απο μια αγκαλια και ενα φιλι. να περασετε καλα οτι και αν κανετε

Link to comment
Share on other sites

... και μιας που ξέρετε τι "μαμούνι" είμαι, ακόμα και σήμερα, θα σας τσιγκλίσω λιγάκι... :tongue::tongue: .

Το πρωί {.. αργά! :mrgreen: } σηκωθήκαμε και αφού έφτιαξε καφέ το μεγάλο αγόρι, χαλαρώναμε. Λογω της ημέρας, δεν μπορούσα να κάνω δουλίτσες και κόντευα να σκάσω δηλαδή :twisted: .

Έκανα λοιπόν κάτι που βαριέμαι πολύ αλλά έπρεπε να γίνει: ξεκαθάρισα τα CD & DVD μας! ;)

Τα έβγαλα όλα από τη θέση τους, τα ξεσκόνισα, κράτησα όσα θέλουμε / χρειαζόμαστε και τα λοιπά.... ξουτ. Μετά, τα χώρισα σε 3 κατηγορίες: ΕΛΛΗΝΙΚΑ / ΞΕΝΑ / ΤΑΙΝΙΕΣ {του φιογκακίου, είναι "ξεχωριστά" σε δική τους θήκη} και τακτοποίησα όμορφα δίπλα από το στερεοφωνικό μας και στο dvd player.

Πάει κι αυτό! ;)

DSCN0672_zpsda801218.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...